PDA

View Full Version : робот юзери



valjo
12-10-2005, 15:33
напоследък засичам няколко такива новорегистрирани
и ги трия
но се чудя какво би станало ако скрипта регистрира 2000 или колкото може, вместо по 2-3 на ч път
това може да се окаже проблем

някой да е чел нешо по темата ? да има идеи?

моля споделете

търтей
12-10-2005, 15:39
това не се ли решава като се вкара имидж с текст при регистрацията?
нали се сещаш з акакво говоря?

valjo
12-10-2005, 15:40
това не се ли решава като се вкара имидж с текст при регистрацията?
нали се сещаш з акакво говоря?
аха сещам се и си прав, ама конкретна реализация за тоя точно bulletin board?

pth7712
12-10-2005, 15:44
Напоследък все по-често слагат:
"въведете символите, които виждате на картинката за да продължите регистрацията"
Това е единствения ефективен засега метод.
На картинката са изобразени случайни уродливи символи, като се разчита на асоциативността на човешкия мозък да ги възпроизведе, като познати символи. По този начин се блокират разни демонясали роботи да свинстват с регистрацийте.

Това при време и желание лесно може да бъде вкарано в ПхП форума от някой, който е на "ТИ" с ПхП и модулите за генериране на графика. Аз пиша на Ц и т'ва ми е тъмна Индия. Ако ми хрумне нещо конкретно - ще свирна.

bass
12-10-2005, 15:51
На мен ми се налага да поддържам по съвместителство един форум, който също беше напъплен от зомбита. Понеже, както казах, мойта роля е само за закърпване на положението, не му мислих много, ми просто се ъпгрейднах до 2.0.17 (която беше последна в момента) и оттогава няма навлеци. Може да е чиста случайност де - най-сигурно си е с картинките, както казаха колегите.

p.s. Има си готов МОД за историята с картинките - т.нар. CAPTCHA система. Дискутирана е доста във community-форума на phpbb.com, но не ми се занимаваше да я пробвам.

p.p.s. Отправна точка за инсталиране (http://www.phpbb.com/kb/article.php?article_id=227)
Обаче в ъпгрейда, който свалих аз, модът не беше включен. Трябва да се дръпне пълната инсталация и да се извади оттам необходимото.

mariobg
12-10-2005, 17:08
напоследък засичам няколко такива новорегистрирани
и ги трия
но се чудя какво би станало ако скрипта регистрира 2000 или колкото може, вместо по 2-3 на ч път
това може да се окаже проблем

някой да е чел нешо по темата ? да има идеи?

моля споделете

Вальо на първо четене при нас сложихме допълнително задължително поле (в конкретният случай - "местожителство"). Така от тогава насам не сме имали проблеми, а и си решихме проблема със съветите за магазини и т.н. след като знаем питащият от къде е ...

75 2.0 turbo
16-10-2005, 01:06
А гледам бая потребители са се изпарили :shock: ко стана с феновете :?:

pr_00f
16-10-2005, 10:50
Някой УсерХХХ си отидаха да спят вечен сън

valjo
08-11-2005, 00:28
p.s. Има си готов МОД за историята с картинките - т.нар. CAPTCHA система. Дискутирана е доста във community-форума на phpbb.com, но не ми се занимаваше да я пробвам.

p.p.s. Отправна точка за инсталиране (http://www.phpbb.com/kb/article.php?article_id=227)
Обаче в ъпгрейда, който свалих аз, модът не беше включен. Трябва да се дръпне пълната инсталация и да се извади оттам необходимото.

хм тоя проблем при нас започна да става много сериозен
трябва явно да се имплементира нещо, от последните 50 потребителя имам чувство че 40 са "зомбита"

poznai
08-11-2005, 09:33
Аз викам миграция към Invision Board, само че не е безплатен вече, не знам против правилата ли ще е да се ползва неплатена версия тук. Иначе по възможности, особено по администриране, phpBB не мой му стъпи никъде :>

valjo
08-11-2005, 12:24
току що изпоизтрих 36 зомбита ! тва е некав ад...
освен да им банна някой А клас мрежа на руснаците ли кво

идеи?

търтей
08-11-2005, 12:27
току що изпоизтрих 36 зомбита ! тва е некав ад...
освен да им банна някой А клас мрежа на руснаците ли кво

идеи?
http://www.phpbb2.de/dload.php?action=d ... ile_id=311 (http://www.phpbb2.de/dload.php?action=download&file_id=311)

KGB
12-11-2005, 03:14
Банни ги...аз туко що изтрих още няколко....сложи им един бан на не знам какъв клас мрежа и до като не решим как да ги оправим...няма да ги пускаме...

pr_00f
12-11-2005, 11:20
Dа бе да. Една клас А мрежа има почти 17 милиона ип адреса. Не може така да се баннва зверски . Вальо аз те питах да ги трия ли такива усери ?

pooh
12-11-2005, 12:54
...

20-11-2005, 14:17
Колеги в админ панела - обща конфигурация може да пуснете визуалното потвърждаване. Намира се след Активиране на потребителите. Помага.

Bobo
20-11-2005, 22:29
Е в нашия админ панел тва го няма??? НАСО, ВАЛЬО ????

valjo
20-11-2005, 23:41
Е в нашия админ панел тва го няма??? НАСО, ВАЛЬО ????
еми нема го, щото това е некъв мод, доколкото на мен ми вдева кратуната

единствен насо може да го инсталира, от понеделник ше го гона пак ....

ама аз лично за съжаление нямам нито познанията нито правата

KGB
21-11-2005, 00:45
Преди това направете упдате.... 8)

valjo
23-03-2006, 07:11
да не казвам голяма дума, ама откакто колегата bass (:respect:) се занимава с пач-ването и мод-ването на форума, от 48 часа нямаме регистрирал се "бот" ....

да не викаме дявола де :priest: но имам усещане, че нещата влизат в поносимите рамки :)

KGB
23-03-2006, 12:12
Ще го черпиме колегата 8)

valjo
02-04-2006, 11:26
за последните 7-8 дни имаме НУЛА робота регистрирани !

мисля че това до голяма степен прави проблема решен :)))

благодарение на колегата bass, на който ще бъде връчена карта за член на клуба като знак на символична благодарност;)

bass
02-04-2006, 13:16
Е, радвам се, че поне по този проблем има положителен ефект :-)
(щото ми прави впечатление, че продължават да се появяват постинги на латиница :wink: )

valjo
02-04-2006, 21:15
(щото ми прави впечатление, че продължават да се появяват постинги на латиница :wink: )
искаш да кажеш че за това има цяр ??!:)