PDA

View Full Version : следене на горивните процес



Nikiboy
28-10-2005, 09:10
Искам да си монтирам в купето датчик за следене на горивния процес. На пръв поглед съм на мнение, че един датчик следящ ламбдата ще е ОК. Така ще знам всеки момент какво става.

Решил съм да взема сигнала от ЕКЮ-то.

Споделете ако някой си е слагал нещо за следене на газовете или нещо друго.

Dodo 155
28-10-2005, 10:40
А каква е точно идеята ти, защо искаш да гледаш горивния процес :roll: :?:
Ти ще гледаш някакви стойности и толкоз. Дори и да ги видиш ще ти трябва време да ги калкулираш, за да разбереш дали всичко е ОК, а това в движение трудно би станало.
Аз си следя горивния процес много просто :wink: Поразтривам и буталата, спирам, свалям свещите
и гледам (какво виждам и аз незнам де, но ... :oops: ) :wink: Друг показател е ауспуха. Но като се има предвид какви боклучиви горива ни продават, не можеш да си извадиш правилна преценка :evil:
За какво се е***т сондите като дойдат колите в БГ :?: Защото в бензина има всякакви горими вещества :evil: :evil: :evil:

Nikiboy
28-10-2005, 14:43
Основно искам датчик за количеството въздух и гориво, т.е кога ми е бедна и кога сместта ми е богата. Продават се доста.

Bobo
28-10-2005, 15:13
Основно искам датчик за количеството въздух и гориво, т.е кога ми е бедна и кога сместта ми е богата. Продават се доста.

Да но са доста трудни за разчитане, общо взето информативно са ОК.

Ако искаш обаче да следиш прецизно горенето ти трябва широкобандова ламбда сонда :wink:

П.С. Jorko разполага с това което ти искаш да сложиш в неговото уно нека сподели впечатления. Или ако не види темата му пусни ЛС :wink:

Nikiboy
28-10-2005, 17:10
Говорим за същото нещо!