PDA

View Full Version : Сгъване на огледалата на 155



bass
06-10-2005, 17:01
...щото нема по малоумно сгъване на огледало от това на 155, по мое мнение :)

Оказва се, че има и други фенове на този подход - пред офиса в момента седи едно BMW 325 кабрио със сгънати огледала - точно по същия начин като наш'те :shock:

Понеже не им следя E-тата на баварците, ще дам картинка - за такова (http://lapcr.com/BMW%203%20Cabrio.jpg) става въпрос.

Kostadin
06-10-2005, 17:07
...щото нема по малоумно сгъване на огледало от това на 155, по мое мнение :)

Оказва се, че има и други фенове на този подход - пред офиса в момента седи едно BMW 325 кабрио със сгънати огледала - точно по същия начин като наш'те :shock:

Понеже не им следя E-тата на баварците, ще дам картинка - за такова (http://lapcr.com/BMW%203%20Cabrio.jpg) става въпрос.
ми те и на 5-ците се сгъват така, имам предвид Е39, а това което ти си показал е Е46 :wink:

jhristov
19-11-2005, 12:32
голям майтап, аз до вчера си мислех че огледалата не могат да се прибират, и си мислех че е поредната импровизация на италианските инженери, но с малко повечко сила - успях, и не мисля че е идиотско, дори много пичовско стои отстрани

alf
19-11-2005, 12:39
но с малко повечко сила - успях,
и аз с малко повечко сила успях да го счупя :roll2:

poznai
19-11-2005, 16:06
В началото и аз си мислих, че не се сгъват, докато не го огънах в обратната посока докато давах назад и го подпрях в една стена... :crazy:

kris11
19-11-2005, 17:40
А на мен не ми работи регулировката навън навътре на лявото след като 1 бакшиш го бутна на ч светофар в навалицата.Преди това работеше , след като го удари не проверих веднага. :(
Нагоре надолу бачка.
Мисля да я тунинговам :( давайте малко сервизи за отзад и отпред за монтаж на тръби пред броните и на железни ремки стърчащи извън огледалата :( само това е спасението :( :(

Alfa User
22-11-2005, 19:51
Адски прав си, колега. Понякога се замислям тия хора по пътищата имат ли акъл в главата, или като си имат каско, дай да трошиме наред... Само че ми се струва, че освен тръбите по колата, ще ти трябва и един Magnum .357 (поне... иначе може и .50 Desert Eagle) за укротяване на опърничавите :twisted:

virusalfa
23-11-2005, 10:57
какво им е на огледалата на 155-ците?Ако беше Астра или Вектра,да не е по-убаво-пернеш му един лакът и е паднало(дееба и боклуците)!Много добре си се сгъват даже!!!!

bass
23-11-2005, 11:16
Е то закачката беше по-скоро с озадачаващия изглед на огледалото в сгънато положение, иначе като функция си е ОК :-)
А по отношение на силата, необходима за сгъване: регулира се! Когато отварях едното огледало преди време, използвах случая да разхлабя малко гайката, която държи двете половини (корпуса със самото огледало и конзолата за захващане към вратата). После направих същото и с другото огледало. Един от полезните странични ефекти е, че при закачане на друг предмет в движение огледалото веднага се извива и няма никакви поражения. (Ако някой е минавал скоро по Димитър Хаджикоцев, ще се сети какво имам предвид - еднопосочна тясна улица с коли, паркирани и от двете страни - минава се с "луфт" от 2 см отстрани).
Разбира се, не трябва и да е съвсем хлабаво, въпреки че си има допълнителен механизъм за фиксиране в крайните положения (предвид сътресенията по наш'те улици...).

Dodo 155
23-11-2005, 12:01
Достатъчно е да се почистят повърхностите там вътре на сгъвката на огледалото и да се смажат и почва много мазно да се движи :wink:

търтей
23-11-2005, 12:02
Достатъчно е да се почистят повърхностите там вътре на сгъвката на огледалото и да се смажат и почва много мазно да се движи :wink:
псолютно
също така мъничко графитена грес помага шудесно