PDA

View Full Version : проблем на газ



shakata
04-06-2008, 10:08
имам проблем с колата на газ, които немога да ресша от няколко дни. проблема е следния, колата на бензин си варви добре но когато прехварли автоматично на газ няма мощност и почва да "киха" , понякога се оправи сама и варви по сащия начин както на бензин, смених свещите, не сам сменял въздушен филтър дали може да бъде от него. предварително благодаря.

Chimev
04-06-2008, 17:59
Смени си филтъра и иди на газанализатор (задължително) - това е първото нещо което трябва да направиш според мен. А и няма да ти струва особено много :) . Със сигурност ще ти е от полза тая рутинна процедура :!:

kompir
04-06-2008, 20:28
Каква е газовата?
Обикновена или Г.И.?
Ако е обикновенна с изпарител виж тук
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=23744

shakata
19-06-2008, 09:16
Г.И. оказа се че един от инжекторите не работи както трябва, оправих я и сега колата е като "самолет" :)

Mind_Control
19-06-2008, 10:17
А аз имам един "пробелем" също.. С обикновенна газова съм с автоматичен превключвател на 2500 оборота.. Преди като запалех и си пали на бензин и като дам газ минава на газ... От извесно време започна да минава на газ и без да минава 2500 оборота. Но най- лошото е, че като е на празни обороти понякога си минава сама на бензин, после пак превключва на газ :? как така може да си мине сама на бензин, защо става?


Иначе нямам проблеми, обаче сега трябва да паля на бензин и после да си превключвам с ключето, за да не ми връща после пак на бензин като е на празен ход, в общи линии все едно съм с ръчно ключе, а не с автоматично.

П.С. Нямаше да ви занимавам, но просто нямам време да отида до газаджийте, та ако не е нещо сериозно ще я карам така докато намеря време..

JORDI
19-06-2008, 15:44
А аз имам един "пробелем" също.. С обикновенна газова съм с автоматичен превключвател на 2500 оборота.. Преди като запалех и си пали на бензин и като дам газ минава на газ... От извесно време започна да минава на газ и без да минава 2500 оборота. Но най- лошото е, че като е на празни обороти понякога си минава сама на бензин, после пак превключва на газ :? как така може да си мине сама на бензин, защо става?


Иначе нямам проблеми, обаче сега трябва да паля на бензин и после да си превключвам с ключето, за да не ми връща после пак на бензин като е на празен ход, в общи линии все едно съм с ръчно ключе, а не с автоматично.

П.С. Нямаше да ви занимавам, но просто нямам време да отида до газаджийте, та ако не е нещо сериозно ще я карам така докато намеря време..
Вероятно някоя пътечка на платката на ключа се е стопила и ще се наложи да подмениш ключа с нов! 8)

Crusader
19-06-2008, 20:32
Ъхъ, ключовете са калпави, споко решението на проблема ти е 20+ кинта, мисля че можеш да си го смениш и сам.