PDA

View Full Version : 156 1.8 на обикновена газ?



titanium
05-09-2008, 14:13
Значи момчета имам готова газова и само чака слагане в колата! Питанията ми са следните:
- Освен емулатора- трябва ли ми още някаква електроника да кича по колата?
- Откъде мога да си взема метални колектрои за да не ме остави на пътя ако гръмне?

Crusader
05-09-2008, 16:35
ммммм идеята не е добра, не че не става, но ще береш ядове....а и разхода няма да ти хареса

robygas
05-09-2008, 17:21
Радвам се да те чуя отново:big_bow_down:
Подкрепям напълно изказването! Не съм чувал този мотор да има метални колектори.

Христо_Сираков
05-09-2008, 18:21
Радвам се да те чуя отново:big_bow_down:
Подкрепям напълно изказването! Не съм чувал този мотор да има метални колектори. аз също съм с обикновена газова ама на 146 пак 1.8 ама вече на 3 или 4 пъти гръмва ама слабичко слава богу а уж има доста електроника около газова ама незнам на кое как се вика и като се пребера дирекно изчезва от колата и се слага ГИ

robygas
05-09-2008, 21:35
аз също съм с обикновена газова ама на 146 пак 1.8 ама вече на 3 или 4 пъти гръмва ама слабичко слава богу а уж има доста електроника около газова ама незнам на кое как се вика и като се пребера дирекно изчезва от колата и се слага ГИ
E то е щото в Кандахар емного топло и въздуха е разреден...........:crazy:

Христо_Сираков
05-09-2008, 22:24
E то е щото в Кандахар емного топло и въздуха е разреден...........:crazy:ее то не в кандахар бре

Ilko Ivanov
05-09-2008, 22:38
ммммм идеята не е добра, не че не става, но ще береш ядове....а и разхода няма да ти хареса

Напълно подкрепям.
ЕКУ-то е доста капризно към емулатор на дюзите.Дори с някои модели ГИ отчита грешка във веригата на дюзите.Не ти свети лампата,но при диагностика излиза.

Като цяло ще съсипеш колата с обикновена газова.

nikolaaaay
05-09-2008, 22:42
Да, и с някои модели ГИ не липсват грижи, а с обикновена газова... :death:

Dodo 155
05-09-2008, 23:50
Значи момчета имам готова газова и само чака слагане в колата! Питанията ми са следните:
- Освен емулатора- трябва ли ми още някаква електроника да кича по колата?
- Откъде мога да си взема метални колектрои за да не ме остави на пътя ако гръмне?
Дори да сложиш метални колектори, пак ще гръмне.
Много са големи колекторите, като охлюви са и ще събират много газ. В един момент когато обеднее или се получи статично напрежение, ще стане :dyrvo_v_kenefa:

Продай това, което си купил и си сложи ГИ, поне няма да луднеш от ремонти.
С обикновено АГУ задължително ще трябва да смениш колекторите, свещите и кабелите, както и да си сигурен, че бобините няма да кихнат. Ако приемем, че си набавиш първите няколко неща, то под 1000 лв. няма да минеш и то с колектор 2-ра употреба. За тази цена ще си сложиш ГИ и :rockon:

titanium
06-09-2008, 00:06
ясно момчета... ама драмата е че сега парите са мн мн кът ;( има ли някой сервиз, където да слагат лизингова ГИ? :not-fair:

Христо_Сираков
06-09-2008, 00:36
ясно момчета... ама драмата е че сега парите са мн мн кът ;( има ли някой сервиз, където да слагат лизингова ГИ? :not-fair:аз знам тук едно място до карлово слагат лизингови работят с ГИ на Фобус ама незнам с какви други незнам а кои са наи добри за нашите колички да кажат разбиращите от тези неща

Dodo 155
06-09-2008, 08:29
ясно момчета... ама драмата е че сега парите са мн мн кът ;( има ли някой сервиз, където да слагат лизингова ГИ? :not-fair:
Доколкото съм забелязал, повечето големи сервизи работят с BRS или TBI.
За предпочитане е втората компания.

yovi
08-09-2008, 11:25
На всички, които плашат колегата да не си слага обикновена газова уредба препоръчвам горещо да прочетат това (http://www.litclub.com/library/bg/haitov/test.htm) внимателно.

robygas
08-09-2008, 12:22
На всички, които плашат колегата да не си слага обикновена газова уредба препоръчвам горещо да прочетат това (http://www.litclub.com/library/bg/haitov/test.htm) внимателно.
Като почна да правя каци , със сигурност ще ти се обадя! Засега правя автомобили....

yovi
08-09-2008, 12:33
Като почна да правя каци , със сигурност ще ти се обадя! Засега правя автомобили....

Благодаря, няма нужда. И автомобилите, като каците, трябва да се правят от майстори.

robygas
08-09-2008, 12:58
Точно поради тази причина даваме мнение!

yovi
08-09-2008, 13:12
Според вашето мнение моята кола не би трябвало да се движи. Е, аз на тъпана ли вярвам, или на... каквото там беше в приказката?

robygas
08-09-2008, 13:28
Колега , почва да ми писва !Ако имаш нешо конкретно да казваш -казвай. Нито знам каква ти е колата ,нито ме интересува. Ако е тази от подписа не я сравнявай с тази от темата! По принцип всичко може да се направи - друг е въпроса дали е добре. Тук ставаше въпрос за препоръки , а не за деиствия. Всеки има право да си прави с колата каквото си иска, както и да си счупи главата.

yovi
08-09-2008, 13:35
Като ти писва - строши си клавиатурата!
Няколко пъти съм писал по този въпрос - аман от пишман-майстори, които не признават друго, освен това, което те самите правят. И убеждават разпалено всеки притежател на алфа, че непременно ще си преебе колата, ако сложи обикновена газова. Което просто не е истина. Има майстори, които инсталират обикновена газова много читаво, но знаят какво точно правят.

robygas
08-09-2008, 14:00
Добре- разбрах.

ludkanar
08-09-2008, 17:56
Дори да сложиш метални колектори, пак ще гръмне.
Много са големи колекторите, като охлюви са и ще събират много газ. В един момент когато обеднее или се получи статично напрежение, ще стане :dyrvo_v_kenefa:

Продай това, което си купил и си сложи ГИ, поне няма да луднеш от ремонти.
С обикновено АГУ задължително ще трябва да смениш колекторите, свещите и кабелите, както и да си сигурен, че бобините няма да кихнат. Ако приемем, че си набавиш първите няколко неща, то под 1000 лв. няма да минеш и то с колектор 2-ра употреба. За тази цена ще си сложиш ГИ и :rockon:

моята кола е на 18 месеца и е с газова уредба-обикновенна и вярно че смених един път колекторите но това беше щот емулатора нещо се ебаваше и от там ми гърмеше,колекторите са втора ръка и недейте си мислете че немогат да са втора ръка щот нови няма!И след смяната колата си върви екстра,разхода е 1,5-2л. повече от колкото на бензин и несъм сменял кабели или свещи за да движи колата.такаче колега спрямо парите все пак,ако можеш изчакай и сложи ГИ неказвам че нее по добре с него но си мисля че и с обикновеннтата върши същата работа,такаче ти преценявай.неса много рисковете

titanium
09-09-2008, 11:49
не проблемът е че вчера сипах маса пари по това колата да си стане ок и след това попитах за газова уредба и отговорът беше следния:

Никаква газова... ако сложиш можеш да се сбогуваш с колата и с нас като сервиз.

говоря за сервиза на БОБО!
Нено ми каза, че щяло за 3 месеца да унищожи цялата запалителна система, ламда сондата която току що съм сложил... и абе накратко ми каза да продам колата щото била хубава и само съм щял да я счупя насила!

други пък ме посъветваха да сложа метан. съвет ако може, защото съм доста притеснен за колицата- кефи си ме много, но карам доста и на бензин няма да ми е приятно много много :heavy_cry:

Crusader
09-09-2008, 15:55
Като ти писва - строши си клавиатурата!
Няколко пъти съм писал по този въпрос - аман от пишман-майстори, които не признават друго, освен това, което те самите правят. И убеждават разпалено всеки притежател на алфа, че непременно ще си преебе колата, ако сложи обикновена газова. Което просто не е истина. Има майстори, които инсталират обикновена газова много читаво, но знаят какво точно правят.

Колега, тва упражнение съм го правил и знам какво говоря, а твоят ДВГ нямя много общо с въпросния 1.8 ТС, а инжекциона на твоят ДВГ няма нужда от никаква емуласия /симулация/ на работа на дюзи или ламбда...бе дълга история и на мен както на колегата Роби не ми се спори - безсмислено е.
Както казах - възможно е да се направи, нещо повече ->ще работи, но винаги ще има ядове дребни или по-големи, а разходите дори само за година ще надхвърлят цената на ГИ....

Mind_Control
09-09-2008, 17:21
Сложи газов инжекцион и ако от сервиза на Бобо не искат да ти взимат парите повече има и други сервизи!

titanium
09-09-2008, 20:12
мн ясно:respect:

намерих си fobus на 900лв чисто нов. ще има ли проблеми с алфата- всмисъл има ли алфи с фобус и правили ли са проблеми?

Ilko Ivanov
09-09-2008, 21:57
Няма да има проблем.Фобоса има доста възможности за настройка,които други по-скъпи марки не предлагат.
Само не разбрах 900лв. с монтаж и гаранция ли е цената или само уредбата?

Христо_Сираков
09-09-2008, 22:44
мн ясно:respect:

намерих си fobus на 900лв чисто нов. ще има ли проблеми с алфата- всмисъл има ли алфи с фобус и правили ли са проблеми?дори има и 3 режима на каране кономичен,инормален,спортен

ludkanar
10-09-2008, 01:04
дори има и 3 режима на каране кономичен,инормален,спортен

слагай и несе чуди,че на тоя бензин направо хапе.и нищо няма да и има на колата,няма да съсипеш нищо

BillyBoy`
10-09-2008, 02:12
аз също съм със обикновенна газова уредба така си доиде колата от италия и противно на много от изказванията по горе че обикновенната не ставала моята си върви перфекнто и аз имах известни проблеми но те идваха от кабелите и свещите защото бяха леш от всякаде от както ги смених 35000 км съм минал и нямам никакви проблеми така че мисля че всичко опира до маисторлъка

yovi
10-09-2008, 07:45
не проблемът е че вчера сипах маса пари по това колата да си стане ок и след това попитах за газова уредба и отговорът беше следния:

Никаква газова... ако сложиш можеш да се сбогуваш с колата и с нас като сервиз.

говоря за сервиза на БОБО!
Нено ми каза, че щяло за 3 месеца да унищожи цялата запалителна система, ламда сондата която току що съм сложил... и абе накратко ми каза да продам колата щото била хубава и само съм щял да я счупя насила!

други пък ме посъветваха да сложа метан. съвет ако може, защото съм доста притеснен за колицата- кефи си ме много, но карам доста и на бензин няма да ми е приятно много много :heavy_cry:

Преди три години същият Бобо ми каза почти същите приказки и на мен. Това беше докато половин ден се шушна около колата ми, опитвайки се да разбере защо не пали. Не разбра, може би защото влагаше повече усилия да ругае газаджиите и колата ми, отколкото да се съсредоточи какво търси. Замъкнах колата в един сервиз в Банишора, където за десетина минути откриха, че един проводник на датчика за позиция на коляновия вал е леко прекъснат и отстраниха повредата. Толкова за Бобо и неговото мнение против газовите уредби.