PDA

View Full Version : свети лампата на АБС-а



Petrakis
22-11-2005, 20:16
На скоро си купих Алфа Ромео 33 1.7 и.е. 94год. и още когато я купих забелязах че на таблото свети лампичката която мисля че е за "а - бе - еса" защото е изобразена кола която се похлъзва.....питах човека от който купих колата,веднага като видях че свети го попитах и той ми каза че понеже предните гуми са различен размер от задните и за това светела лампата щот давало грешка в компютъра.......но вчера си купих 4 чисто нови гуми(еднакъв размер ) и очаквах лампичката да не светне след като тръгна.....но уви тя свети....моля ви се ако на някои му се е случвало така...моля да помогне....и дали ще може аз да си го поправя или евентуално колко пари ще ми излезе да се оправи.....благодаря ви предварително.

Bobo
22-11-2005, 23:14
Има само един начин да се разбере защо свети и това е на егзаминера във вантотрейд :wink: а колко ще ти излезе зависи от това каква е повредата :wink:

Z:)m
23-11-2005, 11:29
Може да е голяма глупост това което ще кажа, защото аз лично не съм го проверявал, но хора препатили от това са споделяли с мен, че ако се сложат гуми с голяма разлика във височината от препоръчаните такива, лампата за ABS светвала...
Виж, провери си размера на гумите... за всеки случай само ;).

Petrakis
23-11-2005, 14:45
Има само един начин да се разбере защо свети и това е на егзаминера във вантотрейд а колко ще ти излезе зависи от това каква е повредата

Мерси.....при първа възможност съм там,а знеш ли колко пари ще ми искат само да проверят без да оправят нищо...за да имам някаква представа колко пари да си приготвя.


Виж, провери си размера на гумите... за всеки случай само .

Еми по книжка трябва да са 185/60/14 а тези който аз съм купил са 175/70/14 .... не е много голяма разликата според мен.

valjo
23-11-2005, 14:56
Има само един начин да се разбере защо свети и това е на егзаминера във вантотрейд а колко ще ти излезе зависи от това каква е повредата

Мерси.....при първа възможност съм там,а знеш ли колко пари ще ми искат само да проверят без да оправят нищо...за да имам някаква представа колко пари да си приготвя.

20лв струва диагностика на еКзаминер във Вантотрейд

Petrakis
23-11-2005, 15:15
20лв струва диагностика на еКзаминер във Вантотрейд

Мерси много на всички.... :lol: Значи отивам във ВантоТрейд....щото ми казаха че в ИталСервиз е 25лв. :P...

Bobo
23-11-2005, 19:30
За разликата в размера на гумите - може да се получи грешка само ако на един мост се сложат две различни гуми и то с голяма разлика!
Ако размера на гумите на предния и задния мост е различен няма проблем с абс-а :wink:

Petrakis
23-11-2005, 20:11
Ако размера на гумите на предния и задния мост е различен няма проблем с абс-а

Ако знаех това като купувах колата :roll: :roll: .....щях да му смъкна от цената... :roll: