PDA

View Full Version : и наистина един много тъп въпрос



Stefan Caromov
24-09-2008, 20:33
Сори ,за простотията ,която питам ,срам не срам ,но как мога да си вържа двд то към ти ви то ,така че ,когато гледам телевизия ,свукът да ми ислиса през колоните на двд то . Не ми беше правило впечатление години наред ,но оня ден се заговорихме с един приятел и той ми каза ,че можело и той си го бил направил . Е вътрях ,суках ,двд то на AUX пробвах и нищо ... Тъмнина -по-точно тишина :) :wallbash::wallbash::wallbash:

cvetelin
24-09-2008, 20:36
намираш къде има на двд-то букса AudioIn мушваш в тв-то на Аудио аут кабел ... и в двд-то в аудио ин и звука ще мине през домашното кино

Stefan Caromov
24-09-2008, 20:42
цу , не става така . или аз нещо не правя както трабвя .Двд то и тв то ,са с чинчове ,забрлавих им цветовете за аудиото и не става никак :(

cvetelin
24-09-2008, 20:51
добре
има и друг вариант....
върви си купи 1 кабел жак за най нормални слушалки, а от другата страна да е чинчов кабел....
мушкаш чинча в двд-то в буксата аудиоИн, а буксата за слишалки в тв-то (ако има такъв изход де) така ще стане 100%

Stefan Caromov
24-09-2008, 20:56
утре ще опитам и този равиянт . След това ще пиша .Благодаря за съвета Цветелине

lyuli
24-09-2008, 21:05
през усливател само.

cvetelin
24-09-2008, 21:06
през усливател само.

именно де :)
ша си ползва двд-то като усиловател:)
тва с кабела за слушалките е най сигурно

Stefan Caromov
24-09-2008, 21:08
са мен суббуфера ми е ективен ... отделно се включва в тока

Nasko_77
25-09-2008, 00:20
Тази глезотийка не изискваше ли СКАРТ букса при някои?

nhg
25-09-2008, 01:02
значи колега:
може да имаш вход в субуфера(бял и червен чинч са за аудиото) или както каза cvetelin в аудио ин на двд-то
това със слушалките става, ще ти изкл. звука от говорителите на тв (може пък да искаш да ги чуваш и тях...)
ако нямаш аудио аут чинчове на тв най-добре си купи един преходник скарт-чинч за 2 лв, пъх червения и белия чинч в ин на двд и си ок

pavlin
25-09-2008, 01:29
именно де :)
ша си ползва двд-то като усиловател:)
тва с кабела за слушалките е най сигурно

Ами ако ДВД то няма усилвател тогава май няма да стане.

156
25-09-2008, 11:15
Ами ако ДВД то няма усилвател тогава май няма да стане.
Щом има AUX вход, че и колони не може да няма. Най-сигурно става както каза Cvetelin със жак-а за слушалки.
Но по-добре е да видиш наистина дали нямаш Audio out на телевизора(99% имаш).
Може да трябва да се порови в менюто, за да се активира.

soldier
25-09-2008, 12:04
Колега не че те подценявам, но след като свържеш кабелите трябва да пуснеш двд-то на режим AUX :prescription:

Stefan Caromov
25-09-2008, 12:59
много благодаря за отговорите. \стана ми по следния начин:намерих си кабел за слушалки от едната страна и чинч от другата(както ме посъветва цветелин) Вкарах го в слушалките на телевизора , а чинчовете директно в субуфера. Сега работи перфектно .ДВД то въобще не е пуснато дори не играе никаква роля в случая . благодаря ви още един път за отзивчивостта. Колегата от горния пост, не се сърдя ,аз наистина съм много зле с техниката (освен телефони със симбиан)

cvetelin
26-09-2008, 15:39
много благодаря за отговорите. \стана ми по следния начин:намерих си кабел за слушалки от едната страна и чинч от другата(както ме посъветва цветелин) Вкарах го в слушалките на телевизора , а чинчовете директно в субуфера. Сега работи перфектно .ДВД то въобще не е пуснато дори не играе никаква роля в случая . благодаря ви още един път за отзивчивостта. Колегата от горния пост, не се сърдя ,аз наистина съм много зле с техниката (освен телефони със симбиан)

в тоя случей си усилваш суб-а до край и с дистанционото на тв-то си усилваш и намаляш
така е най мързеливо :Р всико с едно дистанционно:evilsmiley: