PDA

View Full Version : Дискусия на варненци във връзка с набиране средства за децата от дом "Другарче"



mikoasp
02-12-2008, 19:10
Здравейте колеги!

Пускам тая тема и предлагам да се срещнем в неделя 7.12.2008 в 15:00 часа направо в пицарията,където се събираме традиционно.
За да можем да съберем необходимите средства за дечицата по бързичко.


Очаквам коментари и предложения!
Поздрави!

Tinoto
02-12-2008, 21:27
Доколкото разбрах в градината имат нужда
от зимни палтенца, дайте повече инфо
какво каза директорката на дома?

Утре очаквам да получа справка и от ЕКО
относно средствата, които са се акумулирали
от използване на картите за гориво.

Призовавам, който може да се включи да го направи, колкото повече хора се съберем толкова по-лесно
ще се получат нещата и по-важното ще има повече
усмивки.

viki
03-12-2008, 08:06
Роска, може по банков път ,може и на ръка-както ти е удобно :)

mikoasp
04-12-2008, 19:03
Благотворителен конкурс "Мис Елеганс 2008" ще се проведе този петък от 20:00 ч в ресторант "За приятели". Целта е събиране на средства за дом "Другарче" във Варна

http://moreto.net/novini.php?n=30259


Домът за деца лишени от родителски грижи “Другарче” ще получи финансиране в размер на 11 909 лв., за да се стегне сградата, която обитават децата на възраст от 4 до 7 години.

http://pozvanete.bg/news.php?id=11045

Модулна къща ще бъде построена в двора на дом "Другарче" във
Варна.

http://www.chernomore.bg/news.php?page=2&search=%E7%E5%EC&nid=35191

С шоу на модни корифеи ще бъде подпомогнат за поредна година варненският Дом "Другарче".

http://more.info.bg/article.asp?articleID=809049&topicID=212&issueID=2385

Каз Свилен
05-12-2008, 16:22
Phoenix-знам, че ги имаше банковите данни някъде, но не мога да ги намеря:wallbash: Би ли ги постнал отново, за да задействам днес плащане, а ще гледам да се видим в неделя все пак:-)

phoenix
05-12-2008, 16:23
ЦЪК (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28672)

mikoasp
07-12-2008, 17:40
На срещата се събрахме:

Вики,Тихомир,Митко,Росен,Свилен,Ивайло Добрев,Боян,Кирил,Мартин и Денислав

Които не сте успели да дойдете на среща и имате желание да се включите в благотворителноста,можете да преведете парички по банков път или в офиса на Емо-Феникс.

viki
07-12-2008, 19:05
уредил съм и един голям подарък за дечицата за празника :holiday:
Това,което си направил е прекрасно!:firstprize:
Да кажа на останалите ,че KirilSol ,от името на неговата фирма ("Интерсервиз Узунови ")е осигурил телевизора за дечицата :static::holiday2:
п.п.
бяха ми измили колата перфектно,че и отстъпка ми направиха http://www.foxes2.be/k/girl_haha.gif

mikoasp
08-12-2008, 21:14
Днес с Тихомир купихме и ги прибрахме при нас,20 якенца,или момиченцата вече си имат новички якенца,и чакаме до края на тази седмица да ни доставят още 10 якенца ,за останалите момченца,

От събраните 395 лева на изваредната ни среща,сме похарчели до сега 100 лв.(капаро) + 148 лв.(доплащане) за 20-те якенца.
Продължаваме,с организацията и периодично,ще има инфо на къде вървят нещата!

mikoasp
10-12-2008, 16:50
абе аз закъснях ли вече??????????


...И аз днес внесох по сметката, надявам се не е късно.

....не е късно,защото,кампанията все още продължава имаме впредвит,с останалите пари по сметката да направим,още едно дарение между коледа и нова година!

Имам информация от магазина откъдето купихме якенцата,че са получили и останалите бройки за 10-те момченца!
Утре ще отидем с Тихомир и ще ги вземем,и приберем при другите!
Или за понеделник 15.12.2008г. 11:00 часа,предлагам да се организираме и посетим дома,и зарадваме дечицата.

Впрочем,тази неделя имаме редовна среща и тогава можем да уточним подробностите и направим организацията.
Тези от Вас,които проявиха желание да присъстват на самото дарение,нека имат впредвид-понеделник 15.12.2008 11:00 часа.

Tinoto
12-12-2008, 15:14
Мои приятели се зарадваха на инициативата и дариха общо 50лв, които ще предам на срещата в неделя :)

boian
15-12-2008, 12:55
Зарадваха се много. И на якенцата, и на тортата. Понеже ТВ е голям ще трябва шкаф, поръчахме го. Жалко, но и правилно, че не трябва да се снимат децата- иначе щяхме да снимаме целия отбор със зимни якенца.

tsvety
15-12-2008, 14:29
Много се радвам, че дечицата са се зарадвали. Дано да продължим да ги радваме. Чакаме и снимки, ако има.

Евала колеги за инициативата. :bg::bg::bouncing_smiley:

mikoasp
15-12-2008, 15:38
Срещата с децата,бе невероятна.Натпреварваха се, да се хвалят с новите си якенца (ние разбира се,взаедно с персонала веднага ги облякохме) и с това,че за обяд си имали и торта.

Както,Боят Ви пише,поръчахме нов шкаф за големият телевизор(Благодарности към Интерсервиз Узунови,чрез нашият колега и приятел Кирил) и още 2 диванчета,като тези от предищно наше дарение!


Благодаря на всички дарители,и на всички Вас,които помогнахте на децата!:big_bow_down:


Малко снимки от "акцията"::Yeeeehaaa:

phoenix
15-12-2008, 16:27
отчета за парите в темата тук (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=375987#post375987)
Беше много весело, всички викат и се радват...:biggringift::biggringift::biggringift:

KirilSol
15-12-2008, 16:39
Браво!

Да са живи и здрави дечицата, да се радват на новите придобивки!

Браво и на организаторите:bravo:!

mama1
06-01-2009, 23:25
хей браво на всички...правите го от сърце, личи си....Аз скоро минах от там,случайно, смятам да занеса дрехи и обувки и играчки заедно с моя малък син...нямам много и аз, даже съм безработна, но ще им занеса малко обич на тези деца...

mikoasp
11-01-2009, 18:27
хей браво на всички...правите го от сърце, личи си....Аз скоро минах от там,случайно, смятам да занеса дрехи и обувки и играчки заедно с моя малък син...нямам много и аз, даже съм безработна, но ще им занеса малко обич на тези деца...


Браво! Аз,винаги съм вярвал,че добрината на българите, не е наизчезване!
Знам,че има добри люде без значение социалния статус.

п.п.Забелязох,че Ви е единствено мнение във форума и,че регистрацията Ви е нова.Ако е удобно представете се моля!Желая Ви здраве и късмет.

mikoasp
16-01-2009, 17:02
Около 10 часа,ходихме на посещиние на дом"Другарче",аз Емо и Тихомир:yes:като представители на всички Вас.

С това приключихме с коледното ни и новогодишно дарение и отново подвърдихме,че сме вече традициони дарители.

Благодаря,още веднъж на всички ,които бяхте съпричастни и допринесохте,за да можем да зарадваме малките ни приятели.

Ето и малко снимки:

На последните снимки съм заснел старият шкаф и старите диванчета.

Ранобудниче
16-01-2009, 17:05
добре свършена работа.

mll
17-02-2009, 21:36
Зарадваха се много. И на якенцата, и на тортата. Понеже ТВ е голям ще трябва шкаф, поръчахме го. Жалко, но и правилно, че не трябва да се снимат децата- иначе щяхме да снимаме целия отбор със зимни якенца.

...Що поръчвате бе....аз щях да го направя ....
безплатно разбира се

djnoise
27-02-2009, 16:34
Здравейте колеги, името ми е Ицо, и Ви пиша от името на Пежо Клуб България!
Регистрирах се във вашия форум, защото се оказа, че сме избрали един и същ дом за деца - дом"Другарче", за да правим дарения, с което да зарадваме тези малки и много мили дечица!
Даренията по Коледа и Нова Година много зарадваха дечицата, но се оказа, че сме се дублирали в избора на подарък - телевизор! Основният ми въпрос е: Мислите ли да зарадвате дечицата за Великден и ако да, с какво?
Ако искате да ги зарадваме с нещо повече, може да се видим и да направим нещо съвместно!
Благодаря Ви предварително!

phoenix
24-03-2009, 16:45
малко късноооо, но покрай нашето бебе и тревогите около него, не ми остана време. Все пак качвам даренията:
http://media.snimka.bg/1887/010029011-big.jpg
http://media.snimka.bg/1887/010029049-big.jpg

phoenix
19-10-2009, 23:01
ако случайно забравя, по сметката имаме 215лв., което си е едно добро начало!

phoenix
25-10-2009, 14:52
сметката не е променена и може да се пълни от всички желаещи.
сметката тук: цък (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28672)

nikki_sixx
30-10-2009, 20:30
Правя застраховки, а от всяка застраховка, по един (1) лев отива в сметката на "светлинка.орг" в помощ на децата без родители! Сериозен съм!

viki
07-12-2011, 13:11
Колеги,
тази година ще зарадваме ли дечицата ?:)
:static:

boian
07-12-2011, 18:10
Ами хайде!

viki
09-12-2011, 09:36
Хайде,но като гледам активността....:joly:
едит:
Може всеки да донесе играчка,дрешка..нещо дребничко(не е задължително да е ново,сигурно имате останали от вашите деца)
и да ги занесем в дома за деца във Виница?:):):)

pininfarina
09-12-2011, 19:45
Хайде,но като гледам активността....:joly:
едит:
Може всеки да донесе играчка,дрешка..нещо дребничко(не е задължително да е ново,сигурно имате останали от вашите деца)
и да ги занесем в дома за деца във Виница?:):):)

Аз също съм за,
имам няколко чисто нови плюшени играчки, който ще подавя на дечицата с най голямо удоволствие.
Обадете се щом решите да ходите,
Тоя път и аз ще гледам да дойда :-)

PEPI-2ALFA
09-12-2011, 20:01
Не е хубаво да се намесвам, (още повече, че до сега не съм се включвал в инициативите за дом Другарче) в добрите Ви намерения, но само да припомня нещо, което най-вероятно знаете. Децата вече си имат играчки.
http://www.narodnodelo.bg/news.php?rubrika=5
http://novatv.bg/news/view/2011/12/08/24279/%D0%9C%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D 1%86%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%BE%D0%BC-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-80-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8%D0%BC/

phoenix
09-12-2011, 20:23
Не че нещо ама става дума за друг дом за деца, този във Виница, там има страшно много деца и дома е много голям.
Последния път занесохме доста неща там, защото им беше изгорял склада с провизии. Дом Другарче има страшно много спонсори и решихме да помогнем на друго място. Дома във Виница наистина се нуждае от доста неща.
Може би няма да е зле да се организираме да отидем до там и да поразпитаме какво е належащо към днешна дата.

pininfarina
09-12-2011, 20:47
Не че нещо ама става дума за друг дом за деца, този във Виница, там има страшно много деца и дома е много голям.
Последния път занесохме доста неща там, защото им беше изгорял склада с провизии. Дом Другарче има страшно много спонсори и решихме да помогнем на друго място. Дома във Виница наистина се нуждае от доста неща.
Може би няма да е зле да се организираме да отидем до там и да поразпитаме какво е належащо към днешна дата.


Айде,
аз и някой лев ще дам естествено :-)
Хайде колеги, коледа наближава - трябва да сме по щедри и милосърдни :-)

PEPI-2ALFA
09-12-2011, 21:19
Не че нещо ама става дума за друг дом за деца, ...
:oops: Грешка.

546
09-12-2011, 22:05
И аз участвам.

mordohy
09-12-2011, 22:27
А аз, с цел да ме намразите и напсувате групово, бих ви препоръчал да се огледате и видите талантливите деца, които имате в града ви!
Те ще ви извадят от батака за в бъдеще, а не, да ми прости Господ, идиотите!

boian
10-12-2011, 09:55
Идиоти са не децата, а родителите им, за това, че първо са ги създали пък не могат да ги гледат и второ, че са ги оставили на държавата. А талантливите деца дали ще останат в България, че да ни вадят от батака не съм много убеден. Лично дъщеря ми замисля да изчезва зад океана, а не е вундеркинд и аз не съм милионер.

viki
10-12-2011, 12:05
А аз, с цел да ме намразите и напсувате групово, бих ви препоръчал да се огледате и видите талантливите деца, които имате в града ви!
Те ще ви извадят от батака за в бъдеще, а не, да ми прости Господ, идиотите!

Глупостите ,които си написал няма да ги коментирам http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/557763.gif
Само искам да кажа,че
човек прави добрини,НЕ защото очаква да получи нещо в замяна ;):):):)Добрини се правят от сърце,за да направиш щастлив някого,за да го усмихнеш.Всичко друго е бизнес...
Разсъждавайки като теб,наистина никога няма да се измъкнем от блатото на собственото си малодушие :(

По темата:
Утре мисля има сбирка,ако искате да се видим и да обсъдъм какво ще правим ?:)

pininfarina
10-12-2011, 19:14
По темата:
Утре мисля има сбирка,ако искате да се видим и да обсъдъм какво ще правим ?:)


Тоя път ще съм на линия че съм насъбрал доста неприсъствия :-)

mordohy
10-12-2011, 21:20
Глупостите ,които си написал няма да ги коментирам http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/557763.gif
Само искам да кажа,че
човек прави добрини,НЕ защото очаква да получи нещо в замяна ;):):):)Добрини се правят от сърце,за да направиш щастлив някого,за да го усмихнеш.Всичко друго е бизнес...
Разсъждавайки като теб,наистина никога няма да се измъкнем от блатото на собственото си малодушие :(

По темата:
Утре мисля има сбирка,ако искате да се видим и да обсъдъм какво ще правим ?:)
Глупостите, така или иначе ги коментира:bravo:
Не знам до колко ще ги усмихнете:gruebel:.
Лелките, дето наричат питомците си копелета и идиотчета, със сигурност ще се зарадват.
Да направиш някой щастлив....
Зарежи ги тия.
Ако искаш да ги направиш истински щастливи, общувай всеки ден с тях, а не само по празниците.
Това за мене е снобизъм и залъгване на гузна съвест!
Три години сме се занимавали, група ентусиасти с подобен дом. Нагледах се на какво ли не.
Постигнахме доста, но когато децата пораснаха и ги преместиха в друг дом, всичко постигнато отиде на майната си!
След 5 години 90% от тях бяха вече в ТВУ в Бойчиновци!
Постиженията им включваха кражби, грабежи, проституция и даже две убийства.
Проблема е, че бяха свикнали да получават всичко на готово.
Ама стига, че оспамихме темата!:handshake:

pininfarina
10-12-2011, 21:23
Глупостите, така или иначе ги коментира:bravo:
Не знам до колко ще ги усмихнете:gruebel:.
Лелките, дето наричат питомците си копелета и идиотчета, със сигурност ще се зарадват.
Да направиш някой щастлив....
Зарежи ги тия.
Ако искаш да ги направиш истински щастливи, общувай всеки ден с тях, а не само по празниците.
Това за мене е снобизъм и залъгване на гузна съвест!
Три години сме се занимавали, група ентусиасти с подобен дом. Нагледах се на какво ли не.
Постигнахме доста, но когато децата пораснаха и ги преместиха в друг дом, всичко постигнато отиде на майната си!
След 5 години 90% от тях бяха вече в ТВУ в Бойчиновци!
Постиженията им включваха кражби, грабежи, проституция и даже две убийства.
Проблема е, че бяха свикнали да получават всичко на готово.
Ама стига, че оспамихме темата!:handshake:


Проблем ли имаш или просто избиваш някакъв вид комплекси?!?
Като гледам се организираме хора от Варна и региона, затова че не се чувствай длъжан за нищо, още повече да правиш подобни коментари ;-)
Вместо да насърчаваш хората, ти.....
дай да лягаме и да мрем ако ще разсъждаваме така.

mordohy
10-12-2011, 21:43
Проблем ли имаш или просто избиваш някакъв вид комплекси?!?
Като гледам се организираме хора от Варна и региона, затова че не се чувствай длъжан за нищо, още повече да правиш подобни коментари ;-)
Вместо да насърчаваш хората, ти.....
дай да лягаме и да мрем ако ще разсъждаваме така.
Нищо не си разбрал, ама карай!
Прав си!
Бъркам ви се в региона!
Както виждаш, насърчавам хората и то точно където трябва, ама кой да чете!
Като говориме за комплекси, не е зле първо да си махнеме сламката от собственото око!
Лека нощ и извинете!:toilet:

viki
11-12-2011, 11:26
Иво(morodhy),
моите уважения,но светът не се върти около теб и твоят житейски опит ;)
Ако имаш желание да помогнеш-добре си дошъл:)