PDA

View Full Version : Течност за чистачките в зимни условия



bass
01-11-2005, 12:28
Тая сутрин като тръгвах за работа рекох да си позамия предното стъкло, обаче НЪЦ!!! Помпата бръмчи, течност не пръска. Предположих, че просто няма никой в казанчето, но като покарах до офиса и пробвах пак - пръска. Понеже имаше скреж по тревата около паркинга, много е вероятно да е била замръзнала течността някъде по тръбите или в дюзите.
Мисълта ми е: има ли някаква опасност от беля и съответни контрамерки в случая?

EvgeniiM
01-11-2005, 12:35
Продава се концентрат за зимни условия, една синя течност.Иначе нищо чудно да се нацепи някой маркуч

bass
01-11-2005, 12:44
Аха. Ще попитам на бензиностанцията, мерси!

Genata
01-11-2005, 13:53
Не е добре да ти замръзва течността за чистачките. Ние имахме един служебен Форд, на който му замръзна течността. Пробвахме го с пароструйка - никакъв ефект. Отпуши се чак след около месец, като се позатопли времето.

lazy
01-11-2005, 14:25
Вчера си купих от Хит, има и в Метро, по бензиностанциите са по-скъпи ...

EvgeniiM
01-11-2005, 14:26
Аз видях в Практикер, явно има във всички хипермаркети, което ме навежда на мисълта че може качеството да не отговаря на описаните градуси на работа

valjo
01-11-2005, 14:29
Аз видях в Практикер, явно има във всички хипермаркети, което ме навежда на мисълта че може качеството да не отговаря на описаните градуси на работа
аз си взех от Мр. Бриколаж в Люлин и щом тая сутрин не беше замръзнала, занчи става :)
щото съм я разреждал 1:1 - което ако верваме на етикета е -18градуса
и имах сигурно половин казанче лятна течност, което е направило бозата пълна :)
и не беше замръзнала:)

Lucky
01-11-2005, 14:38
:D Абе ако пръскалките на Алфата бяха както на повечето коли от
горе на капака каквато и течност да слагаш все е тая като ги брули студената струя. :Yoda:

kekc
01-11-2005, 15:20
Само да вметна, че от евтина зимна течност цяла зима ме мислеха за алкохолик със старото фордче :lol:
Та идеята ми е, че обикновено евтините миришат на спирт, че и по-лошо :!:

valjo
01-11-2005, 15:21
Само да вметна, че от евтина зимна течност цяла зима ме мислеха за алкохолик със старото фордче :lol:
Та идеята ми е, че обикновено евтините миришат на спирт, че и по-лошо :!:
а кои са скъпи и те на кво миришат ?;)
аз зася ги сортирам по цена и зимам най ефтиното ;)

kekc
01-11-2005, 15:34
Само да вметна, че от евтина зимна течност цяла зима ме мислеха за алкохолик със старото фордче :lol:
Та идеята ми е, че обикновено евтините миришат на спирт, че и по-лошо :!:
а кои са скъпи и те на кво миришат ?;)
аз зася ги сортирам по цена и зимам най ефтиното ;)
На розички :flower: :lol: :lol: :lol:
Да речем в лукойл разредена, 2л. май за -10 градуса е 5.50, а има и неразредена 1л. за -30 градуса за 1.5-2 лева (май точно тая ме трупясваше, ама не съм 100% сигурен)

Иначе съм попадал на много читави евтини, ама кат съм глупав и не помня кои бяха :dunno:, пък не ми се рискува. Аз 2 литра ги харча за 2 месеца.

Lucky
01-11-2005, 15:35
Е ся хубавите миришат на пролет,на теменужки, другите на спирт

valjo
01-11-2005, 15:36
е аз като си седа в задръстване, и си мия стъклата и ми отива доста повече;)
винаги си затварям клапата на външния въздух (което си е препоръчително в задръстване зад някой Евро-МАЗь) и си чиста, па те да смардат на квото си искат;)

BatVas
01-11-2005, 15:42
ОФФ-топик. Мен не ми пречи да мирише на спирт. Вале вземаш една краставичка - гризкаш си и си миришиш спирта - идилия :D :D :D .

kekc
01-11-2005, 15:45
Абе ароматизират ги и зимните ;)

На затворена клапа нямаш проблем, ма некой път, ако я забравиш отворена...
Аз за това чакам някой мангал да ми каже : "Много си хубаво батко" или "много си отивате" (ако съм с жена) или най якото "Много хубава кола бе бате"" и да му дам 10 стинки да ми измие стъклото, та да не си хабя течността
:rotfl:

gigi
01-11-2005, 17:30
Аз пък си прасвам цяло казанче ракийка от най евтината и съм 6 само дето и мене ме мислат за алкохолик ама от 5год друго не слагам :firstprize:

Crusader
01-11-2005, 19:33
Подкрепям :headbang:
И аз съм така - понамирисва, но чисти перфектно и не замръзва при -28 /доказано миналата зима - то при нас, понякога зимата си е като ледена тундра/ :D

valjo
01-11-2005, 21:55
Аз пък си прасвам цяло казанче ракийка от най евтината и съм 6 само дето и мене ме мислат за алкохолик ама от 5год друго не слагам :firstprize:
тебе за да те усетат, баш, требе си ментовка да сипнеш, ем зеленото ше ти отива на бордото :))))))))))))

gigi
02-11-2005, 00:00
Аз пък си прасвам цяло казанче ракийка от най евтината и съм 6 само дето и мене ме мислат за алкохолик ама от 5год друго не слагам :firstprize:
тебе за да те усетат, баш, требе си ментовка да сипнеш, ем зеленото ше ти отива на бордото :))))))))))))
Аааааааааа аз ментичката не си я пилея по чистачките щот не съм попадал на менте :tequilla:

kris11
02-11-2005, 20:23
Ако замръзне течността енай -голямата опастност е за се повреди помпата. На Алфата казанчето се топли от антифриза и това е голям плюс , но ако замръзне в маркуча нагоре към дюзите трябва или да е на слънце за да се разтопи или в гараж .
Иначе на служебен бус Тойота на замръзнало казанче / което е много ниско - в краката съм наливал концентрат зимна течност .Самата течност в казанчето след 5-6 мин се размрази ама нагоре към пръскалките помогна слънцето.

bass
15-11-2005, 11:19
НЕкои впечатления от зимната ми течност за тези, които още не са се извозили:
Купих си от Метро концентрат за -60 градуса, който уж бил със свежа миризма (според етикета на немски език). Помирисах на място и не усетих никакъв аромат, но липсата на спиртни пари ме поуспокои. Налях в съдчето 1 литър концентрат + един литър вода, като там си имаше около литър от старата течност. И какво се получи: при пръскане почва да мирише яко на ферментиращи ябълки с плътен и продължителен послевкус на нещо между мръсни чорапи и мокър сетер :wazuuup:
Да бях послушал хората, дето карат на ракия, вместо да падам от смях при тази идея (и да чакам ябълките да станат готови за казана...) :grandpa:

Crusader
15-11-2005, 15:09
След тия приказки за ароматизираната течност за чистачките, реших и аз да си взема такава....така де стига ми е пилила жената че колата ми мирише на казан за ракия :lol: ....речено-сторено, сипвам преди седмица течността /на Приста ако не се лъжа/, пробвам....всичко е ОК и мирише приятно..... :wink: ....вчера обаче при нас позаваля малко /а бе колкото да оплеска пътищата/..... и представете си учудването ми когато от пръскалките излезе някаква немощна стуйка, дето не може да стигне дори перата на чистачките /а иначе помпата си надува здраво/.....разглабям системата, проверявам всички шлаухки.... :shock: - всички са си ОК, брех ми сега.... :shock: :shock: :shock: , гледам че и тройника се разглабя, отварям го и :evil: :evil: :evil: - вътре някаква мембранка /явно клапан за да не се връща течността в казанчето/ ама така се стопила и размазала че станала като сдъвкана дъвка Орбит /при това с ментолов аромат - на такова миришеше течността/.....от нашата родна течност за чистачки :evil: последва лекинко побългаряване в сил "инженер Ганев"........ и тук приказката не свършва с "...и заживели щасливи и доволни..." а с предупреждение ..."НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ТЕЧНОСТТА ЗА ЧИСТАЧКИ НА ПРИСТА" - щото бог знае следващия път коя гума в системата ще разяде!!!

...Е аз бях там но не приказвах :furious: :ranting: а псувах, псувах....!!!

kris11
09-01-2006, 13:33
Сега слагам течност 'Мотокс" НА "Ароматик " Казанлък от "Гарван" по 1,50 бутилката. Варненци , ако се обадят мога да ги уредя/на 50м са от офиса/.

valjo
09-01-2006, 19:26
Сега слагам течност 'Мотокс" НА "Ароматик " Казанлък от "Гарван" по 1,50 бутилката. Варненци , ако се обадят мога да ги уредя/на 50м са от офиса/.
тука върви по 2.50 за литър концентрат:)
ама как смърди това чудо, не е истина :puke:
аз обаче имам един афтършейф на Avon който разбирасе не ползвам, и тука му намерих приложение
разреждак 1:1 мотокс + вода и ароматизирам с афтършейва на вкус:)

резултатите са доста над очакваното ;)))

proper
09-01-2006, 21:46
е не е истина :) Вальо тая идея за автършейва е велика... имам 1-2 подарени дето никога няма да ползвам и май утре ще влезнат в употреба :)
:) ше се усеща от далече че се бръснем редовно :) :) :)

BatVas
09-01-2006, 21:50
Това за афтършеифа е идеино - много гадно мирише на спирт от тези течности за чистачки- мисля че от одеколончето няма да и стане нищо - щом руснаците го пият и им няма нищо :D :D :D :D

Crusader
09-01-2006, 21:53
Бре ми аз като ползвам афтършеив-балсам, още утре отивам за някакво одеколонче, че последната течност /купена от OMV/ мирише на гнили ябълки :puke:

Mury
09-01-2006, 23:03
Бре ми аз като ползвам афтършеив-балсам, още утре отивам за някакво одеколонче, че последната течност /купена от OMV/ мирише на гнили ябълки :puke:Тая от ОМВ наистина е отвратителна/ефтината/ а за афтършейва не съм сигурендали няма да омазнява джама все пак вътре има кво ли не :th_up: :th_up: :twisted:

KGB
09-01-2006, 23:16
Не сте живяли вие в Канада да видете колко е важна течността за чистачките...

Имал съм случей до като си пръскам и мия прозореца да ми замръзва течността на самия прозорец.

Иначе качествето е много важно, за да"

1.Мие добре--виждаш по-добре

2.Да не разяжда гумата на чистачките и разни други оплътнители

3. Да не пречаквая боята като попадне върху нея.

Crusader
09-01-2006, 23:44
А бе май ще мина пак на 50% ракийка + 50% чиста чешмяна вода и лъжичка прах!

valjo
10-01-2006, 00:09
Бре ми аз като ползвам афтършеив-балсам, още утре отивам за някакво одеколонче, че последната течност /купена от OMV/ мирише на гнили ябълки :puke:Тая от ОМВ наистина е отвратителна/ефтината/ а за афтършейва не съм сигурендали няма да омазнява джама все пак вътре има кво ли не :th_up: :th_up: :twisted:
еба го , не слагайте афтършейф-балсам, наистина, недейте :))))))
то заприлича на войнишка сапунка целата работа;)
дай паса за зъби, крем за бръснене, сапун теменужка.... ;))))))))

gigi
10-01-2006, 00:11
А бе май ще мина пак на 50% ракийка
:th_up: :th_up:
Аз обаче си слагам 100% че в големите студове става както казва Петко докато пръскаш и замръзва 8) 8)

Crusader
10-01-2006, 00:45
Бре ми аз като ползвам афтършеив-балсам, още утре отивам за някакво одеколонче, че последната течност /купена от OMV/ мирише на гнили ябълки :puke:Тая от ОМВ наистина е отвратителна/ефтината/ а за афтършейва не съм сигурендали няма да омазнява джама все пак вътре има кво ли не :th_up: :th_up: :twisted:
еба го , не слагайте афтършейф-балсам, наистина, недейте :))))))
то заприлича на войнишка сапунка целата работа;)
дай паса за зъби, крем за бръснене, сапун теменужка.... ;))))))))

Идеята беше че АЗ ползвам афтършеив-балсам, а не че ще го изсипя в казанчето :wink: :lol: :lol: , не съм чак толкова "застрелян", просто щте си купя някакво "одеколонче", дето е на база спирт! :wink:

wasp
10-01-2006, 09:46
Взех си течност за чистачки 3 литра от метро, към -30 градуса я даваха, към 4 лв беше, разредих там почти 1:1 с вода (колкото позволяваше казанчето, бях използвал само течността първо известно време, щото мързела е голяма работа). Не се сещам каква беше, нещо на немски (май?), но да си призная досега нямам проблеми с нея, мирише доста приятно, за разлика от ароматизатора ми за 8 лв :screwy: и не съм забелязал да не пръска добре, всичко си и е наред. Как не запомних марката .... бутилката беше пластмасова от типа на Девинската минерална вода от 3 литра.

Crusader
10-01-2006, 11:02
Взех си течност за чистачки 3 литра от метро, към -30 градуса я даваха, към 4 лв беше, разредих там почти 1:1 с вода (колкото позволяваше казанчето, бях използвал само течността първо известно време, щото мързела е голяма работа). Не се сещам каква беше, нещо на немски (май?), но да си призная досега нямам проблеми с нея, мирише доста приятно, за разлика от ароматизатора ми за 8 лв :screwy: и не съм забелязал да не пръска добре, всичко си и е наред. Как не запомних марката .... бутилката беше пластмасова от типа на Девинската минерална вода от 3 литра.

Колега, според мен тая течност не се разрежда, щом е за -30 е трябвало да я оставиш така, щото дори при -10 като пръскаш ще ти замръзва върху стъклото!

kekc
10-01-2006, 12:35
Взех си течност за чистачки 3 литра от метро, към -30 градуса я даваха, към 4 лв беше, разредих там почти 1:1 с вода (колкото позволяваше казанчето, бях използвал само течността първо известно време, щото мързела е голяма работа). Не се сещам каква беше, нещо на немски (май?), но да си призная досега нямам проблеми с нея, мирише доста приятно, за разлика от ароматизатора ми за 8 лв :screwy: и не съм забелязал да не пръска добре, всичко си и е наред. Как не запомних марката .... бутилката беше пластмасова от типа на Девинската минерална вода от 3 литра.

Колега, според мен тая течност не се разрежда, щом е за -30 е трябвало да я оставиш така, щото дори при -10 като пръскаш ще ти замръзва върху стъклото!

Стига де... Аз това не го вярвам. Досега винаги карам с до -10/15 градуса и проблеми никакви.

wasp
10-01-2006, 15:15
Взех си течност за чистачки 3 литра от метро, към -30 градуса я даваха, към 4 лв беше, разредих там почти 1:1 с вода (колкото позволяваше казанчето, бях използвал само течността първо известно време, щото мързела е голяма работа). Не се сещам каква беше, нещо на немски (май?), но да си призная досега нямам проблеми с нея, мирише доста приятно, за разлика от ароматизатора ми за 8 лв :screwy: и не съм забелязал да не пръска добре, всичко си и е наред. Как не запомних марката .... бутилката беше пластмасова от типа на Девинската минерална вода от 3 литра.

Колега, според мен тая течност не се разрежда, щом е за -30 е трябвало да я оставиш така, щото дори при -10 като пръскаш ще ти замръзва върху стъклото!

Досега не ми се е случвало, а пък и пръскам доста рядко. Ако замръзне ще долея течност само :)

kris11
11-01-2006, 20:07
Досега не ми се е случвало, а пък и пръскам доста рядко. Ако замръзне ще долея течност само :)[/quote]
Като замръзне ще е късно. Течността се стопля в казанчето от антифриза , ама като замръзне нагоре в маркучето към дюзите няма спасени. Или в топъл гараж или на слънце и да се молим да е около 0 градуса.

pr_00f
07-02-2006, 16:40
Да освежа темата. В събота бях на профилактика при Бат Венци, правихме това онова, и съвсем между другото си спре направих една хубава промивка на резервоара за течност на чистачките. Просто не е истина какво изтече от вътре . Едни хубавии сини съсиреци , остатъци от всякакви видове зимна течносt, абе пълен отврат. Така че вече съм решил никакви шибани зимни течности. Последната която сипах ми скапа клапата в тройника и пръскалките църкаха едвам едвам.
Вчера си купих един литър медицински спирт 95%, за 4.65 от аптека разредих го с 2,5 литра вода и готово, сипах и малко афтършейв за аромат да не смърди много на спирт.

п.с. Грях ми е на душата.Това със което направих със спирта показва колко много се променят хората. Преди години си до разреждах в съотношение 1 спирт към 1.5 вода и се получаваше перфектна водка - 40 градуса - точно 2.5 литра Тогава и през ум не ми е минавало че може да съществува подобна съсипия, ама ето и аз станах разсипник.
За успокоение на хората който ме познават - не съм се променил напълно де - преди да съсипя спирта праснах един гълток както си е на 95% - тръпката си е жестока, и по този начин възкресих славните свищовски традиции. :Tease:

Venci
07-02-2006, 17:04
Като допълнение ще кажа че съм потресен от сополите, които излязоха при импровизираната промивка. Не мисля, че всяка течност за чистачки оставя такива оттайки в казанчето. Убеден съм, че те влиаят на работата на пръскалките. В събота спестих на колегата pr_00f желанието ми, защото бързаше, но честно казано ме сърбяха ръцете да сваля калника :naughty: и да измъкна казанчето за една сериозна клизма :doctor: . Иначе аз ползвам един концентрат течност за чистачки, който купувам в 5 литрови туби директно от фирмата производител и си го разреждам едно към гьотере. До сега не съм намирал сополи.

pr_00f
07-02-2006, 17:07
От тук на татък само спирт ще ползвам , може и да мирише - но не колкото варианта с пърцуца. А и винаги може да се ползва за вътрешно подгряване хехехе

SFINKS
07-02-2006, 17:07
:roll2: батка може най лявата праскалка да си я направиш да пръцка некаде около страничното стъкло като ти се препие пак показваш главата навън малко и пръскаш в устата :tequilla:

BatVas
07-02-2006, 17:38
пръскалките. В събота спестих на колегата pr_00f желанието ми, защото бързаше, но честно казано ме сърбяха ръцете да сваля калника :naughty: и да измъкна казанчето за една сериозна клизма :doctor: . .

Ако те сърбят ръцете искаш ли да видим моите задни пръскалки що почнаха да пръскат слабо (не е от студа - щото и на топлото миналата седмица така) да не е и при мен нещо запушено :? :? :? :?

Mury
07-02-2006, 17:55
пръскалките. В събота спестих на колегата pr_00f желанието ми, защото бързаше, но честно казано ме сърбяха ръцете да сваля калника :naughty: и да измъкна казанчето за една сериозна клизма :doctor: . .

Ако те сърбят ръцете искаш ли да видим моите задни пръскалки що почнаха да пръскат слабо (не е от студа - щото и на топлото миналата седмица така) да не е и при мен нещо запушено :? :? :? :?Или е запушено или има някъде леко спукване и губи налягане при мен беше така ма после с скъса изцяло и сега ми тече отзад на кората :wink: :wink:

gigi
07-02-2006, 18:27
пръскалките. В събота спестих на колегата pr_00f желанието ми, защото бързаше, но честно казано ме сърбяха ръцете да сваля калника :naughty: и да измъкна казанчето за една сериозна клизма :doctor: . .

Ако те сърбят ръцете искаш ли да видим моите задни пръскалки що почнаха да пръскат слабо (не е от студа - щото и на топлото миналата седмица така) да не е и при мен нещо запушено :? :? :? :?Или е запушено или има някъде леко спукване и губи налягане при мен беше така ма после с скъса изцяло и сега ми тече отзад на кората :wink: :wink:
А най вероятно е от клапичката която е като в тройника отпред оня ден купувах и в ТиН на оборище има. Намира се някъде около левия стоп от там минава тръбичката и като махнеш тапицерията търсиш клапичката. :wink:

MONI
08-02-2006, 08:58
пръскалките. В събота спестих на колегата pr_00f желанието ми, защото бързаше, но честно казано ме сърбяха ръцете да сваля калника :naughty: и да измъкна казанчето за една сериозна клизма :doctor: . .

Ако те сърбят ръцете искаш ли да видим моите задни пръскалки що почнаха да пръскат слабо (не е от студа - щото и на топлото миналата седмица така) да не е и при мен нещо запушено :? :? :? :?Или е запушено или има някъде леко спукване и губи налягане при мен беше така ма после с скъса изцяло и сега ми тече отзад на кората :wink: :wink:

А е точно това се случи и при мен наскоро....гледах евентуално как мое да раглобя там някъде ама ми се струва че кората на тавана трудно ще я махна без чупене....

Mury
08-02-2006, 09:23
Няма не се протеснявай бате лесно е само на щипки е тя за тва скърца яко :evil: :evil: :evil: на мен маркуча ми е скъсан точно дето излиза от купето и влиза в един шлаух преди да влезе в задния капак :evil: :evil: :evil: трябва от този долния тройник дето вика Гиги да го сменя да края :evil: :evil:

MONI
08-02-2006, 09:40
Няма не се протеснявай бате лесно е само на щипки е тя за тва скърца яко :evil: :evil: :evil: на мен маркуча ми е скъсан точно дето излиза от купето и влиза в един шлаух преди да влезе в задния капак :evil: :evil: :evil: трябва от този долния тройник дето вика Гиги да го сменя да края :evil: :evil:

Предлагам като се затопли да направим процедурата заедно.....

П.С. Инче и при мен протече отгоре в ляво точно м/у двете кори преди багажника..........

BatVas
08-02-2006, 11:13
Аз вчера си пръскам отпред гледам и там слабо пръска, натизкам за пръскане отзад - няма никой, пак пробвам отпред и установявам че ми е свършила течноста за чистачките :oops: :oops: :oops: :oops: :D :D :D :D :D

DerMeister
28-01-2010, 11:59
Колеги, да отправя едно предупреждение. Никога, ама НИКОГА не си купувайте българска течност за чистачки от гр. Никопол. Не помня точно марка, 2л. за -20 в туба с дръжка, хубав етикет на английски с картинка - предно стъкло наполовина в лед, наполовина чисто. Аз я купих от Фантастико. Просто нямате идея за какъв боклук става въпрос. Почти съм готов да се обзаложа, че вътре някой изсипва първака от всички казани около Никопол...
Няма такава смрад, не може да се опише, а при -10 вече е леко желирана течността....
Бях умрял от студ и на път, затова ми се наложи да я сложа, въпреки че ме лъхна още като отворих тубата.

rusiq86
28-01-2010, 12:16
Аз си купувам някаква, дори не и знам марката, литър за 3 лв! разреждам я с вода 2:1 и съм адски доволен, на минус 10 си пръска, чисти, миреше малко кофти ама няма как, то за кратко. Писна ми да си купувам размраизтел за ключалки и все да не действа, затова си зареждам от една ракийка в нас шишенцето на размразителя и действа безоткзано и за дълго, мн съм дооволен!

Jivko7777
28-01-2010, 14:18
Аз купувам на Sonax мирише изключително приятно особенно когато си на път и ти е включено парно и като пръсна отвън и вътре става много свежо, а относно чистенето е невероятна :wow:

kolev
28-01-2010, 15:03
а аз си бъркам течността сам щото половината видове течности които продават са с метилов алкохол и изпаренията им са меко казано отровни.

bass
28-01-2010, 16:27
...половината видове течности които продават са с метилов алкохол и изпаренията им са меко казано отровни.

'Пцелютну, като се наложи да спасявам положението по път (от бензиностанция) се дзверя на етикетите като екоактивист в кожарски цех...

Иначе от 2 години ползвам един норвежки концентрат за -60 в туба 5 кила (12 лева) и рахатясах.

офтопик:
Брях, има-няма пет години откак съм пуснал тая тема - заслужава си да пие човек един спирт по повода (от по-скъпия де)

mordohy
28-01-2010, 22:33
То вече добре усмърдяхте темата,ама никой не сподели челен опит от раздела-"направи си сам':drinking:

Gh0stRider
28-01-2010, 22:59
нито пък тези 5 кила за 12 лв на -60... в кои вериги се намират? :)

vladeto_
28-01-2010, 23:21
аз сън с концентрат на Wurt и нямм ядове нито с миризма нито с замръзване :big_bow_down:

bass
29-01-2010, 08:59
нито пък тези 5 кила за 12 лв на -60... в кои вериги се намират? :)

Не се намират по веригите магазини, затва и не задълбах в детайли - по фирмена линия идва, за служители е на доставна цена.

kolev
29-01-2010, 10:45
течностите които се продават на цена 2-3лв литра и температура -15 -20 градуса почти всички са с метилов алкохол който е силно отровен и е забранено да се продават ама това не им пречи . течността на мотокс е точно такава. други пък съдържат етилен гликол който се слага в антифриза и също е отровен.

проблема е че върху етиловия алкохол има акциз и е по-скъп но има начин да се направи като се ползва спирт за горене.
значи аз за 5 литра течност на -15 си взимам 1 литър спирт за горене денатуриран /две бутилки по 0,5л/ на мегахим или оргахим - щото тия са 95% етилов спирт. да се внимава щото има и кучи марки малко по-евтини но са 95% МЕтилов и не ни вършат работа. 3,70лв е цената за 0,5литра
един пълнител от препарат за почистване на прозорци /200-300милилитра или колкото е там/ - др.фреш,медикс или все тая /на каквото искаме да ни мирише/ - около левче
50 милилитра 90%-ов глицерин /глицерол/ от аптеката за 1-2лв. това се слага за да не скърцат чистачките и да не се изпарява спирта бързо от течността.
в една туба от минерална вода 5 литра се сипва спирта , слагат се 2 литра вода, сипва се препарата и глицерина и се допълва с вода тубата. всички съставки са напълно разтворими една в друга. течността е синя и мирише леко на гнили ябълки :shocking:, но не е неприятно. ей тука има и една таблица със съотношение вода:спирт от което зависи температурата на замръзване. рецептата съм я взимал от разни други форуми

ПП
спирта е ~4лева за литър,нещо съм се объркал.

Da_Fuse
14-02-2010, 16:50
Колега в раздел Купува. Иначе в раздел Продава има няколко обяви за 155-ци на части ,такаче провери и там. :)