PDA

View Full Version : имам проблем с чистачките на СПРИНТА



pe6kata212
04-10-2005, 10:07
имам проблем с чистачките на СПРИНТА движат се много бааавно :heavy_cry: кажете как да оправиа проблема незнам с по дебели кабели към моторчето дали ще стане :no: ако ниакой знае молиа да ми каже

hf hpe
04-10-2005, 10:17
имам проблем с чистачките на СПРИНТА движат се много бааавно :heavy_cry: кажете как да оправиа проблема незнам с по дебели кабели към моторчето дали ще стане :no: ако ниакой знае молиа да ми каже
с по-дебели кабели няма да постигнеш нищо
по добре заглоби механизма и го смажи където има въртящи се части

Venci
04-10-2005, 11:37
Точно това правя на моята тия дни, но няма да мина без подмяна на някои части.Откачаш моторчето от щангите, махаш рамената и сваляш целият лостов механизъм. Проблемът идва от осите със шлиците за рамената. Трябва да ги извадиш, почистиш и смажеш. След това може да измериш колко волта отиват до моторчето и да ги сравниш с напрежението на акумулатора. Разликата не бива да е много голяма. По принцип почистване на куплунзите ще свърши работа.

pe6kata212
04-10-2005, 16:18
всичко това съм го направил въпроса е такъв че като пусна чистачките ми дърпа от тока на таблото за това си мисля ,че ако сложа по дебели кабели ще се оправи

Venci
04-10-2005, 16:56
Моторчето отварял ли си го? Пробвай да ми пуснеш за проба ток директно от акумулатора. Масата как му е? Тази ел. инсталация до колко има общо с тази на старата 33-ка, защото ако е същата може и да мога да ти помогна.

hf hpe
05-10-2005, 10:13
както е казал и Венци провери си моторчето
освен ако по кабелната инсталация не е имало интервенций
ако кабелите са ти оригинални не трябва да имаш проблеми със сечението им
а и да е малко сечението те ще греят и е вероятно да се стопи изолацията

Venci
05-10-2005, 10:18
Трябва да огледаш и куплунзите - ВСИЧКИТЕ и на лостчетете и на бушоните. Чистиш прьскаш със шпрей и стягаш кабелните обувки. Всичките до една.

pe6kata212
05-10-2005, 10:57
много ви благодаря колеги .Ще се видим на феста :wink:

alf
05-10-2005, 17:50
малко е далече от темата но искам да вметна че има един момент при кабелите - съъс стареенето им се увеличава съпротивлението - тва ми го каза един пич дето според мене е доста в час, а и аз лично се убедих при един алтернаторен проблем :wink: