PDA

View Full Version : не иска да варви на бензин



valentin
05-10-2005, 00:45
здравеите на вси4ки.имам проблем с карането на бензин-АЛФА155 1.8ТС129к.когато я обарна от гас на бензин двигателят не работи както трябва.запо4ва да прекасва и не може да достигне палната си мощност.казаха ми 4е вероятно е от инжекцията и трябвало да се пренастрои софтуера.ина4е пали на бензин,но прекасва.от какво може да е според вас.мерси предварително на вси4ки

75 2.0 turbo
05-10-2005, 01:30
ми сигурно е от инджекцията :cry:

Bobo
05-10-2005, 01:38
Аз предлагам да застреляш газаджията, после да махнеш газовата и да смениш квото се е скапало и си готов. Ма аз не разбирам много та да се изкажат тез дет дишат на газ :wink:

Alfa User
05-10-2005, 02:00
Да ви кажа аз какво ми казаха на мене за газта... Нали бях решил да се направя и аз на икономист и да карам на газ... Та тука в мойта околия има един сервиз, чиито собственик е официален дистрибутор на Lanzi Rendo и си работи директно с Италия-та. Та отидох при тоя човек за да ми каже какво да направя и има ли смисъл да го правя.
Ще цитирам буквално думите му :
"Ами какво да ти кажа, слагали сме газови на такива коли (б.р. 155), можем да сложим и на тебе, ако не ти пречи после всеки месец да идваш и да оставяш колата при нас за по 2-3 дена за настройки"
В общи линии се оказва, че тоя тип двигател е доста капризен накъм газ - ако не е газова инжекция де - та моя съвет е - не си съсипвайте колата за глупости - спестените пари от бензин ще ги дадете за ремонти после, така че ползата е 0 (НУЛА) !!!
Пък и така си пестите главоболията по застрелването на майстора-газаджия :Tease:

Dodo 155
06-10-2005, 11:18
Когато се кара на ГАЗ по дюзите се натрупва нагар и почват да пикаят. То нече не се натрупва и иначе, ама бензина ги мие :wink:
Това е едното, другото може да е някой датчик, който когато си на ГАЗ не играе роля и не се усеща :roll:
Провери и горивния филтър :idea: Много шофьори, които карат на ГАЗ не го сменят именно заради факта, че не карат на бензин, но той тогава се затлачва много повече.