PDA

View Full Version : проблем с отопението на задното стъкло



koko
17-10-2005, 18:40
от известно време не мога да си включа посредством лоста вдясно от волана електрическото отоплбение на задното стъкло. Какви биха били причините ако някой е светнат по въпроса. алфата е 1551,7ТС8 клапана.

Dodo 155
17-10-2005, 19:48
от известно време не мога да си включа посредством лоста вдясно от волана електрическото отоплбение на задното стъкло. Какви биха били причините ако някой е светнат по въпроса. алфата е 1551,7ТС8 клапана.
Ако въобще не ти светва лампата на таблото и не тръгва реотана когато натискаш бутончето, ще трябва да провериш релето долу под таблото в краката на шофьора.
То е синьо на цвят, ама може при теб да е в друга разцветка :roll: Сега не мога да се сетя м/у кои релета се намираше (колата ми е на 320км от мен :cry: ) но ако имаш книжка може да провериш там. В София при всеизвестния италянец струва 5 български лъва :wink:
Провери по моргите в твоя град :roll:

hf hpe
17-10-2005, 23:11
...сбогом и благодаря за рибата...

Kostadin
18-10-2005, 08:43
да ви кажа че и аз имам проблем с това копче на лостчето, първо като го включех лампата си светеше, но реотаните не откъсваха, оказа се че проблема е в куплунга отзад в багажника с цената на много усулия отстраних проблема и всичко заработи и съм доволен, но сега от време на време просто копчето не ще да щракне натискам го, а нито щрака релето нито свети лампата, а съм сигурен, че и двете са здрави защото след 10-20 опита зацепва един път включи един път неще сигурно нещо е заседнало в лостчето, знам ли и аз......?
п.с.бат Еньо от теб научавам че 155 има такава ф-я за самоизключване на реотаните, а аз се чудех ли чудех защо се изключват без да съм ги изключил аз :D

hf hpe
18-10-2005, 10:23
...сбогом и благодаря за рибата...

alf
18-10-2005, 11:40
ха аз си мислех че трябва да сменям лостчето щото и на мене реотаните не ебават и копчето не седи натиснато а се връща :bowdown:

Dodo 155
18-10-2005, 16:51
Наистина, че се изключва когато поработи известно време, но поне трябва да щракне, дори да се е прецакало релето :idea:
Сега се сещам, седи отляво и наистина е най-чепатото реле :wink:

Може проблема да е в кутията отзад :roll:

Аз честно да си призная, бях тръгнал да купувам лост преди 3г. защото не ми работеше реотана. Тогава погледнах 155-цата на бащата, ама там си бачкаше. Проверих бушоните и релетата и установих, че моето липсва :evil: Някой п***л го беше "напазарувал" преди да купя колата. Скокнах до италянеца и срещу 5лв. се сдобих с реленце :D Заработи на пушка и тогава разбрах, че са изгоряли 2-3 реотана :lol: :lol: :lol:

Тази "екстра" на 155 с изключването работи и ако върнете контакта. Загасиш ли мотора, после наново трябва да включваш реотана :wink: Такъв софт тъч бутон видях за пръв път на Ситроен ХМ. Смятайте какъв лукс е 155 :wink: :Tease:

koko
19-10-2005, 17:15
Благодаря за съветите колеги! Ами при мен е такава ситуацията: Когато натискам лоста за включване на реотаните на задното стъкло, понякога се включва лампата на таблото и реотаните си подгравят нормално. Друг път /а напоследък и все по-често/ когато натисна лоста и нищо. Нито щракване се чува нито нищо. И така няколко дни. Гасих, палих наново мотора включвал и включвах и нищо. Днес обаче ейтака опитах като я запалих да излизам колата и не щеш ли всичко си задейства. Изключих от лоста и пак включих - не щеше вече. Абе работи си точно когато и колкото си иска. А за самоизключването като взех колата един пич ми каза, че било нормално при този модел да се самоизключва . БЛило защитна функция някаква. Това добре. Ама сега идва зима и адски много ми трябват нагревателите на задното стъкло :D . Значи казвате от релето на таблото на бушоните да опитам. Добре. Дано да е оттам а да не се окаже от лоста, защото ще да е доста скъп навярно. Поздрави на всички отзовали се на апела ми за помощ!

Dodo 155
20-10-2005, 19:15
Лош контакт в превключвателя :wink:

alf
21-10-2005, 12:54
а бихте ли ми казали какви са му параметрите на тва реле защото мойто просто липсва... :evil:

Dodo 155
21-10-2005, 19:55
а бихте ли ми казали какви са му параметрите на тва реле защото мойто просто липсва... :evil:
И теб са те прекарали като мене :evil: :evil:
То е малко ..... чепато на вид (отдолу).
При италянеца има един рус, висок и леко пълен служител, който кара 155. Питай го него, той може да знае или поне ще си свали неговото и ще ти изрови същото :wink:

alf
21-10-2005, 20:16
ДАДЕ аз книжка имам знам къде би трябвало да бъде... гнездото му е празно обаче, та въпроса ми беше ТТ данните кви са му за да не ида утре при талянеца да му кажа трябва ми реле за реотана на стъклото и оня да ми даде първото попаднало дето да не ми върши ранота... пък и да видя по мазето дали няма да се намери някво такова

alf
23-10-2005, 16:23
та днеска сложих търтейовото ма пак нещя да светне лампичката по таблото значи освен липсата на реле има и друг бъг в системата.. ма то реле така или иначе си трябва де иначе ТТ данните са - 12В и 27А кат. номер А727 509 ...

hf hpe
24-10-2005, 10:29
...сбогом и благодаря за рибата...

търтей
24-10-2005, 10:31
ми аз имам бе :D
оказа се, че на таблото седи само това реле

иначе като натиснеш копчето чува ли се да щрака релето
а също така провери ли да не е изгорял бушона

не му щрака релето а бушона не го знаехме кой е и не сме го гледали
ама то при него май и отзад е разкачено ...

alf
24-10-2005, 10:34
ти пък сичко имаш :lol:
релето не цъка а бушоните бяха здрави всичките а предполагам че бушона няма да е само за реотана та ако е изгорял ще има и други неработещи джаджи... предполагам де...
а колко бири струва релето иначе :drinking:
пс трътей отзад кутийката специално не е разкачено защото там беше първото място където търсех проблема :wink:

търтей
24-10-2005, 11:02
пс трътей отзад кутийката специално не е разкачено защото там беше първото място където търсех проблема :wink:
добре бе - ти каза нещо аз реших че разкачено . ее така е то след звезден уикенд .. :wink:

Z:)m
28-10-2005, 09:25
Момчета, и аз имам проблем с нагревателя на задното стъкло...
При мен и релето си е на мястото и си щрака, бушонът си е здрав, лампата на таблото свети... само дето не нагрява да го е...а в реотана :evil:
Гледам тук че сте споменали за някаква кутия отзад. Само там не съм проверил защото не знам къде се намира. Бихте ли ме информирали?!

MONI
28-10-2005, 09:27
До колкото си спомням е точно по средата отдолу на задната кора.....ама нека да каже колегата Додо155 че неговата я нямаше и намерихме в една морга.

Dodo 155
28-10-2005, 10:51
.... До колкото си спомням е точно по средата отдолу на задната кора ....
Е баш там е :wink:
1. Сваляш кората която държи колоните.
2. От багажника демонтираш кората, която е под тази от т.1
3. Кутията е т.сива на цвят.
В нея влиза кабел от антена и една букса с кабели (май бяха 2бр.).
От нея излизат (огледално от двете и страни) по 1 кабел, който кабел се закача съответно на единия и другия край на реотана.
Мери дали излиза ток от тази кутия :idea: Ако излиза, провери връзката до реотана и на двата кабела :wink:
Ако не излиза, виж дали по кабелите с буксата които влизат в нея тече ток :idea: Ако е последното е доста ш****но, ще трябва да търсиш къде има прекъснат кабел :idea:
Ако пък ток стига до кутията, а не излиза, то проблема е в кутийката. Има няколко чарка вътре, които не е изключено на се скапят, но не ми изглеждат много странни, така че някой запознат с тази материя може да ги замери и при нужда да ги подмени :wink:

п.с. Забравих да напиша, че когато купих моята кутия, единия от кабелите, които отива към реотана се беше разпоил, та се наложи да го запоявам :idea: Провери и това като вариант :idea:

Kostadin
28-10-2005, 11:20
ако знаеш колега какво те очаква с тая кутия лошо ще ти стане......на такова място е завряна, че не е истина, ако пък пръстите ти са дебели забрави да я свалиш.кутията е капсолована, но това не е проблем да се разглоби, просто ти трее малко свредло и си готов.при мен се беше откачил кабела на реотаните запоих го и всичко стана 6.