PDA

View Full Version : Светлини на таблото



SIS
17-08-2004, 09:36
Задравейте, аз съм нов (за сега щастлив собственик на Alfa Rome 145 1.6 Boxer)! Миналата седмица си я купих и като всяка "нова" кола на старо си има проблеми. Единият е, че ги няма светлините на таблото. Всички останали ги има (всеки бутон, че дори и лсотовете за фаровете и чистачките светят). Има ли вариант за това да е виновен бушон и ако е така кой е тоя бушон. Надявам се да е от бушон, защото в противен случай направо ми се плаче (започвах да раглабям таблото-направо се стреснах като видех че трябва да го сваля цялото). Ако все пак се окаже, че трябва да се смени крушка, можете ли да ми кажете как най-лесно става това (ако може да се избегне разглабянето на цялото табло). Благодаря предварително за оказаната помощ.

hf hpe
17-08-2004, 09:39
преди да почнеш да разглобяваш провери дали на колонката на волана или някъде другаде(незнам на 145-цата точно къде седи) регулатор за осветеността на таблото и просто той да е завъртян на нула, мене редовно ми се случва като си взема колата от мивка примерно

иначе свети ли ти зелената лампичка че си включил на къси

SIS
17-08-2004, 09:42
Ами лампичката за късите си свети. Абсолютно всички останали светлини си ги има. Аз не съм сигурен, че имам регулиране на яркостта на светене на таблото.

Bobo
17-08-2004, 13:20
Нямаш регулиране на осветеността! Кажи от каде си ако си от софия мога доста да ти помогна разглобявал съм я до шаси :lol:

hf hpe
17-08-2004, 13:45
ако не ти светят всички то тогава може да е бушон(все пак може и всички крушки да са ти изгорели де),
но ако поне една ти свети то тогава проблема е в крушките

за бушона виж този на който пише сервизен, и тези които са на габаритите

ако не на следващата среща ще го оправим

SIS
17-08-2004, 15:39
Не съм сигурен, но мисля, че нямам регулиране на осветеността. Поне на до сега не съм забелязал "врътка" или нещо подобно. Иначе не съм от София, но живея тук. Ако можете да ми кажете някой лесен начин да си сменя крушките без да разглабям всичко, ще е много добре. В противен случай.......лошо!

Bobo
18-08-2004, 10:23
Ако не искаш да разглобяваш има два по-лесни начина 1. Да платиш на някой да го направи и да ти потроши таблото :lol:
и 2. Познаваш ли Harry Potter ??? той може и да помогне без разглобяване :wink:

SIS
18-08-2004, 10:34
Аз ходих при един майстор от Италсервиз да ми сменя ремъците, та той ми каза, че е малко вероятно всички крушки да са изгорели и най-вероятно е някой кабел (възможно е и да е изваден от куплунг). Сега чакам да се върне жичкаджията им и ще ходя да ми прегледат ел. инсталацията, защото имало и още някакъв проблем - перката не се включвала при ниските обороти, а само на по-високи. Ако, обаче, се окаже, че не е от кабел,.......не знам какво да правя. Не ми се иска да разглобявам сам, защото нямам идея от къде да започна и ме е страх да не потроша аз таблото. Ако някой има нещо като упътване би било много полезно!

Bobo
18-08-2004, 14:27
Ела в неделя на срещата ако е куплунг ще го оправим бързо, кабел ми се струва доста невероятно. Възможно е да е нагорял контакт на платката.

SIS
18-08-2004, 14:32
Ако съм в България, ще дойда задължително.

valjo
18-08-2004, 18:58
Аз ходих при един майстор от Италсервиз .... Сега чакам да се върне жичкаджията им и ще ходя да ми прегледат ел. инсталацията, защото имало и още някакъв проблем - перката не се включвала при ниските обороти, а само на по-високи.

хм, за мойта ми казаха същото в АутоИталия, не се включвала първа степен на перката, Бобо разправя че неговата изобщо нямала първа степен, абе .. на теб свети ли ти една червена лампичка на таблото, дето е като инжекторче ?
шото мойта свети, и ми казаха че от това било ...

SIS
19-08-2004, 09:01
Не ми свети нищо обезпокояващо по таблото :). Когато е на контакт (без да работи двигателя) светят няколко, но това си е нормално. След като запаля и.... и всичко угасва.

yo
07-05-2006, 17:51
Здравеите,хора и алфа маниаци! Днеска се регистрирах и сега вече 5 часа разглеждам страницата и съм много доволен, има доста интересни неща и съвети! само искам да питам как точно мога и аз да стана пълноправен член на Клуба-по-точно каде да отида да се запиша!
Искам и да споделя нещо- имам Алфата 145 от 1 година (много съм доволен от нея, има изклъчителен спортен характер, макар и с 107 коня само!Както и да е, колата ми гори 12-13 л. бензин градско и 11 извън.каде ли не съм ходил в Ст. Загора, на кви ли не уреди ама навсякаде всичко било ок, щом сам си купил АЛФА Боксер толкова горяли! Имам и газ-така си я купих от Италия,ама не я карам много на газ, а газ гори 16-18 - няма никакво значение как я карам!
Това нормално ли е? или да ходя ж София на Вантотреида?!
Благодаря предварително! :D :D 8)

vamfan
07-05-2006, 18:19
на yo ще кажа 1.6 боксер 103 кс. 10 градско до 4000хил. оборота, иэван не съм я изкарвал още. на колегата за таблото дето ни му свети- сваля се с 2 болтчета горе пласмасовото около таблото и в долния краи се дарпа напред. а лампичките си сминят супер лесно.само знаи че тази в средата дето осветява дигиталния километраж е 2.5 вата, а не като другите 1.2 вата. иначе като пече слънце в километража не си вижда

Mury
07-05-2006, 21:22
На колегата за разхода ще кажа че е нормален да не се притеснява само дето ме съмнява каъв е този мотор 1.7 боксер 107 коня такъв слагат в 33 ама не и в 145 :?: :?: :?: .

За другия колега ще кажа че темата е на 2 години и със сигурност човека си е решил проблема :wink: :wink: :wink: