PDA

View Full Version : Водата ми намалява - мембрана????



ФЕРАРИСТ
28-06-2008, 20:40
Както виждате от заглавието на темата - доливам поне литър водица седмично в резервоара, не тече от никъде абсолютно съм убеден - възможно ли е нещо изпарителя да е кофти.....????

Crusader
28-06-2008, 21:51
възможно е, но бих проверил изгорелите газове за наличие на антифриз :idea:
обаче 90% тече от някъде където си пропуснал

ФЕРАРИСТ
28-06-2008, 22:28
С вода съм лятото......прави ми впечатление наличието на конденз по аспуха като я паля, не мога да разбера дали ми се появява когато мине на газ или си го има и преди това докато ауспуха не загрее достатъчно да го изпарява.....
Бих бил безкрайно учуден ако изтича отдругаде - то ще е само явно в движение, и по много малко.....уж гледах и тоя момент - загряла кола, водата почти на 100 градуса и под налягане - никъде нищо не видях......

robygas
28-06-2008, 22:38
Няма вариант мембрана на изпарител -има теч. Ако беше на антифриз щеше да го хванеш ,но водата в тия жеги се изпарява много бързо и не можеш да видиш петното. Наличието на вода в генерацията е нормално. Всички авт. на газ отделят повече конденз от бенз.

ФЕРАРИСТ
28-06-2008, 23:36
Баси - ми дека ли отива и се губи тая вода - литър на седмица си е сериозно, и май ще трябва да проведа следствие...... :roll: :roll:

RUSEV-BGR
29-06-2008, 23:29
може да е от водната помпа и да тече когато автомобила е в движение-при всички положениа загуба от литър на седмица е сериозно...сложи ниакакъв оцветител във водата водни бои или нещо от тоиа род и така ще забележиш къде тече.....успех

dilian alfa gtv
29-06-2008, 23:50
а може и гарнитура да сменяш че и главата да правиш

ФЕРАРИСТ
30-06-2008, 19:43
какъв оцветител ще е най - добре да сложа за да видя откъде изтича - води бои ли??????

robygas
30-06-2008, 22:37
какъв оцветител ще е най - добре да сложа за да видя откъде изтича - води бои ли??????
Слушай сега: Взимаш 500гр. брашно ,добавяш едно..., разбъркваш добре , слагаш 1 -на щипка, и пускаш в горещата............, Извинявай , това беше друга рецепта. Шегувам се не се впрягай! :D :D :D

Crusader
30-06-2008, 22:50
Глупости, никакви бои, просто запали двигателя и прегледай всички водни съединения /включително и тези в купето/, ако от никъде не тече, вероятно е да имаш издухана гарнитура на главата...
BTW да си прегрявал на скоро двигателя?
Дори и да е така, не се коси не е сериозно като при дизел...
Обаче това са гадните варианти, обзалагам се че тече от някъде!

ФЕРАРИСТ
30-06-2008, 23:13
Глупости, никакви бои, просто запали двигателя и прегледай всички водни съединения /включително и тези в купето/, ако от никъде не тече, вероятно е да имаш издухана гарнитура на главата...
BTW да си прегрявал на скоро двигателя?
Дори и да е така, не се коси не е сериозно като при дизел...
Обаче това са гадните варианти, обзалагам се че тече от някъде!
Не съм прегрявал, дори и масло не ми гори, близо 8 хиляди съм минал и не съм доливал даже......
Щом не е от изпарител както казва роби, значи някъде по маркучи ще е , ще трябва да се гъзя да гледам......

ФЕРАРИСТ
02-07-2008, 18:24
Маркуч се оказа - надух системата с компресор и се видя.....