PDA

View Full Version : Пайнер срещу Херц



adrian07
20-09-2008, 23:35
Здравейте колеги наскоро си купих алфа ромео 156 1.9 жтд аве направо голем кеф ,та сега съм решил да сменя всички оригинални колони с нови ( четирите във вратите,двете елипси от зад с усилвател отделно за елипсите и двете цъкалки)двуумясе между пайнер и херц,помогнете ми с избора ще съм ви много благодарен.
Нека всеки които знае нещо или е слагал от тези две марки да даде своето мнение :)

DSlavev
21-09-2008, 00:34
Колега насочил си се към две много добри марки аз лично наскоро смених цялата си музика сложих колони Херц,баса е Също Херц а плеара и усилвателя са Пайнер.Получи се много добре. Според мен Херца е по-добрата марка за колони:punk:

lulin_heads
21-09-2008, 00:39
Аз бих предпочел да сложа колони JBL не мисля, че са за подценяване :)

adrian07
21-09-2008, 01:03
За херц още избирам а за пайнер ето тези ми харесват http://avitel-bg.com//?PageID=11&RecordID=40 ----- http://avitel-bg.com//?PageID=11&RecordID=27 -- http://avitel-bg.com//?PageID=11&RecordID=65 -- http://avitel-bg.com//?PageID=11&RecordID=78 очаквам и други предложения :) и впрочем не мисля да слагам бас каси и други такива само тези няколко компонента,не очаквам да нещо много яко а да е прилично и с чист звук....е това ми е целта усилватела ще е за елипсите....

mik mik
21-09-2008, 14:21
няма какво да мислиш зимай херц,но той е и по скъп естествено и качеството е коренно различно ;) аз немога да правя сравнение точно между тези две марки....
иначе съм фен на блаупункт ако неискаш дандания а чист звук на адски добра цена зимай синята точна а иначе високите им класове не са за подценяване :punk:

adrian07
21-09-2008, 23:39
Незнам колега няколко човека ми казват че херца криви или там квото е а за пайнера още не съм чул нищо очаквам още мнения по въпроса и до тогава ще видим иначе мерси за инфото ;) а и вчера ходих в технополис и изпробвах няколко колони нямаше много богат избор ама имаше едни елипси пайнер и херц около 105 лв бяха пайнера а др. непомня та нали може да се превключва от колона на колона та като пуснах от пайнера на херца имаше егати разликата пайнера свиреше 5 пъти по силно и чисто от херца пък незнам ще видим...

rijko
23-09-2008, 13:07
за цялата дандания дето ще правиш ,слагаи елипси от зад и им направи все пак ниакакви котиики с големина като ...... котиа на обувки с един отвор срещо говорителя 5см. И имаи в предввид че чистия звук саздава впечетление че е слаб. ВНИМАВАИ КАТО НАСТРОИВАШ УСИЛВАТЕЛА .Тоз усилвател 5300 е с реални 50 вата на 4 ома на канал а в брич е 150 вата на 4 ома. аз съм с такав и сам го мерил.

lulin_heads
23-09-2008, 21:47
Скоро сложих на моята алфита касетофонче Pioneer ,отпред 2 колонки Pioneer ,2 елипси на JBL и си взех усилвател на Thunder ,но засега не е сложен усилватела, а ще го сложа и съм замислил туба пак на JBL :) чуда се дали да я купувам щото така или иначе свири супер яко ,ама няма начин така или иначе съм купил усилватела :) Скоро може и 1 клипче да направя да се чуе как свири :)

Само да попитам дали знаете къде мога да си намера една кутия (тази която седи точно под касетофона на 146), понеже я нямаше като си купих колата ,а ми трябва ,защото ми пада постоянно касетофона и е много дразнещо :(

Sunny
23-09-2008, 23:33
Бих предпочел да е Босе но ще излезе по скъпо от колата , затова ползвам Пайнер и в колата и у дома . Няма Херц , няма Сони и темподобни шитс , Пайнер си е номер 1 , вземай и няма да съжаляваш .

R_O_K_O
08-10-2008, 21:24
може да съм за къснял щото темата е стара ама аз лично ще ти припоръчам Herz, щото не ги ползвам от вчера. вземаш за отпред и отзад за вратите от тия еднолентовите с отделната пищялка има един вариант със 100 Watt мощност пищялките отпред във вратите на мястото на старите,а отзад пищялката я навираш в дъното на кората то там отдушник за багажника ли се пада и аз нз какво и така на първо време докато събереш пари за задни на кората и оттам ти пищи и дава ефект като на колона. ако имаш и едно добро CD Пайнер с усилвател вътре 4x50Watt и си добре. после си вземи едни 3 лентови Herz елипса и си готов ако после събереш пак пари си купи 2 12" Herz буферчета купи им кутии побират се идеално (аз го бях закъсал за пари и се наложи да се простя с мойте).

DSlavev
09-10-2008, 00:27
може да съм за къснял щото темата е стара ама аз лично ще ти припоръчам Herz, щото не ги ползвам от вчера. вземаш за отпред и отзад за вратите от тия еднолентовите с отделната пищялка има един вариант със 100 Watt мощност пищялките отпред във вратите на мястото на старите,а отзад пищялката я навираш в дъното на кората то там отдушник за багажника ли се пада и аз нз какво и така на първо време докато събереш пари за задни на кората и оттам ти пищи и дава ефект като на колона. ако имаш и едно добро CD Пайнер с усилвател вътре 4x50Watt и си добре. после си вземи едни 3 лентови Herz елипса и си готов ако после събереш пак пари си купи 2 12" Herz буферчета купи им кутии побират се идеално (аз го бях закъсал за пари и се наложи да се простя с мойте).

Абсолютно си прав тека се прави :th_up: Herz са най-добрите

DerMeister
09-10-2008, 00:34
Абе как определяте кои са по-добри? БМВ или Мерцедес? Нали има 100 вида колони от всяка една от марките и според целта едни ли други са по-добри. Колегата поне да каже ценови диапазон и тогава избирайте. Иначе сега е: Ооо, аз сложих Респром, тва са най-яките, нема по-добри.:boxed:

R_O_K_O
09-10-2008, 12:44
аз не определям и двете ги харесвам ама просто като колона херц е доста по напред да ти кажа яд ме е че не са фабрично в нашите любими коли. пък за това може да ги смеси колони хертц със пайнерка CD. и това съм му предложил.

adrian07
09-10-2008, 23:14
Мерси колега за инфото,но като сравних две колони с едни и същи цени пайнера свиреше по добре на един пайнер сд ги пробвах,аз вече избрах пайнер и като колата ми доиде от ремонт ще ги монтирам,колоните и усилватела съм ги написал по горе в авител с онлаин доставка и се надявам да съм доволен,ще съм благодарен ако някои пише за елипсите отзат как да свирят по добре,е колегата по горе беше казал за някакви кутии за тях.Ако някои е правил може да пише...

Grozdan
16-10-2008, 22:27
Колега, елипси ланзар.По-дори на тези пари няма.Елипси 6Х9 с филтри за чистота на звука за 110лв.Свирят 2пъти по-добре от херца (пяко наблюдение).И аз се двуомях между двете марки.

Grigor
16-10-2008, 22:46
Лично аз предпочитам Хеликс през Херц.
При директно сравнение пицялите на хеликс са много по-меки от херца, който отива малко към пиезо пищал като звучене.

Алпайн имат страшни решения, които превъзхождат пайнър на този етап /естествено и по неца/ Кларион са с малко странен дизайн, но свирят доста вярно.

Въпроса е какво искаш - да "думка" или да свири силно и вярно ?

п.с.
От зад съм с елипси ЛАнзар и не ги смених - и аз и момчетата от Тояга решихме, че няма смисъл - свирят достатъчно добре.

Според мен при 156 трябва да наблегнеш на предната линия - тя е водещата и ако там не е като хората няма да свири цялата кола.

Bella
18-10-2008, 05:11
Сложих на 156-цата колонки Херц + пищялки пак Херц на обща цена около 120-30 лева , не се сещам точно.Смених колонките само на предните врати.
На задните оставих оригиналните защото не ми се играеше и с тях.
Сложих един Суббуфер с вграден усилвател на Pioneer за около 350 лв. и плейър от същата марка с изход за IPod , USB ,външен МП3 плейър и т.н. за 700 лв ... всичко това осигури достатъчно добра музика в колата ми и лично аз съм много доволна от колонките и от всичко като цяло ... мога само да ти препоръчам подобна комбинация,ако се интересуваш ще потърся из нета и модела на сд-то и суббуфера.

Sergey_gigov
18-10-2008, 13:38
Незнам колега няколко човека ми казват че херца криви или там квото е а за пайнера още не съм чул нищо очаквам още мнения по въпроса и до тогава ще видим иначе мерси за инфото ;) а и вчера ходих в технополис и изпробвах няколко колони нямаше много богат избор ама имаше едни елипси пайнер и херц около 105 лв бяха пайнера а др. непомня та нали може да се превключва от колона на колона та като пуснах от пайнера на херца имаше егати разликата пайнера свиреше 5 пъти по силно и чисто от херца пък незнам ще видим...

:) херца криви - пайнера маже за по 100 лв говорителчета
какво ли очаквате ?
я аз да задам едно въпросче - плеърчето какво е ?- на ясно сте , че всяко плеърче му дават едни стойности ,ама само дето ги дават - реалните са на по-малко от половина нали - как очаквате да не криви

Sergey_gigov
18-10-2008, 13:43
Бих предпочел да е Босе но ще излезе по скъпо от колата , затова ползвам Пайнер и в колата и у дома . Няма Херц , няма Сони и темподобни шитс , Пайнер си е номер 1 , вземай и няма да съжаляваш .

:offtopic: предпочитам да замълча :)

Sergey_gigov
18-10-2008, 13:50
:prescription: има едно хапче наречено DLS позаинтересувайте се малко

Bella
18-10-2008, 16:12
:prescription: има едно хапче наречено DLS позаинтересувайте се малко

Това хапче свири ужастно в Алфетката ... имах такива и ги смених с Херц ... всяка колонка не става за всяка кола и това е факт.Не бих взела повече такива елипси :(

Sergey_gigov
22-10-2008, 13:18
Това хапче свири ужастно в Алфетката ... имах такива и ги смених с Херц ... всяка колонка не става за всяка кола и това е факт.Не бих взела повече такива елипси :(

ами да бяхте ги сфазирали - въпреки , че в 156 наистина си е изкуство да направиш качествен звук ще ти кажа , че имате грешка - не съм чувал колони да свирят по добре от тях - е разбира се с малко изключения ,ама тея озключения са с 4 нули след основната цифра :big_money:
така като гледам колата е и sw я ми кажи - къде и точно как сложихте тези елипси ?

Bella
23-10-2008, 21:20
Не сложих елипси,продадох старите които ползвах около 6-7 месеца в предната кола и сложих нови колонки с пищялки на предните врати.
В багажника сложих суббуфер с вграден усилвател,в задните врати оставих стандартните фабрични колонки.
Това е и смятам че звука е доста приличен.

saint78
24-10-2008, 20:04
всички колони в колата ми са херц(156) с изключение на буфера и стъпалото които са пайнер.херца не го давам за нищо.високите високи,средите среди,а за ниските си има отзад в багажното.това си е мое мнение.херц винаги са свирили по добре от пайнер.за плеарче обаче само пайнерN1

R_O_K_O
25-10-2008, 20:31
аз сега сложих отзад едни елипси. исках един модел на Hertz, ама не го намерих навсякаде беше свършил и взех Clarion елипса, абе доста съм доволен съм от тях въпреки че още не съм ги вързал на отделен усилвател. доста добре е звука в колата. и като стана дума за буфери видях един страхотен усилвател на Hertz в колата на един авер 2 12" Hertz ги храни идеално.

Grigor
26-10-2008, 10:25
Добре де, какъв ти е критерия за плеърче, че казваш само Пайнър?
И кой нов пайнър свири толкова добре ?

Искаш да ми кажеш, че новите пайнъри свирят добре ? Да, имам 3 стари пайнъра - 3, 4 и 5 годишни по колите и свирят доста добре, но преди няколко месеца сравнявах пайнър, Алпайн и Кларион и пайнър бяха твърдо последни.

Да, думкат, особено след лоуднес, ама това ли е добрата свирка ?

BlackElf
27-10-2008, 21:55
аз сега сложих отзад едни елипси. исках един модел на Hertz, ама не го намерих навсякаде беше свършил и взех Clarion елипса, абе доста съм доволен съм от тях въпреки че още не съм ги вързал на отделен усилвател. доста добре е звука в колата. и като стана дума за буфери видях един страхотен усилвател на Hertz в колата на един авер 2 12" Hertz ги храни идеално.
Добре са си така!Не прави грешката да ги пускаш през стапало-няма да устискат!Един единствен модел на ХЕРЦ даянят на над 100 вата синус дори без да кривят,но са скъпи-виж за инфо в АВИТЕЛ!
И на финала личното ми мнение: Няма такув филм-мощно и чисто...Има тихо и качествено - мощно и криво(невярно)...Е има го де-ама малко са хората дето познавам с коли за по 3000 лв. и музика за 10000:)

R_O_K_O
28-10-2008, 08:39
Добре са си така!Не прави грешката да ги пускаш през стапало-няма да устискат!Един единствен модел на ХЕРЦ даянят на над 100 вата синус дори без да кривят,но са скъпи-виж за инфо в АВИТЕЛ!
И на финала личното ми мнение: Няма такув филм-мощно и чисто...Има тихо и качествено - мощно и криво(невярно)...Е има го де-ама малко са хората дето познавам с коли за по 3000 лв. и музика за 10000:)
брат знам за кой Hertz говориш ама аматочно него не можаш да го намеря на момента и реших да сложа нещо дето свири чистичко щото имах време за губене :)

Sergey_gigov
28-10-2008, 15:52
Добре са си така!Не прави грешката да ги пускаш през стапало-няма да устискат!Един единствен модел на ХЕРЦ даянят на над 100 вата синус дори без да кривят,но са скъпи-виж за инфо в АВИТЕЛ!
И на финала личното ми мнение: Няма такув филм-мощно и чисто...Има тихо и качествено - мощно и криво(невярно)...Е има го де-ама малко са хората дето познавам с коли за по 3000 лв. и музика за 10000:)

-тихо мощно ,криво ,право ,ясно , мръсно -нешо много термини вкара ми се струва - задължително ли е да е 10000 лв музиката че да свири добре ?
спотед мене не .
я без малко да забравя - колко киловата трябва да е музиката , че да е мощна според тебе ?

acko88
28-10-2008, 19:15
"Alpine" !!!

saint78
28-10-2008, 19:45
Добре де, какъв ти е критерия за плеърче, че казваш само Пайнър?
И кой нов пайнър свири толкова добре ?

Искаш да ми кажеш, че новите пайнъри свирят добре ? Да, имам 3 стари пайнъра - 3, 4 и 5 годишни по колите и свирят доста добре, но преди няколко месеца сравнявах пайнър, Алпайн и Кларион и пайнър бяха твърдо последни.

Да, думкат, особено след лоуднес, ама това ли е добрата свирка ?



Колега за 3,4 и 5 годишни пайнери не ми се говори защото бяха пълни бози тогава.за преди 5 години става въпрос.смених тогава 3 и накрая минах на сони до преди 3 години когато излезе дех 7700 мп.това е класиката на пайнер.след това имах 6800 и 6850 американския.също много добри,но сега се върнах на 7700.за алпин и кларион няма да коментирам,защото не искам да споря излишно.само да вмъкна,колко години подред PIONEER са шампиони?и както казах,това си е лично мое мнение за пайнера.въпрос на вкус и качество.

Sergey_gigov
29-10-2008, 12:21
.само да вмъкна,колко години подред PIONEER са шампиони?и както казах,това си е лично мое мнение за пайнера.въпрос на вкус и качество.[/QUOTE]


в кое са шампиони ? ако ми приказвеаш за главни устройства - не мисля - въпречи че имат една PRS серия ,която наистина е много добра - не мисля че блестят с нещо друго

R_O_K_O
29-10-2008, 12:34
нз за това момчета ама за глава мисля че само Alpine и Clarion (или това само бих сложил в моята кола)

MUROMAN
26-11-2008, 10:11
Аз заложих на HERTZ за озвучаване в моя автомобил,пък да видим дали съм оцелил вярната комбинация.:wow: