PDA

View Full Version : Здравейте фенове!



svetlastf
28-07-2008, 10:29
Привет на всички!
От два дни живея с мисълта, че съм собственик на Алфа и още не мога да й се порадвам. Предстои влизане в бокса за пълна профилактика/ каквото и да значи това/.
Красавицата е 156 - 1.8 - бензин - 1998г. Усещането е странно, всякаш мен ще ме профилактират... :shocking: .
Ако някой може да даде съвет - от къде да започна.... ще съм благодарна.

JAMAL
28-07-2008, 10:38
Честито ново возило!
Сподели от кой град си за да бъдеш насочена към компетентни лица!

svetlastf
28-07-2008, 12:03
От София съм...
Свързах се с магазина за части на Стамболийски 155 и от там ми препоръчаха един специалист по Алфите , който работи някъде на Орион. С него имам уговорка за четвъртък.
По предварителни данни от диагностиката във Ванто Трейд не ми е наред дебитомера и има нужда от смяна на горни предни носачи. Смяната на ролки, ремъци и масла е задължителна - за това не я споменавам.
Проблема е ,че съм купила масло , което тук в този форум - никъде не се споменава...
Маслото е Марли - 10 W 40 http://www.marly.com/catalogue/products/detailArticle.web?productId=157
Доста изчетох по въпроса и смятам че е по-добро от така прехвалените във форума масла...Ако някой е по- наясно по темата - нека сподели.

JAMAL
28-07-2008, 12:22
Кой е този магазин, та да ти препоръчва добри сервизи. Аз поне не се сещам някой от тук предпочитаните сервизи да е на Орион. Може и да бъркам. Ако дебиторер и горни носачи е болежката добре. Така де може и по-зле. Аз лично като сервиз бих ти препоръчал Бобо. В общ технически раздел има координати.
Поздрави и успех!

svetlastf
28-07-2008, 12:24
А някаква информация за маслото?

spe4elist
28-07-2008, 12:37
Честито, колежке!
Много, безаварийни и ухилени километри ти пожелавам! ;)

TRENDi
28-07-2008, 13:11
Аз поне не се сещам някой от тук предпочитаните сервизи да е на Орион.

Лисан е на 200-300 м. от Орион.

BatVas
28-07-2008, 13:38
Проблема е ,че съм купила масло , което тук в този форум - никъде не се споменава...
Маслото е Марли - 10 W 40 http://www.marly.com/catalogue/products/detailArticle.web?productId=157
Доста изчетох по въпроса и смятам че е по-добро от така прехвалените във форума масла...Ако някой е по- наясно по темата - нека сподели.

Марли - SAE 10 W 40 API SL/SM/CF ACEA A3 /B3 MB 229.1
Селения 20к for Alfa Romeo - SAE 10W-40, ACEA A3, API SL/CF, FIAT 9.55535-G2 APPROVAL N°F405.A05, VW 500.00 - 505.00, CCMC G5
Селения 20К - SAE 10W-40, ACEA A3, API SL/CF, FIAT 9.55535-G2 CONTRACTUAL TECHNICAL REFERENCE N.F405.N04, VW 500.00 - 505.00, MB 229.1

Ами това са характеристиките на маслата - като гледам няма проблем да си караш с това масло което си взела стига да е истинско - да не е някакво менте

JAMAL
28-07-2008, 16:33
Лисан е на 200-300 м. от Орион.


Вече знам:shutup:

Lisan
04-08-2008, 00:53
Кой е този магазин, та да ти препоръчва добри сервизи. Аз поне не се сещам някой от тук предпочитаните сервизи да е на Орион. Може и да бъркам. Ако дебиторер и горни носачи е болежката добре. Така де може и по-зле. Аз лично като сервиз бих ти препоръчал Бобо. В общ технически раздел има координати.
Поздрави и успех!:grandpa: Всеки магазин има право да препоръчва който сервиз си пожелае!! Важното е магазина,клиента и сервиза да са доволни!! Това че нашия сервиз работи с магазина на Стамбулийски е само от полза на клиентите. Всички по капризни части като дебитомери,ланди,стъпкови моторчета и т.н трябва да се монтират при нас и получават реална гаранция,което е от полза на клиента!!! Голямо улеснение за клиента е че магазина и нашия сервиз работиме на еднакви цени на частите и на клиента не му се налага да обикаля за части,а само да си остави колата.
А цените са най добри,сравнявани са много пъти с други магазини за авто части.

pr_00f
04-08-2008, 10:01
Е поне са я насочили към добро място колежката. Имала в късмет.
Честито за придовивката.

svetlastf
04-08-2008, 13:10
В този форум от проблеми изкован
вмъквам аз похвално слово за Лисан !

Седмица от регистрацията вече
и мисловната ми дейност тук изтече
Що не карате тез хубавици,
а се жалите като вдовици?

Той, Лисан - човека си разбира
от Алфи много май отбира,
не е надуфка се оказва,
как става всичко , той показва.

Пълна профилактика направи
ремъци и ролки той достави,
гадния дебитомер дори смени
и носачи горни подмени.

От тропаща и кашляща 156-ца
направи мъркаща тигрица.
Цените също са прилични,
стига средствата да са налични.

Лисан,
заради твоето старание
е благодарственото излияние! :tongue:

JAMAL
04-08-2008, 15:39
:grandpa: Всеки магазин има право да препоръчва който сервиз си пожелае!! Важното е магазина,клиента и сервиза да са доволни!! Това че нашия сервиз работи с магазина на Стамбулийски е само от полза на клиентите. Всички по капризни части като дебитомери,ланди,стъпкови моторчета и т.н трябва да се монтират при нас и получават реална гаранция,което е от полза на клиента!!! Голямо улеснение за клиента е че магазина и нашия сервиз работиме на еднакви цени на частите и на клиента не му се налага да обикаля за части,а само да си остави колата.
А цените са най добри,сравнявани са много пъти с други магазини за авто части.

Напълно прав си. Тук във форума има няколко лица, относно сервизна дейност, които се ползват с доверие и един от тях си ти. Аз лично не съм ползвал твоите услуги...засега, но чрез предишния ми пост, вече имам повече подробности.
Всеки магазин може да препоръчва, а всеки член на КАРБ, може да се интересува.
:respect:

Bella
05-08-2008, 02:03
В този форум от проблеми изкован
вмъквам аз похвално слово за Лисан !

Седмица от регистрацията вече
и мисловната ми дейност тук изтече
Що не карате тез хубавици,
а се жалите като вдовици?

Той, Лисан - човека си разбира
от Алфи много май отбира,
не е надуфка се оказва,
как става всичко , той показва.

Пълна профилактика направи
ремъци и ролки той достави,
гадния дебитомер дори смени
и носачи горни подмени.

От тропаща и кашляща 156-ца
направи мъркаща тигрица.
Цените също са прилични,
стига средствата да са налични.

Лисан,
заради твоето старание
е благодарственото излияние! :tongue:

И при таз прекрасна ода...
ако не получиш финансово облекчение при всяко посещение
значи наш Писан-лисан е гола вода
и не струва туй прекрасно хваление .

:sniping:

Gogata
05-08-2008, 20:00
Честито!Много да те слуша и радва!:static:

XaBu4ko
05-08-2008, 23:04
Честито и от мен. Мноого да се радвате взаимно....