PDA

View Full Version : Първи впечатления от Alfa Romeo



wasp
04-12-2005, 21:34
Покарах количката, и исках да споделя с вас първите ми впечатления от нея.

Първо, искам да спомена че съм млад шофьор и това е _първата_ ми кола изобщо :)

Така. Колата е супер! Нищо общо няма със ситроенчето което карах на курсовете. Доста се озорих докато свикна с газта, натискаш леко и реве като звяр. Покарах я в София 150-160 км, свикнах с нея доста. Смених акумулатор, пера на чистачки (в Пловдив) ( Champion 2x10.50 лв :shock: ) и допълних спирачната течност, че примигваше една лампа, след това спря. Иначе нищо друго засега не съм пипал по нея. В петък пътувах до Пловдив, и реших да засека разхода на гориво, че се бях наплашил от разни постове :) . Изненадах се приятно - 6.5 / 100 ( при каране със средно 100 по магистралата). Усещах как колата просто си иска още и още, но се въздържах (първото ми каране по магистрала все пак, и с жената :wink: )
Градско карах, но не засякох. Това за което ми трябва кола е извънградско, затова се интересувах повече от този разход.
Карах в дъжд, по тъмно, с вятър (както споменах съм млад шофьор и нямам голям опит освен по светло). Бях приятно изненадан (пак) да установя че усещам колата много стабилна и надеждна, за момент дори не помислих че нямам контрол над нея, просто съм впечатлен. За возията - ами също нямам думи, просто великолепна. За момент дори не съжалявам че купих нея вместо някой VW, както ме подбутваха някои познати и приятели да направя.

Също ме наплашиха че като се сменя акумулатора , не трябвало колата да остава без ток, иначе после нямало да запали. Оказа се че не е вярно, един пич от сервиз в Пловдив го смени без кабели за 5 мин точно, и след това запали от раз.

Та с 2 думи да обобщя :) Търсех семейна кола, нещо което да е стабилно на дълъг път, изобщо не бях се насочил конкретно към alfa romeo, но баща ми ме нави в крайна сметка. Оказа се че не съм сгрешил като съм го послушал. За мен това е невероятна кола!

KGB
04-12-2005, 21:59
Радвам се, че колата ти е харесала 8)

пс: прати поздрави на твоя приятел от клуба на нисан :wink:

wasp
04-12-2005, 22:29
пс: прати поздрави на твоя приятел от клуба на нисан :wink:

Ще му пратя :) Последните ми новини са че ще си продава Нисана ... не знам защо, но нещо го дразнело в нея.

gigi
04-12-2005, 23:24
Хубаво е че колата ти харесва и я караш с кеф.Пожелавам ти безброй безавариини километри и следващата ти кола да е пак някоя готина Алфетка

Bacho
05-12-2005, 00:42
Добре дошъл сред Алфа феновете и със здраве и щастие да си я караш :drive: новата красавица която си избрал.

А ето тва мене много ме кефи: ALFA - Always Looking For Another което се опасявам че е и самата истина :wink:

TRE GAZELE
06-12-2005, 23:10
Честито!!! :D ,лека и безаварийна... 8)

kris11
08-02-2006, 19:11
Зa 146 не знам не съм пробвал, но затова ,че номер 155 е залепенза пътя и върви като по релси е истина. Честито и безкрайни километри без авария и инциденти с нея.И наркоманчетат да я заобикалят отдалече.

wasp
08-02-2006, 22:15
Зa 146 не знам не съм пробвал, но затова ,че номер 155 е залепенза пътя и върви като по релси е истина. Честито и безкрайни километри без авария и инциденти с нея.И наркоманчетат да я заобикалят отдалече.

Паркирам я под терасата, и нека пипнат и ще ги погърмя с газовия :D

kris11
14-02-2006, 18:16
Maмицата им на първо четене изкубаха емблемата отзад, на дясните врати има черта от ключ или подобно от край до край. шп задна дясна врата нещо са хвърлили точно малко по чупката / камък ли не знам ./

wasp
14-02-2006, 22:33
Maмицата им на първо четене изкубаха емблемата отзад, на дясните врати има черта от ключ или подобно от край до край. шп задна дясна врата нещо са хвърлили точно малко по чупката / камък ли не знам ./

Копеленца ... и на мен на предния адрес паркирах веднъж само под кооперацията и са метнали нещо горе има вдлъбнатина лека :x