PDA

View Full Version : висок разход след смяна на масло



jhristov
20-10-2005, 12:07
днес засякох колко ми е горяла, щото вчера доста я таралянках из София, и се оказа към 15, а преди беше към 10. Единственото нещо, което се е случвало е, че навъртях към 80км градско веднага след смяна на маслото ( Селения голд); Възможно ли е това?
Иначе днес работи страхотно.

търтей
20-10-2005, 12:10
силно ме съмнява да е от маслото
въздушен филтър сменял ли си?
освен това е студено което дига разхода много - плюс това ако си чел книжката пише че само вентилаторът на парното дига ~1 литър ;)

bass
20-10-2005, 12:15
плюс това ако си чел книжката пише че само вентилаторът на парното дига ~1 литър ;)

Бафгу, тва го четох някъде по вестниците (статия как да икономисваме гориво) и обявих автора за олигофрен :oops:
Откъде идва това увеличение? Вентилаторът нали не се върти от двигателя, а е ел-мотор?

търтей
20-10-2005, 12:18
плюс това ако си чел книжката пише че само вентилаторът на парното дига ~1 литър ;)

Бафгу, тва го четох някъде по вестниците (статия как да икономисваме гориво) и обявих автора за олигофрен :oops:
Откъде идва това увеличение? Вентилаторът нали не се върти от двигателя, а е ел-мотор?

е този елмотор от къде си черпи тока?
не от близкото аец нали :wink:
сичко си е от мотора за съжаление

jhristov
20-10-2005, 12:21
то нашто градско градско ли е : първа, първа първа аааа вто...пак първа :shock:

чист е филтърът, щото от този който я взех беше сменил маслото, но беше някакво измислено, колкото ей така да мине, а аз исках да и сложа Селения

може би просто толкова си гори

търтей
20-10-2005, 12:25
може би просто толкова си гори
15 й е много дори за зимата градско а тази кола
може и от кофти бензин да е също така

bass
20-10-2005, 12:25
е този елмотор от къде си черпи тока?
не от близкото аец нали :wink:
сичко си е от мотора за съжаление

Ми понеже не е директно вързан с каишка към мотора и... Някак си по интуиция съм приел, че при включен двигател динамото си зарежда равномерно акумулатора, пък всичкото електрика яде от последния :shock:
Ма тва е щот' съм невежа и не съм си направил труда да прочета.

търтей
20-10-2005, 12:28
[Някак си по интуиция съм приел, че при включен двигател динамото си зарежда равномерно акумулатора, пък всичкото електрика яде от последния :shock:


токът минава от алтернатора през акумулатора към всички консуматори в колата
ама е важно от къде идва а алтернатора си е закачен баш с каишка към мотора ;)

jhristov
20-10-2005, 12:30
тези дни я карам със супер 100 на ОМВ, днес сложих 95

Bobo
20-10-2005, 12:32
По темата на динотестовете KGB пробва на неговата кола каква разлика дава с включени консуматори и се оказа че 5KW от общата мощност на колата бяха изядени от консуматорите :shock: Може и да съм сбъркал с малко но Петко да ме поправи ако не е така :wink:

bass
20-10-2005, 12:33
токът минава от алтернатора през акумулатора към всички консуматори в колата
ама е важно от къде идва а алтернатора си е закачен баш с каишка към мотора ;)

Тва ясно, но нима алтернаторът има различни режими на работа? т.е., регулира се според консумацията??? Нещо не мога да си го представя това :shock:

Колега jhristov, извинявай за офтопика - прекратявам и отивам да чета

търтей
20-10-2005, 12:36
токът минава от алтернатора през акумулатора към всички консуматори в колата
ама е важно от къде идва а алтернатора си е закачен баш с каишка към мотора ;)

Тва ясно, но нима алтернаторът има различни режими на работа? т.е., регулира се според консумацията??? Нещо не мога да си го представя това :shock:

Колега jhristov, извинявай за офтопика - прекратявам и отивам да чета

има - те затва се казва алтернатор а не просто динамо:)
има схема която регулира напрежението да е постоянно независимо от натоварването -два транзистора са на практика - обикновено отива на кино с възрастта и затова рпимерно като ти се пусне перката на вентирлатора на прадзен ход ти намалява силата на фаровете

bass
20-10-2005, 12:42
тези дни я карам със супер 100 на ОМВ, днес сложих 95

Ми на мен ми гори над литър по-малко на градско, когато е Супер 100.
По малко от бензина, от студа, от парното и... айде 15 на сто :?
btw, забелязал съм, че при много ниско ниво на бензина в резервоара стрелката дава сериозни отклонения и засичането е далеч от адекватно, ако ползваш тази техника де - не знам дали само при мен е така...

jhristov
20-10-2005, 12:45
засичам с пълнене на резервоара до горе, като щракне пистолета, и после си изчислявам с новото попълнение

търтей
20-10-2005, 12:52
ами от 95 до 100 разликата е видима в разхода
да не споменавам че такива бози сипват по бензиностанциите че може и 20/100 да направиш
също така много зависи и от начина ти на каране де и от това от къде минаваш и прочее неща

jhristov
20-10-2005, 12:57
маршрута ми беше главно суперцентър, нали се сещате за какво шофиране става дума, и малко изнервени паркирания с повечко маневри и ето...

и все пак.....онзи ден я водих във Ванто, диагностика, смених кабелите, свещите - Голдън лодж, и разни неща по ходовата част, върви супер иначе

gigi
20-10-2005, 17:13
Може да е от кофти бензин, сега вече е хладно и термостата също оказва влияние темп. датчик, но чесно казано 15 е бая. Карах 2 дни такава като твойта, и на мене ми даваше 11 а човека на който е твърди че около 10 му гори (кара като пенсионер)

jhristov
20-10-2005, 19:23
може и да е от термостата защото единствено към него имахме съмнения и не го сменихме защото исках да взема колата до края на деня

прави ми впечатление че едвам стигам над 70 градуса, а в задръстванията загрява към 100, някакви крайности въобще,

незнам, хич не съм наясно с принципа му

търтей
20-10-2005, 20:41
може и от него да е да
истинската проверка е трудна но можеш така - заграва колата до 90 и ако като я караш над70-80 км/ч температурата падне значи е за смяна

jhristov
21-10-2005, 00:22
точно това наблюдавам тези дни когато захладня, а ако пусна по инерция , направо си отива на 50

още от утре отивам за нов, къде има, да не е от най-евтините?

Bobo
21-10-2005, 00:45
Behr има в ТиН :wink:

jhristov
21-10-2005, 10:32
много благодаря, но къде се намира това?

търтей
21-10-2005, 10:47
има тема с адреси на магазини
ако си мислиш че се сменя лесно термосата ще те разочаровам - намери си добър майстор

jhristov
21-10-2005, 10:53
Да, ориентирах се за магазин, и майстор съм набелязал, и наистина знам че това е пипкава работа, но трябва да се свърши, защото става все по-хладничко. Снощи пак я разхождах и не можа да вдигне над 60

Хуквам към магазина :D

Kostadin
21-10-2005, 11:23
ако си мислиш че се сменя лесно термосата ще те разочаровам - намери си добър майстор
е чак пък токова......че се сменя малко трудничко верно е, но пък не е и нещо което примерно не може сам човек да си го смени, аз миналата година си смених моя термостат сам и мисля че с малко повече желание всеки би могъл да извърши смяната му :wink: