PDA

View Full Version : Мнение за Marangoni Zeta Linea - летни гуми



valjo
11-11-2005, 19:22
знам, че до лятото има време, но въпреки това се подготвям :)
някой нещо да е чел/гледал за тези гуми ?
шарката е тази
https://www.gumi.bg/m_logos/1109952766__1_zeta_lineab_1.jpg

търтей
11-11-2005, 20:45
вече дори в бг имат вечна гаранция марангони което си е плюс

ма като си се замислил замарагони заще не MYTHOS - на мен шарката ми изглежда по практична и е по нов модел

gigi
12-11-2005, 12:30
Аз карах преди време Марангони и мога да кажа че модела с който бях е пълен боклук (летен беше) а се прецаках да ги взема нови и след като щях да се утрепам два пъти си взех пирели и колата заспа та от тогава съм доста скептично настроен към марката Марангони. А ако те кефи шарката Тойо имат същата и със сигурност са добри.

lazy
12-11-2005, 12:35
Марангони май са регенерат ...

Dodo 155
12-11-2005, 12:52
Марангони май са регенерат ...
:shock: :shock: :shock: Тук грешиш колега :wink:
Марангони не са хич лоши :wink: Карал съм им зимна шарка и много добре се държаха :wink:

stefi
12-11-2005, 13:03
значи цяло лято карам с такива гуми и мога да кажа че са добри ,сравнявах ги с michelin pilot exsalto с които карах като задни. сменял съм местата на гумите и немога да кажа че мишелина се държаха в пъти по добре като се има в предвид че две гуми марангони са 180 лв. а това е под цената на една мишелин :D и за догодина ще взимам още две марангони. И понеже съм доволен от летните си взех и чисто зимни пак марангони :wink:

WhitePower
14-11-2005, 12:36
бе нека всеки си кара с каквото изка
аз за лятото изкам да карам с бридгенстоне Потенца РЕ 720
а зимата изкам да карам с нокиан хаккапеллита 1

EvgeniiM
14-11-2005, 13:33
Марангони май са регенерат ...
Регенерат са Малатеста, въпреки че съм чувал че и те стават( не и за Алфи)

alf
14-11-2005, 13:35
Марангони май са регенерат ...
Регенерат са Малатеста, въпреки че съм чувал че и те стават( не и за Алфи)
стават и за някои алфи :pfbbt:

EvgeniiM
14-11-2005, 13:37
За Арна и Сюд със сигурност

alf
14-11-2005, 13:39
:offtopic: и алфетта :Tease: :offtopic:

MONI
14-11-2005, 13:44
Доста полезно инфо за гумите като цяло:
за техническите данни.....
http://www.conti-online.com/generator/w ... ata_en.pdf (http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/uniroyal/automobile/themes/downloads/technical_data_en.pdf)
и за налягането в гумите....
http://www.conti-online.com/generator/w ... ure_en.pdf (http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/uniroyal/automobile/themes/downloads/air_pressure_en.pdf)

Z:)m
14-11-2005, 15:26
...и по този повод... UNIROYAL'а бива ли ги?!
Някой ако има опит, нека сподели...

MONI
14-11-2005, 16:38
...и по този повод... UNIROYAL'а бива ли ги?!
Някой ако има опит, нека сподели...

Ами аз съм с такива (райн спорт 1) и ги взех втора употреба(поради причини които доста хора знаят) и в състоянито което са сравнение с нови имам ги подписа ако се загледаш трябва да ти кажа че са много добри и на мокро и на сухо

valjo
14-11-2005, 17:23
насрахте ли ми темичката, ааа :paddle:

KGB
14-11-2005, 18:47
Чувал съм от доста хора, че гумите са им доста тежки...както и доста пласмасови...но иначе като съотношение цена-качество май нямат аналог...

Рали колите в БГри май ги ползват са тренировачни.

така съм чувал де.


Но има къде,къде по-добри гуми.

valjo
14-11-2005, 21:54
Чувал съм от доста хора, че гумите са им доста тежки...както и доста пласмасови...но иначе като съотношение цена-качество май нямат аналог...

Рали колите в БГри май ги ползват са тренировачни.

така съм чувал де.


Но има къде,къде по-добри гуми.
е аз см сигурен че има по добри, просто тия са на ебаси цената за 205/45/16
а и се водят топ-модел...
шарката изглежда коол :)))

все несериозни аргументи са, но като си представиш 300лв на гума с/у 180 .... и
прекалено е голяма разликата в парите....

virusalfa
15-11-2005, 11:17
Яяяя,Вал'о и от гуми разбирал..... :lol:

Z:)m
15-11-2005, 11:51
насрахте ли ми темичката, ааа :paddle:

Извинявам се за off topic'a!!!
Обещавам повече да не се "отнасям"!!!
peace!

рали
15-11-2005, 22:26
страхатни гуми държът много добре на мокро и проблеми досега нямам с тях освен от последната дупка като разпорих джантата 25см. и болон от външната страна и трябва да търся друга гума

lazy
21-11-2005, 09:39
От БМВ форума :
"Принципно в света са известни два вида регенерат, топъл и студен, студения е по-качествен и се дели на лентов и О-пръстен, от двата О-пръстена е по-добър (в света на регенерата, такъв прави само Марангони) и има 100% качество на регенерираната гума, подобно на новата (освен, ако не гръмне основата). При регенерата се сменя само протектора, основата си е на старата гума. Основата може да е всякаква, от Гудиър, Мишелин, Бриджестоун, Семперит... до Барум. Чудно ми е, на тези Малатеста каква е основата? Може би събират износените до 1,6 мм. гуми и ги преработват отново?

Доколкото знам, за леки автомобили се използва топъл регенерат и то само еднократно. За тежкотоварните се използва основно студен и тогава гумата може да мине поне два пъти, ако основата отговаря на критерий за качество и няма скрити дефекти.

Ето какъв е процеса за студения регенерат - http://www.ringtread.com/content.asp?L=6&IdMen=389 на Марангони, О-пръстена. Горе долу, такъв е и при топлия. А при Малатеста какво ще рече? И каква марка е тази гума? "

SFINKS
21-11-2005, 15:00
ас сам в момента с марангони (нови)
много са зле

Lucky
22-11-2005, 11:50
От БМВ форума :
"Принципно в света са известни два вида регенерат, топъл и студен, студения е по-качествен и се дели на лентов и О-пръстен, от двата О-пръстена е по-добър (в света на регенерата, такъв прави само Марангони) и има 100% качество на регенерираната гума, подобно на новата (освен, ако не гръмне основата). При регенерата се сменя само протектора, основата си е на старата гума. Основата може да е всякаква, от Гудиър, Мишелин, Бриджестоун, Семперит... до Барум. Чудно ми е, на тези Малатеста каква е основата? Може би събират износените до 1,6 мм. гуми и ги преработват отново?

Доколкото знам, за леки автомобили се използва топъл регенерат и то само еднократно. За тежкотоварните се използва основно студен и тогава гумата може да мине поне два пъти, ако основата отговаря на критерий за качество и няма скрити дефекти.

Ето какъв е процеса за студения регенерат - http://www.ringtread.com/content.asp?L=6&IdMen=389 на Марангони, О-пръстена. Горе долу, такъв е и при топлия. А при Малатеста какво ще рече? И каква марка е тази гума? "

Ами относно Малатестата аз взех миналата година за Опела.
Значи водят ги Италиански регенерат имат 1год гаранция,аз взех
всесезонни и съм доволен карах ги 3месеца като пътувах през Петрохан и не съм закъсвал никаде до 160км се държат добре.
Абе доволен съм за парите тогава са много добри колкото и да звучи невероятно.

alf
22-11-2005, 12:09
Ами относно Малатестата аз взех миналата година за Опела.
Значи водят ги Италиански регенерат имат 1год гаранция,аз взех
всесезонни и съм доволен карах ги 3месеца като пътувах през Петрохан и не съм закъсвал никаде до 160км се държат добре.
Абе доволен съм за парите тогава са много добри колкото и да звучи невероятно.
абсолютно подкрепям - на алфетата взех 4бр - вече са на 2г и около 20к км - никакви проблеми издържат на 160 че повече неможахме, освен гаранцията имат и лиценз за използване на предни колелета. 195/70 14 за по 45лв... грайфера все още е като нов и задържа камъчета а по борда няма напукано. за балони да не говориме. освен това спират супер. просто за 180лв 4 нови гуми които си изкарват 2 години според мен си заслужава. поне за бабата...