PDA

View Full Version : Алфь 155 и ГАЗ



MUROMAN
02-08-2008, 21:53
Така накратко нещата са ясни ,искам да си газифицирам колата АР 155 1,8 8V TS.Колата по-принцип е с пластмасов колектор,но аз си купих метален и тия дни ще го сложа да видя за какво иде реч.Моля ви да ми дадете мнения и съвети.Знам,че трябва ГИ,но нямам толкова пари,така,че маи ще минавам на другата схема/ламбда контролери,лъженици,кихалки/.Ако някои има подобва Алфа нека да ми сподели мнения :
за подходяща уретба.
за цени.
за поведение на автомобила.
за разход в СФ и извън СФ.

Предварително благодаря.:respect:

volkan
02-08-2008, 23:41
Със същата кола съм колега с обикновенна газова уредба BRC. Няма да ти разказвам романи защо е по хубаво да си сложиш газов инжекцион щом си решил обратното. Цялото упражнение ми излезе някъде 650-700 (и аз си вземах допълнително метални колектори) Това включва и емулатор за дюзите без глезотии за лабдата. А ти както си писал, че искаш и лабда контрол сложи си още 150-200лв. отгоре (сигурно си имал впредвид емулатор за лабда:grandpa:) Иначе ако изключим проблемите които имах в начолото сега съм относително доволен. Разхода последно като го засичах 480км. с 40л. газ с постояно включена клима някъде около 8.5л./100км. (от които имаше и към 50км. градско из Бургас магистрално каране с доста ръчкане)градско между 11-12л/100км. може и повече ако съм упорит. Задължително накарай майстора да ти сложи кихалка пред дебитометъра, ако нямах до сега сигурно щях да сменя поне 5-6 за норматив. Според мен си сложи и кихалка на колектора(аз си сложих две големи:Tease:), че ако гръмне да не вземат да изкочат някакви съединения и да се чудиш за какво не върви колата после. Абе с една дума си е направо приказка Алфа с обикновенна газова и ако се има впредвид, че за 4 месеца си избих газовата уредба с моето каране въобще нямаше да се чудя а щях да си сложа един инжексион да ми е мирна главата:screwy:

code
03-08-2008, 18:51
Тва с металните колектори не мога да го разбера! Като един ден недай си боже ги отнесе пластмасовите не може ли тогава да си търсите метални. Някой да ми го обясни щото за мене е "на здрава глава - бинт"!

MUROMAN
03-08-2008, 19:49
моя пласмасовия е спукан и лепен,а и газ майстора ми каза да си го сменя. много ми е слаба темата никои ни6то не пи6е.

Crusader
03-08-2008, 21:40
Тва с металните колектори не мога да го разбера! Като един ден недай си боже ги отнесе пластмасовите не може ли тогава да си търсите метални. Някой да ми го обясни щото за мене е "на здрава глава - бинт"!

...щото детонацията може да дойде когато си на задните части на географията и като те попитат тези от "Пътна помощ" от къде да дойдат да те приберат, може да вдигнеш рамене като в една популярна реклама в близкото минало и да кажеш"...това е хубав въпрос..."...или да гръмне когато си в средата на сериозно задръстване, познай колко ще споменават родата ти по женска линия
:grandpa:

volkan
03-08-2008, 23:03
...щото детонацията може да дойде когато си на задните части на географията и като те попитат тези от "Пътна помощ" от къде да дойдат да те приберат, може да вдигнеш рамене като в една популярна реклама в близкото минало и да кажеш"...това е хубав въпрос..."...или да гръмне когато си в средата на сериозно задръстване, познай колко ще споменават родата ти по женска линия
:grandpa:

Оооо и още как! Първата ми детонация беше точно по средата на кръстовище и то в пиков час:horror: Както каза колегата сигурно доста са ме споменавали на рода. А няколко детонации как ми се случваха все пред патрулки и полицаи, и познай каква гледка съм като отворя капака и се мъча да наместя кихалката пред тях. Абе направо си е комедия ама какво да се прави? И на мен бяха ми предложили на едно място да си оставя пластмасовия колектор до като гръмне но си държах на своето и си поставих металния.
Към MUROMAN. Като сменяш колектора задължително си смени и гумените маншончета. Аз направих тази глупост и още на следващия ден едното си изби като пич и хайде пак сваляне на колектора(свалянето си е мамата си трака задължително на канал) заради гумичките. Ако не можеш да си намериш от тези гумички намери си водно съединение с подобно фи и си готов. Моето така вече кара над 4000-5000хил. километра и засега няма проблеми даже си имам резерва за още два комплекта! А най хубавото е, че цялата работа ми излезе 8-10лв. за маркуча. Ааа и преди цялата процедура задължително си направи ревизия на запалителната система (кабели, свещи трябва да са ти на 100%). На бензин може да нямаш никакви проблеми но на газ веднага ще си проличи ако куца от някъде. При мен се оказаха свещи и кабели при положение, че кабелите бяха на няма и 4 месеца а свещите на 2000-2500км. От както ги смених да чукна на дърво вече забравих какво е детонация.

MUROMAN
04-08-2008, 00:02
от къде да ги намеря тия гумени маншончета ,нямам никва идея.?

MUROMAN
04-08-2008, 00:07
от къде да ги намеря тия гумени маншончета ,нямам никва идея.?
как да проверя ел системата,кабели и свещи,как се замерват?

volkan
04-08-2008, 09:03
от къде да ги намеря тия гумени маншончета ,нямам никва идея.?
как да проверя ел системата,кабели и свещи,как се замерват?

Маншончета виж в магазините за авточасти, вие поне имате в изобилие там. Аз като ги търсех моите в 5-6 магазина не бяха и чували за такова нещо а на едно място ми сервира по 25лв. парчето (било политика на Фиат и са спрели производството на части за стари автомобили и само с доставка от италия можело да се намери и затова била такава цената..). По форума доста колеги са си ги сменяли и цената варира около 5-6лв. на парче а както казах ако не можеш да ги намериш никаде едно водно съединение с подходяща големина(даже мисля, че става по здраво защото съединрнието е подсилено с конци). Моето го вземах от един измислен магазин за части за тешкотоварни автомобили(трактори:tongue:) на цена 8 или 10лв. метъра.
За свещите - изкарай и ги виж в какво състояние са. Ако са стари по добре си ги смени при нас поне имаме избор с евтини свещи. В момента съм с Brisk Extra и няколко хиляди километра нямам грижи като се има впредвид, че са по 3,50лв./бр. Преди това бях с прехвалените Denso на 2000км. и гърмях като за световно. Из форума има достатъчно теми и за свещи избери си някакви но според мен не си заслужава да взимаш от скъпите защото ако уцелиш на ментета доста ще те е яд.
Кабели - най-лесно се проверяват на тъмно. Отваряш капака и гледаш за отечки. Моята като я видях направо се уплаших, беше си дискотека от всякъде! И това пак с нови кабели на 4 месеца. Абе с една дума ако си купуваш нови кабели и свещи трябва да си голям късметлия за да уцелиш поне хубавото менте (то оригинални май в България вече не останаха)

PEPI-2ALFA
04-08-2008, 13:22
Маншончета виж в магазините за авточасти
И да не искаш трябва да ги смениш - металния колектор е с по-голямо ...фи :)
Ако са ти запазени и еластични старите може и да успееш да ги наденеш , но не си струва.
П.П. А иначе по темата аз съм с обикновена газова - така си я купих. Има си емулатори за дюзите и ламбда-сондата , клапа преди дебитомера. Кихалката на колектора замина с него (пластмасов беше). Ако сега си слагах щях да опитам да сложа ГИ , въпреки че колеги ( вкл. газаджии ) казват че не е задължително.

robygas
04-08-2008, 21:18
Колега, не се занимавай с глупости , а си смени колекторите. За целта си купи 4 маншона 8 скоби- подходящ размер ,и се въоръжи с търпение, защото ал. колектори не са същите като захващане с пл. Вземиси гедорета с много дълги гамена защото има 1 болт който е отдолу под колекторите и.т.н. иначе слагай смело обикновена АГУ с клапа преди дебитомера и ГАЗ..............