PDA

View Full Version : HELP-кабелите от делкото каде отиват???



rough
28-11-2005, 19:01
Здравеите...
вчера свалих от алфата двигателиа със един пприател и докато се усетиа гледам тои държи кабелите за към свещите....кофтито е че и тои не помни кои от каде е извадил....

даите малко инфо за това кои кабел каде отива...


делко:
1-като седя пред колата от към мен
2-като седя пред колата от лиаво
3-като седя пред колата от кум стъклото
4-като седя пред колата от дясно

цилиндри:
1-като седя пред колата ляво от към мен
2-като седя пред колата ляво от към стъклото
3-като седя пред колата дясно от към стъклото
4-като седя пред колата дясно от към мен


кажете коя точка на делкото с кои цилиндър да свържа да не се получи :censored:

номерирал съм ги и аз незнам как....HELL-P :D

мерс..... :wink:

rough
28-11-2005, 19:02
Забравих да кажа......алфата е 33
модела е 88
двигателиа е 1.7 със 2карбуратора

Venci
29-11-2005, 09:21
Ти за какво си го свалил двг-то? Кой кабел е за първи цилиндър, кой за втори и т.н. зависи от това как ти е зацепено делкото. Така, че най-добре разбери при горна мъртва точка на буталото на първи цилиндър и при затворени и двата клапана на същия на къде ти сочи палеца на делкото. Точно там от горе на капачката слагаш кабела за високо напрежение на първи. От там някой колега с 33 да каже дали правилно си спомням, че и при вас палецът се върти по часовниковата стрелка и в тази посока редиш кабелите за цилиндрите по реда на паленето.

pe6kata212
29-11-2005, 15:06
бате ма много сложно си го обяснил ето ти го на български
Значи 1и3 са ти от дясно 2и4 от ляво
делкото се върти по часовника
над маховика има една пласмасова тап,махни я и гледай на маховика трябва да има една буква Т това ти е горна мъртваточка след нея има една чертичка на нея се праве центровката
сложи на чертичката ,махни капачката и виж кадито ти сочи палица там ти е първи
редът на палене ти е 1-3-2-4(върти по часовника) Успех

Venci
29-11-2005, 16:07
Е сега... Аз понеже не съм на ясно конкретно за боксерите къде кой белег и т.н. съм го обяснил като цяло за всеки двг как може човек да си нареди кабелите.

pe6kata212
29-11-2005, 16:34
:lol: не сестягай човека сигорно ни е разбрал

rough
29-11-2005, 19:02
Абе на мен триабва да ми се обяснява като на малоумен малко....сорри ама бавно схващам :throw:
значи ако 1 и 3 са отляво и 2и4 отдясно кои са от към съединителя?
на ниакои двигатели са номерирани но на тоиа не съм обърнал внимание а и преди да го мина на пароструика ниама как да разбера защото има един пръст налепи отвсякаде....

а двигателчето ми триабва за друга количка съвсем различна от алфа...за една немкиня....много стара немкиня :lol:

MrX
29-11-2005, 22:57
"откъм съединителя" имаш предвид откъм буталото на помпата нали,2 и 4(като застанеш отпред на двг от дясно са ти) са там и си ги пише близо до главите,а също така пише и реда на запалване

rough
30-11-2005, 00:03
наи накраиа с малко повече :director: ми стана иасно !
дано да запали като го направя....ако се обърка реда на кабелите може ли да стане мазало или просто ниама да запали ???

Venci
30-11-2005, 09:40
Нищо му няма, ако объркаш кабелите. Какъв е този проект, с който си се захванал?

търтей
30-11-2005, 10:17
Нищо му няма, ако объркаш кабелите. Какъв е този проект, с който си се захванал?

като е написал колега явно некъф костенур ще прави резачка

rough
02-12-2005, 13:33
Нищо му няма, ако объркаш кабелите. Какъв е този проект, с който си се захванал?

като е написал колега явно некъф костенур ще прави резачка


Позна :D надиавам се да стане работата, след ниаколко дена ще почвам работа по скачването та стискаите палци...ако нещо оплескам ще ви питам още доста...и да не оплескам пак ще питам де :D


а имам един тъп за повечето от вас въпрос....защтото имате алфи и знаете де :twisted:

като взех алфата и на маслото отгоре нали има ниакаква капачка???
при мен иа нямаше??? та има ли нещо по специално в тази капачка защото като иа гледам на снимки ми изглежда ниакаква странна маи не е само капачка това???
при мен е само гола тръба стърчаща от коиато духа и излиза гнус!

търтей
02-12-2005, 14:18
успех
после да се пофалиш
доколкото знам на боксерите капачката си е най-обикновена

MrX
02-12-2005, 15:26
доколкото знам на боксерите капачката си е най-обикновена

100 %

rough
02-12-2005, 17:55
а мерси ше има много да се хвала.... :Bolt: