PDA

View Full Version : GTV tspark - разход на масло



tenekiaman
28-10-2005, 22:39
Значи за 6000 км около литър масло ми изхарчи
Във Ванто ми казаха било нормално 2 литра на 15 000 и принципно да си сменя гумичките,ама не съм свикнал колата ми да харчи масло, предишната ми беше ауди и не пипаше масло?
На вас харчат ли ви масло?

valjo
28-10-2005, 22:42
само 1л си е направо супер;)

на мен за 15х км ми е изяло 4л ;)

на една 156ца 1.8 2001ва за 6хкм - 2л ...

ако искаш :)


историята познава и какви ли не други примери по таз тема;)

Crusader
28-10-2005, 23:09
А бе не знам, мойта е на 190 К км. ама не съм забелязал да ми пипа масло. вярно че го сменям на 10 К, но колкото го налея пак толкова го източвам /даже последния път накарах майстора да ми го източи в отделна туба - липсваха около 400-500 грама/ Това мисля че е нормално /все пак има и изпарения и т.н./
Но пък аз карам с минерално масло щото със синтетиката ми гореше по около литър на 10К - просто ДВГ на 200К е вече поиздухано и по-подходящо е минералното масло или полусинтетиката /па и нема да ти чукат клапаните/
Но това си е само мое мнение, нека специалистите да кажат....

pumukle
28-10-2005, 23:32
Моята 156 е със синтетика Тутела Имола и не съм долял 1 грам (а го проверявам редовно), като я разцепвам от от юркане.
145-цата на жена ми е по-старичка и е с полусинтетична Тутела и ми дава към 1 литър на 10К, но до миналата година я зареждах със Селения 20К и разхождаще към 1,5 литра за 10К.....
Много съм доволен от Тутела-та и искрено я препоръчвам на всички!

georgyg
28-10-2005, 23:48
Във Ванто, като сменях консумативите момчето ми каза че Твинспарковете горят масло, много странно, ама моето вече е май на 10к км. и съм по-средата между MIN и Max и си мисля, че не това са имали в предвид, инече съм на мнение, че масло и филтри се сменята на 9-10 к км.
А като цяло всички коли горят поне 400-500 грама от смяна до смяна, а новите (до 10-15к . км.) и доста повече, ама това е оправдано.
А маслото, с което карам е Селения 20К.
Следващото пак ще е такова.

pooh
29-10-2005, 00:34
...

crazy_
29-10-2005, 16:32
колеги аз sum sus 2000 ts na 138 000 km i har4i dosta maslo.samo 4e da otbeleja pukax 2 puti kartera i predi da go smenia s 4isto nov se pribrax ot bg do italia dolivaiki maslo po magistralite. :( . moje ot togava neshto da se e sduxal motora i da e po4nal da xar4i . sega na vseki 6-8 xiliadi go smeniam. niakoi kaza 4e kato go izto4el izlizalo vsi4kioto . da ama s kakvi ka4estva......???

Lucky
02-11-2005, 17:02
Абе не знам колеги ама моита я взех на 95к сега след 3 месеца съм минал 5000 км маслото не е мръднало от пръчката а съм със Селения
20К е дано да е така и за бъдеще.

BatVas
02-11-2005, 17:14
Значи за 6000 км около литър масло ми изхарчи
Във Ванто ми казаха било нормално 2 литра на 15 000 и принципно да си сменя гумичките,ама не съм свикнал колата ми да харчи масло, предишната ми беше ауди и не пипаше масло?
На вас харчат ли ви масло?

Все пак с какво масло я караш - има значение до колкото съм чувал. Моята я карам със селения Алфа Ромео 20к - то май беше 10W40 ako не се лъжа - напомнихте ме да го проверя че не съм го проверявал от 4000 км-тъкмо ще видя дали е пипнала масълце. :?

tenekiaman
07-11-2005, 20:35
Значи за 6000 км около литър масло ми изхарчи
Във Ванто ми казаха било нормално 2 литра на 15 000 и принципно да си сменя гумичките,ама не съм свикнал колата ми да харчи масло, предишната ми беше ауди и не пипаше масло?
На вас харчат ли ви масло?

Все пак с какво масло я караш - има значение до колкото съм чувал. Моята я карам със селения Алфа Ромео 20к - то май беше 10W40 ako не се лъжа - напомнихте ме да го проверя че не съм го проверявал от 4000 км-тъкмо ще видя дали е пипнала масълце. :?
мойто е 10w40 motorex ама ве4е сякакви доливах

Yon
27-12-2005, 13:16
Малко късно се включвам в темата но въпреки това мисля, че ще ви е полезна следната информация: При Т-спарка в капака на клапаните има заработен един маслоуловител под формата на тънки пластинки свързани към сборник който пък е свързан с др. клапа. При небрежна експлоатация т.е само доливане се получава нагар между описаните пластинки и маслото не кондензира ами направо си влиза в горивната камера.... Понякога напушваше яко и здраво доливах като побъркан. Та отваря се капака на клапаните и се измива хубаво с коресилин или с пароструйка и всичко е 6. Аз така се бях луднал гумички сменях, добавки наливах и даже се бях приготвил за ремонт когато един колега ме светна по въпроса с парите на маслото при загрят двигател. Нямате си напредстава каква мизерия изкочи от там и това прасе предния собственик сменял ли си е въобще маслото... Всичко е добре когато свършва добре :wink:

Panaiot Pliakov
28-12-2005, 17:25
Аз сьм сьс СЕЛЕНИЯ ГОЛД и за 4000км не е мрьднало маслото.Слагах и някаква тефлонова добавка.

tenekiaman
08-01-2006, 19:21
след сваляне на картера,почистване на слепващата към двигателя повърхност и слагане на нов силикон ми харчи за момента половин литър на около 6000 км
ама съм сложил и тая руската добавка

bass
09-01-2006, 10:09
Преди време попаднах на един материал за маслата (май в клуб Ланча беше), според който за TS-е нормално да харчи до 200 мл. масло на 1000 км. Ако е вярно, значи си супер, ама вярно ли е...?

Yon
09-01-2006, 13:55
Преди време попаднах на един материал за маслата (май в клуб Ланча беше), според който за TS-е нормално да харчи до 200 мл. масло на 1000 км. Ако е вярно, значи си супер, ама вярно ли е...?

Вярно е даже и по малко и то без добавки... :D

Yon
09-01-2006, 13:56
след сваляне на картера,почистване на слепващата към двигателя повърхност и слагане на нов силикон ми харчи за момента половин литър на около 6000 км
ама съм сложил и тая руската добавка

Чисти ли сепаратора в капака на клапаните?

tenekiaman
10-01-2006, 09:24
ми не, не знаех за това нещо,ще го споделя в сервиза дето я поддържат,но останах с впечатление че тази манипулация се прави на двигатели с нагар получен от несменяне на масло,мойта за радост такъв няма ама не е зле да се направи и тва

bobi_25_
05-03-2008, 20:40
Колеги нека ви кажа на какво попаднах онзи ден в сервизната книжка на моето ГТВ, в нея пише че е вазможно да изхарчи до 1 литър масло на всеки 1000 километра взависимост от начина на каране и експлоатация, и препоръчителна смяна на масло между 5000-6000км Така че не вярвайте на хора дето казват че колата им не харчи масло. Тъй като се бях оплашил че ми гори много масло и се поразрових тук там и накрая намерих каквото ми трябваше таке че сега съм спокоен. А аз я надувам моята доста сериозно и литър не ми гори но към 700-800 грама си ги лапа.

FAFKO
19-06-2008, 00:13
ПРИЯТЕЛИ НА АЛФА РОМЕО В ЕДИН РЕД ИСКАМ ДА ВИ РАЗКАЖА МОЯТА ИСТОРИЯ .МОЖЕ ДА НЕ Е МНОГО ПРИЯТНА НО ВСЕ ПАК :
ПРЕДИ 9 МЕСЕЦА ЗАКУПИХ GTV 2.0TS ОТ ИТАЛИЯ!!!НЯМА ДА ГОВОРЯ ЗА ПОДДРЪЖКАТА КОЯТО Е ПРАВЕНА ПО НЕЯ ЗАЩОТО Е НУЛЕВА!!!предишния собственик е едно момче което почина от трудова злополука!!!!МИР НА ПАМЕТТА МУ!!!!
ЗА НЕЩАСТИЕ ГТВ-то попадна в ръцете на най-големия дивак(прахосник) Александър - моя милост , КОЙТО РЕШИ ЧЕ КОЛАТА МОЖЕ ДА ИЗВЪРШВА ДЕЙНОСТИ СВЪРЗАНИ С ОРАН И ОБРАБОТКА НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ЗЕМИ с 200 км)ч !!!!!!ЗА
ЩАСТИЕ СЪМ ЖИВ КАКТО И другите 2 коли участници в мероприятието организирано от пропускане на челен удар ,заден удар , удар в тир , мантинела и ЗА ЩАСТИЕ НИВА ОТ НИЩОТО !!!!!!!!
ЖИВ СЪМ И ЩЕ НАПРАВЯ ТАЗИ АЛФА разминала се само с леко осукване и разбито окачване!!!но Я КАРАМ ОТ 5 месеца така!!!да не говорим за маслото (ПОСЛЕДНО СМЕНЯНО НА 107000 , сега ми е на 149000) :wink: - ПАК ДА КАЖА 2.0 ТС ГТВ
ИЗДЪРЖА МОТОРА НА КАКВИ ЛИ НЕ ЕКШЪНИ!!!!!!!СПОКО!!!!
АКО АЗ НЕ СЪМ Я ТЕСТВАЛ КАКТО ТРЯБВА --------който там.....да ми каже!!!!!!!!!!!!!
дрифтове, въртели,гонки спирачки(А И ИМАМ СКЪСАН КАБЕЛ НА ПРЕДЕН ЛЯВ ABS)
ЕБАЛ СЪМ Я В ГЪЗА ТАЯ АЛФА!!!!!!!!!
ФЕН СЪМ НА СЕАТ , НО СЕ ВЛЮБИХ В АЛФА РОМЕО!!!!!!!!!

DanewRomeo
19-06-2008, 01:23
ПРИЯТЕЛИ НА АЛФА РОМЕО В ЕДИН РЕД ИСКАМ ДА ВИ РАЗКАЖА МОЯТА ИСТОРИЯ .МОЖЕ ДА НЕ Е МНОГО ПРИЯТНА НО ВСЕ ПАК :
ПРЕДИ 9 МЕСЕЦА ЗАКУПИХ GTV 2.0TS ОТ ИТАЛИЯ!!!НЯМА ДА ГОВОРЯ ЗА ПОДДРЪЖКАТА КОЯТО Е ПРАВЕНА ПО НЕЯ ЗАЩОТО Е НУЛЕВА!!!предишния собственик е едно момче което почина от трудова злополука!!!!МИР НА ПАМЕТТА МУ!!!!
ЗА НЕЩАСТИЕ ГТВ-то попадна в ръцете на най-големия дивак(прахосник) Александър - моя милост , КОЙТО РЕШИ ЧЕ КОЛАТА МОЖЕ ДА ИЗВЪРШВА ДЕЙНОСТИ СВЪРЗАНИ С ОРАН И ОБРАБОТКА НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ЗЕМИ с 200 км)ч !!!!!!ЗА
ЩАСТИЕ СЪМ ЖИВ КАКТО И другите 2 коли участници в мероприятието организирано от пропускане на челен удар ,заден удар , удар в тир , мантинела и ЗА ЩАСТИЕ НИВА ОТ НИЩОТО !!!!!!!!
ЖИВ СЪМ И ЩЕ НАПРАВЯ ТАЗИ АЛФА разминала се само с леко осукване и разбито окачване!!!но Я КАРАМ ОТ 5 месеца така!!!да не говорим за маслото (ПОСЛЕДНО СМЕНЯНО НА 107000 , сега ми е на 149000) :wink: - ПАК ДА КАЖА 2.0 ТС ГТВ
ИЗДЪРЖА МОТОРА НА КАКВИ ЛИ НЕ ЕКШЪНИ!!!!!!!СПОКО!!!!
АКО АЗ НЕ СЪМ Я ТЕСТВАЛ КАКТО ТРЯБВА --------който там.....да ми каже!!!!!!!!!!!!!
дрифтове, въртели,гонки спирачки(А И ИМАМ СКЪСАН КАБЕЛ НА ПРЕДЕН ЛЯВ ABS)
ЕБАЛ СЪМ Я В ГЪЗА ТАЯ АЛФА!!!!!!!!!
ФЕН СЪМ НА СЕАТ , НО СЕ ВЛЮБИХ В АЛФА РОМЕО!!!!!!!!!

Дали да плачеш, дали да се смееш... хубаво е, че не си се появил в пресата, в графа "жертви на войната по пътищата".

BatVas
19-06-2008, 09:54
ПРИЯТЕЛИ НА АЛФА РОМЕО В ЕДИН РЕД ИСКАМ ДА ВИ РАЗКАЖА МОЯТА ИСТОРИЯ .МОЖЕ ДА НЕ Е МНОГО ПРИЯТНА НО ВСЕ ПАК :
ПРЕДИ 9 МЕСЕЦА ЗАКУПИХ GTV 2.0TS ОТ ИТАЛИЯ!!!НЯМА ДА ГОВОРЯ ЗА ПОДДРЪЖКАТА КОЯТО Е ПРАВЕНА ПО НЕЯ ЗАЩОТО Е НУЛЕВА!!!предишния собственик е едно момче което почина от трудова злополука!!!!МИР НА ПАМЕТТА МУ!!!!
ЗА НЕЩАСТИЕ ГТВ-то попадна в ръцете на най-големия дивак(прахосник) Александър - моя милост , КОЙТО РЕШИ ЧЕ КОЛАТА МОЖЕ ДА ИЗВЪРШВА ДЕЙНОСТИ СВЪРЗАНИ С ОРАН И ОБРАБОТКА НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ЗЕМИ с 200 км)ч !!!!!!ЗА
ЩАСТИЕ СЪМ ЖИВ КАКТО И другите 2 коли участници в мероприятието организирано от пропускане на челен удар ,заден удар , удар в тир , мантинела и ЗА ЩАСТИЕ НИВА ОТ НИЩОТО !!!!!!!!
ЖИВ СЪМ И ЩЕ НАПРАВЯ ТАЗИ АЛФА разминала се само с леко осукване и разбито окачване!!!но Я КАРАМ ОТ 5 месеца така!!!да не говорим за маслото (ПОСЛЕДНО СМЕНЯНО НА 107000 , сега ми е на 149000) :wink: - ПАК ДА КАЖА 2.0 ТС ГТВ
ИЗДЪРЖА МОТОРА НА КАКВИ ЛИ НЕ ЕКШЪНИ!!!!!!!СПОКО!!!!
АКО АЗ НЕ СЪМ Я ТЕСТВАЛ КАКТО ТРЯБВА --------който там.....да ми каже!!!!!!!!!!!!!
дрифтове, въртели,гонки спирачки(А И ИМАМ СКЪСАН КАБЕЛ НА ПРЕДЕН ЛЯВ ABS)
ЕБАЛ СЪМ Я В ГЪЗА ТАЯ АЛФА!!!!!!!!!
ФЕН СЪМ НА СЕАТ , НО СЕ ВЛЮБИХ В АЛФА РОМЕО!!!!!!!!!

Ехххх късметлии - ние треперим по нашите и пак нещо все капризничат. :roll:

FAFKO
22-06-2008, 14:13
Благодаря приятели на АЛФА ---------БОГ ДА Е С НАС И ДА ПОДСКАЗВА НА ДРУГИТЕ ЧЕ ВСЕ НЯКОЯ АЛФА ЩЕ ГИ ЗАСТИГНЕ НА ДЪЛГИ!!!!! :x :lol: