PDA

View Full Version : Писна ми...



KLM
28-10-2008, 18:48
Наскоро си взех колата от сигнатурата.Обслужих си я както му е реда и сега и се кефя максимално.Определено вече съм влюбен в нея.Удоволствието от карането е незаменимо.Проблема обаче е ,че като кажа на някой познат каква кола съм си взел,той започва да ме гледа снизходително и да ме поучава защо не е трябвало да си взимам Алфа Ромео.Явно българина освен от политика и медицина,разбира много и от автомобили....абе народ от експерти сме ние.Отначало не се ядосвах,но сега вече едвам се сдържам :chair: Не ми се иска да спамя форума,но май тук е мястото да си кажа мъката.Айде със здраве и безаварийно каране на всички "прекарани" като мене!:go:

acko88
28-10-2008, 19:08
На мен пък никога неми е дремело какво говорят,аз си знам направил сам си сметките и щом още си карам колата а даже и си купих още една алфа и мисля 3-та да зимам значи сам доволен,така че слагай си ги на к*ра и да нети дреме пичага щом и ти си доволен и се радваш на количката карай си я и необръщай внимание на другите то винаги ще се намери някой да мрънкя:hump:

MaDHaCkEr
28-10-2008, 19:09
За жалост така се получава... кой чул недочул всеки срещи алфите... те много се трошели не ставали за нищо, само парите си давате. Говорят така защото не са имали Алфа и не са карали и нямат никаква представа за какво става на въпрос. В началото и аз се дразнех и лесно се палех по тази тема, ама няма смисъл да говоря нека си карат раждивите Опели и бързите Голфуве и нека си мислят че карат нещо по-добре. Хич да не ти пука, щом си си доволен от колата карай си я и не се влияй от хорските приказки. :)

raffaello
28-10-2008, 19:45
Хич да не ти пука какво говорят другите, едни от завист, други от "компетентност". Важното е на теб да ти харесва, нали ти си дал парите за нея, ти си я караш, а на чуждите приказки не обръщай внимание. И при мене беше така, и сега съм вече с ТРЕТА Алфа. Дори един приятел, който си търсеше кола през лятото за семейството си му препоръчах една Алфа 146 и сега ела да го видиш, още от първия момент се е влюбил в нея до ден днешен, остана ми благодарен за препоръката и сега е един от нас - алфист.

nachkata
28-10-2008, 21:46
Хич да не ти е на оная работа,кои каквото ще да говори поне аз лично няма да си оставя скоро парахода.

code
28-10-2008, 22:00
Един харесва скромни момичета друг мръсници - въпрос на вкус и двете си имат предимства и недостатъци. Не може сега цял ден да си обясняваме как видиш ли "Мойта е най-хубаа" :chair: всеки си знае и си дава парите за каквото си реши . .

Ранобудниче
29-10-2008, 05:52
Преди да си купя първата Алфа, всички близки и не толкова близки мъжки елементи от моето обкръжение дълго ме разубеждаваха. Купих си ключодържател с емблемата (още нямах кола), обявиха ме за луда и спряха.

Вероятно има значение по какъв начин отговаряш на въпроса "Каква е колата ти?". На мен отдавна никой нищо, откакто отговарям с целия си ентусиазъм: "Е как каква? Алфа!" :)

fred
29-10-2008, 11:20
Затова положението ни в държавата е такова, една огромна част от нацията от нищо не разбира, но иначе акъл дава колкото си иска и си мисли, че няма по умен и разбиращ от него, така че да не ти пука, гледай да не станем и ние такива:devil:

millko
29-10-2008, 12:10
И аз бях така,и знаеш ли какво стана?Сега всичките ми познати,с изключение на един който е влюбен в Мерцедес, карат Алфи!!!:go:

pipi
29-10-2008, 12:40
Честно казано на мен отдавна не се опитват да ми казват, какви са алфите. Не ги оставям.

MUROMAN
30-10-2008, 19:51
на мен всички много ми се смееха за това ,че харесвам тази марка абтомобили.А аз постоянно им надувах главите за Алафа,Алфа и пак Алфата.
И в прекрасния ден в които спрях с колата пред тях всички онемяха и млъкнаха и повече нищо не са казали. :rosso_spider:

не плащай данък обществено мнение.

Bonev
30-10-2008, 20:19
Просто искам да ти кажа колега, че се тормозиш излишно! Вкусове и мнения всякакви, важното е на теб какво ти харесва! ALFA ROMEO FOREVER!!!:big_bow_down:

Stoyan Georgiev
30-10-2008, 22:52
прави са колега, остави ги да си карат хубавите надеждни коли, пък ти си карай алфата дето за нищо не става

само им обясни, че в алфа се поставя едно много специално устройство... такова устройство има на много много малко коли и е уникално по рода си ... задейства се всеки път като сложиш стрелката на оборотите в червеното, и като влезеш с висока скорост в завой... това устройство се нарича генератор на безкраен кеф, удоволствие и като се включи е невъзможно да си свалиш усмивката от лицето

е*и ги сичките , като ти завиждат, нека да те убеждават каква грешка си направил

аз на такива юруде, къде ми кажат , ама що алфа бе то това много калпава кола, им се усмихвам и им казвам "да", и до там. тези дето не са прекалено прости разбират от намека

mochko1
30-10-2008, 23:25
само им обясни, че в алфа се поставя едно много специално устройство... такова устройство има на много много малко коли и е уникално по рода си ... задейства се всеки път като сложиш стрелката на оборотите в червеното, и като влезеш с висока скорост в завой... това устройство се нарича генератор на безкраен кеф, удоволствие и като се включи е невъзможно да си свалиш усмивката от лицето

Добре казано колега , но зависта в БГ няма край.
Наздраве :drunk:

yovi
31-10-2008, 10:28
Преди да си купя първата Алфа, всички близки и не толкова близки мъжки елементи от моето обкръжение дълго ме разубеждаваха. Купих си ключодържател с емблемата (още нямах кола), обявиха ме за луда и спряха.

Вероятно има значение по какъв начин отговаряш на въпроса "Каква е колата ти?". На мен отдавна никой нищо, откакто отговарям с целия си ентусиазъм: "Е как каква? Алфа!" :)

При това е особено важно никога да не казваш Алфа Ромео! Като му изстреляш красноречивото Алфа!, придружено с кос поглед прерязваш директно всички опити за наливане на акъл.

Pebles
01-11-2008, 11:50
Колега те всички така говорят,защото не са карали ALFA ROMEO.Да не ти пука кой,какво говори.

Bonco
04-11-2008, 20:54
da go duxat

Bonco
04-11-2008, 20:57
az karam 4 godina alfa i e super

Pebles
04-11-2008, 21:39
az karam 4 godina alfa i e super

Колега използвай Кирилица,за да не ти изтрият админите мненията.....

pa4ito
05-11-2008, 09:45
Като се сетя същото беше и с мен. Като взех миналата година моята колица, почнаха да ме базикат тънко - ама ти защо я взе тази кола, като само в бокса ще седи; направи ли си списък с морги и магазини за резервни части и всякакви такива простотии; ама нали кола беше тръгнал да търсиш.
Равносметката след една година - в офиса един колега си взе също Алфа, друг събира пари, щото "следващата кола задължително ще ми е Алфа". Приятелите вече са на мнение, че "Алфите са готини спортни коли"...
Така че хич да не ти пука :-)

Stefo
05-11-2008, 12:25
Мда, нави ме Пачито за алфа, няма лошо :)
Марката е супер, всичко е на късмет обаче с кола на старо (то и нова вече си е шанс на каква бройка ще случиш).
А алфата е капризна към майсторите, не всеки разбира, който не разбира само мрънка че не била 'убава колата за да не го убиеш след ремонта после :)
П.С. Я да си признае Пачито каква кола щеше да купува преди да се залюбят със 145-цата :)

saint78
05-11-2008, 19:23
и с мен все още е така,но не ми пука ИЗОБЩО да ви кажа.некой от френдовете се убеждават в красотата и надежноста на моята сладуранка.ако можех щях да си я взема в хола за да сме си двамата.отнесох се.колегата да им покаже по среден пръст на всички нехрани майковци и да ходят за боровинки с хлопелите,голфофете големите бягащи бмвета и т.н. дет си ги прескачаме,както само АЛФА знае.в живота ми има една жена и тя е АЛФА РОМЕО.

code
05-11-2008, 19:32
.в живота ми има една жена и тя е АЛФА РОМЕО.
Е всичко си има граници :prescription:
Стой далеч от ауспуха :busted_cop::go: :bouncing_smiley:

Grigor
05-11-2008, 19:36
И аз не съм пожален от подобни изказвания, но не ми дреме.

Семейството и фирмата имаме към 10 италиански автомобила - между 90-та до 2001-ва и знам на кое колко му е поддръжката и колко се чупи.

И като махнем лината ми в която аз къде с акъл, къде без набих много излишни кинти... другите за момента са между разумен и изненадващо добър годишен разход /финансов/. Същото е и с проблемите - не е имало нещо повече от нормалното за всяки един автомобил.

Тъжното е, че има познати дето не ми вярват че "не се набутвам" и че "колата не се троши".

Ранобудниче
06-11-2008, 12:34
...

Тъжното е, че има познати дето не ми вярват че "не се набутвам" и че "колата не се троши".


ти серозно ли се натъжаваш? ;)

DarkKnight
07-11-2008, 00:55
И аз вече си карам моята красавица около 3 месеца и продължават да се опитват да пускат бъзици, но както казва един мой приятел "Нека завиждат, че караш спортно-екзотична кола". А и като се тръгне на път всички препочитат комфорта и за това сме винаги с алфичката ;) Тъй че да не ти пука, нали на теб си ти харесва, все пак колата е твоя. Важното е ти да и се кефиш, а другите да не те мислят за разходите нали не те ти дават парите за поддръжка ;) Накрая и те ще карат Алфи, но още не го осъзнават :)

fnt
07-11-2008, 18:44
Мен никой не ми е казавал, защо си взе Алфа. Много и се кефиха всички. Сега ме питат защо съм я продал :go:

koolio
07-11-2008, 20:30
И верно защо?

Ранобудниче
07-11-2008, 20:56
И верно защо?

имаш нещо против ли?
а аз съм доволна :)

Stoyan Georgiev
07-11-2008, 21:07
И верно защо?

за да разнообрази , чакаме го да вземе една червена 159ка, поне по неговите думи :hump:

1239
07-11-2008, 21:47
Колега, който не е карал Алфа, той не си е купил. Така, че........

fnt
08-11-2008, 14:24
за да разнообрази , чакаме го да вземе една червена 159ка, поне по неговите думи :hump:
Не ме издавай.

И верно защо?
Защото е една от най-красивите.

Ранобудниче
08-11-2008, 14:49
...

Защото е една от най-красивите.

струва ми се, че Кольо по-скоро те пита защо, верно, си я продал :)

fnt
08-11-2008, 14:59
Не съм разбрал :surrender: сори.

koolio
08-11-2008, 22:09
Да де, що верно я продаде таз лачена 156-ца?

Bonev
09-11-2008, 01:12
Да де, що верно я продаде таз лачена 156-ца?

Щото е малоумен, ама поне е в готина собственичка която пак ще се грижи за нея като Цвятко!!! Ранобудниче:bowdown:

Bonev
09-11-2008, 01:20
Един колега се опитваше да ме ебава като си взех АЛФАТА че няма да излизам от сервиза и че бмв е било по-добре! Той си купи бмв-то преди 1 месец и още е в бокса за кво ли не! Не казвам че АЛФА е по-добра кола от бмв, казвам че всичко е до късмет и важното е да си вземеш АЛФА, щото тя ти дава нещо, което другите автомобили не дават! Това си е лично мое мнение и не ангажирам никой с него!!!!!!!!! АЛФА РОМЕО ЗАВИНАГИ!!!

Ранобудниче
09-11-2008, 08:06
Щото е малоумен, ама поне е в готина собственичка която пак ще се грижи за нея като Цвятко!!! Ранобудниче:bowdown:

ахааа... ясно.
тук логичният въпрос е: "какво пиеш?" ;)

обаче омазахме темата на човека и чакам всеки миг модераторската пръчка :smackbum: (съвсем не без основание) да се развихри ;)

Lucky
09-11-2008, 08:54
Един колега се опитваше да ме ебава като си взех АЛФАТА че няма да излизам от сервиза и че бмв е било по-добре! Той си купи бмв-то преди 1 месец и още е в бокса за кво ли не! Не казвам че АЛФА е по-добра кола от бмв, казвам че всичко е до късмет и важното е да си вземеш АЛФА, щото тя ти дава нещо, което другите автомобили не дават! Това си е лично мое мнение и не ангажирам никой с него!!!!!!!!! АЛФА РОМЕО ЗАВИНАГИ!!!

Бе не съм баш съгласен ма нейсе алфата си е болест.
Но на БМВ 7-ца не бих отказал.
Цитирам марката заради горният ти пост,нищо лично.

Xtrime7
09-11-2008, 10:12
Никой не ме е базикал че съм си взел Алфа,при положение че се занимавам с поправка на автомобили.Само се кефят на колата ми.
Има различни хора с различни виждания.На който каквото му е кеф това ще си вземе.
Аз лично втората кола когато и дойде ред да я вземам ще е Алфа задължително,ама модела ще зависи от парите.
От както съм я взел много и се кефя и ми доставя удоволствие като я карам.Вярно е че от време на време иска малко да се погрижиш за нея,но е като за всяко нещо което притежаваш.

fnt
09-11-2008, 12:24
Щото е малоумен, ама поне е в готина собственичка която пак ще се грижи за нея като Цвятко!!! Ранобудниче:bowdown:

Ей, Елемент :chair:. Както каза Бонев все пак остана в клуба:go:

mochko1
09-11-2008, 13:00
Кола и жена на късмет се избирали!!

digitalundgrd
09-11-2008, 19:20
Абсолютно!!!

Ранобудниче
10-11-2008, 05:20
Кола и жена на късмет се избирали!!

а интерпретация в частност: ако жена ти има късмет с колата, ти нямаш късмет с жената :tooth:

viki
10-11-2008, 11:03
Мен няма кой да ме трови за колата ,понеже всичките ми приятели и познати карата Алфа или Фиат http://www.foxes2.be/k/girl_hospital.gifhttp://www.foxes2.be/k/girl_crazy.gifБолница... http://www.foxes2.be/k/girl_haha.gif

mochko1
10-11-2008, 12:57
а интерпретация в частност: ако жена ти има късмет с колата, ти нямаш късмет с жената :tooth:

хехе :crazy: това май са единични случаи.

Perdaha
09-01-2009, 23:57
Хмммм бързо е чупели и тем подобни ...защо ли много познато за нашата държава изградена от философи и разбиращи............незнам докато не взех тази...смених и съм карал доста коли имах Ауди 80 1979 много добра кола продадох я на 500 000 км и ни6то не беше пипано а маслото неможех да го намеря на щеката просто не се виждаше като ново имахме я от 60 000 км........ после две Рена.....и сега тази .....но.. незнам признавам от 5-6 години съм шофиор активен откакто взех книжка и......има нещо повече от това че ми харесва определено.....имаме от 2 години Алфата и нищо не е пипано по нея и засега да чукам на дърво няма проблем....за мен 90% е от задкормилното устроиство ....аа иначе аз я карам от месец......когато баща ми реши да купува нова кола ходихме мн гледахме Голфове готини натичени и още мн други но незнам когато аз видях тая Алфа моите думи след като надникнах вътре вдигнахме капака и и чух наи-вече гласа "Боксьорче"-само едно му казах ако аз сега щях да си купувам кола нямаше да се замисля просто щях да я взема,незнам просто определено има някакво чувство което немога да упиша просто мн съжелявах че сега аз не си купувах кола.....но така се полу че ето сега е моя след 1 годин и нещо и....съм много щастлив просто...... така че колега наистина аз чувах мн неща за Алфите но особено вече когато е моя незнам немога да намразя тази кола ако трябва и цял месец да работя за нея сега можеби поразбирам четох на няколко места"Алфа не се купува със разум а със сърцето" мислех го за глупаво кола като кола карал съм мн коли и служебни съм имал и лични няколко но определено нищо не ме е грабвало така....... много съм радостен че се регистрирах тук и занапред мисля да поидвам на сбирките ви мн успехи на всички съпричастни и успещна 2009 година...

junior
11-01-2009, 17:59
И мен все още яко ме бъзикат за Алфата, пъ я имам вече от една година. Изказват мнения колко се чупила и изобщо не била издръжлива. Ама само техните прехвалени Фолцвагени само висят по сервизите и все нещо им тропа, а мойта красавица влиза там само за масло и гуми. И въпреки ,че виждат това неспират да си хвалят немските танкове и та плюят Алфата. Всичките ми приярели карат ФВ. и АУДИ. И сигурно тайничко завиждат.

fnt
11-01-2009, 18:05
И мен все още яко ме бъзикат за Алфата, пъ я имам вече от една година. Изказват мнения колко се чупила и изобщо не била издръжлива. Ама само техните прехвалени Фолцвагени само висят по сервизите и все нещо им тропа, а мойта красавица влиза там само за масло и гуми. И въпреки ,че виждат това неспират да си хвалят немските танкове и та плюят Алфата. Всичките ми приярели карат ФВ. и АУДИ. И сигурно тайничко завиждат.
Е ти какво им се връзваш? Дай им да покарат Алфата и после ги питай какво мислят. Важното на теб да ти е гот като се возиш.:strong:

junior
11-01-2009, 19:04
Е на мен си ми е гот, пък и съм различен, щот съм единсвен с италянско бижу.

RahzeL
12-01-2009, 16:04
Аз пък този който каже нещо против алфетата или му давам да направи 1 кръгче или го возя 1 кръгче и спирам всички които остават с отворени уста :cheers: