PDA

View Full Version : Проблем при УНО



PPP
01-09-2004, 22:30
Здравейте хора.От доста време ме тревожи 1 птоблем при фиата.
Преди колата си вървеше 140-150(непомня дали тогава беше с оригиналните джанти или с тези които сложих в послетствие) и нямаше абсолутно никакви проблеми,но баща ми смени гумите и предния лав амортисьор и от тогава(горе долу) когато мина 110 нагоре,почват някви луди вибрации и просто неможе да се кара с тази скорост. Задните амортисьори също не са много хубави затова се съмнявам и в тях.
Когато отидах да ми балансират гумите набързо ми казаха че трябвало да сложа фтулки защото джантата се държи само на болтовите и затова има лек луфт,но с бащами нещо не им повярвахме.
Ако някой е имал такъв проблем или знае от кое може да е ще съм му много благодарен ако ми каже :wink:

valjo
01-09-2004, 23:10
аз съм го имал този с вибрациите след 130 , на 160 направо не можеше да се кара...

накарая отидох в Друмник, където се оказа точно това, което са ви казали и на вас, имам две втулки на задните джанти, и умниците в друг сервиз ми ги бяха преместили и двете от едната страна , а другата джанта се е крепила само на болтовете си

та така....

PPP
01-09-2004, 23:24
А помниш ли колко ти излезе направата на тези втулки?
От всеки майстор ли може да са направят(някой обикновен тенекеджия)?

valjo
01-09-2004, 23:27
е аз си ги имах, просто ми ги преместиха както трябва и ми пребалансираха гумите и етц
45 кинта;)
за двете гуми ;)

но тия в Друмник са пичове наистина, малко е скъпо, но пък са съвестни много ...

KGB
02-09-2004, 01:17
На мен една втулка ми я изкърти един супер специалист...който ми взе 75лева за изправяне на джанта.

Тия дни ако ми остане време ще си търся и аз.....ако намеря нещо ще ти пиша...и ако не си намерил до Италфеста, а аз намеря ще гледам да ти донеса.

PPP
02-09-2004, 14:47
Благодаря за помоща :wink: . Аз ще пообикалям малко из Бургас и ще намеря(напрявя).

DodoSport
26-09-2004, 00:13
hodi si tursi strugar

PPP
28-09-2004, 23:30
ОК
Има още нещо за което искам да питам(пак тъпотия).
Много отдавна откраднаха касетофона с който бащами купи колата и скоро сложих 1 много обикновенно касетофонче(но има възможност за мп3 и е манийка),но когато е запалена колата се чува мнооо гадно пищене или нещо такова. Казаха ми да сложа някъв филтър,но не помага. Как може да се оправи това ?

hf hpe
28-09-2004, 23:32
ОК
Има още нещо за което искам да питам(пак тъпотия).
Много отдавна откраднаха касетофона с който бащами купи колата и скоро сложих 1 много обикновенно касетофонче(но има възможност за мп3 и е манийка),но когато е запалена колата се чува мнооо гадно пищене или нещо такова. Казаха ми да сложа някъв филтър,но не помага. Как може да се оправи това ?
да ти кажа проблема е в касетофона, явно е мноооооого старичък
или зверско менте

PPP
28-09-2004, 23:50
Касетофона е роадстер,по моя преценка на около 5-6 г.,но чарковете вътре(за касетата) са сменяни и преди си е свирил нормално. Аз лично не слушам кой знае колко много музика като карам,но заради хората с мен е хубво да има. Каква може да е причината за това нежелано озвучаване ?

KGB
29-09-2004, 00:05
Ако прелича на едно жужене като на турбина...тоест с дигането на обороти да се увеличава??? абре все едно имаш турбо :lol:

Ако е така...имаш две възможности;

1. Ако преди това радиото си е свирело добре...проблемата ти идва от Алтернатора....който лекичко е тръгнал да дава фира и прави смущения на плюса на колата и от там се предават на самия касетофон, понеже касетофона (сд-то) се нуждае от ток за да усилва звука и когато този ток излезе извън определени граници, се получава и този гаден ефект.....най-просто казано....

2. Вариант; някуде имаш лоша връзка...оголена жичка и т.н. Също така може някъде да си прокарал кабелите на колоните близо до някой "силен" плюсов кабел на колата...около тези кабели винаги има електро магнитно поле...и ако кабела на колоните не ти е качествен (тоест добре изолира) се предават тези смущения до колоните.

Има и трета възможност....в самия касетофон има "филтър" който да премахва тези смущения идващи от самото захранване на касетофона...има вероятност той да е заминал, но тя е малка.

Въпроса ми към теб е...дали касотофона преди си е свирил нормално в въпросната кола или в друга....ако е било в друга най-вероятно си варият номер две

PPP
29-09-2004, 00:28
Ми нормомално е свирел преди(аз не съм го слушал в др. кола,но човека който ми го даде ми е приятел и не ма менти).
Има голяма вероятност да е 2-то защото сам си връзвах кабелите и може някъде да не е станало както трябва.
Шумът е точно такъв (като турбина).
Можели да попитам какво точно е Алтернатора и ако е в ного птоблема как мога да разбера и ако сложа някакъв по-добр плеър в колата той ще създавали проблем ?