PDA

View Full Version : Нов скин



bass
06-09-2008, 01:21
В списъка със стилове/скинове е добавен още един - bass alpha. Въпреки че още е далеч от съвършенството и според мен му е рано за пускане, Valjo ме изръчка и ей го на...
(уж чатка кодерския жаргон, пък не приема, че alpha е точно обратното на production :-P )

b_angelov
06-09-2008, 03:26
Ооо, не е лош дори и за Алфа-версия :)

Надявам се че ще стане още по-добър завбъдеще ;)

MaDHaCkEr
06-09-2008, 10:44
Много е добър ! Поздравления :) Може да се направи обаче малко ограничение на подписа като се слагат картинки да е до определен размер да не се разпъва самия скин така и да седи подредено :)

Уникат! :)

bass
06-09-2008, 11:38
Ограниченията за картинките в подписа са коментирани многократно и една от причините да ги има е именно запазването на прегледността. Същата работа и за аватарите. Каквито и ограничения да се сложат обаче в крайна сметка всичко (и в живота) се свежда до лична отговорност и чувство за мярка :-/

Alfa User
06-09-2008, 20:02
Браво, колега - много добре е станало, нямам търпение да излезе пълната версия. Макар че нали съм :haha: Алфа юзър - не ми пречи и тая :thumbup:

MaDHaCkEr
06-09-2008, 23:05
Ограниченията за картинките в подписа са коментирани многократно и една от причините да ги има е именно запазването на прегледността. Същата работа и за аватарите. Каквито и ограничения да се сложат обаче в крайна сметка всичко (и в живота) се свежда до лична отговорност и чувство за мярка :-/

Така е аз като пуснах този скин и като видях че ми е голяма картинката веднага я смалих. :thumbup: Още веднъж поздравления :firstprize:

TRENDi
06-09-2008, 23:56
И аз съм вече с него, харесва ми, евала :thumbup:.

valjo
07-09-2008, 10:09
ааа кандиса най-после :)) ура
да ни е честит, аз съм голям фен на тоя скин, колегата басс е номер едно:)))
ше черпим :)

миро
07-09-2008, 11:12
Супер е

Speeder
07-09-2008, 11:18
За Бета версия е доста доста добър!!! Май пак ще имаме най-стилният форум в БГ :clap:

Аз имам и въпрос. Има ли начин пътя на папките (Club Alfa Romeo Bulgaria > За сайта и форума > Относно форума примерно) да го има и в долната част на прозореца. Така няма да се налага след като си разгледал страницата да връщаш нагоре.

156
07-09-2008, 11:57
басс е номер едно:)))

:clap:

CHIKI
07-09-2008, 12:48
:metal: супер е ;)

Kris
07-09-2008, 14:59
Поздравления за новия скин, доста по-добър ми се струва! Проблема е, че малко ми насича ... толкова ли ми е слаб компа:drinking:

netsurfer
07-09-2008, 15:33
Доста е добър?
Ти ли си го правил?

Една забележка - линковете да са с раличен цвят от текста ...

viki
07-09-2008, 15:44
Супер изглежда !http://www.foxes2.be/phpbb2/images/smiles/cheerleader3.gif
bass-благодаря ти !http://www.foxes2.be/phpbb2/images/smiles/kissing.gif

bass
07-09-2008, 16:49
Една забележка - линковете да са с раличен цвят от текста ...
Работи се :-) наистина е объркващо в постинг линковете да седят се е едно не са кликабъл :-) Има и още милиарди такива неща, които не знам кога ще оправя. А и непрекъсно излизат нови и нови.

spe4elist
07-09-2008, 16:52
Новия скин яко кефи!!!:clap:

PEPI-2ALFA
07-09-2008, 17:32
Ами айде и аз да се изкажа. Цветово на Григор варианта по-ме кефи8)

oem
07-09-2008, 19:35
Новия скин е много добър :) Само сянката на надписа горе в хейдъра може малко перливка да и се даде към черното. Иначе другото е много добре. Сега изглежда много подредено всичко и на един екран се виждат повече неща. Мн. добре. Браво ;)

TRENDi
07-09-2008, 20:11
.....Аз имам и въпрос. Има ли начин пътя на папките (Club Alfa Romeo Bulgaria > За сайта и форума > Относно форума примерно) да го има и в долната част на прозореца. Така няма да се налага след като си разгледал страницата да връщаш нагоре.

Май не е точно за тази тема, но и аз се присъединявам към молбата на колегата. Доста си е изнервящо, особено в тема с повечко снимки - на скролчето му се взима акъла :respect:...

pa4ito
07-09-2008, 20:53
... уж чатка кодерския жаргон, пък не приема, че alpha е точно обратното на production :-P
Ти затова трябвше да го кръстиш "alfa", а не "alpha", така никой нямаше да разбере, че не е даже RC :-D
Иначе мене лично ме кефи. Аз не съм дизайнер, но този скин най се доближава до предишния, с който бях свикнал. :clap:

bass
08-09-2008, 09:04
Май не е точно за тази тема, но и аз се присъединявам към молбата на колегата. Доста си е изнервящо, особено в тема с повечко снимки - на скролчето му се взима акъла :respect:...

Точно за тук си е, що :-) И други хора подхвърлиха същото, така че ще го направя тва. Само не очаквайте светкавични действия, че много ме е награбила службата в момента...

lyuli
08-09-2008, 10:13
супер е!!!! това чаках!!!!!!!! браво!!!!

Kamen666
08-09-2008, 10:35
Скина е доста добър и класически
Браво

pacho_kardana
08-09-2008, 10:44
БРАВО!!! Скина е супер!!!:clap::clap::clap::cheers::cheers::cheers:

rammstein4o
08-09-2008, 10:50
Много добре изглежда... :clap::respect:

bager
08-09-2008, 11:24
Ами айде и аз да се изкажа. Цветово на Григор варианта по-ме кефи8)

И аз предпочитам да червенее :yes: !

mim
08-09-2008, 11:58
мен ми харесва този на Басс, защото е четлив, не изморява, всичко му е ясно
червеният много изморява, а червено на сив фон е доста трудно четимо
а дифолтният пък е с малък контраст и се дзверя какво точно се случва

ако оставите няколко различни, ще има макс доволни юзъри, аз мерси на Басс

pr_00f
08-09-2008, 13:56
Браво,
Само че май е най подгодящ да се гледа на 1024х768

Определено е по добре.
Като дребна забележка навигацията за раздели най -отгоре

"Club Alfa Romeo Bulgaria (http://clubalfaromeo.com/forum/index.php) > За сайта и форума (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=8) > Относно форума (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=15)"

Е много ситна и трудно се нацялва.
Още веднъж браво.
Заслужи си бирата на феста.

bass
08-09-2008, 14:32
Само че май е най подгодящ да се гледа на 1024х768


ПОНЕ на толкова :-) Аз съм на 1920/1200 и така го и цъках изначално, докато случайно не го отворих в тесен джам и се одзверих от получената чорба... На по-малка резолюция която и да е тема става гнусно сгъчкана :-(

За цветовете (и ширината) бих искал да отбележа, че са подбрани според тези на сайта, за да има неква приемственост (макар елементите да не са 100% еднакви - просто иска още много пипнеж, а не знам дали си струва усилията).

търтей
08-09-2008, 14:34
цветово е бонбон бе
само при навигацията клуб алфа ромео българия е много малко и зор да го намеря
добре е да дублираш навигация и най долу че зор да се скролва до горе за навигиране

DerMeister
08-09-2008, 14:41
При мен значително забавя работата на боузъра, което малко ме спира да го използвам, защото съм нервак и цъкам и скролвам постоянно.

bass
08-09-2008, 14:45
добре е да дублираш навигация и най долу че зор да се скролва до горе за навигиране

Ооооо, чукча-писател :-P Не прочете ли по-горе, че са врекох да го фиксна тва бре :-D

Иначе големината на навигацията се е сменила покрай нещо друго, което съм пипнал, и не ми е направило впечатление - ще имам предвид да го поправя...

търтей
08-09-2008, 15:01
може ли отговор и бърз отговор да имат различни бутончета (смисъл текстът да е различен)

а това че си обещал не съм го видел
сори

bass
08-09-2008, 15:03
Големината на шрифта в навигациятя е върната към стандартната. Не ми се ще да е по-едра - ще я преглътнете ли така?

търтей
08-09-2008, 15:07
Големината на шрифта в навигациятя е върната към стандартната. Не ми се ще да е по-едра - ще я преглътнете ли така?


ам по-добре е,
но ако може само Club Alfa Romeo Bulgaria да го направиш с по-голям кегел, а останалите да са си този твоя стария, ще е най яко струва ми се

bass
08-09-2008, 15:10
Схващам ти задната мисъл, ма не ми се ще да е по този начин :-)
И на мен ми е куцо малко да се връщам на заглавната страница. Бях свикнал да го правя с кликване върху логото горе, обаче на Григо подходът (логото да води към сайта) ми се стори разумен - просто трябва да има такъв линк някъде. Мислех си емблемата да води към началната на форума, а "Club Alfa Romeo Bulgaria" да води към сайта, ма се колебая дали няма да е съвсем объркващо...?

търтей
08-09-2008, 15:13
ми а де - ама май ше е объркващо (от друга страна по-скоро да се изве отделен бутон з асайта пък логото да си води към заглавната

а понеже чукчи голям индианец редовно отивам в контролен панел место на заглавната страница - срам

Old Fox
08-09-2008, 15:19
Да питам, с тоя нов скин само при мен ли остават два пръста празно място отляво и отдясно или това е си му е фасона просто?

bass
08-09-2008, 15:25
а понеже чукчи голям индианец редовно отивам в контролен панел место на заглавната страница - срам

Не си само ти - някъде из безбройните екстри на тоз борд се е позагубило "юзабилитито" и тва всъщност ме мотивира да се захвана със скин по време на чума :-) Иконите просто ме усмъртяваха всеки път - тва не са пиктограми, ами графично представяне на "Война и мир", деа. Аз искам с един поглед да обхвана кво има за четене и да прелистя набързо.

bass
08-09-2008, 15:26
Да питам, с тоя нов скин само при мен ли остават два пръста празно място отляво и отдясно или това е си му е фасона просто?

Остават... (почти) като на сайта.

deadairplane
08-09-2008, 17:09
ПОНЕ на толкова :-) Аз съм на 1920/1200 и така го и цъках изначално, докато случайно не го отворих в тесен джам и се одзверих от получената чорба... На по-малка резолюция която и да е тема става гнусно сгъчкана :-(

За цветовете (и ширината) бих искал да отбележа, че са подбрани според тези на сайта, за да има неква приемственост (макар елементите да не са 100% еднакви - просто иска още много пипнеж, а не знам дали си струва усилията).
Определено си струва усилията. А ще може ли това сивичкото на двата пръста отстрани да стиг до долу, или пък ако може преливането да е между 2 сиви тона, защото така се получава прекалено бяло, в долната част на темите.

bass
08-09-2008, 17:21
Всичко може - основно въпрос на свободно време е...

soldier
08-09-2008, 19:42
Скина е супер и не дразни очите. За сега имам една забележка, различна от споменатите вече, а именно, че няма иконка пред темата, която да показва, че има ново съобщение в тема, в която съм публикувал вече.
Ето разликата

bass
08-09-2008, 20:45
Нарочно няма такава иконка. Както казах, за мен стандартните са излишно претоварени с информация, която не е жизненоважно да се набива на очи.
Можеш да видиш дали (и колко) мнения имаш в някоя тема като застанеш с мишката върху иконата (ако не си поствал - чакаш напразно :-P ). Направих за всеки случай няколко варианта на такива икони, обаче резултатът все ме дразнеше, та ги зарязах за момента. Единствената причина да се занимавам пак с тва ще е натиск от други хора - за мен (и за няколкото "пилота", които поработиха с тоя скин преди да го пуснем) това е излишна шарения.

bass
09-09-2008, 00:13
Сложих навигация под постингите в темите - нещо такова ли имахте предвид? Не съм сигурен за мястото, ще видя първо на другите страници къде може да стои, че тоя борд е като дамска чанта - пълно е с кво ли не, ама като дотрябва бързо да се извади нещоооо...

Ранобудниче
09-09-2008, 10:50
Сложих навигация под постингите в темите - нещо такова ли имахте предвид? Не съм сигурен за мястото, ще видя първо на другите страници къде може да стои, че тоя борд е като дамска чанта - пълно е с кво ли не, ама като дотрябва бързо да се извади нещоооо...

в долния десен ъгъл го търсих по навик, но и в ляво се свиква.
хубаво е, че го има :)

mim
09-09-2008, 11:00
супер е, мерси

Pinky
09-09-2008, 12:53
Кредора нещо не бачка под този скин...

bass
09-09-2008, 13:02
Ми то "някой" треа се сети да го сложи :wallbash:

Update: Сложих го. Аз обаче ползвам май повече "Бърз отговор" (тва дето е директно под постингите) - май и там трябва да го има кредора...?

bass
09-09-2008, 15:07
супер е, мерси

А по другите страници има ли нужда да се сложи? Имам предвид в подфорумите (списъците с теми, които са доста дълги на моменти).

Не ми се ще да трупам още джвъчки, но пък от друга страна ще е по-последователно ако долна навигация има навсякъде, където има и горна.

Въпросът е и към другите колеги, които поискаха това.

търтей
09-09-2008, 16:28
часът на първата публикация или го направи видим на монитор различен от ейцо или го махни :)
ако ще остава ПМ и АМ на български нищо не значат ;)

bass
09-09-2008, 16:56
Тва с часа е най-малкият проблем, то е пълно с такива неща - едни и същи елементи в различен стил по различните страници (но не са моя "заслуга" - идват си със стандартния скин така) :-(
Още не съм на едно мнение със себе си и за вида на линковете, тъй че има много чоплеж по тия досадни и пипкави неща.
Форматът на датата не зависи от скина - трябва да се сетне нейде от настройките на форума.

търтей
09-09-2008, 16:59
според мен часът не носи никфа полезан информация, та да се изписва

bass
09-09-2008, 17:02
В случая нищо не печелим, ако го махнем. Иначе аз съм първи в опростаяването до абсолютния минимум :-D

търтей
09-09-2008, 17:02
начи махай :)
а и тагове за ко са ни?

bass
09-09-2008, 17:05
Тва за таговете и аз си го мислех (особено снощи, докато се чудех къде да навра долната навигация), ама дай да не отричаме нещо дет не го разбираме :-D Първо шса образовам малко :-D

търтей
09-09-2008, 17:06
ми мое да ги пратиш на майната си докато видим дали изобщо има полза от тех :)

bass
09-09-2008, 17:09
Бе я най-добре се ориентирай към тоя скин :-P

http://clubalfaromeo.com/forum/archive/index.php

търтей
09-09-2008, 17:14
тоя скин е най-добри яскин всъщност искам да ти кажа :)

bass
09-09-2008, 17:16
Е аз нема ти дам нещо лошо :-D

soldier
09-09-2008, 17:22
Не махайте часовника, той е от голямо значение. Все пак виждаш кога двата поста са близки един до други т.н.

Ранобудниче
09-09-2008, 17:24
е как без шаренийка?
на к`во ше се радват децата?

мисля, че е добре навигацията, освен под темите, да присъства и под съответния форум, и раздел, макар че дотолкова свикнах със скролирането, че продължавам да го правя и сега, въпреки новата придобивка.

bass
09-09-2008, 17:25
Не съм си и помислял да го махам, ма гледам да не съм груб с търтея :-P
Даже ще почне и да се вижда един ден :-)

soldier
09-09-2008, 17:27
Тази навигация няма ли как да е между постовете и таговете? Мисля че така ще е по-удобно :calc:

bass
09-09-2008, 17:55
Бе всичко може, сегашното място не е окончателно. Искам да има някаква логика и последователност в цялата работа, затва я бучнах до навигацията за предходна/следващата тема. Пробвах и веднага след постовете (преди полето за бърз отговор), но ми седи разхвърляно и тва си е. Ще видя по другите страници къде би могла да се сложи, та да е откриваема горе-долу на едно и също място.

Neokill
10-09-2008, 08:11
Скина е много готин само ако може линковете да са в друг цвят и да кажем и наклонени ще стане бонбон;-)

pent
10-09-2008, 10:35
и на мен ми харесва много... :clap:
една препоръка само - незнам дали е от скина или някъде трябва да се пипне ама като се кликне на логото в горния ляв ъгъл в момента води към http://clubalfaromeo.com/ а всеки очаква да води към http://clubalfaromeo.com/forum/ кво мислиш?

bass
10-09-2008, 12:38
като се кликне на логото в горния ляв ъгъл в момента води към http://clubalfaromeo.com/ а всеки очаква да води към http://clubalfaromeo.com/forum/ кво мислиш?


линковете да са в друг цвят ...

И двете неща са зачекнати вече по-напред в темата, ще направя нещо по въпроса. Специално за вида на линковете вече тествах няколко варианта, но още не съм постигнал задоволителен ефект.

В този контекст, не се шашкайте ако при всеки рефреш виждате нещата по различен начин - работя направо върху този скин по нощите :-)

PEPI-2ALFA
10-09-2008, 12:52
А защо има "отговор" и "отговор"
Едното е бърз отговор де
П.П. Упс , тоя въпрос е за другата тема .

bass
10-09-2008, 13:04
Баш за тая тема си е - не е проблем на форума, а на скина (изпуснал съм думичка в бутона за "бързия" отговор, който е във всеки пост). Ще оправям.

pent
10-09-2008, 15:47
за статистиката аз пак минах на тази по подразбиране защото 'алфата' има доста въздух, от ляво и от дясно, както и най-вече отгоре.. трябва да скролирам повече...

вярно че е по-хубава ама съдържанието на форума(което е основното за което сме тук) излиза надолу...

:respect::respect::respect:

PEPI-2ALFA
10-09-2008, 17:42
Баш за тая тема си е - не е проблем на форума, а на скина (изпуснал съм думичка в бутона за "бързия" отговор, който е във всеки пост). Ще оправям.
Това - добре , ама каква е все пак разликата между двата отговара
П.П. еЕ това вече е за другата тема8)

bass
10-09-2008, 17:58
:-)
Бързият отговор те метка (бързо) под постингите и тракаш (набързо) едно изречение без емотикони и кой знае кво форматиране. Другият отговор вади отделен джам, пълен с шарении (вкл. китийка с емотикони вдясно) - не се ли изкуши да пробваш :-P ?

PEPI-2ALFA
10-09-2008, 18:32
... не се ли изкуши да пробваш :-P ?
Винаги си пиша баавни постове , щото не бързам , но последния га написах бърз. :respect:

bass
10-09-2008, 18:42
'алфата' има доста въздух, от ляво и от дясно

Ох, добре, давам ви още 70 пиксела :-P
- отстъпът отстрани вече е само един (дамски) пръст, тъкмо се изравниха отстоянията отвсякъде :-)

btw на iPhonе-и ли га читети тва форум ве :-)

Furious 155
11-09-2008, 00:59
Новия скин яко кефи!!!:clap:

ТОЧНО!!! :respect:

DerMeister
11-09-2008, 01:06
За мен, направо махни всякакви отстояния отстрани, вярно, че седи по-дизайнерско, ама аз предпочитам да виждам повече, защото все пак основно чета. Също като отвориш дадена тема, марджините между отделните мнения са много големи. На 1024x768 се събират едвам 3 мнения от по едно изречение на екран.

П.П. Скин-а е готин и приятен, само споделям как би ми харесал повече. 8)

П.П.П. Така като гледам, навсякъде марджините са доста големи между отделните компоненти(джамчета, туулбарове или както там се казват) на форума. Големее ми.

bass
11-09-2008, 13:38
Отстрани не смятам да ги пипам повече, но съм абсолютно съгласен за разстоянията между всички останали блокове и има откъде да се сгъсти доста. Интересното е, че почти всички тези отстояния са си от стандартния скин, но след разкарване на много от рамките се създава впечатление за рехавост.

bass
14-09-2008, 19:37
Малко ъпдейт на "обекта":

Линковете в текста са подчертани. Тук-там има малки непоследователности с оглед на четимостта (в списъка с активните потребители например, където с подчертаването става малко ад). Сигурно ще узрея до ден-два какво да ги правя;
Бутонът за бърз отговор вече си се казва именно така, а не само "Отговор";
Подравняване на елементи (статус-икони, линк за изход отдолу и т.н...)
Махнати още рамки и отстояния;
Видът на цитатите е променен;
Логото е разделено на две (и е понамалено за още икономия на място). Емблемата води към началната страница на форума, надписът КАРБ - към сайта. Да видим дали ще е объркващо (има си подсказка при заставане с мишката отгоре за колебаещите се);
Махнато AM/PM и сложен 24-часов режим на часа;
Разделителят на хилядите (който беше запетайка) е заменен с интервал (в брой мнения се вижда най-често)
...и ред други дреболии, които са ми направили впечатление пътьом. Те май нямат приключване де - излизат като въшки отвсякъде и сигурно ще има за дооправяне поне до следващото хакване.
Доста фрази във форума не са преведени и в момента се получава малко двуезичен филм (Topic Review (Newest First), etc.) :-) Според мен има и много места, където преводът трябва да се прецизира - например много ме дразни изречението "За последно сте били тук на днес в 15:39 ч.". Това има оправия, но вече не е свързано с конкретен скин, а с целия форум - ако ангажираните с поддръжката му (да са живи и здрави) кажат - правим.

DerMeister
14-09-2008, 23:42
Евала! Супер става. Някой път като ти се занимава, пробвай дали с емблемки, вместо с листенца, няма да е по-яко. :hump:

DSlavev
15-09-2008, 11:37
Скина е супер много по-добър от предишните:big_bow_down:

Neokill
15-09-2008, 21:54
Става все по яко. Представям си ако имаше повече свободно време. :big_bow_down:
Друго което ми прави впечатление е ,,хърбавият" шрифт на имената на потребителите над аватара, сивата отметка за нова теме в раздела може да е някаква друга за по ясно и мисля че линковете в темите ако са червени или по-скоро darkred ще е по-готино

bass
16-09-2008, 09:46
,,хърбавият" шрифт на имената на потребителите над аватара го охраних;


сивата отметка за нова теме в раздела
Имаш предвид дясната стрелкичка след датата на последната тема ли? За тоя тип стрелки си има канон по сайтовете на Алфа и ще го пренеса тук по някое време.

Neokill
16-09-2008, 17:38
Имаш предвид дясната стрелкичка след датата на последната тема ли? За тоя тип стрелки си има канон по сайтовете на Алфа и ще го пренеса тук по някое време.

За отметката с препратка към първото непрочетено въобщение
Ей за тия работки става дума
http://neokill.hit.bg/KARB.jpg