PDA

View Full Version : Относно картинките в сигнатурата



Grigor
27-07-2008, 20:41
Преди малко спряхме тази опция. Тези които досега са имали картинки ще имат само код-а за картинката в сигнатурата, но картинка няма да се вижда.

Идеята е да се намали шаренията в форума, да се улесни четенето + да се оптимизира пълното зареждане на страниците (колкото повече картинки има толкова по-бавно става това).

В профила на всеки потребител има опция за създаване на няколко галерии /има и други интересни неща, но те са друга тема/. Според нас създаването на галерия за вашия автомобил /или автомобили/ ще е по-добрия вариант за представянето му, както и ще позволи да го представите с повече картинки.

Още един път - идеята е да направим по-чист и подреден форум.

Alfa User
28-07-2008, 10:46
Това добре :thumbup:
Но защо все пак е премахнато и форматирането на текста в подписа ? :roll:

lyuli
28-07-2008, 20:15
това спред мен е тъпо, много си беше хубаво с картинките в подписа!!! освен това аз се опитах да създам албум, но не можах да кача снимка - имал съм само 27 КБ на разположение????

Grigor
28-07-2008, 20:38
Сега ще видя това за лимита на картинката.

А иначе не е много тъпо - замисли се... с едно движение стават няколко неща:

1. Форума става много по-подреден и лесен за употреба /много хора злуупотребяват с размера и броя на картинките/
2. Стимулира се създаването на галерия, което освен че е яка екстра дава и повече възможности за картинки /брой, ненатрапчивост и големина/.

lyuli
28-07-2008, 21:54
Сега ще видя това за лимита на картинката.

А иначе не е много тъпо - замисли се... с едно движение стават няколко неща:

1. Форума става много по-подреден и лесен за употреба /много хора злуупотребяват с размера и броя на картинките/
2. Стимулира се създаването на галерия, което освен че е яка екстра дава и повече възможности за картинки /брой, ненатрапчивост и големина/.


еми незнам, на мен си ми харесваше с картинка в подписа................

raiders
29-07-2008, 00:45
и на мен

sen7
29-07-2008, 01:50
и на мен така.Дори си спомням брат ми не четеше кой какво пише , а само гледа картинките в подписите.

DerMeister
29-07-2008, 01:55
Определено с картинките в подписите ставаше боза. Може да се позволят само юзърбаро-ве или тесни и дълги картинки, които да не разтягат излишно форума, демек да има ограничение за височината на картинката, но мисля, че това не е на дневен ред още за администраторите.

zaryto
29-07-2008, 02:05
С картинки беше по хубаво..

Ранобудниче
29-07-2008, 06:05
аз предпочитам сегашния вариант - зарежда много по-бързо и експедитивно, чете се по-лесно.

айде сега, младежи и младежки, казахме си кой какво, а вие кажете администраторите/модераторите как да угодят на всички ни 8)

т.е. - не им е лесна работатата - да ги оставим да си я свършат.

hsr
29-07-2008, 08:17
...

Grigor
29-07-2008, 21:33
300x100 е размера за картинка в сигнатурата. Лимита е 2 снимки. РАзмера е към 30КВ на снимка

И за да се виждат ги качвайте в форума /има такава опция точно под/ менюто за линк-а.

Alfa User
30-07-2008, 10:03
:cheers: за Григор :respect:
Хубаво е да си има картинки, но наистина да са малки, че някои хора проявяват тенденция да се улисват в подписите си :Tease:

Grigor
30-07-2008, 10:09
То точно заради прекаляването повечето хора започват да мразят картинките.... ако всичко е в мярка никой няма да иска да ги няма.

Nasko_77
01-08-2008, 08:55
Добре де... не става и не става.
Как ли не опитвах...
Отговорят си на условията и двете изображения за подписа, но... две не мога да сложа. Или едната или другата.:screwy:
139 по 100 на 19.8кб. е едната... а 172 по 100 на 23.0кб другата но... уви.
Къде греша?:help:

b_angelov
02-08-2008, 20:35
231 байта е моята картинка, с размери 100х17. Е неще да се появи. Моля да направите нещо по въпроса, че искам да ми се появява...

Nasko_77
03-08-2008, 03:45
231 байта е моята картинка, с размери 100х17. Е неще да се появи. Моля да направите нещо по въпроса, че искам да ми се появява...И по моя въпрос, никой нищо не казва:ranting:

Kris
03-08-2008, 04:09
Абе скоростите на нет-а се дигат, ограниченията и те. Съмнява ме да има потребители на dial-up все още ... не виждам смисъл от тия вавилонски мерки срещу картинките. В интерес на истината и по другите форуми е така ...

b_angelov
03-08-2008, 16:44
И по моя въпрос, никой нищо не казва:ranting:

Наско, направили са ти подарък за рождения ден :) А аз трябва ли да чакам до есента? :unsure:

Nasko_77
04-08-2008, 06:46
Наско, направили са ти подарък за рождения ден :) А аз трябва ли да чакам до есента? :unsure:Подарък ли?:screwy:
Къде е? На мен проблема ми е, че не мога да сложа втора картинка в подписа а само... една.
Тъй, че... продължавам да си чакам и аз с теб:)

lyuli
05-08-2008, 14:49
Абе скоростите на нет-а се дигат, ограниченията и те. Съмнява ме да има потребители на dial-up все още ... не виждам смисъл от тия вавилонски мерки срещу картинките.

и аз така...........

търтей
05-08-2008, 14:53
ае такава небивала шарения е у тоя форум се едно сме на световния търговски център, че просто немам думи

morfius
05-08-2008, 15:08
То преди няколко дена точно на СТЦ бяхме заприличали...

XaBu4ko
05-08-2008, 22:43
Е добре де като има органичение по размер и по височина не може ли да се махне ограничението за дължина. моята стана 17к и 457 на 100 и не иска да я взима. не вярвам един браузър да се затрудни на 17к от какъвто и да е нет.

търтей
06-08-2008, 11:17
пак да потретя
ограничението на картинките не е продиктувано от товарене на машина, бавен нет или нещо такова
целта е циганията тип СТЦ да се сведе до минимум
има галерия към всеки профил, възползвайте се и качвайте квото се сетите там

Nasko_77
06-08-2008, 16:08
Слушаме и изпълняваме...

Kuku
06-08-2008, 16:14
СТЦ вече нема - треа ли и тук да се прилага груба сила :sister3:

търтей
06-08-2008, 16:30
илиенци кога са го затворили бе :))):sayjin:

morfius
06-08-2008, 18:21
пак да потретя
ограничението на картинките не е продиктувано от товарене на машина, бавен нет или нещо такова
целта е циганията тип СТЦ да се сведе до минимум
има галерия към всеки профил, възползвайте се и качвайте квото се сетите там

Това направо опира до идеен дизайн на форума - какво може и какво не да има в подписите аватарите и сие.
Има 2 варианта за решаване - настоящо положение или премахване на графичните подписи - а защо не по тази логика и аватари...
Защо ли ми се чини, че по важно е какво има в мненията отколкото какво има в аватарите и/или подписите?

Kuku
06-08-2008, 18:30
А защо в настройките на форума има опция "Покажи подписи" и "Покажи аватари"?
Който иска си ги активира, който не иска си ги изключва - защо трябва да се ограничават толкова?

morfius
06-08-2008, 18:44
А защо в настройките на форума има опция "Покажи подписи" и "Покажи аватари"?
Който иска си ги активира, който не иска си ги изключва - защо трябва да се ограничават толкова?

И аз това се питам... да се сложат едни разумни граници за големина и брой на картинките и да се реши въпроса.
Който не желае да ги гледа, да ги изключи.
И за това питах - вида на форума ли е по-важен или съдържанието.

XaBu4ko
07-08-2008, 00:59
В крайна сметка дайте да се направи една анкета и потребителите да си решат..... защо трябва да спорят 3-ма човека. Най честно е хората да изберат как да изглеждат мненията които четат.

А и дали картинката ще е на 350 или на 500 дълга голямо значение няма . така или иначе си я има шаренията.

Наистина прекаляваше се с големината на картинките и то по точно с височината..... но то много строги мерки се взеха.

Grigor
07-08-2008, 08:59
Защо има дадена опция трябва да пипате тези които са писали форума....

В момента картинките са разрешени - малко по-малки са от преди, но според мен /а и многото хора с които съм говорил преди да направя каквото и да е / това не е минус.

Съгласен съм, че съдържанието е по-важно, но при липса на ограничение /каквото и да е/ за картинките в един момент шаренията ще вземе 100%-тов връх....

Kuku
07-08-2008, 10:53
.... и на който не му харесва шареното, ще си го изключи ;)

morfius
07-08-2008, 15:38
Защо има дадена опция трябва да пипате тези които са писали форума....

В момента картинките са разрешени - малко по-малки са от преди, но според мен /а и многото хора с които съм говорил преди да направя каквото и да е / това не е минус.

Съгласен съм, че съдържанието е по-важно, но при липса на ограничение /каквото и да е/ за картинките в един момент шаренията ще вземе 100%-тов връх....

Нали това имам предвид, има си ги картинките, има си опция да се махнат... за какво изобщо е спора.

А всъщност какъв е проблема с директните линквания на снимки, няма опция да провери какво има зад линка като големина и размер форума ли?

hsr
07-08-2008, 16:35
А всъщност какъв е проблема с директните линквания на снимки, няма опция да провери какво има зад линка като големина и размер форума ли?

Проблема е в настройките на подписа

http://img012.imgshare.eu/i/hsr/capture2_233ff.jpg

Поради някаква причина на повечето от нас са забранени,
а на няколко човека са разрешени :roll: :no:

valjo
08-08-2008, 17:01
Проблема е в настройките на подписа

http://img012.imgshare.eu/i/hsr/capture2_233ff.jpg

Поради някаква причина на повечето от нас са забранени,
а на няколко човека са разрешени :roll: :no:ахаа, да видим това дали неможе да се оправи

valjo
08-08-2008, 17:04
май стана а ? смених го на цялата група "registered" ...

някой все още да не може да си види картинката в подписа?

hsr
08-08-2008, 17:15
май стана а ? смених го на цялата група "registered" ...

някой все още да не може да си види картинката в подписа?


:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: