PDA

View Full Version : мнения в техническата част на форума



голямата риба
28-08-2008, 09:54
незнам дали само на мен ми прави впечатление
но напоследък забелязвам в техническтата част на форума
писането на абсолютно неверни менения, поднесени едва ли не
като панацея за даден проблем

та няма ли начин да си наложим самодисциплина
и да спрат писанията на неверни неща

valjo
28-08-2008, 10:31
незнам дали само на мен ми прави впечатление
но напоследък забелязвам в техническтата част на форума
писането на абсолютно неверни менения, поднесени едва ли не
като панацея за даден проблем

та няма ли начин да си наложим самодисциплина
и да спрат писанията на неверни нещаима, ако има технически подготвени активни модератори

за момента са тия, ако някой има желание, да каже... проблеми няма..

голямата риба
28-08-2008, 10:40
да де
обаче аз все пак си мислех за самодисциплина
иначе какво модератораторстването не е решение

trustworthy
28-08-2008, 10:53
Дори и да не са модератори, достатъчно е да са технически грамотни, но , за съжаление, такива почти няма в момента активни.
Аз лично се старая да се придържам към информация от проверени източници (някои от тях бивши активни юзъри тук), когато давам някакъв 'съвет'. Принципно, това е идеята на един форум - да се шерва личен опит и полезна информация, но от ДОСТОВЕРЕН източник. Проблемът идва от там, че почти винаги хората, които дават грешни съвети, не знаят, че го правят. Именно тук идва моментът, в който трябва да се намеси технически компетентен юзър.
....за съжаление последните са дефицитна стока вече :(

PEPI-2ALFA
28-08-2008, 13:05
...аз все пак си мислех за самодисциплина
...


... Проблемът идва от там, че почти винаги хората, които дават грешни съвети, не знаят, че го правят...

Самодисциплината е трудно , но постижимо нещо според мен , обачее самозаблудата ...не. Примери много.

kiril vasilev
30-08-2008, 10:38
В този ред на мисли не е ли време да се замислим защо технически грамотните не пишат и посещават форума.
Друга тема е че всички искаме да си ремонтираме колите сами и когато се даде някакъв съвет за даден проблем той става решение на всички неизправности по колата.
Мое мнени е че ако не знаеш по-добре си трай и не пиши само за да имаш повече мнения. Ако греша ме поправете.