PDA

View Full Version : Сваляне на вътрешната част на вратата на 164 Super?



machina_nervosa
12-10-2005, 10:52
От няколко часа се опитвам да сваля вътрешната част на шофьорската врата на моята 164-ка, за да сменя огледалото защото е счупено и не се прибира автоматично. Намерих огледала при италианеца за 40-50 лв. но не мога да сваля кората, за да го пробвам на място. Някой има ли представа защо се запъна така гадно кората около мястото на външната дръжка. Дали има някои скрит болт или е мнооо яка щипка?
Надявам се че свалих всичките болтове, които видях, ама ... да го... е... :evil: Да не би гадната вътрешна дръжка да прави проблем... :?:

Плеасе Хелп !!! :roll:

umax
12-10-2005, 12:00
Колега до колкото си спомням кората в горния край върви с уплътнението на прозореца и в горния край на вътрешната дръжка е хваната с доста здрава щипка;) .Ама незна защо ти е да сваляш цялата кора? При мен кората е разделена на 2 части
достатачно е да сваля долната част под нея се намират буксите за огледалата, откачаш кабелите и слагаш там кабелите на новото огледало ;)

machina_nervosa
12-10-2005, 13:18
ее... да, при теб е по лесно :roll: на старата алфичка 164 TS доста пъти съм я свалял, ама при супер-а е друга хавата :( там кората е цяла за съжаление :( и не мога да стигна до буксите :evil: мамка му невъзпитана кой го измислил :brickwall:

tayfun
12-10-2005, 14:31
като решиш проблема пусни тук едно съобщение и аз имам смяна на дръжка а не знам как се сменя

machina_nervosa
12-10-2005, 16:19
като решиш проблема пусни тук едно съобщение и аз имам смяна на дръжка а не знам как се сменя

:metal: Най накрая успяяяях : :headbang:

колега кажи коя година ти е резачката, вече и с двата модела имам опит. И коя дръжка искаш да сменяш? вътрешната или външната. мамка им и дръжки ... колко съм ги сменял :evil:

Harvester
13-10-2005, 00:29
По Повод запъването на кората в областа на дръжката при СУПЕР:
С малка плоска отверчица внимателно се измъкват напред бутоните за ел. стъклата и вече там се вижда БОЛТЪТ!!!! :wink:

Grigor
13-10-2005, 09:08
При Супер-а има и два скрити болта зад пластмаса - точно под пантите на джобчето.

machina_nervosa
13-10-2005, 18:49
По Повод запъването на кората в областа на дръжката при СУПЕР:
С малка плоска отверчица внимателно се измъкват напред бутоните за ел. стъклата и вече там се вижда БОЛТЪТ!!!! :wink:


При Супер-а има и два скрити болта зад пластмаса - точно под пантите на джобчето.

мерси колеги, точно тия три болта ме разплакаха докато ги открия, но най-накрая успях 8)

за малко да счупя кората :? [/quote]

tayfun
14-10-2005, 21:21
благодаря за поста реших си проблема

Grigor
21-10-2005, 04:18
Ще напиша още малко - да има за архива:

1. Ако някой от болтовете зад пластмасата /под пантата на капака на джоба/ превърти - само разпробиване! По цялата дължина на болтовете има около 1мм ламарина.

2. При слагане на кората не забравяйте да закачите добре жилото. Ако не го... вратата се отваря само от вън.


3. Когато щтраквате шипките на кората не удряйте силно и в една точка - остават белези по кората....

4. При монтаж на колони: От касетофона излизат 2 кабела, в вратат има 4. Няма филтри. Кабелите се раклоняват в снопа. под двата въздуховода на таблото /не зад тях а под тях/ има букси от може да се пусне нова инсталация за колоните и техния външен кросоувър.

virusalfa
21-10-2005, 08:54
То и аз свалях на едната врата,за да прегледам тонколоната,ама забравих какви бяха процесуалните действия....(да се еба у юристо :lol: )

koolio
22-10-2005, 12:18
забравих какви бяха процесуалните действия....(да се еба у юристо :lol: ) :lol: :lol: :lol: :lol: :tooth: Ама по новия или по стария НПК? :tooth: :tongue:

Paf
16-01-2006, 15:39
machina_nervosa:
Здрасти,
Гледам по-нагоре си писал че имаш опит със смяната на дръжките на вратите.Преди няколко дена в студа като исках да отворя вратата (беше замръзнала) се счупи външната дръжка и сега куцо.. не моа да си влеза през вратата ..
та мисълта ми е ... каква е процедурата по-смяната на външната дръжка на предна лява врата?То .. май по добре да питам първо дали изобщо се продава такава дръжка някъде?Имам тука един кожодер в една морга .. ама ме е страх даже да попитам дали продава само дръжката (а и не знам ще пастне ли на мойта щото оная е Супер а мойта е обикновенна 164ТС -ка 90-а година) щото си мисля че ще иска да си купя цялата врата както е оборудвана, което е неприемливо за мене :)

tayfun
16-01-2006, 19:58
значи дръжка при италианеца е 25 лв а цяла врата е 100 лв сам си прецени това са цени обявени на 9 януари ходих лично да питам един съвет от мен забърсвай с сух парцал всички врати по уплатнението вечер преди да я заключиш

Boby
16-01-2006, 22:58
Дръжките на Супера и на обикновенната са едни и същи.При Италянеца е 10лв ако е там шефа ако не е 20-25 зависи. :roll:

Paf
17-01-2006, 13:51
Понякога съжалявам че съм от Варна .. тука скъпооо! Преди малко питах в магазина ..
външна дръжка за врата = 55лв/бр.
вътрешна дръжка за врата = 45лв/бр.
ама к'во да се прави .. май ще трябва да дам 55 лв.
Ако има тука някой от Варна и ако знае някой друг магазин (понеже аз знам само един такъв) нека драсне 2-3 реда тука или в ICQ (UIN: 114627828) :)