PDA

View Full Version : Ръководство



SIS
31-08-2004, 12:49
Някой може ли да даде някакво ръководство (или поне линк към таково) как да си сваля таблото на колата.

SIS
02-09-2004, 14:18
Никой ли не си е сменял крушките, които осветяват оборотомера, скоростемара и другите....? Кажете ми как най-лесно и безболезнено става това!

KGB
03-09-2004, 00:20
HF_HPE трябва да има нещо...

За лампите на таблото мисля, че трябваше само часта около циферблата да се свали...ама това е само предположение....тия дни не съм се возил в 145...но тия дни ще сменям колоните на една и ще погледна

SIS
03-09-2004, 09:04
Благодаря много! Моля те провери, защото аз пробвах преди два дена да сваля тая час, но не стана нещо, пък ме беше страх да напъвам. Видях само два винта, които разбирах се отвих, но не знам дали няма и нещо скрито за обикновения user.

bigben
13-09-2004, 22:13
Качи си е-муле и там в частните мрежи има за alfa145 и 146 manual v ISO file
Успех ако не можеш да го изтеглиш се обади ще се опитам да го изтегля без тяхно желание :wink:

pumukle
13-09-2004, 23:33
Най-напред се развинтват 2 винтчета със шестограм, които са от ляво и отдясно отгоре точно пред стъклото което покрива уредите, като ги отвинтиш отстраняваш пластмасовата рамка.
След това има още 4 шестограмни винтчета в 4-те ъгъла, развинтваш ги и тях, изваждаш таблото внимателно, като откачаш клемата отзад....и готово.....таблото ти е в ръцете.
отзад са ако не се лъжа 7 фасонки които се завъртат обратно на часовниковата стрелка на 90 градуса и се вадят лампичката се издърпва и се вади.....с нея отиваш в първия автомагазин показваш я купуваш си нови по50 стотинки ....и по обратния ред
Успех :D

SIS
14-09-2004, 09:20
Благодаря! Миналата седмица го оправих. От 6 крушки, 4 бяха заминали. Сега светят, но нещо не се осветява добре скоростомера, та сигурно пак ще го отварям :(