PDA

View Full Version : нов проблем - губи тока- 164 ТДИ



Niky
02-11-2005, 20:36
Колеги ама аман вече... :? :( Каръка ме подгони...Давам на контакт завъртам да паля и се чува едно немощно хъкане и тока изчезва - правя го още 3-4 пъти и акумулатора свършва а е чисто нов - досега нямаше проблеми - черпи страшно много ток за да завърти и то немощно и вчера акумулатора падна съвсем динамо ли стартер ли ...Бях на сервиз да видят има ли оттечка - нямало Заредих акумулатора - карах 2.-3 часа и сега искам да запаля и пак - все едно че няма грам ток! ПОМОООООООООЩ

SIS
03-11-2005, 08:25
Алтернатора дали зарежда акумулатора по време на движение?

Alfamaniak
03-11-2005, 09:14
Ако върти бавно когато акомулатора е зареден значи стартера ти е за ремонт, по принцип на стартерите им се износват втулките. Ремонтния комплект втулки и четки е около 15лв. сменяш ги и си ок, ако лампата на генератора не ти свети значи там всичко трябва да е наред. :wink:

Lucky
03-11-2005, 09:33
Щом е зареден и след като е карал не иска пак значи не зарежда а лампичката може да е изгоряла.

Venci
03-11-2005, 09:37
А ти как точно разбираш, че акумулатора ти е свършил? Да не би клемите ти да не контактяват хубаво. Почисти ги хубаво и ги намажи с малко грес. Това, че стартерът върти бавно може да е от втулки, но може и някъде по инсталацията да имаш проблем. Трябва да си замериш напрежението на зареден акумулатор. Запали и виж дали напрежението се покачва на работещ двигател. После в момента, в който си мислиш, че вече е "паднал" пак замери напрежениетои да видиш каква е разликата. Не ми се вярва толкова бързо да ти падне акумулатора.

Boby
05-11-2005, 12:19
Четки на стартера! :wink: Апсолщтно същия проблем имах.