PDA

View Full Version : Шило в торба не седи...



Iltcho
26-06-2008, 16:45
Или другото заглавие може да е - "Как се сдобих с поредния трансаксъл".

Първо искам да приветствам всички колеги - приятели от раздела. За новопишештите - Илчо, карах преди време алфета. Новата придобивка е Алфа 90.
Повечето знаят, че имам навика да си купувам абсолютно тотализирани коли-щети и с малко мерак да ги върна отново на пътя. В тази ще вложа много повече обаче.

Та, колата е алфа 90 с 2.0 мотор МОТРОНИК 136 конски сили. Проблема е, че не пали. Още не съм я разчарковал да видя какво и е. Това е за сега. Скоро - снимки и надявам се успех. Пишете още 1 в сектата на задното предаване :twisted:

netsurfer
26-06-2008, 17:57
честито и да си я стегнеш с кеф

madboy
26-06-2008, 21:22
ПОЗДРАВЛЕНИЯ за новата придобивка , а това за шилото е вярно ако веднъж си имал хубава старичка ИСТИНСКА алфа ,споменът остава завинаги и нещо те човърка да си вземеш още една и още една от някоя друга версия или модел :D :D :D

Ma7e4k0
26-06-2008, 23:06
Аи дано запали и да те видим в деиствие :wink:

alfonso_90
26-06-2008, 23:41
да ти е честита и даваи снимки да гледаме :P и милиои безаварйни :D

diapper
27-06-2008, 00:01
да ти е честита и даваи снимки да гледаме :P и милиои безаварйни :D

Venci
27-06-2008, 02:54
Ш ш ш, алио ! Сектанта! :lol: Днес като ми се обади по телефона, не каза че вече си я взел със сигурност :D . Хайде честито! Радвам се, че се връщаш в сектата. Добре дошъл обратно! Давай бързо снимки, че на следващата сбирка на сектата по-другата седмица да не ти се изтърсим пред вас вечерта. Вместо до Своге - до Враца 8) .
П.С. Без да се сърдиш, ама хайде за тази кола ме слушай повече и няма да съжаляваш изобщо. Не е проблем да се довлека при теб още утре заран (толко ми е акъла завои ми дай на мене) .

madboy
27-06-2008, 03:18
МММ дааа,Илчо слушай човека той е способен но всичко , на ПЕШКАТА го извади в 4 00 часа за инсталацията ,и ако искаш да нямаш проблеми -слушай кво ти говори ВЕНЦИ и в тоя случай ще имаме още една перфектна 90 -ка в отбора .Всеки помага с каквото може -упиянени от ИДЕЯТА за УНИКАЛНОСТ и ИДЕНТИЧНОСТ .А по принцип ВРАЦА е БЛИЗКО !!! :D :D :D

Iltcho
27-06-2008, 07:42
Ш ш ш, алио ! Сектанта! :lol: Днес като ми се обади по телефона, не каза че вече си я взел със сигурност :D . Хайде честито! Радвам се, че се връщаш в сектата. Добре дошъл обратно! Давай бързо снимки, че на следващата сбирка на сектата по-другата седмица да не ти се изтърсим пред вас вечерта. Вместо до Своге - до Враца 8) .
П.С. Без да се сърдиш, ама хайде за тази кола ме слушай повече и няма да съжаляваш изобщо. Не е проблем да се довлека при теб още утре заран (толко ми е акъла завои ми дай на мене) .



Хахахаха, това заплахи ли бяха? :lol: Ам колата е капарирана принципно. Винена е на цвят. Била е с газ, но е свалена. Ще видя събота или неделя да ида до нея и да се опитам да я запаля. Ако не успея - стария похват с въжето и пред блока.
Ще имам нужда от мигачи, решетка... и незнам още какво. Това е на първо четене. До ден - два - снимки обещавам.



МММ дааа,Илчо слушай човека той е способен но всичко , на ПЕШКАТА го извади в 4 00 часа за инсталацията ,и ако искаш да нямаш проблеми -слушай кво ти говори ВЕНЦИ и в тоя случай ще имаме още една перфектна 90 -ка в отбора .Всеки помага с каквото може -упиянени от ИДЕЯТА за УНИКАЛНОСТ и ИДЕНТИЧНОСТ .А по принцип ВРАЦА е БЛИЗКО !!! :D :D :D

Краси, във вас вообще не се и съмнявам :twisted:

Venci
02-07-2008, 10:31
К`о направи бе? Какво стана?

Iltcho
02-07-2008, 15:59
К`о направи бе? Какво стана?

Още нищо. Скоро ще се чуе... Има драми с документи. Сефте... Пу да го е*а :evil:

Alfa User
02-07-2008, 17:22
Е така е - документацията еб..ва мамата на всеки кеф :roll: Стискам палци да се оправите, и да започнеш да работиш по колата - успех!

Iltcho
04-07-2008, 08:26
Проблема е, че собственика по талон е в болница в критично състояние. Наследника е зад граница и трябва да се прибере. Колата без договор не я вземам. Брах така ядове с ФИАТ-а и неискам втори път. Предпочитам да позачакам. Иначе кофтито е, че помпата се чува, ама бензин не иде. Не тече от магистралите.

Нек`фи идеи?

Venci
04-07-2008, 12:22
Ако, помпата се чува - значи работи ( :wow: ). Сигурен, ли си че има бензин? Ако има бензин, откачи късото маркучле между помпата и филтъра (предполагам е излишно да ти казвам къде се намират така че няма да го направя :) ) С откачено маркуче подай захранване и виж дали ще почне да "хвърля бензин". Най-добре е да сте двама човека, защото аз го правих това упражнение сам и се наложи да ползвам 3 метра маркуч, който да седи до мен в едно шише и да виждам какво става. Ако помпата изтласква бензин, закачи маркучето към филтъра и направи същата операция след филтъра. Така продължаваш напред по бензинопровода. Провери и преди рейката дали стига бензин.
Да не би да си гледал обратния бензин? АКО ти достига бензин под налягане до горивната рейка и откачиш маркуча за обратния бензин от клапана и няма бензин, който да циркулира и да се връща към резервоара значи имаш проблем с клапана за налягането на бензина.

Iltcho
04-07-2008, 15:47
Ако, помпата се чува - значи работи ( :wow: ). Сигурен, ли си че има бензин? Ако има бензин, откачи късото маркучле между помпата и филтъра (предполагам е излишно да ти казвам къде се намират така че няма да го направя :) ) С откачено маркуче подай захранване и виж дали ще почне да "хвърля бензин". Най-добре е да сте двама човека, защото аз го правих това упражнение сам и се наложи да ползвам 3 метра маркуч, който да седи до мен в едно шише и да виждам какво става. Ако помпата изтласква бензин, закачи маркучето към филтъра и направи същата операция след филтъра. Така продължаваш напред по бензинопровода. Провери и преди рейката дали стига бензин.
Да не би да си гледал обратния бензин? АКО ти достига бензин под налягане до горивната рейка и откачиш маркуча за обратния бензин от клапана и няма бензин, който да циркулира и да се връща към резервоара значи имаш проблем с клапана за налягането на бензина.

А ти вместо да ми даваш акъл във форума, защо не помислиш кога можете да дойдете до Враца с Краси? М ? Че май в понеделник ще се оправят документите на колата?

Venci
09-07-2008, 04:12
Имаме ли 90 или нямаме? Щотооо утре е сряда и ще има сектанска сбирка, а пък към Враца има много завои...

Iltcho
09-07-2008, 09:24
Имаме ли 90 или нямаме? Щотооо утре е сряда и ще има сектанска сбирка, а пък към Враца има много завои...


Нема още. Още не сме прехвърлили... още няма документи. Човека се спомина и не мога точно в тоя момент да притеснявам хората. Ще изчакам.