PDA

View Full Version : ОТКРИТОТО РАЛИ В БЛАГОЕВГРАД



virusalfa
29-10-2005, 20:09
Днес се прожеде в три манша генералната тренировка,утре старта е в 10.00 4аса. Това е открито състезание,организирано от БФАС и спортен клуб "Диамо".У4астие взеха 15 автомобила,като имаше две Пежо 106 и един Форд Ескорт от средата на 70-те години от Гърция и две Юго 45 от Македония.От българските екипажи имаше един Форд Ескорт Косуърт и една Лан4а Делта Интеграле HF,една Самара и няколко Лади 2105,2107 и 21011.Ожациите на публиката обра гръцкия състезател с Форда от 70-те години,който буквално летеше като ракета(бях свидетел)-и то ,под4ертавам-с атмосферен мотор.Отли4но се представи Самарата,а разо4ароващо зле беше представянето(кол;кото и да съм фен) на Лан4ата-като превклю4ваше на следваща предавка турбото съскаше ,а колата не можеше да се изкашля.Много добро каране демонстрира единият македонски състезател с Юго-то!Имаше и инцидент-една Лада,пилотирана от Благоевградския състезател С.Кордев катастрофира в мантинелата на един остър завой.За късмет бях там с едун приятел и се притекохме на помощ да изпъваме калници и да по4истим трасето.Тия от БФАС дремеха и ако не бяхме ние и един полицай,щеше да стане опасно.Утре ще напиша подробности.

virusalfa
29-10-2005, 20:13
Установихме заедно със състезателя при4ината за инцидента-скъсан спира4ен марку4 на ляво предно колело.Имаше и още един инцидент-табелата Финал някаква тетка я беше взела да си я нацепи за дърва(достойна селяния за форума на Пирин)

virusalfa
31-10-2005, 11:35
В хобикар-клас най-бърз бе гръцкият състезател с Форд Ескорт от преди 35г,в група N-Олга Стоянова от клуб Диамо с Опел Корса, а при Ладите-Игнат Исаев със Самара (секвенционални скорости).Великолепно представяне на македонските екипажи с Юго и в неделя,като единият от тях успя да изпревари Ланча-та и Косуърта(това е шампиона на Македония) и се нареди след Ескорта :wink: Организатора -СК"Диамо" се надява от догодина тук да се проведе и първото официално състезание -кръг от планинския шампионат на България.Да им пожелаем успех!

Lukan
27-11-2005, 20:07
Виждам че си запознат със състезанието :evil: Ланчата я карах аз и незнам дали си обърнал внимание на коя кола е рекорда на трасето! 2.18 сек.А за прехваления гръцки форд това време май беше непосилно????(2.21.....) Като се правиш на компетентна публика,поне се поинтересуваи за подробностите около дадено състезание а не пиши врели некипели!!!!!!