PDA

View Full Version : Топъл въздуха за зимата при каране на газ



poznai
19-10-2005, 10:50
Интересува ме как става номера да прехвърля да взима топъл въздух, а не студен. Като карам на газ и отпусна поинерция не на скорост, оборотите ми заиграват и ми се случи колата да изгасне в движение. После разбрах че е от студения въздух? Та искам да му кажа да почне да смуче през двигателя.
?

Tanuco
19-10-2005, 11:59
Откъде ти смуче въздух?Директно отпред, както си е по default или ти е разкачена тръбата? Защото аз като си сложих газ и я разкачиха тръбата да не поема въздух директно, защото колата се дави и гасне, и нямам проблем.

hf hpe
19-10-2005, 12:01
...сбогом и благодаря за рибата...

търтей
19-10-2005, 12:03
доработката е елементарна
обръща се тръбата за входящ въздух така че отворът й да е към изпускателните колетори и си 6-ти номер

Dodo 155
19-10-2005, 12:46
доработката е елементарна
обръща се тръбата за входящ въздух така че отворът й да е към изпускателните колетори и си 6-ти номер
Търтея е прав :wink:
Проблема идва не толкова от студения въздух, колкото от това, че се набива въздуха и обеднява сместта когато си по инерция. Би трябвало да ти го прави при скорост над 100км.
С регулиране може да се избегне изгасването, но не и колебанията в оборотите.
Въпреки, че обръщане на тръбата е решение на проблема, ГАЗ-та е също така чувствителна към топлия въздух. Колата върви по спънато когато загрее, смучейки топъл въздух, но пък това е когато се кара на ГАЗ :wink:
Каква ти е газовата :?: На този мотор би трябвало да си сложил газов-инжекцион, но при него няма да се бъзика сместа когато караш по енерция, защото ЕКУ-то на уредбата ще я регулира :roll:

poznai
19-10-2005, 13:55
Каква ти е газовата :?: На този мотор би трябвало да си сложил газов-инжекцион, но при него няма да се бъзика сместа когато караш по енерция, защото ЕКУ-то на уредбата ще я регулира :roll: Като за на бялата сила за иляду и осемстотин лв. То само веднъж ми изгасна, но е достатъчно да се притесня, щото секунди след като спря и освен ръчната, друго не работеше. :>
И още един проблем имам отскоро, ама той сигурно е от друго.. - от спряло положение, като дам много газ и аха ше се удави колата и ще спре, та тръгвам с по-малко газ.

WhitePower
19-10-2005, 14:44
проблема не ти е в газта мене никога не ми е изгасвала ако е имала проблем с дебита на газ ми минава на бензин
Все пак не забравяи че има датчик които мели разреждането от колекторите когато си на газ

Dodo 155
20-10-2005, 19:14
И аз си мисля, че проблема не е в ГАЗ-та :roll:
Как е ламбдата, че тя дава инфо на ЕКУ-то на ГАЗ-та :?:
Сигурен ли си, че е настроена уредбата както трябва :?:

poznai
21-10-2005, 15:18
ламбдата я сменях преди няколко месеца :) На всяко пълнене на резервоара почти си засичм разхода, ако беше изтрещяла, ще ми се качи пак с 2 литра отгоре, както преди на бензин, най-вероятно..
Да съм сигурен че е сложена уредбата както трябва, не мога да бъда.
От тогава не е гаснала вече.., ама и сега ме е страх малко и повече на скорост я карам :)
А и май нещо се отказах да правя тази манипулация с топлия въздух :>

kris11
22-10-2005, 16:30
На газ не ти трябва топъл въздух .В книгите за газови устройства пише, че се губи мощност , ако се подава топъл въздух при каране на газ.

yovi
07-11-2005, 13:41
Моята е с изпарителна уредба Ловато и над 60 км/ч по инерция двигателят гасне, когато е на газ. Ако обърна дудука към колектора, дали ще се оправи, или да настоявам в сервиза да регулират изпарителя?

WhitePower
07-11-2005, 17:03
ми за тебн маи е от въздуха.
Много му издва на празен ход и обеднява сместа и сагне .

търтей
07-11-2005, 17:14
Моята е с изпарителна уредба Ловато и над 60 км/ч по инерция двигателят гасне, когато е на газ. Ако обърна дудука към колектора, дали ще се оправи, или да настоявам в сервиза да регулират изпарителя?
обръщай въздуховода към колекторите е ще се оправи
орлин е прав

ALFA CORSE
07-11-2005, 22:02
Малко off topic ама за да не отварям нова тема:

При мен тая тръба за въздуха от левия до десния фар я няма. И сега смуче въздух в близост до колекторите. Пада ли мощността от това?

търтей
07-11-2005, 22:10
Малко off topic ама за да не отварям нова тема:

При мен тая тръба за въздуха от левия до десния фар я няма. И сега смуче въздух в близост до колекторите. Пада ли мощността от това?

съмнява ме - поне в някаква забележима степен - повече от 0.1кс

въздушния поток така или иначе вкарва студен въздух отпред и издухва топлия от колекторите назад а отвора ти си и е преди колектора