PDA

View Full Version : Превключва на бензин



tipo1960
12-09-2008, 22:39
Колата си дойде с ГИ-BRC от Италия,поставян е там,по документи там е минала 50 000 км,и аз почти толкова и навъртях тук.Проблема е че вчера два пъти както си карам и сама прехвърля на бензин.По принцип при рязко подаване на газ сама си прехвърля на бензин,и след това си връща на газ.Но вчера при нормално каране с постоянна газ на два пъти превключи,някой имал ли е такъв проблем или да има представа от къде може да идва проблема.

chico
13-09-2008, 16:42
Случвало ми се е от задръстени (несменяни) филтри на газовата... Но при теб може и от друго да е, като мембрана на изпарител примерно... Най-добре е да кажат спецовете роби и/или янис :)

PEPI-2ALFA
13-09-2008, 20:11
...някой имал ли е такъв проблем или да има представа от къде може да идва проблема.

Аз го имах. В началото го правеше по-рядко , но стигна до положение да не мога да включа изобщо на газ. Оказа се ключа. Смених го - 50лв.

tipo1960
14-09-2008, 08:54
Аз го имах. В началото го правеше по-рядко , но стигна до положение да не мога да включа изобщо на газ. Оказа се ключа. Смених го - 50лв.Ключа за превключване газ-бензин ли.

PEPI-2ALFA
14-09-2008, 14:52
Ключа за превключване газ-бензин ли.
Да , същия.
П.П. Стигна до положение , че за да поработи на бензин трябваше да извадя буксата на ключа (газ-бензин).

tipo1960
14-09-2008, 17:43
Да , същия.
П.П. Стигна до положение , че за да поработи на бензин трябваше да извадя буксата на ключа (газ-бензин).BRC

ли ти е ГИ.

JORDI
18-09-2008, 18:17
Провери си предпазителя на ГИ! Моя се намира до буксата за тестване на компютъра!Или клабава връзка пак около бушона и кабелаците му!

code
18-09-2008, 19:17
Имах същия проблем и ми струваше над 300 лв и месец ходене по мъките докато оправят газовата, също слагана в Италия:brickwall: ами да ти пожелая да е нещо дребно . . Дават се някакви закъснения или нещо от сорта на лаптопа, специално при TS ако въобще мога нещо да те упътя ..

qnis3
19-09-2008, 07:31
Като за начало почни със смяна на филтрите.

PEPI-2ALFA
19-09-2008, 20:52
BRC

ли ти е ГИ.
Не съм с ГИ , с обикновена съм и е някаква "POLYAUTO" ако си спомням името добре.

mordohy
23-09-2008, 00:24
Философията на газовата система е такава,че когато има електрически проблем,колата си минава на газ.Тоест проблема е електрически и то от липса на ток.Може да е и от ключа.както се каза по горе,може да е от хлабава връзка,калпаво реле итн,но винаги от изключване на системата за газ!Там търсете!

tipo1960
01-10-2008, 18:25
Философията на газовата система е такава,че когато има електрически проблем,колата си минава на газ.Тоест проблема е електрически и то от липса на ток.Може да е и от ключа.както се каза по горе,може да е от хлабава връзка,калпаво реле итн,но винаги от изключване на системата за газ!Там търсете!
Днес се обадих в BRC-Пловдив в Тракия, но ми казаха да се обадя утре да ми дадат час за диагностика да видим какво ще излезе,големия филтър преди изпарителя си го сменям често,но вече се съмнявам да не е малкия филтър в самия изпарител,но там не смея да отварям сам.Да не е нещо от студа,защото запачна да го прави когато времето се развали .

slav40
01-10-2008, 21:13
Да , същия.
П.П. Стигна до положение , че за да поработи на бензин трябваше да извадя буксата на ключа (газ-бензин).

същата простотия стана ипри мен ... сега съм с откачена букса ...ега па не дам 80лв за нов като и така няма проблем

chico
02-10-2008, 10:28
същата простотия стана ипри мен ... сега съм с откачена букса ...ега па не дам 80лв за нов като и така няма проблем

Виж тук:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=24415&highlight=%E1%E5%ED%E7%E8%ED

slav40
04-10-2008, 10:48
грешката е в моя пост ....
ключа за превключване газ/бензин си работи ...не ми работеше някакъв автоматичен превключвател,който е до дюзите на самия двигател ...там е изключена буксата ........... сега като свърши газта вместо сам да превключи-аз натискам копчето ... ;)