PDA

View Full Version : регулиране хода на съединителя



Z:)m
17-10-2005, 09:56
Казва ли са ми, че съединителят е саморегулиращ се - т.е. самонагажда се в съответствие с износването на дисковете.
Въпроса ми обаче е - как да си регулирам хода на съединителя така, че да ми отваря малко в по-горно положение на педала, а не толкова ниско, защото имам чувството, че не отлепва достатъчно добре. Мисля си, че това е причина за по-трудното превключване на предавките. Първоначално си мислех, че може да е от синхронизаторите, но проблема се явява при всички степени, не само 2-ра или 3-та, както е обичайното.
Моля, дайте ми съвет!

Bobo
17-10-2005, 10:01
Можеш да завъртиш вилката на скоростите тя е на шлици и по тоя начин да го регулираш :wink:

Z:)m
17-10-2005, 11:16
Можеш да завъртиш вилката на скоростите тя е на шлици и по тоя начин да го регулираш :wink:

Колега, последното нещо не го разбрах... :? Как точно чрез завъртане вилката на скоростите се регулира хода на съединителя?!
Искам да спомена само, че съм малко "лаик" (т.е. не съм много навътре в нещата) и се налага малко по-подробно описание... за което се извинявам предварително.

Bobo
17-10-2005, 11:35
От скоростите излиза вилка която движи съединителя, тя е свързана посредством ос за лагера на съединителя и м/у вилката и оста има шлици можеш там да я презацепиш. Незнам как по-просто да го кажа може би някой колега да помогне :roll:

Z:)m
17-10-2005, 12:09
От скоростите излиза вилка която движи съединителя, тя е свързана посредством ос за лагера на съединителя и м/у вилката и оста има шлици можеш там да я презацепиш. Незнам как по-просто да го кажа може би някой колега да помогне :roll:

10х :D
Мисля, че това е достатъчно изчерпателно.. сега отивам долу да я разгледам и се надявам, че по даденото описание ще разгадая "картинката" :idea:

hf hpe
17-10-2005, 14:37
...сбогом и благодаря за рибата...

Dodo 155
17-10-2005, 19:41
колега изобщо не му се връзвай на тоя индивид Бобо
че има шлици има, обаче нещата са изработени като за малоумници и единият шлиц е по-широк от другите
и нали се сещаш че завъртането става невъзможно
а относно регулирането правилно са ти казали, че няма такова
така, че ако превключването ти прави проблем от съединителя, то решението е смяна
HF_HPE е прав :wink: Омекнали са пластините на притискателя най-вероятно и затова все едно не ти стига още малко за да превключиш нормално. Смени го и проблема ще е решен :wink:

Z:)m
18-10-2005, 16:13
...а препоръчителни марки, доставчици и цени за нов комплект съединител - феродо, притискател, огледален диск...?!

hf hpe
18-10-2005, 16:41
...сбогом и благодаря за рибата...

Bobo
18-10-2005, 16:52
Закс е боклук :!: