PDA

View Full Version : темпра-климатик



Joro
26-08-2004, 21:15
Абе някой знае ли дали се слага лесно климатик на Темпра и колко може да струва по моргите (ако се намира изобщо). по точно ме интересува монтажа на охладителната част в купето. Моторната ми е ясна и е лесно там. Моята е с темпомат. Някой дали е правил такова чудо :shock: Беше ми заяло едното моторче на парното което превключва потока на въздуха и ми се наложи да разглобя половината арматурно табло, та като гледах вътре направо не ми е ясно как ще се монтира охладителя. Може би най лесно ще стане със смяна на цялото арматурно табло (поне средната част където е парното) ама ми се струва че много ще се ускъпи.

KGB
27-08-2004, 05:08
Ще се видиш в приключение...а и климатик от морга си е доста разправия. Фреони, компресори и т.н.

Дано да попаднеш на нещо свестно...

Предполагам, че скоро някои от специалистити ще е тук и ще може да ти помогне :wink:

hf hpe
27-08-2004, 11:11
добре дошъл първо

само охладител няма да можеш да сложиш
трябва да смени направо цялата вентилационна система, но това не е много трудно, защото е цялата комплект

за слагането, всичко зависи как ще го правиш, ако искаш да е истинско най-добрият вариант е от друга кола, застават двете една до друга и прехвърляш необходимите неща от едната на другата
иначе разликите са доста:
вентилационната система казахме вече
ел.инсталацията тази в коша, а и тази под арматурното табло,
ти доколкото си спомням си с 2.0 мотор, така че ще трябва да се смени шайбата на помпата на хидравликата

абе общо взето си е голяма разправия, а и като знам къде е сложен компресора лично аз бих свалил двигателя за да го монтирам климатика

та ти си решаваш де, иначе последното такова нещо което правих беше да прехвърля климатик от едан Brava na Bravo и успях да се справя за 2 дни

street_vagabont
27-08-2004, 17:57
:lol: Добре си решил, ама ...
По-лесно и изгодно ще е да си замениш колата за друга с климатик. Ако вземеш 2-ра употреба, не се знае дали ще работи всичко по него. За около 300-400лв :shock: може да се намери , + 100 лв :shock: профилактика и зареждане с фреон. Смяна на половината табло, още 100 лв. В най-добрия случай 700 лв. :wink: Ако не ти се свиди колата я замени, дай още 1000 лв и нямаш ядове. Сам си решаваш :!:

Joro
27-08-2004, 23:25
Добре заварили :D :D :D и благодаря за изчерпателните отговори.
Да ви кажа честно, май ме разубедихте. Ще си карам така с тази кола, а следващата ще гледам да е с климатик, която определено ще е пак италианска (за сега заглеждам браво или брава)! В интерес на истината и аз бая се чудих за компрессора как ще се навира над хидравликата но това го бях оставил на заден план в сравнение с това което трябва да се прави в купето. :? Но явно ще е без климатик, колкото и да ми се иска да сложа :cry:

KGB
28-08-2004, 03:19
То и без това скоро идва есента и зимата...а за другото лято ти пожелавам да си вземаш колата която искаш.

Joro
28-08-2004, 21:36
Мерси, мерси :D :D :D :D :D

hf hpe
29-08-2004, 02:20
..Да ви кажа честно, май ме разубедихте. ...
аз не целях да те разубедя, просто исках да ти кажа, че най-лесно е ако сложиш двете коли една до друга и да прехвърляш от едната на другата това което ти трябва

Joro
30-08-2004, 16:26
E, da ama edva li she popadna na sglobena kola i da prehwyrlqm ot ednata na drugata :( . Po veroqtno e da popadna na svalen klimatik, i togava shte padne goliamoto gadaene. (Sorry za latineca, no pisha ot ofisa a tuk sme na linux i se eb***a kirilicata.

16-09-2004, 21:57
Аз имам Темпра 1.8 с климатроник и само за да си оправя теч на фреона ми излезе 300лева.Иначе ситуацията със таблото не е толкова страшна ако поне имаш около теб една със климатик да гледаш от нея(не да сваляш).
А за компресора вярно е че са го заврели......
Чао до нови срещи.