PDA

View Full Version : Проблем с педала на съединителя



koko
20-10-2005, 11:54
Наложи се да сменя двете помпи на съудинителя - тази в двигателния отсек и тази при педалите. Смених ги, обезвъздуших и накрая проблем. Някака педала на съединителя "омекна" и невинаги когато превключа на дадена скорост и като пусна педала на съединителя той се връща сам обратно. налага се да го повдигам с крак. Иначе помпите новите не текат. Не намялява и нивото на спирачната течност в казанчето. Някой знае ли от какво се получи така. Преди със старата и протекла вътрешна помпа на съединителя, педала си беше нормално твърд. Как да оправя това?

aav
20-10-2005, 12:39
много лесно ще разбереш какво не е наред. като ти блокира педала, не го връщай с крак, а погледни дали изпълнителното цилиндърче, това което натиска вилката в какво състояние е. Ако се е върнало, заедно с вилката на съединителя, помпата на педала не е наред, ако не е, е самото цилиндърче. Това е при нормално работеш съединител и без въздух в системата.

gigi
20-10-2005, 16:58
Тъй като си сменях семерингите на външната помпа вчера имам следните наблюдения. Или не си обезвъздушил хубаво системата (аз излях едно шише течност докато стане както трбва, може и да не обезвъздушаваш правилно) или пружинката която е във външното бутало е прекалено стегната защото е нова спрямо ламелите на притискателният диск които са омекнали но са връщали старата по мека пружина на буталото. Пробвай първо да обезвъздушиш пак че е по лесно, ако не ти е ясно как точно става питай :wink:

Genata
22-10-2005, 22:45
Аз имах подобен проблем и при мен беше от тампона на буталото, но той е комплект с помпата, а ти си я сменил. Така че и аз мисля че е от лошо обезвъздушаване.