PDA

View Full Version : Оценка на тонколони



Dexer
01-12-2005, 10:14
Имам питане към вас:

Ще купувам колони за колата, знаете има сума ти и модели, гледам им техн. характеристики, и на тая база решавам, но при реално слушане мога да остана и разочарован. Например сравнявам високия клас на херц и на пайниър и херца има по малък чистотен обхват, но пък знам как звучат, Има ли според вас смисъл да ги чета тия характеристики или да си купувам квот ми дойде. Все пак и вдете марки не са случайни, а пък аз нямам време да ги монтирам и прослушвам. Лични впечатления също няма да са излишни ако имате.

Колоните са:

10 см:
Pioneer TS E1076
Hertz HCX 100

165 mm:
Pioneer TS E1796
Hertz HCX 165

proper
01-12-2005, 10:29
лично мнение... аз моя Херц го 'изкорубих' с огромен кеф, никога не съм цхужал толкожа кофти звук от колонки,верно че фабрични.

Аз уважавам много сичко на Directed (Lanzar, Precision..) се пак са еталон по цял свят за автомобилите (тунинг) а и ако следите кои продукти ползват West Coast Customs ?!?..Directed колони,монитори,усилватели.....
но въпрос на вкус,някои харесват дори ДЛС, аз тва не мога да го слушам....

BatVas
01-12-2005, 10:31
Аз съм с Херцовете посочни от теб - и аз дълго избирах и като ги слушах Херцовете ми харесаха повече като звучене- поне за този клас и тези пари. Ама ти най добре ги прослушаи тези колони и си реши сам защото всеки възприема звука по различен начин-тогава сам ще решиш кое ти звучи по-добре. Иначе имам много добри впечетления от Херц :) Ланзар ако не се лъжа има и на по ниски цени, ама тогава не съм слушал как звучат- сравнявах само Херц, Пайнер и Блаупункт

valjo
01-12-2005, 10:32
Декси, ти за Херц си си избрал Coax говорители, което винаги си е някъв компромис ...

аз съшо не см особено доволен от Херц-а който имам - 13см HV130 на задните панели - но мисля да опитам да подобря нешата с него де :)

proper
01-12-2005, 10:35
моя си беше фабричен и беше ужасен,100% има по висок клас някъде на ХЕрц който да свири ок,ама предпочетох да мина на изпробвано вече........
музиката си е важна,ако сменяш направи я ок
аз тепърва почвам промените по моята :)

Dexer
01-12-2005, 10:58
ок, аз гледам в авител, но поне в сайта не видях нещо по добро от тва.
обаче те мое и да имат по добри, вальо, ти нали там пазарува, знаеш ли?
не съм гледал много, ако кажете и други места и там ще вида

gigi
01-12-2005, 11:05
Херца и аз хич не го харесвам как звучи. За Пайнера впечатления нямам. Аз съм с ланзар и на мене ми звучат супер ама то всеки има различно ухо. Сонитата също не са никак лоши както и Пресижъна (според мен)
:roll: Абе най добре чуи как звучат и което ти харесва взимай него а тия характеристики ги зарежи повечето са нереални.

valjo
01-12-2005, 11:05
ок, аз гледам в авител, но поне в сайта не видях нещо по добро от тва.
обаче те мое и да имат по добри, вальо, ти нали там пазарува, знаеш ли?
не съм гледал много, ако кажете и други места и там ще вида
ами ти си избрал модели HCX, които са с вграден туитър, което поне аз квото съм чувал, не се препоръчва

gigi
01-12-2005, 11:15
ок, аз гледам в авител, но поне в сайта не видях нещо по добро от тва.
обаче те мое и да имат по добри, вальо, ти нали там пазарува, знаеш ли?
не съм гледал много, ако кажете и други места и там ще вида
ами ти си избрал модели HCX, които са с вграден туитър, което поне аз квото съм чувал, не се препоръчва
Дам по добре е компонентна система, но пък е по скъпа :?

търтей
01-12-2005, 11:22
ми на вальо предните са ток и жица - само дето имат .ек проблем с монтажа - ама той да си каже :wink:

пионер ... вече са много зле

valjo
01-12-2005, 11:26
ама то в 155 монтажа е различна бира, аз там незнам куде би имало място за пищялки ?

е търтея да каже, там не е като при нас ....

иначе аз мисля че е по добре компонента система, особено за отпред

Херц-а си струва най-скъпия модел - H- Серията

търтей
01-12-2005, 11:48
ама то в 155 монтажа е различна бира, аз там незнам куде би имало място за пищялки ?

е търтея да каже, там не е като при нас ....

иначе аз мисля че е по добре компонента система, особено за отпред

Херц-а си струва най-скъпия модел - H- Серията

на 155 е хипер лесно - пищялки на таблото
среди във вратите

абе предвид малката разлика в цените не си струва херц - разликата в качеството е огромна
ноо пиърлес има и негативни страни де

абу пусни му го да го чуе

Dexer
01-12-2005, 11:58
бате при нас във вратите не се слагат монколони, а са само на таблото.
ОК, компонентна система, те продават 165 мм говорители с пищялки отделно, но въпроса е кросоувъра и за двете ли е или само за пищялките?
Аз мога да сложа на колата следното:
отпред - пищялки и 100 мм говорители
отзад - 165 мм говорители.
Аз повече от тва не искам, и сега въпроса опира кое си струва, кое не.
Вальо, ти кво си сложил на твойта, от къде го зе и колко пари е???

търтей
01-12-2005, 12:01
бате при нас във вратите не се слагат монколони, а са
бре;)
чудесно влизат във вратите :!:

valjo
01-12-2005, 12:29
бате при нас във вратите не се слагат монколони, а са само на таблото.
ОК, компонентна система, те продават 165 мм говорители с пищялки отделно, но въпроса е кросоувъра и за двете ли е или само за пищялките?
Crossover-a е за компонентната система, т.е. той разделя сигнала към мидбас говорителя и пищялката

Аз мога да сложа на колата следното:
отпред - пищялки и 100 мм говорители
отзад - 165 мм говорители.
Аз повече от тва не искам, и сега въпроса опира кое си струва, кое не.
ами може да сложиш компонентна система на херц примерно отпред
и тия HCX 165 отзад , тъй като там няма къде да сложиш пишялки



Вальо, ти кво си сложил на твойта, от къде го зе и колко пари е???
ама при мен е различно, иначе - отпред е компонентна Peerless D6 която свири много добре, наистина, но я монтирах адски трудно
другото е че ги внасят колекционни бройки, и чаках месец и половина за гаранционна замяна ...

gigi
01-12-2005, 12:37
А мене ако питаш по добре компонентна система отзад да сложи пищялките може навсякъде да ги хакне, а отпред коаксялки.
То по принцип предната линия е по важна ама на 155 е трудно да се сложат във вратите мидбасове.

търтей
01-12-2005, 12:38
абе не е точно това кросовър дето е написал вальо ама нейсе :wink:

иначе практически всички компонентни системи идват с кросовър който теоретимчно е достатъчно добър

кросовъри има и на коаксиалните системи просто защото пищялка без кросовър ще изгори като се пусне :wink:

EvgeniiM
01-12-2005, 12:48
и не е точно кросовър, щото той търпи настройки, ами си е чиста тройка филтри

KGB
01-12-2005, 12:52
Вземи си едни HSK-165 компонента система....HV165 + НТ25 и кросовер...

Мога да те ободя, че ще се влюбиш в тези колони особено ако имаш достатачно силен и качествен усилвател.

търтей
01-12-2005, 12:53
и не е точно кросовър, щото той търпи настройки, ами си е чиста тройка филтри
мне съвсем
има и пасивни кросовъри които не се настройват и по ред причини са за предпоитане;)

иначе
A crossover splits an audio signal into multiple frequency bands. The point at which this split occurs is the crossover frequency. A two-way speaker may have a crossover point of 2,000 Hz meaning that frequencies below 2,000 Hz are sent to the woofer while those frequencies above 2,000 Hz are sent to the tweeter.

A crossover point is stated as a specific number, but due to the workings of actual crossovers, the frequency is the beginning point of the frequency split. This means that while a speaker may have a crossover frequency at 2,000 Hz, the woofer will still play some limited information in the upper frequencies close to the crossover point. However, its output at frequencies higher than 2,000 Hz will drop very quickly into inaudibility and then into nothing. Crossovers attenuate signals to various drivers so their output is less and less beyond the crossover point. While a crossover can be designed to cut-off the unwanted frequencies handed to a particular driver quickly, the split is not an exact point (think of it as a steep hill instead of a perfectly vertical drop - either way the signal falls quickly but with the hill, as with a crossover, it rolls off instead of dropping off like a switch).

пс нямам време да го превеждам сега

EvgeniiM
01-12-2005, 13:00
Да де има , но конкретно на коаксиалните системи са си филтри и е големо дърво. Мойте в задните врати са коаксиални, отпред компонентна и разликата е убииствена, няма сравнение. Та по тоя повод с Алфаманиака мислиме как може да влезат пищялките на мястото на пепелника в задните врати и там да мина на компонентна

KGB
01-12-2005, 13:28
Грешно...повече колони наслагани на всякъде на означава по-добър звук!

Отпред ако ти направиме изолацията, ако си поиграем да ти вградим пищялките в това за страничните огледала....и ти вземем един добър субофер с един мощен 4 канален усилвател....ще стане много добре.

търтей
01-12-2005, 13:36
повече колони наслагани на всякъде на означава по-добър звук!
тва къде го прочете? :pfbbt:

EvgeniiM
01-12-2005, 13:36
То отпред си има пищялки на местата, но в усилвателя е истината

BatVas
01-12-2005, 13:50
Вземи си едни HSK-165 компонента система....HV165 + НТ25 и кросовер...

Мога да те ободя, че ще се влюбиш в тези колони особено ако имаш достатачно силен и качествен усилвател.

Е аз съм с такава - компонентна Херц отпред, а отзад двулентови херц ама забравих 13 или 10 бяха задните

Dexer
01-12-2005, 15:50
Хора, пак ви казвам , а във вратите НЯМА да си слагам нищо, там на 155 няма серийно масто за колони, а са на таблото, а търтея че си и е сложил е отделна музика.
Кажете сега като отида в авител или някое друго подобно кво да търса, варианта на вальо отпред компонентна, отзад коаксиални ми звучи добре,
другото - аз имам един усилвател 4 Х 225 вата , който е отзад, 2 канал са за баса, другите са свободни, на тях кое е по добре да вържа, компонентните или другите?
За капак на сичко си търся и касетофон и дясна врата, щото тая нощ се разделих с тях, мама им де.... айдушка

търтей
01-12-2005, 15:54
Хора, пак ви казвам , а във вратите НЯМА да си слагам нищо
в такъв случай според мен няма как да сложиш пищялки и да не е грозно но това си е до вкус
вальо няма коаксиални говорители;)

отзад на 155 коаксиалните леко опират - трябва да провериш с модела който си си харесал на место

Dexer
01-12-2005, 15:56
а, и още нещо - като ефект търся това което Петко е постигнал в неговата - доста качествен и чист звук.

bass
01-12-2005, 16:10
в такъв случай според мен няма как да сложиш пищялки и да не е грозно но това си е до вкус

При мен отпред на таблото (на местата, предвидени за колони) има две дупки - една 10см и една по-малка. Втората не е ли за "пищялки" точно?

KGB
01-12-2005, 16:12
Звука в моята се подобри още...преди да ме треснат де...като си оправя колата мисля да си до оправя някои неща пак.

Ми ако имаш 4 канален усилвател....два канала за отпред, там ти трябват перфектни колони!!!...другите два канала за баса....и за задните колони там може да се захранват от радиото...и може да обърнем фазите, за да се получи още по-добре.

За отпред обаче, ще трябва да си поиграме малко...забрави за тия колони горе в таблото...

Относно пищялките , може да ги монтирамта така, че да си станат като фабрични....а при тях е важно да се насочени максимално към слушателя, но не е една срещу друга.

търтей
01-12-2005, 16:14
в такъв случай според мен няма как да сложиш пищялки и да не е грозно но това си е до вкус

При мен отпред на таблото (на местата, предвидени за колони) има две дупки - една 10см и една по-малка. Втората не е ли за "пищялки" точно?

ще влезат пищялки там ама малки - ерго кофти ;)
то и 10 см е малко за свестна музика според мен - ама дексер като не ще да си слага във вратите ...

bass
01-12-2005, 16:17
...ама дексер като не ще да си слага във вратите...

Ми после с него ще си се срамуваме заедно, че и аз съм тръгнал към некъв такъв "бюджетен" вариант май :wink:

търтей
01-12-2005, 16:19
...ама дексер като не ще да си слага във вратите...

Ми после с него ще си се срамуваме заедно, че и аз съм тръгнал към некъв такъв "бюджетен" вариант май :wink:

аз не съм казал че мойта музика е нещо особено :wink:

ама дексер нали гони качество уж?

KGB
01-12-2005, 16:20
...ама дексер като не ще да си слага във вратите...

Ми после с него ще си се срамуваме заедно, че и аз съм тръгнал към некъв такъв "бюджетен" вариант май :wink:

По-добре спестете повече пари и тогава го направете като хората...от колкото сега да правите половинчати работи.

Трътей я дай снимки на твойте врати да видиме какво са сътворил???

Dexer
01-12-2005, 16:30
Петко, за пищялките ако мислиш ч ее по добре да са другаде, а не на таблото, ок, ама 10 см колони отпред ще си седят там.
От там нататаък с изолациите въобще не съм запознат...

KGB
01-12-2005, 19:39
ако си решил да са 100% 10см колони горе в таблото, няма смисел нито от изолация, нито от кой знае какво друго...

търтей
01-12-2005, 19:53
ако си решил да са 100% 10см колони горе в таблото, няма смисел нито от изолация, нито от кой знае какво друго...

е и аз тва разправям от самото начало

макар че много зависи от типа музика - ако се слуша да кажем софи елис бекстър - няма много значение какви колони ще сложи
а за опера примерно нещата стоят съвсем различно

Dexer
01-12-2005, 20:04
търтей, ти твойта музика да не си я направил според тва кво слушаш...
Айде сега обяснете на непросветените като мене защо в единия случай е хубаво да има изолация, а в другия е се тая,,,, от колоните ли зависи, от тва дали са във вратите или от тва кво ще се слуша на тях, щото мноооого ме объркате вече........ :shock:

търтей
01-12-2005, 20:10
зависи от това какво слушаш - и по-точно от честотния диапазон на въпросната музика и вида на музикалните инструменти и още 10-тина неща

ма за по-лесно кажи какво слушаш да ти препоръчаме решение

аа и още нещо - ти на практика ще чуваш само пищялките от къдедиват така че няма значение дали колоните са ти във вратите
и не прави основната глешка да сложиж нещо малко отпред и огромни колони отзад - като ходиш на концерн не слулаш с гръб към оркестъра нали? ;)

valjo
01-12-2005, 20:13
търтей, ти твойта музика да не си я направил според тва кво слушаш...
Айде сега обяснете на непросветените като мене защо в единия случай е хубаво да има изолация, а в другия е се тая,,,, от колоните ли зависи, от тва дали са във вратите или от тва кво ще се слуша на тях, щото мноооого ме объркате вече........ :shock:

тва е щото таблото на ретро кола колкото и да го изолираш се ще си лопа ;))))))))))))))
майтап :beer:

ALFA CORSE
01-12-2005, 20:36
http://alfa155-sound.hit.bg/PICT0139.jpg

KGB
01-12-2005, 20:47
Дехер, ако искаш да направиме нещо свястно, а не само да си хвърляш парите на вятъра....основните колони (wooferite) трябва да се във вратите, а не в таблото...

Изолацията на вратите се прави, за да се постигне ефекта на домашните колони...тоест да с за в затворено пространсто


sled malko ste dopisa

Dexer
01-12-2005, 22:15
Ок, добре , ще говориме пак, weekenda няма да съм тука, понеделника продължаваме темата.

за музиката - това на което ще държа да звучи добре е рок, хард рок, и изобщо яко жици :) nothing else matters....

aide

roadkil
03-08-2007, 12:36
аз искам да сменя старите си говорители на предна линия които са херц dcx 165 hcx 165и сщо ми е интересно дали ще стане добре и дали си заслушава

radko_88
03-08-2007, 12:57
лично мнение... аз моя Херц го 'изкорубих' с огромен кеф, никога не съм цхужал толкожа кофти звук от колонки,верно че фабрични.

Аз уважавам много сичко на Directed (Lanzar, Precision..) се пак са еталон по цял свят за автомобилите (тунинг) а и ако следите кои продукти ползват West Coast Customs ?!?..Directed колони,монитори,усилватели.....
но въпрос на вкус,някои харесват дори ДЛС, аз тва не мога да го слушам....

това е вярно но и ползват марка като thunder ...която тук не се уважава много.....аз лично имам thunder в едно от преданията на pimp my ride слага същия говорител като моя......12инч......като звук съм доста довлен...вади качество .. па и е евтин

Sergey_gigov
04-08-2007, 10:36
Пуснато на: Чет Дек 01, 2005 11:15 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Ок, добре , ще говориме пак, weekenda няма да съм тука, понеделника продължаваме темата.

за музиката - това на което ще държа да звучи добре е рок, хард рок, и изобщо яко жици nothing else matters....

aide



жица ли чух :D
виж сега - след като си почитател на метал и рок музиката - определено не се насочвай нито към херц нито към пайнер отиди до брият и поискай да ти покажат нещо на DLS-iridium - цената не е много приятна ,но съм сигурен че ще останеш много очарован от звука
какво приказвам аз - няма да искаш да си сложиш друго

Dexer
05-08-2007, 00:00
Пуснато на: Чет Дек 01, 2005 11:15 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Ок, добре , ще говориме пак, weekenda няма да съм тука, понеделника продължаваме темата.

за музиката - това на което ще държа да звучи добре е рок, хард рок, и изобщо яко жици nothing else matters....

aide



жица ли чух :D
виж сега - след като си почитател на метал и рок музиката - определено не се насочвай нито към херц нито към пайнер отиди до брият и поискай да ти покажат нещо на DLS-iridium - цената не е много приятна ,но съм сигурен че ще останеш много очарован от звука
какво приказвам аз - няма да искаш да си сложиш друго

Приятел, вече съм ходил при пичовете от РнБ сервиза, но темата е много стара, колата вече е друга, акъла и възможностите също 8)

Sergey_gigov
06-08-2007, 18:43
искаш хубав звук - поне до колкото прочетох е така - само че хубавите неща имат едно гадно свойство - именно да са много скъпи :cry:

все пак има какво да се направи по въпроса - в авител продават 1 марка
FOCAL френците ги разбират работите - според мене свирят добре

LadaSamara
21-02-2008, 16:43
само колони "Пионер" и от "Сони" ги признават за хубави. (семинар на сони в холидей-ин 21,2,2008г. - София)