PDA

View Full Version : Охладителна система на Алфа Ромео 33



white_shark
30-11-2005, 18:38
Здравейте от мен колеги...Приветствам ви за хубавия форум,който сега съм сигурен че ще ми свърши страхотна услуга...
Става дума за следното...Попадна ми от един приятел алуминиевия радиатор с ел.перката от 33 1,5 боксер и реших да усъвременя своя Москвич 2140...Радиаторчето сякаш е правено за Москвича-пасна супер...За казанче позлвам от Алеко...Имам малко въпроси само....

1.От къде се пълни системата...Стария ми радиатор си имаше капачка-този няма...Имам казанчето от Алеко и смятам да сложа щуцер на радиатора и да си го направя да се пълни откъм казанчето...Не знам как ставаше в Алфата,но съм решил да го правя като Алеко...Дали ще стане какво мислите-според мен работата е готова:)

2.Гледам за перката си има датчик...Интересува ме на колко градуса включва перката...На моя автомобил за нормална се води температура от порядъка на 80-100,но моя лично винаги си е работил на 80-82 при нормално каране...Та на колко градуса бачка при Алфата да не ми направи беля този вентилатор...

MrX
30-11-2005, 18:51
1.От къде се пълни системата...Стария ми радиатор си имаше капачка-този няма...Имам казанчето от Алеко и смятам да сложа щуцер на радиатора и да си го направя да се пълни откъм казанчето...Не знам как ставаше в Алфата,но съм решил да го правя като Алеко...Дали ще стане какво мислите-според мен работата е готова:)...

системата се пълни от разширителния съд и се обезвъздушава сама

Kostadin
01-12-2005, 08:20
ето и самата охладителна с-ма:
http://kostadin.alfaromeo-bg.com/Snimki/cooling_system_003.jpg

white_shark
01-12-2005, 13:18
Ясно...Ще си навия аз щуцера,защото при мен идва друго като го събирам с чуждо казанче...
Само този датчик не намерих кога включва турбината :shock: :lol: :?:

Alfacho
10-12-2005, 19:32
Перката на мойта се включва при температура 83-84С на водата в казанчето