PDA

View Full Version : колко струва прозореца на вратата на шофьра?



KiKo
11-10-2005, 10:54
Е е миналата седмица ми беше най-скапаната, първо спуках картера а в неделя на рождения ми ден ми разбиха колата. шчупиха ми прозореца на шофьрската врата както и клучалката ми преебаха и ми взеха задната част на CD-то без панела и на всичкото отгоре ми откраднаха и книжката с упътването на колата. УЖАС!!!
И имам следния въпрос, колко струва прозореца на вратата на шофьра че днеска да го сложа че докато чакам застрахователите ще мине много време

hf hpe
11-10-2005, 12:56
ако го има в кобра залагам на цена около 70-90 лева, но ако го няма ново само от аутоиталия или вантотрейд, друг вариант е да си намериш втора употреба и да искаш експертна оценка от застрахователя

Genata
11-10-2005, 22:19
На мен ми счупиха на 2 пъти дясното стъкло. В кобра е 96 лв. ако не се лъжа. Ако искаш пилкингтън - около 80 лв. - има ги до вагон ресторанта. Много внимавай когато ти сменят стъклото. Има една пластмасова джаджа, която влиза в една дупка на стъклото и се движи по рейката. Тя по принцип има ограничител само отдолу - отгоре се предполага че я спира, когато стъклото опре в рамката. В кобра по този начин при счупено стъкло са го напънали нагоре и съответно са скъсали леглото на жилото. Естествено това го няма като резервна част. и два месеца карах като жигула с допряно с дъска стъкло, докато намеря кой да ми залепи пластмасата.

KiKo
13-10-2005, 23:34
Да същата пласмаска и на мен ми счупиха е незнам дали тези от кобра или тези дето ми разбиха колата и немога никъде да намеря тази част по отделно. Навсякъде ми продават с целия механизъм а той е 380лв. и низнам дали ще ми исплатят застрахователите целия механизъм и аз също съм подпрял стъклото с една пръчка. А къде ти направиха тази пласмаска?

Genata
19-10-2005, 22:15
Залепиха ми я в Казанлък в един завод. Там ползват някакви яки лепила и освен това я захванаха с една метална скоба и в момента е супер :D

Genata
20-10-2005, 17:12
А пластмасата със сигурност са ти я счупили в Кобра. Иначе ти развиват някаква тъпа теория, че това става при чупенето на стъклото. На мен втория път като ми го разбиха пластмасата си беше здрава, само че тогава висях на главата на кобрите и ги предупредих, че ако ми го счупят пак ще купуват цял механизъм.