PDA

View Full Version : Въпрос относно резултатите от търсачката



lgancho
25-06-2008, 12:03
Аз съм определено ЗА използването на търсачката по-често, обаче имам някои въпроси и предложения. Разглеждаме следната ситуация:

Нов колега иска да разбере дали си струва да си купи някакъв модел и пита за популярни неща. Съответно темата му се заключва и му се казва да се поразрови малко и да потърси, защото има още 100 такива теми. Според мен това е правилен подход, защото наистина по тези въпроси има изписано ужасно много.
Обаче има следния проблем. Човека търси това което иска в търсачката и една голяма част от резултатите са именно такива теми като тази която той е пуснал, в които се казва да се ползва търсачката и няма нищо друго. Знам че няма как да се накара търсачката да е по-интелигентна, но поне могат да се трият тези теми за да излизат повече смислени теми в които наистина има информация.
Та въпроса ми е дали тези теми се трият след известно време защото ако това не се прави, скоро нищо смислено няма да може да се намери по по-често обсъжданите въпроси.
Въпроса ми е към модераторите, защото доколкото знам с триенето на теми те се занимават.

Grigor
27-07-2008, 14:42
Теми няма как да се трият .. особено заради търсачката.

Като цяло търсачките не са най-интелигентните, но може с малко по-подробни критерии да ограничиш резултатите.