PDA

View Full Version : разхлабен ренък на помпата за хидравликата



Z:)m
04-10-2005, 14:01
Мисля, че някъде в по-старите постове беше обяснено как точно се затягаше този ремък, но този път не можах да го намеря. Принципно, до сега не обръщах много голямо внимание на този проблем, защото само при крайно дясно/ляво положение на волана, ремъка малко свири. Онзи ден обаче, когато бяха проливните дъждове, на няколко пъти ми се случи при завой волана да се "гипсира". Ужассс!!! Направо ми се изправи косата. Затова сега съм решил сериозно да се заема с този проблем. И другия въпрос, който ми се върти в главата - по какво се съди дали самия ремък е износен и е вече за смяна, и дали има още "хляб" в него и е достатъчно само да се натегне?
Благодаря предварително!!!

hf hpe
04-10-2005, 15:48
ремъка е пистов и за износеноста му можеш да съдиш само по външни фактори
обикновенно се вижда как пистите са напукани, тогава е за смяна
иначе за натягането на ремъка много трудно да го обясни човек
но най общо казано е има 2 болта с гайки които държат корпуса на помпата към стойката на блока
развиваш опъваш затягаш

Z:)m
04-10-2005, 17:49
ремъка е пистов и за износеноста му можеш да съдиш само по външни фактори
обикновенно се вижда как пистите са напукани, тогава е за смяна
иначе за натягането на ремъка много трудно да го обясни човек
но най общо казано е има 2 болта с гайки които държат корпуса на помпата към стойката на блока
развиваш опъваш затягаш

Thanks!!! :P
Май се сещам за кои 2 болта става въпрос, защото като я оглеждах отдолу, забелязах, че единия болт го няма...
Ще намеря нов и ще видя какво ще стане ;)

hf hpe
05-10-2005, 10:10
само да допълня, че болтовете са с гайки от другата страна и много трудно се разтягат и затягат
абе тая операция си е гадна работа