PDA

View Full Version : Закрепване капаците на колоните



nikolaaaay
14-12-2008, 23:17
Колеги, имам проблем с капаците на колоните във вратите на моята 156. Когато вървят определени парчета, се получават едни мн неприятни вибрации от капаците, които се чуват естествено. Въпросът ми е как да ги закрепя по-стабилно?! Единственото, за което се сещам е да ги залепя със силикон, но това е прекалено грубо за тази красива кола. Сигурно има по-умно решение.

detelazurno
15-12-2008, 11:17
Защо не птобваш да подпъхнеш едно малко парченце от тези сивите изолации за тръби. Бяга ми името не се сещам как да ти го обясня по-лесно, но вярвам, че се сещаш за какво ти говоря. Та едно съвсем малко парченце на проблемното място ще върши работа. Те са достатъчно меки, че да поемат вибрациите и в същото чреме достатъчно твърди, аз да не се халтави решетката

nikolaaaay
15-12-2008, 19:38
Май е полиетилен това. Ще пробвам. Той проблема май е само с капака на шофьорската врата.

detelazurno
16-12-2008, 01:16
По-скоро е неопрен, а иначе това честно казано не ми се вижда малко скалъпено решение, но пък ще спре вибрациите. А и в крайна сметка то освен подпора от долната страна на решетката няма какво друго да направиш. С малко старание ще стане екстра :)

trustworthy
16-12-2008, 09:31
Със силикон бях хванал на 2-3 места единия капак на тонколоната на вратата. Ако го нанесеш дискретно, без да плескаш встрани, няма да си личи. При мен изтрая 2 години така ;)

Sergey_gigov
22-12-2008, 02:04
http://www.briad-audio.com/index.php?MhObg5SzM9GvMtWbM5S7QxirUNK3Qla7gxGjEheD MtSPQli3chaT


това ти трябва
Битопласт А5 и А10 - Битопласт е полиуретанова пяна от “отворен” тип, пропита с уникална смес. Проектиран да предотврати скърцане и тропане на пластмасовите части в автомобила. Препоръчителен за изолация на всички пластмасови части. Не се препоръчва за под.Самозалепващ и водоустойчив.