PDA

View Full Version : дебит на изспускателната система 33 1.7 IE



pth7712
25-11-2005, 09:39
Здравейте.
Някой може ли да ми каже колко е максималният дебит на изспускателната система на въпросното возило? За да мога да си сметна параметрите на ауспуха. Подозирам, че са ми сложили гърне с по-малък диаметър последният път. Ако някой може да ми каже направо необходимият светъл диаметър - супер.

Bobo
25-11-2005, 22:09
Да кажат колегите ма ако се не лъжа на 8 клапановата беше или 48мм или 51мм

П.С. С тоя дебит направо ме разби откъде измисли тоз параметър :lol:

pth7712
28-11-2005, 10:34
Ми Бобо аз, като човек сондьор дето ми се налага само с това да се занимавам няма начин. То по научному така си се казва - дебит. Количество преминал флуид за определено време ... аз за друго название не се сещам. Като се знае дебита, ще мога да определя диаметъра на светлото сечение на тръбата.

Kostadin
28-11-2005, 10:47
Дебит се нарича количеството флуид преминал през дадено напречно сечение за единица време :wink:

Kostadin
28-11-2005, 10:51
Ако се знае примерно за една минута какъв обем изгорели газове излизат от двигателя при 7000об. да речем, лесно може да се изчисли диаметъра на генерацията :wink:
п.с. а сега се сетих, че трее да се знае и скоростта на излизащите газове.

pth7712
28-11-2005, 10:56
То така де, ама аз после се сетих, че едва ли някъде по спецификацийте ще пише дебита, а по-скоро ще е даден направо диаметъра. Ма пусто нали са ни учили да го правим сложно.....

Kostadin
28-11-2005, 10:57
То така де, ама аз после се сетих, че едва ли някъде по спецификацийте ще пише дебита, а по-скоро ще е даден направо диаметъра
да ти кажа колега, че и аз така си мисля :wink:

Bobo
30-11-2005, 00:06
Ми Бобо аз, като човек сондьор дето ми се налага само с това да се занимавам няма начин. То по научному така си се казва - дебит. Количество преминал флуид за определено време ... аз за друго название не се сещам. Като се знае дебита, ще мога да определя диаметъра на светлото сечение на тръбата.

Колега съгласен съм ма при колите досега несъм чул да се използва дебит! Простичко е когато една кола е с 1000 оборота дебита е един когато е с 7000 е друг ама тва си е ясно и сега интересната част при 7000 оборота с пълна газ дебита е един с наполовина натиснат педал е друг но при седем хиляди оборота като пуснеш газта пък е съвсем различен така че при колата нещата са малко по сложни и за тва не се ползва дебит :wink: