PDA

View Full Version : Alfa 156 car pc



mboge
26-10-2008, 22:15
Вижте какво интегрирах в алфата http:/
/www.youtube.com/watch?v=LIUL2cqvmVA (http://www.youtube.com/watch?v=LIUL2cqvmVA) стана късно а и е с лошо качество но .. вижте

mik mik
26-10-2008, 22:37
:wow: ехааа супер добре изглежда а и работи като гледам браво:)
ще споделиш ли как си го направил или ще го запазиш в тайна :baby:

mboge
26-10-2008, 22:54
то още е в процес на доработка , но както ти каза РАБОТИ :) напълно функционален Windows XP със инсталирана навигация IGO6 (работеща) . Та за целта разкостих един стар компютър от който остана само дъното + захранването и видеото , измаисторих си една кутия с помоща на старо видео и забележете стереупор :) с необходимото и охлаждане (намира се в багажника до буфера) захранвано е от инвертор 12-220V за монитор използвам DVD Player Elite
с тв тунер. Сега ще наблягам на софтуера , но възможностите са мнооого. Та екстрите , които работят вече са:
Навигация
Телефон
ТВ
DVD
Камера може мн лесно да се монтира та най-вероятно и това ще сложа , засега толко :flirt:
PS: Забравих да кажа че разполага с 40GB хард за музика , клипове и каквото и да било друго

mik mik
26-10-2008, 23:03
ехее голям майсторлък браво още веднъж много добре си се справил :)
сега и интернет ако прекараш можеш да си живееш в нея ;)

mboge
26-10-2008, 23:15
интернета е най-лесен ама не виждам смисъл от него операторите вече имат не лоши оферти та където има GSM мога да имам и нет ама това по нататък:smoke:

DSlavev
26-10-2008, 23:50
Братче мога да кажа само едно голямо:big_bow_down::bravo:
Но идеята за интернета не е лоша, ако имаш място в кутията може да сложиш един уайърлес, на толкова места вече има безплатен интернет

saint78
27-10-2008, 16:58
браво колега,шапка ти свалям.справил си се блестящо ми се струва.трябва да споделиш със снимки как е станало:-)

MUROMAN
14-11-2008, 19:26
евала майсторче си.:notworthy:

thepsycho
16-11-2008, 21:41
А това ПЦ как го управляваш ? Не е ли много неудобно за мишка, клвиатура и волан на едно място и после мишката и клавиатурата къде ги криеш докато шофираш ?! :comphits:

alfonso_90
19-11-2008, 21:37
А това ПЦ как го управляваш ? Не е ли много неудобно за мишка, клвиатура и волан на едно място и после мишката и клавиатурата къде ги криеш докато шофираш ?! :comphits:
в жапката :grandpa::metal:

MaDHaCkEr
21-11-2008, 21:53
Поздравления колега :) доста сполучливо се е получило. Дисплея на Елитчето колко инча беше? И ми е интересно как боравиш със мишката и клавиатурата ;)

cvetelin
22-11-2008, 16:57
Поздравления колега :) доста сполучливо се е получило. Дисплея на Елитчето колко инча беше? И ми е интересно как боравиш със мишката и клавиатурата ;)

най удачно в тоа случей е mini kbd с вградена мишка като на лаптоп...безжични
може би идеално се събира в жапката :)
или си го фърля на таблото :)

MaDHaCkEr
24-11-2008, 19:31
Лудница е :) братле. В задръстването пускаш некоя игра или филм и кеф ти :) хаха

DJ Vladic
25-11-2008, 01:00
woooow Колегите са много изобретателни.:clap:

myato
25-11-2008, 15:46
Понеже и аз доста съм мислил по темата,само да споделя,ако имаш проблеми с харда заради вибрации,слагаш един SSD и си шестица.Вярно,че са си скъпички,но после нямаш грижи.

mboge
26-11-2008, 21:34
бая време не бях влизал тук , явно ви допада идеята , да поясня изпозвам виртуална клавиатура и една доста малка мишка на Logitech а за pad кожения подлакътник върши чудесна работа , разбира се по време на движение не е препоръчително да се ръчка много много , затова предимно на дълъг път пускам Winampa и навигацията и газззз :)
Засега проблеми с харда няма , но ако се появят ще инсалирам на една флашка 8 или 16 GB и няма кво да го мисля вече.

chico
27-11-2008, 12:39
Такааа... Кефи ме изпълнението, и аз съм се замислял над опцията carpc, но прецених че не прекарвам толкоз време в колата ;). Мога да дам малко идеи за приложение:
1.Вместо IDE диск може да се ползва КомпактФлаш (CF). За целта има преходници CF/IDE. Държи се като нормален диск, малко по-бавен (имам колега с такова изпълнение). Причините да се ползва флаш са главно устойчивост на вибрации и това, че шибания уиндоус много трудно се прави да буутва от USB.
2.Седем инчов touch-screen кит за ЕЕЕ ПЦ върху монитора. Представлява прозрачна пластина с адаптер и USB кабел. Има ги в и-бей за около 60-тина лева. Бачка безпроблемно с уиндоус, че и с некои линукси даже. Пробвано на ЕЕЕ ПЦ - ник'ви грижи. А ако си слагожил и виртуална клавиатура просто е задължително и тъчскрийн.
3. Колегата ми се беше сдобил с трак-бол мишка, ама как и откъде - мога да питам...

RoMAN
29-11-2008, 03:16
Добре ами значи музиката си идва от компютъра, това прави ли двд-то безполезно? Само монитора ли имаш полза от него не можеш предполагам други работи да пускаш там защото колоните са свързани към компа? И може ли наистина такива колони за кола усилвател, събуфер и тн към компа да се свърже...

mboge
29-11-2008, 09:55
звука от компютъра също минава през dvd-то и звука от компа излиза на колоните и буфрера , като звука излизащ от компютъра е много по-качествен от този на dvd-то при плейване на музика.

RoMAN
29-11-2008, 14:49
Ако пуснеш cd или dvd в плейъра ще се чува ли нещо? Или музиката е свързана само от компа да идва? Можеш ли със схема да ми представиш това нещо, ако не ти е проблем? А и друго исках да те питам, тука нещо се опитвах да си инсталирам навигационен софтуер на компа, ама намирах само някакви смотани, не успях на Ι-Go а някаква друга, но пък имам проблем със GPS позиционирането, ти как ги реши тези проблеми....Не че ще правя, като твоя проект, аз вече съм си накупил навигации, двд-та и тн отделно и няма смисъл, но за следващата си кола искам да съм подготвен ...

detelazurno
02-12-2008, 12:35
@chico: Ако ползва карта рискува да се преебе по-бързо. Картите не са првдвидени за толкова интензивно натоварване. По-добре хард от лаптоп в кутиика и да го връзва с USB.
@connor: Ако искаш iGO за pc кажи. Аз имам работещ, ще ти го дам

RoMAN
02-12-2008, 13:25
@chico: Ако ползва карта рискува да се преебе по-бързо. Картите не са првдвидени за толкова интензивно натоварване. По-добре хард от лаптоп в кутиика и да го връзва с USB.
@connor: Ако искаш iGO за pc кажи. Аз имам работещ, ще ти го дам

Ами няма да ти откажа ако не съм ти в тежест :) Skype?

chico
02-12-2008, 14:22
@chico: Ако ползва карта рискува да се преебе по-бързо. Картите не са првдвидени за толкова интензивно натоварване. По-добре хард от лаптоп в кутиика и да го връзва с USB.
@connor: Ако искаш iGO за pc кажи. Аз имам работещ, ще ти го дам
Ми това с ограничените цикли запис/четене на флаш-паметите го има дискутирано доста, но да ти кажа имам колега, който ползва такава CF 120Х и за повече от година не е имал проблеми. А и за цена на CF от 20-30лв за 4ГБ мисля че може да се жертва човек ;)
Драмата на USB bootable Windows е в самата инсталация - става с триста зора, върху нормален ХД и после копиране с dd под линукс примерно, правил съм го на ЕЕЕпц. Преимуществото на CF е че има IDE-конектори и за Уин-а CF изглежда като нормален диск.
Иначе с повечко кинти всичко става - дори и лаптоп с докинг-станция :)
@connor: В дата.бг съм качил проверена (работеща на ЕЕЕпц с XP) вресия 2006 -> http://chico.data.bg. Ако ти трябва по-новата версия 8 или други, прегледай форума на pocketbulgaria -> тук (http://forum.pocketbulgaria.com/viewforum.php?f=26)

RoMAN
02-12-2008, 15:53
Хммм във форума има карти там, но изглежда линковете са стари и вече ги няма. И друго нещо, което е че не мога да получа GPS сигнал, това как може да се оправи?

chico
02-12-2008, 16:28
Моя GPS приемник е Bluetooth, пеир-вам го с пц-то и се закача на БТ на компютъра на COM 9 или 7 (требе да видя). Мисля че имаше аутоскан опция на иГо-то за да "преслуша" всички серийни портове.
Картата на България си е в архива, от 2007-ма е, но май има и по-нови, съответно за иГо 8 (които са несъвместими с 2006).

mboge
03-12-2008, 01:36
има и нови карти за IGO от 2008 04 месец ползвам аз щом градове като Враца и Монтана са подробни вече е добре :)
а иначе някой беше попитам дали се чува друг звук освен този от PC-to , да чува се звука и картината от компа излизат при превключване на dvd-то на AUX иначе всичките му останали функции си работят нормално

RoMAN
03-12-2008, 01:47
Откъде можем да си изровим тази нова версия и картите за нея?

chico
03-12-2008, 09:49
Ми като гледам в покет форума може би тук (http://store4.data.bg/calibras/Programs/IGO8/) :)

ПС: Ейййййй, сеа го пробвах, верно Враца е много подробна , щом и мойта улица вече я има :D

RoMAN
03-12-2008, 15:48
Абе сложих картите на ΙGO8 от линка който даде, ама нещо не ги засича като го включа...

detelazurno
04-12-2008, 10:20
Между другото има една доооста голяма тема във форума на hardwarebg точно на тая тематика: http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=27319
Който не я е чел да я погледне, там има доста полезни неща, но ще падне доста четене. Темата се развива отдавна.
Connor имаш лс, явно не си го видял :)

chico
04-12-2008, 11:39
Абе сложих картите на ΙGO8 от линка който даде, ама нещо не ги засича като го включа...
К'во имаш предвид под "не ги засича"? Копираш Bulgaria.fbl в доректория \content\map и толкоз. Е, като стартираш IGO първоначално те праща в Будапеща, ма това е като не включван GPS-a да те позиционира. Ако попреместиш с мишката към БГ си има всичко, а стрелките up/down го играят zoom...