PDA

View Full Version : мхм..



Ранобудниче
06-01-2009, 12:04
http://dnes.dir.bg/2009/01/06/news3810213.html

fein86
06-01-2009, 12:24
:disgust: е нямам думи и аз го слушах по новините сутринта, и положението е ужасно.В нас всичко е на газ - парното ни е с газово котле, готварската печка също(и фурната), бойлера също ни е газов - и как предполагат че семейства като моето ще преминат на алтернативно гориво????? В тенджера ли ще топля вода да се изкъпя??? Или майка ми ще готви на огън отвън все едно сме 15век!!!

Незнам ама в момента направо ги мразя тези Украинци - искат да ползват газ от Русия, а не искат да я плащат! А дано руснаците им вдигнат петорно цената и да им почернят живота както те в момента правят с нас!!!

Бобби
06-01-2009, 12:32
И какво правим сега...?
...въглища и дърва:jumping:
...някъде бях чел, че мазута е по ефтин и става..:gruebel:

Stoyan Georgiev
06-01-2009, 12:49
русия показва мускули ;)

bouncer
06-01-2009, 12:52
по-скоро бие задвратник на украинците и нагледно демонстрира кой е мъжа в семейството. много е интересно за тези които следят кризата - русия предлага нова цена 250 долара за 1000 куб. м. и украйна не прави на велика - не - 201 долара макс!!! ОК! новата цена на русия е 450 долара и врътва кранчето! айде щом сте много хитри сега ще ми се топлите на дедовия! лошото е че ние най го ядем от всички!

mim
06-01-2009, 12:54
а ние от къв зор го ядем

те за тия съд няма ли

DerMeister
06-01-2009, 12:56
а ние от къв зор го ядем

те за тия съд няма ли
Ми ние го ядем, щото газ-та ни минава през Украйна. Съд няма, ако искат и на 1000$ ще го продават, техен си е гъзъ.:grin:

търтей
06-01-2009, 13:01
украина нищо не продава

Pinky
06-01-2009, 13:20
е немаше как да им простят натовските мераци

DerMeister
06-01-2009, 13:26
украина нищо не продава
Аз за Русия говоря...

търтей
06-01-2009, 13:29
руснаците като никога не са виновни пряко в конкретния случай
косвено са те де
не мое току така да се изпусне една голяма страна от сферата на влияние

PEPI-2ALFA
06-01-2009, 13:29
е немаше как да им простят натовските мераци
Русия за това строи 2 газопровода (по спомен от вчерашните новини) за западна Европа , които заобикалят Украйна.

morfius
06-01-2009, 13:44
Метана и пропан-бутана са различни нещица.
Та я някой да каже какво возят по газопроводите?

Бобби
06-01-2009, 15:05
украина нищо не продава
...a краде!!!

fein86
06-01-2009, 15:35
Метана и пропан-бутана са различни нещица.
Та я някой да каже какво возят по газопроводите?

По газопроводите возят Природен газ или по нашенски казано - МЕТАН, а Пропан-Бутана е остатъчен елемент от Петрола и затова цената му също варираше при петролната криза!!!

Лошото е, че сега сигурно ще се опитат да изкарат пак руснаците виновни, а реално погледнато те просто защитават интересите си.
Пример: Ако някой от нас реши да си продаде колата за 5000лв.(примерно) и дойде купувач и каже - аз няма да дам повече от 3000лв. , какво вие ще му я дадете ли? или ще му се изсмеете и ще го пратите да си ходи пеша??????

bouncer
06-01-2009, 15:40
пък я само си представете един ден ако изградят газопроводите през България колко мангал ще изгори в опит да си пробие тръбата и да си наточи газчица :jumping:

fein86
06-01-2009, 15:43
руснаците като никога не са виновни пряко в конкретния случай
косвено са те де
не мое току така да се изпусне една голяма страна от сферата на влияние

А с теб изобщо не съм съгласен :pp:, в този случай руснаците нямат абсолютно никаква вина, че Украйна:
1.краде огромни количества от преминаващата газ!!!
2.не се съгласява с икономически пресметнатите цени на природен газ!!!

Ти ако продаваш за своя лична изгода примерно Хляб и знаеш че на теб всеки отделен Хляб ти е излязъл 0.80лв. крайно(след замесването,опичането и т.н.) да не ми кажеш, че ще почнеш да го продаваш по 0.70лв.??????? Логичното е за да имаш печалба да го продаваш за 1.00лв. всеки

marian
06-01-2009, 15:45
пък я само си представете един ден ако изградят газопроводите през България колко мангал ще изгори в опит да си пробие тръбата и да си наточи газчица :jumping:Изтрепа рибата:rotfl::rotfl:

търтей
06-01-2009, 15:48
А с теб изобщо не съм съгласен :p

само че тука не става въпрос за хляб а за сфери на влияние ако си пропуснал да забележиш

proper
06-01-2009, 15:49
Незнам дали е вече повлияно от ситуацията, но вкъщи радиаторите вече са направо хладни от сутринта... и меко казано си е студеничко :(
Добре, че имам климатик. Но ако и тока утече сега при неизбежно високото потребление.....ще си паля огън в центъра на хола май :)

Furious 155
06-01-2009, 15:52
Незнам дали е вече повлияно от ситуацията, но вкъщи радиаторите вече са направо хладни от сутринта... и меко казано си е студеничко :(
Добре, че имам климатик. Но ако и тока утече сега при неизбежно високото потребление.....ще си паля огън в центъра на хола май :)

натам отиват нещата и ако стане... ще стане страшно!!!:dark2:

morfius
06-01-2009, 16:04
А с теб изобщо не съм съгласен :pp:, в този случай руснаците нямат абсолютно никаква вина, че Украйна:
1.краде огромни количества от преминаващата газ!!!
2.не се съгласява с икономически пресметнатите цени на природен газ!!!

Ти ако продаваш за своя лична изгода примерно Хляб и знаеш че на теб всеки отделен Хляб ти е излязъл 0.80лв. крайно(след замесването,опичането и т.н.) да не ми кажеш, че ще почнеш да го продаваш по 0.70лв.??????? Логичното е за да имаш печалба да го продаваш за 1.00лв. всеки

В Русия и Украйна икономиката служи на политиката, а не обратното ... та довода ти не е съвсем валиден.
Ние сме им през оная работа - както и останалата Европа де...

fein86
06-01-2009, 16:23
В Русия и Украйна икономиката служи на политиката, а не обратното ... та довода ти не е съвсем валиден.
Ние сме им през оная работа - както и останалата Европа де...

Да, обаче и твойто и мнението на Търтея, че това е за свери на влияние, не съм много сигурен, защото както и да го гледаме Русия е АБСОЛЮТЕН монополист в тази сфера и няма вариант Украйна да я накара да клекне, докато обратното е доста вероятно при положение, че не само ние сме засегнати, а и голяма част от ЕС което поне според мен ще накара и ЕС да натиснат Украйна и то най-вероятно сериозно, защото да не забравяме че все пак е зима и на никой не му се седи на студено!

търтей
06-01-2009, 16:25
зависи
ес може да наложе ембарго на руските стоки и тогава метана ше си го ползват и за дезодорант руснаците, тъкмо да не се знае от къде е тази ароматна миризма

fein86
06-01-2009, 16:26
А ако става на въпрос и мен да ме крадат и после пък най-нагло да ми поставят и условия, и аз ще съм меко казано БЕСЕН и по-всякакъв възможен начин ще се опитам да е*а мамата на тоя дето го прави!!!:dark2:

fein86
06-01-2009, 16:33
зависи
ес може да наложе ембарго на руските стоки и тогава метана ше си го ползват и за дезодорант руснаците, тъкмо да не се знае от къде е тази ароматна миризма

Ама нали знаеш,че ЕС е много сериозно зависим от тоя Метан, защото цяла Германия е газифицирана,Франция, доста други страни са вече толкова зависими от Метан, че по-игодното ще им е не да преминават тепърва на алтернативни горива като в 19век, а да натиснат Украйна да приеме условията на Русия(въпреки, че си прав и нищо все още не се знае). А пък и Русия вече строи алтернативни маршрути, които не преминават през Украйна(като един от тях ще е през Черно море) и това всичкото в един момент може да рефлектира сериозно върху Украйна. А Украйна ако бъде оставена без природен газ - това си е равностойно на връщане на икономиката им с половин век назад!

търтей
06-01-2009, 16:35
ако си зависим от един източник на енергия ти всъщност си зависим то тоя дето държи източника
азбучна истина
тъй че ес ако иска да е вечно зависим от русия може да натисне украина
но може и да отебе братушките

marian
06-01-2009, 16:37
По вероятно е Украйна да клекне:jumping:

fein86
06-01-2009, 16:42
ако си зависим от един източник на енергия ти всъщност си зависим то тоя дето държи източника
азбучна истина
тъй че ес ако иска да е вечно зависим от русия може да натисне украина
но може и да отебе братушките

Лошото е че поне в този момент не виждам как ЕС ще отебе Русия, при положение, че тази криза дойде от нищото и едва ли някой има някаква готовност да се прехвърли на алтернативни горива без да бъдат нанесени колосални щети на икономиката на ЕС (особено в тази икономическа криза), и сега нещата толкова се преплетоха, че направо си е страшно, ама иначе евала им права на руснаците - щото са пълни непукисти, а и тях почти не ги е*е дали ще продадат тоя Метан при положение, че си имат от абсолютно всички полезни изкопаеми и то в неограничени количества!!! Яко ме кефат!

търтей
06-01-2009, 16:47
полезните изпоаеми са в сибир и ваденето им е безунмо скъпо и като цена и като човешки жертви (ся верно у мада раша хора бол)
освен това там може да се работи само зимата щото през пролет и есен е непровоходино а лятото не е твърдо и нито може да се пусне сонда нито да се копае

nikolaaaay
06-01-2009, 16:53
пък я само си представете един ден ако изградят газопроводите през България колко мангал ще изгори в опит да си пробие тръбата и да си наточи газчица :jumping:
Ами то газопроводи през БГ има отдавна. Има даже бензинопровод от Нефтохим-а до Сф
А иначе руснаците не са цъфнали от търговията с газ. Добива и транспортирането изискват огромни средства, така че заобикалянето на Украйна чрез нови газопроводи няма как да не се отрази на крайната цена. Ето какво пише за Газпром тук (http://opinions.bpost.bg/story-read-18620.php)
След пет години рекордни печалби, грешната политика доведе до това, компанията да има задължения от $49 милиарда....

SFINKS
06-01-2009, 16:53
мдаа , ако управниците на Украйна бяха като наще родни дупедавци и на 500 долара цена щяха да клекнат отма . Да ама не , Украйна не е България , имат коз , газопровода . Сега една две седмици ще има мерене на пишки и мускули и накрая ще се разберат за цена някъде м/у 200 и 250 долара , затва е цялата игра , селски пазарлък с гигантски пропорции , воден от самозабравили се олигарси с номера от селски вечеринки . :bash:

fein86
06-01-2009, 16:53
полезните изпоаеми са в сибир и ваденето им е безунмо скъпо и като цена и като човешки жертви (ся верно у мада раша хора бол)
освен това там може да се работи само зимата щото през пролет и есен е непровоходино а лятото не е твърдо и нито може да се пусне сонда нито да се копае

Ей, няма смисъл да спорим, факт е че накрая пак ние обикновенните хора си го отнасяме, и както каза един колега по-горе ако и тока спре от претоварвания, определено ще трябва да се минава на дърва и въглища, което ме вбесява - защото вместо да покажем напредък в начина си на живот, ние се връщаме все по-назад и по-назад :bash:

bouncer
06-01-2009, 17:06
по принцип е ясно, че е мерене на пишки това, обаче аз лично не виждам кой ще клекне пръв - икономиката на Русия или Украйна. Твърде много държави зависят от газта и колкото и да плюят и скачат не могат без руския газ, защото това ще им срине икономиката. а Русия ако не продава на Европа ще продава на Китай и пак ще ги боли кура. лошото е че Европа няма алтернативни източноци на ТОЛКОВА газ. иначе Либия захранва Италя, Гърция също има варианти...ебем ти дори и Македонците си осигуриха нужната газ от Гърците дето се карат в момента зверски...само ние си клатиме мъдите и зимуваме....

Bonev
06-01-2009, 17:52
Яжте повече БОБ...:jumping:

Mind_Control
06-01-2009, 18:27
зависи
ес може да наложе ембарго на руските стоки и тогава метана ше си го ползват и за дезодорант руснаците, тъкмо да не се знае от къде е тази ароматна миризма

Верваш ли си.. Тогава европейските пройзводители на газови котли, могат да си ги слагат за украса по стените :D щото няма да има газ да гори в тях. От къде мислиш идва по- голямата част от газта?

bouncer
06-01-2009, 18:43
ЕС освен да наложи влажни устенца на руския едър член нема кво друго да стане! дори и в това си положение руснаците са си сериозен фактор и трябва да се съобразяват с тях. тва нефт, тва газ, тва МЕТАЛИ..... не е толкова лесно да наложиш ембарго на продукти от които ти зависи икономиката

Ранобудниче
06-01-2009, 19:57
обичам ги родните първи мъже - са пичове, не ли? (http://dnes.dir.bg/2009/01/06/news3811583.html) :tooth:

Orm
06-01-2009, 21:49
зависи
ес може да наложе ембарго на руските стоки и тогава метана ше си го ползват и за дезодорант руснаците, тъкмо да не се знае от къде е тази ароматна миризма

Не можех да не се включа тука :)

Абе Търтей , за малко да те похваля за безпристрастност , ти взе че го опроверга със следващия пост. ЕС нищо не може да направи . ПОне близките 40-50-100 години.
Сега си представете :
Спира газта - всички минават на ток , като минат всички на ток , ни вкарват в режим щото си нямаме АЕЦ , почва да поскъпва абсолютно всичко , като почнеме от хляба и завършиме с цените за тока . Но добрата новина е че според мене до няколко дни ще се реши този въпрос .
А за наще хора просто нямам думи . Имали сме запаси , Станишев говорил с Путин и казал че ние нямаме нищо общо с този проблем ония Путин дали се е сетил кой е тоя Станишев не се знае.............

търтей
06-01-2009, 21:54
Не можех да не се включа тука :)

Абе Търтей , за малко да те похваля за безпристрастност ,
.

писал съм че може, а не че ще го направи
за съжаление

Mind_Control
06-01-2009, 22:11
писал съм че може, а не че ще го направи
за съжаление

И да иска не може... най- малкото ти ще се лишиш ли от досегашния ти начин на живот, само и само да им е гадно на руснаците, защото неминуемо без тяхната газ, стандарта на живот ще ти падне по пряк и косвен път. А няма нужда.. Нека и руснаците и ние да сме добре!

търтей
06-01-2009, 22:13
ти мен не ме мисли
а на руснаците като им стане зле могат да се опитат да излезат от родовобщинния строй
ебунтуелмон

Orm
06-01-2009, 22:17
ти мен не ме мисли
а на руснаците като им стане зле могат да се опитат да излезат от родовобщинния строй
ебунтуелмон

Просто си нямаш на представа колко сме далеч назад от тях.......

търтей
06-01-2009, 22:19
Просто си нямаш на представа колко сме далеч назад от тях.......

вервай ми имам си много даже ясна представа за социалния и икономичския строй на мадараша

Pinky
06-01-2009, 22:20
Като общество? Не може да си сериозен.

Orm
06-01-2009, 22:20
вервай ми имам си много даже ясна представа за социалния и икономичския строй на мадараша

Я тогава ми кажи дали един Софиянец може да се сравнява по начин и ниво на живот с Московчанин?.....

nikolaaaay
06-01-2009, 23:27
ЕС освен да наложи влажни устенца на руския едър член нема кво друго да стане! дори и в това си положение руснаците са си сериозен фактор и трябва да се съобразяват с тях. тва нефт, тва газ, тва МЕТАЛИ..... не е толкова лесно да наложиш ембарго на продукти от които ти зависи икономиката
Бабата ти е сериозен фактор. Брутният вътр. продут на Русия е колкото на Холандия. Това включително с техния нефт, газ, метали и т.н. Руснаците са икономическо джудже и най-вероятно винаги ще си останат такова.
Освен това техния нефт се добива доста по-скъпо от арабския, т.е. печалбата от него не е толкова голяма...

търтей
06-01-2009, 23:30
Брутният вътр. продут на Русия е колкото на Холандия.

толкова голям?
да бе да
хахахаха :gruebel:

DerMeister
06-01-2009, 23:35
Бабата ти е сериозен фактор. Брутният вътр. продут на Русия е колкото на Холандия. Това включително с техния нефт, газ, метали и т.н. Руснаците са икономическо джудже и най-вероятно винаги ще си останат такова.
Освен това техния нефт се добива доста по-скъпо от арабския, т.е. печалбата от него не е толкова голяма...
Ти между БВП и ресурси разлика правиш ли? Холандците или въобще западна европа като направят 3000000 сайта и продатат 10000 тона лалета мислиш ли, че са много смели и ще кажат на руснаците да го духат? А дали въобще някой ще се занимава с Русия, ако не бяха сериозен икономически фактор? Да не са луди да имат вземане даване с тия гадове, ако нямат друг избор.

DerMeister
06-01-2009, 23:39
толкова голям?
да бе да
хахахаха :gruebel:
Междудругото е бая по-голям, то и китайците са напред, ама ходи живей там... :grin:

fein86
06-01-2009, 23:45
Да не бъркаме военната сила с икономическата, в случая Русия има нещо което е ЖИЗНЕНОВАЖНО за сегашния ни стандарт на живот-както и на ЕС, а иначе наистина Русия икономически не може да се сравнява с почти никоя държава от ЕС, това обаче не ги прави слаби! А и е грубо да ги наречеш гадове, това че ние сме дупедавци на американците и им лижем задниците, а те не знаят даже че съществуваме не е по-хубаво според мен(защото така и става), виж че сега при тая криза не са дали и едно интервю, нито казаха че руснаците не са прави, което какво ти говори - че май руснаците не са чак толкова лоши и са си прави, а просто не искат да ги цакат хора които доскоро им се водеха приятели!!!

DerMeister
06-01-2009, 23:48
Да не бъркаме военната сила с икономическата, в случая Русия има нещо което е ЖИЗНЕНОВАЖНО за сегашния ни стандарт на живот-както и на ЕС, а иначе наистина Русия икономически не може да се сравнява с почти никоя държава от ЕС, това обаче не ги прави слаби! А и е грубо да ги наречеш гадове, това че ние сме дупедавци на американците и им лижем задниците, а те не знаят даже че съществуваме не е по-хубаво според мен(защото така и става), виж че сега при тая криза не са дали и едно интервю, нито казаха че руснаците не са прави, което какво ти говори - че май руснаците не са чак толкова лоши и са си прави, а просто не искат да ги цакат хора които доскоро им се водеха приятели!!!
Аз ги наричам гадове по други мои умозаключения, в конкретният случай даже според мен са по-прави от Украйна-та, а и си гледат собствения интерес, нормално...

nikolaaaay
06-01-2009, 23:48
Ти между БВП и ресурси разлика правиш ли? Холандците или въобще западна европа като направят 3000000 сайта и продатат 10000 тона лалета мислиш ли, че са много смели и ще кажат на руснаците да го духат? А дали въобще някой ще се занимава с Русия, ако не бяха сериозен икономически фактор? Да не са луди да имат вземане даване с тия гадове, ако нямат друг избор.
Хахах, ама ресурси къща не хранят. Трябва някой да ги купува :big_money:

DerMeister
06-01-2009, 23:49
Хахах, ама ресурси къща не хранят. Трябва някой да ги купува :big_money:
Еми купуват ги, даже скоро ще се изтрепат да ги купуват. Глей ги тия мизерници в Дубай, само с некви ресурси и им се ебава майката от немотия.

търтей
06-01-2009, 23:50
Хахах, ама ресурси къща не хранят. Трябва някой да ги купува :big_money:

освен това трева некой да ги извади
:sheep:
ама у сайбирия както казах по-горе се работи трудно
много трудно

DerMeister
06-01-2009, 23:52
освен това трева некой да ги извади
:sheep:
ама у сайбирия както казах по-горе се работи трудно
много трудно
Той другарят Путин е демократичен и разбран човек и е помолил разни хубави хора да поживеят там и да копат. :grin:

търтей
06-01-2009, 23:54
Той другарят Путин е демократичен и разбран човек и е помолил разни хубави хора да поживеят там и да копат. :grin:

помолил ги е мит дер калашникоф?
хахаха
ташак раута
мноо се надевам руснаците да излезнат от родовообщинния стрной ама нема да е скоро

DerMeister
06-01-2009, 23:56
помолил ги е мит дер калашникоф?
хахаха
ташак раута
мноо се надевам руснаците да излезнат от родовообщинния стрной ама нема да е скоро
Да не са луди. Ще стане точно като в Биг Брадъра им, жените вънка, анархия и само водка. Те са родени да са крепостни селяни... :grin:

търтей
06-01-2009, 23:57
Да не са луди. Ще стане точно като в Биг Брадъра им, жените вънка, анархия и само водка. Те са родени да са крепостни селяни... :grin:

антетака
ама да си шмъркат метаня и да не ми ебават парното че с пади не става да се подгряваш
т.е. става ама ме отнася :oops:

fein86
06-01-2009, 23:58
Бабата ти е сериозен фактор. Брутният вътр. продут на Русия е колкото на Холандия. Това включително с техния нефт, газ, метали и т.н. Руснаците са икономическо джудже и най-вероятно винаги ще си останат такова.
Освен това техния нефт се добива доста по-скъпо от арабския, т.е. печалбата от него не е толкова голяма...

Колега а за стандарта на живот в дадена страна се смята по друга формула, БВП се разделя на броя на населението и се получава БВП на глава от населението, фактически размера на държавата няма много значение за стандарта на живот, смятаме за Русия, смятаме за Холандия и разбираме колко по добре живеят холандците от руснаците, нас не искам да ни включвам, защото направо ме е срам като правих последния път статистика за ЕС ние благополучно излязохме на първо място-ама отзад напред :firstprize: и бяхме с два пъти по нисък БВП на глава от населението от предпоследните-Румъния!!!

nikolaaaay
07-01-2009, 00:08
Колега а за стандарта на живот в дадена страна се смята по друга формула, БВП се разделя на броя на населението и се получава БВП на глава от населението
Тая формула явно съм я проспал в МИО-то, а и след това в магистратурата по финанси :calc:

търтей
07-01-2009, 00:11
Тая формула явно съм я проспал в МИО-то, а и след това в магистратурата по финанси :calc:

еми ся що си спал а?
мама затвма ли е спаскрила пари да те изучи, а ти ми спиш на лекции?
лошо седларов, много лощо

nikolaaaay
07-01-2009, 00:14
еми ся що си спал а?
мама затвма ли е спаскрила пари да те изучи, а ти ми спиш на лекции?
лошо седларов, много лощо
споко, мама беше митничарка :kicking:

търтей
07-01-2009, 00:17
споко, мама беше митничарка :kicking:

пу деба
може ли да ме осинови

ммм
неща, дърт съм вече

сестра имаш ли?

fein86
07-01-2009, 00:18
Тая формула явно съм я проспал в МИО-то, а и след това в магистратурата по финанси :calc:

Е незнам, аз сега уча МИО и от лекциите това ми влезе в главата като смятане за стандарт на живот :grin:

DerMeister
07-01-2009, 00:18
пу деба
може ли да ме осинови

ммм
неща, дърт съм вече

сестра имаш ли?
Абе проучи първо мама бре... :lol:

Sunny
07-01-2009, 00:29
Абе проучи първо мама бре... :lol:
Спреха парното , смръзна му логиката :gruebel:

търтей
07-01-2009, 00:31
ако има сестра ше ви обясним логиката, спокич :)

Orm
07-01-2009, 00:35
Това е за невярващите!

По големина на икономиката, изчислена по паритета на покупателната стойност (ППС), Русия е сред страните с високи доходи и е заела осмо място в света, изпреварвайки икономиката на Бразилия и изоставайки значително от Индия и Китай, се казва в коментар на "Комерсант", който се позовава на проучване на Световната банка.

Авторите на изследването, което обхваща 146 страни, определят Русия като осма по-големина икономика в света. По ППС в цени за 2005 г. Русия е произвела 3,09% от световния БВП. Русия е с малко пред икономиката на Италия - 2,96% от световния БВП, и Бразилия - 2,88%.

Най-голямата икономика в света остават САЩ - 23% от световния БВП за 2005 г., следвани от Китай - 10%, Япония - 7%, Германия - 5%, Индия - 4%, Великобритания - 3,46% и Франция - 3,39%. /

http://news.expert.bg/?id=139683

И едно въпросче , наистина ли само аз забелязвам двуличието на "запада" ??? В смисъл някой забелязал ли е какво прави Израел в ивицата Газа , и каде по дяволите са исчезнали онези защитници на териториалната цялостност...... каде са гръмките закани към евреите???? Или арабите нямат деца жени и.т.п ????

търтей
07-01-2009, 00:40
В смисъл някой забелязал ли е какво прави Израел в ивицата Газа , и каде по дяволите са исчезнали онези защитници на териториалната цялостност...... каде са гръмките закани към евреите???? Или арабите нямат деца жени и.т.п ????

отвори нова тема
ако съм на кеф шъ зема да ти обясня квотомно стаа там всъщност :)
дип имам тамън неколко виши по темата :oops:
ташак раута пълен
а аок съм ептен на кеф ше ти кажа кво мисли един авер от вкр по темата :gruebel:

DerMeister
07-01-2009, 00:40
И едно въпросче , наистина ли само аз забелязвам двуличието на "запада" ??? В смисъл някой забелязал ли е какво прави Израел в ивицата Газа , и каде по дяволите са исчезнали онези защитници на териториалната цялостност...... каде са гръмките закани към евреите???? Или арабите нямат деца жени и.т.п ????
На кой му дреме за ивицата Газа, там има само пясък. Не търсете човещина и състрадание в политиката. Кавказ е много, много важен регион, ако с това правиш аналогия.

Sunny
07-01-2009, 00:40
Остави ги ти сега арабите . USA отдавна си има проблеми с Хамас , зак`о и е да се меси .

Orm
07-01-2009, 00:42
отвори нова тема
ако съм на кеф шъ зема да ти обясня квотомно стаа там всъщност :)
дип имам тамън неколко виши по темата :oops:
ташак раута пълен
а аок съм ептен на кеф ше ти кажа кво мисли един авер от вкр по темата :gruebel:

Не бе то е ясно че с тебе няма да се раазбереме по тези теми :) А и не ми се отваря нова трема . Това беше риторичен въпрос :))

търтей
07-01-2009, 00:43
Не бе то е ясно че с тебе няма да се раазбереме по тези теми :) А и не ми се отваря нова трема . Това беше риторичен въпрос :))

що бе в спора се ражда истината
не е нужна да се разбираме
важното е да се уважаваме

Orm
07-01-2009, 00:43
Остави ги ти сега арабите . USA отдавна си има проблеми с Хамас , зак`о и е да се меси .


Как мислиш колко от 600 и кусур души убити са от хамас?

Orm
07-01-2009, 00:45
що бе в спора се ражда истината
не е нужна да се разбираме
важното е да се уважаваме

Е щом към края на спора не се псуаме , значи се уважаваме :)

търтей
07-01-2009, 00:45
Е щом към края на спора не се псуаме , значи се уважаваме :)

хъпцилютну :)

Sunny
07-01-2009, 00:46
Как мислиш колко от 600 и кусур души убити са от хамас?
Дори и по време на учения са предвидени цивилни жертви .

fein86
07-01-2009, 00:47
Това е за невярващите!

По големина на икономиката, изчислена по паритета на покупателната стойност (ППС), Русия е сред страните с високи доходи и е заела осмо място в света, изпреварвайки икономиката на Бразилия и изоставайки значително от Индия и Китай, се казва в коментар на "Комерсант", който се позовава на проучване на Световната банка.

Авторите на изследването, което обхваща 146 страни, определят Русия като осма по-големина икономика в света. По ППС в цени за 2005 г. Русия е произвела 3,09% от световния БВП. Русия е с малко пред икономиката на Италия - 2,96% от световния БВП, и Бразилия - 2,88%.

Най-голямата икономика в света остават САЩ - 23% от световния БВП за 2005 г., следвани от Китай - 10%, Япония - 7%, Германия - 5%, Индия - 4%, Великобритания - 3,46% и Франция - 3,39%. /

http://news.expert.bg/?id=139683

И едно въпросче , наистина ли само аз забелязвам двуличието на "запада" ??? В смисъл някой забелязал ли е какво прави Израел в ивицата Газа , и каде по дяволите са исчезнали онези защитници на териториалната цялостност...... каде са гръмките закани към евреите???? Или арабите нямат деца жени и.т.п ????

Със същия успех мога да попитам какво бяха виновни повече от Половин милион деца в Ирак та американците ги избиха???? Както сам виждаш запада се обажда само ако има изгода!!! В случая с Ирак беше задържане на долара на пазара и черното злато, а в този случай вероятно им е изгодно да има размирици и буквално казано ВЗАИМНО ИЗБИВАНЕ в Израел и Ивицата Газа!!! Поради същата причина и сега мълчат за тази криза с природния газ - защото им е изгодно да има дестабилизация в ЕС, която е факт че в последните години икономически се развива страшно бързо и застрашава Американската икономика!!!

Orm
07-01-2009, 00:48
Дори и по време на учения са предвидени цивилни жертви .

Бах ги тия учения , че те Хамас по време на бойните си действия не убиват толкова ....

Sunny
07-01-2009, 00:49
Бах ги тия учения , че те Хамас по време на бойните си действия не убиват толкова ....
На война , като на война .

Orm
07-01-2009, 00:51
На война , като на война .

Да де , точно това ми беше въпроса , що като руснаците за два дена изгониха великата грузинска армия от Осетия не беше на война кат на война а беше " несъразмерно применена сила " или нещо подобно???

DerMeister
07-01-2009, 00:53
Да де , точно това ми беше въпроса , що като руснаците за два дена изгониха великата грузинска армия от Осетия не беше на война кат на война а беше " несъразмерно применена сила " или нещо подобно???
Ми щото така им изнася.:grin: Ама все пак да си каже, че в тая Осетия нямаше изцяло прав. Лайната си смърдяха от двете страни. Признай....

Orm
07-01-2009, 00:57
Ми щото така им изнася.:grin: Ама все пак да си каже, че в тая Осетия нямаше изцяло прав. Лайната си смърдяха от двете страни. Признай....

Не отричам че може да е имало провокация , ама се убиват миротворци е забранено по всички правила. Но знам едно със сигурност че западните преси лъжеха ...... и то най безцеремонно , защото съм бил в Цхинвал и знам че CNN показваха точно този град нои го представяха като грузински град Гори.

Sunny
07-01-2009, 00:57
Руснаците не ги слагай при арабите . В грузия просто минаха . Арабите се трепят от преди Христа и не са се погодили .
П.С. Зарежи ги сега арабите , те са тема на друг разговор . Ставаше дума за газа и Русия

DerMeister
07-01-2009, 00:58
Не отричам че може да е имало провокация , ама се убиват миротворци е забранено по всички правила. Но знам едно със сигурност че западните преси лъжеха ...... и то най безцеремонно , защото съм бил в Цхинвал и знам че CNN показваха точно този град нои го представяха като грузински град Гори.
Те по CNN като ти кажат гудморнинг, погледни слънцето да не е ивнинг...

Orm
07-01-2009, 01:03
Руснаците не ги слагай при арабите . В грузия просто минаха . Арабите се трепят от преди Христа и не са се погодили .
П.С. Зарежи ги сега арабите , те са тема на друг разговор . Ставаше дума за газа и Русия


За газта какво по елементарно Украина не плаща , Русия им спира газта , те почват да крадат транзитната газ . За да не крадат , руснаците спират и транзита и оставят Украина да отговаря пред цяла Европа ( тука поне не могат да обвиняват руснаците щото има международни наблюдатели и те виждат че от Русия излиза газта а при тях не пристига. И е въпрос на време Европа да отпусне кредит на Украина ( или нещо подобно ) за да се разплати тя с Русия . А докато това всичко стане аз отивам да видя каде съм заврял духалката си делонги ( усетихте ли скритата реклама :))

Sunny
07-01-2009, 01:12
Мне , само антиреклама на Топлофикация :jumping:

Orm
07-01-2009, 01:13
Мне , само антиреклама на Топлофикация :jumping:

Чакай сега ще подгреем мазута и сме готови ..... аз вече съм сложил една тенджера мазут да се подгрява :)

Sunny
07-01-2009, 01:17
А кога се появи мародеро , ша тури катанеца и ще охлади страстите :bash:

fred
07-01-2009, 01:21
Правилно Рейгън определи Русия като империя на злото, най лошото е че ние станахме през последните 50 г придатък на това полуфеодално, полуробовладесско общество

Orm
07-01-2009, 04:09
Правилно Рейгън определи Русия като империя на злото, най лошото е че ние станахме през последните 50 г придатък на това полуфеодално, полуробовладесско общество

Още един промит мозък ....... Да fred ,Ти си Злото ( ти даже не си злото, а си придатък на злото ) а Рейган е доброто !!!!
fred - понякога е добре да четеш това което си написал преди да го споделиш с другите;)

Pinky
07-01-2009, 07:12
смешно е да наричаш другиго "промит мозък", в тази ситуация.

Ранобудниче
07-01-2009, 08:03
Още един промит мозък .......

ох, бееее...
по-добре го обърнете на самолети и хеликоптери.
къде е сега старата лисица, да си поговорите приятелски :)



п.п. може ли да те помоля нещо?
не бъди потвърждение на фразата: "насилието е последното средство на некомпетентния".
ако ще спориш, можеш и без обиди.
можеш - вече го видях.

Бобби
07-01-2009, 09:12
Нормално спаднаха мощтностите....:gruebel:
..вчера ми беше по студено....:cold: у нас...... в банята съм..:depressed:

Old Fox
07-01-2009, 09:24
къде е сега старата лисица, да си поговорите приятелски :).
Тука е... ама ме много ме наплашиха с формулите от МИО и си мълча. Пък и нямам време, който не вярва да се пробва да ми намери две цистерни с метан. От вчера сме почнали да търсим и няма штий и украинците ръйшли.

Ранобудниче
07-01-2009, 09:33
Тука е... ама ме много ме наплашиха с формулите от МИО и си мълча. Пък и нямам време, който не вярва да се пробва да ми намери две цистерни с метан. От вчера сме почнали да търсим и няма штий и украинците ръйшли.

аааа - не така!
тук спорът е дали Украйна ше го натресе на Русия или обратно, кой виновен и на кого му е по-голям.

виж, какво са случва у нас и защо така става, както виждаш, не представлява интерес (освен идеята всеки да се спасява поединично по стар нашенски обичай).

много се смях вчера на лафа, че бат Сережа "остро бил поставил на ПУТин въпроса.."..

остро се наведохме за пореден път, при това - с удоволствие.
мазохистично продължаваме да си висим в многодесетилетна зависимост от Русия, наместо предвидливо да си съграждаме и други пътечки :repuke:

Old Fox
07-01-2009, 09:56
Що се отнася до това какво се случва у нас ми е най-интересно следното:
Хем в Чирен имало запаси за 1 месец хем от вчера има затоврени училища и т.н.,
За обикновенните предприемачи дето разчитат на тоя газ пък изобщо не ми се мисли.

fein86
07-01-2009, 10:00
аааа - не така!
тук спорът е дали Украйна ше го натресе на Русия или обратно, кой виновен и на кого му е по-голям.

виж, какво са случва у нас и защо така става, както виждаш, не представлява интерес (освен идеята всеки да се спасява поединично по стар нашенски обичай).

много се смях вчера на лафа, че бат Сережа "остро бил поставил на ПУТин въпроса.."..

остро се наведохме за пореден път, при това - с удоволствие.
мазохистично продължаваме да си висим в многодесетилетна зависимост от Русия, наместо предвидливо да си съграждаме и други пътечки :repuke:

:gruebel: Я кажи според теб какви други пътечеки да си съграждаме, че аз нещо не ги виждам???????

koolio
07-01-2009, 10:06
:gruebel: Я кажи според теб какви други пътечеки да си съграждаме, че аз нещо не ги виждам???????
Пътечките трябваше да си ги съградим още при падането на режима, вместо да отрязваме руските пазари и да си унищожаваме производството. За съжаление тогава освен митингова демокрация се правеше и митингова иконимика. Резултатите са налице - сега нямаме полезни ходове.

Ранобудниче
07-01-2009, 10:10
Пътечките трябваше да си ги съградим още при падането на режима, вместо да отрязваме руските пазари и да си унищожаваме производството. За съжаление тогава освен митингова демокрация се правеше и митингова иконимика. Резултатите са налице - сега нямаме полезни ходове.

например да.

fein86
07-01-2009, 10:31
Пътечките трябваше да си ги съградим още при падането на режима, вместо да отрязваме руските пазари и да си унищожаваме производството. За съжаление тогава освен митингова демокрация се правеше и митингова иконимика. Резултатите са налице - сега нямаме полезни ходове.

Да де, ама май вече е прекалено късно!!!!!!!

търтей
07-01-2009, 10:34
избощо ако немам никви икономически отношени с рсфср най-добре
ко може и да им забраним да влизат в бг още по-убаво

pent
07-01-2009, 10:36
е как без рускинчета?

търтей
07-01-2009, 10:38
е как без рускинчета?

ше ги шлякаш в букурещи :sheep:

bager
07-01-2009, 10:55
Руснаците може да са всякакви, но в случая нас ни цакат украинците, това е!

bouncer
07-01-2009, 10:56
добре бе, ето:
Here is the Top 10, as listed by PPP GDP: Ranking Country Approximate GDP- Purchasing Power Parity
1 United States of America $13,860,000,000,000
2 China $7,043,000,000,000
3 Japan $4,305,000,000,000
4 India $2,965,000,000,000
5 Germany $2,833,000,000,000
6 United Kingdom $2,147,000,000,000
7 Russia $2,076,000,000,000
8 France $2,067,000,000,000
9 Brazil $1,838,000,000,000
10 Italy $1,800,000,000,000

сега дайте да си говорим обективно! Че Русия е ОГРОМЕН икономически фактор за Европа е ясно. за баба ми не е толкова ясно ма ако я питаш и това е верно. факт е че преди няколко години беше създаден опит да се създаде европейски петролен алианс който да се противопостави на руския монопол.......ми не стана...руснаците врътнаха И тогава кранчето за малко и показаха кой е по-космат. сега положението е същото само дето се твърди че Украйна краде газ....ми сигурно краде - нормално е. в момента Русия няма алтернативен пазар към ойто да измести фокуса си и за това ще продължи да работи с Европа респективно с Украйна...за сега. има планове да се построи газопровод и петролопровод към Китай и от там към Азия и тогава Европа може да се поебе от към гъза, но за сега това е пазара. ОБАЧЕ, мадараша както казва Търтея ще влезе в страшна криза ако соре да продава газ и петрол на Европа, но ще се справи, а поне 4-5 европейски икономики може и да не успеят. ние сме една със сигурност. Германия и Австрия също са много зависими от руските доставки. Украйна ще е една от най-засегнатите страни поради факта че те твърде много разчитат на печалбата от газопроводите и т.н.
А за резервите ни в Чирен - от там могат да се добиват 4.5 млн куб.м. на ден ако не се лъжа за цифрата, което обаче е твърде недостатъчно да покрие нуждите на страната. почти цялата ни индустрия е зависима от газа. почти няма голям завод който в момента да работи. и пак газта не достига. а ако заводите пуснат мощностите?!?

търтей
07-01-2009, 11:06
ОБАЧЕ, мадараша както казва Търтея ще влезе в страшна криза ако соре да продава газ и петрол на Европа, но ще се справи

не е ясно дали ще се справи

и то по социални причини

знаеш какъв рпоцент от населението на мадараша живе под ръба на екзистенц минимума и за които крепостни картошките са лукс
като ги изшиба кризата при наличие на един луд (а там лудите с лопата да ги ринеш) седемнайста година се повтаря като стой та гледай

morfius
07-01-2009, 11:11
Хъмкате, занимавате се с Русия, с Украйна и даже с ивицата Газа (макар да звучи сходно нема общо бре :-D), ама истината е доста по-различна.
Проблемите дето ги имаме са следствие от собствените ни управници, а не от външните фактори.
- още на 18.12.2008 Русия е изпратила предупреждение, че ще врътне кранчето... нашите чакат да спре газта, че да се замислят за алтернативи?!?
А ако тръгнем назад в годините ще видим, че сами сме си го наболи толкова ръбат и грозен... с договори и подходи подчиняващи ни изцяло на руските ресурси и фирмите монополисти.
Е да ни е честито новото старо управление и поредната му очевадна гавра с целия народец.
Не знам за руснаците - но ние определено сме с манталитет от времето на ранния феодализъм, я се поогледайте!

fein86
07-01-2009, 11:23
Хъмкате, занимавате се с Русия, с Украйна и даже с ивицата Газа (макар да звучи сходно нема общо бре :-D), ама истината е доста по-различна.
Проблемите дето ги имаме са следствие от собствените ни управници, а не от външните фактори.
- още на 18.12.2008 Русия е изпратила предупреждение, че ще врътне кранчето... нашите чакат да спре газта, че да се замислят за алтернативи?!?
А ако тръгнем назад в годините ще видим, че сами сме си го наболи толкова ръбат и грозен... с договори и подходи подчиняващи ни изцяло на руските ресурси и фирмите монополисти.
Е да ни е честито новото старо управление и поредната му очевадна гавра с целия народец.
Не знам за руснаците - но ние определено сме с манталитет от времето на ранния феодализъм, я се поогледайте!


Правилно, а да не говорим как ни го наби и ЕС с условието за спиране на АЕЦа та да ни приемат, а нашия министър, който се съгласи тогава(няма да спомена име,всички знаем кой), за мен е най-продажния и корумпиран тип в тази държава, наистина просто нашите управници само гледат как да се облагодетелстват за сметка на всички нас крепостните Амин!!! Такава некомпетентност и наглост няма в никое правителство по света, а ние като виждаме че без Русия сме едно голямо НИЩО(и ни го показаха тия дни) незнам на какво разчитаме с тия подмазвания на САЩ (а те даже не знаят че съществуваме) , тъпо според мен - мнооого тъпо :bash:

bouncer
07-01-2009, 11:32
не е ясно дали ще се справи

и то по социални причини

знаеш какъв рпоцент от населението на мадараша живе под ръба на екзистенц минимума и за които крепостни картошките са лукс
като ги изшиба кризата при наличие на един луд (а там лудите с лопата да ги ринеш) седемнайста година се повтаря като стой та гледай

факт, но и в бразилия много голям процент от населението живее много мизерно, пък са пред Русия. а братята руснаци могат да се изхранват само от метлургичната им индустрия!

koolio
07-01-2009, 11:41
избощо ако немам никви икономически отношени с рсфср най-добре
ко може и да им забраним да влизат в бг още по-убаво
е те тва имах предвид под митингова икономика.:bash:

nikolaaaay
07-01-2009, 11:42
Това е за невярващите!

По големина на икономиката, изчислена по паритета на покупателната стойност (ППС), Русия е сред страните с високи доходи и е заела осмо място в света
Начи ППС не е метод за изчисляване силата на икономиката, а само на покупателната способност в една държава. Ако една Лада в Русия струва 3000 долара, а един Кадилак в щатите е 30000, и средностат. руснак си го купува ладата с годишната си заплата, а американеца си купува кадилака също с годишната си заплата, то какъв показател е тва?!
Едно малко четиво: Чрез РРР се изравнява покупателната способност на отделните валути при елиминиране на разликата в цените между страните.
И още: Колкото е по-слабо развита една страна, толкова е по-голяма разликата между паритетната, от една страна, и номиналната, от друга, оценка на БВП. За всички страни от Централна и Източна Европа паритетната оценка превишава номиналната, т.е. при всички тях животът е по-евтин в сравнение с САЩ. Но за Еврозоната и Швейцария съотношението е обратно...

търтей
07-01-2009, 12:47
е те тва имах предвид под митингова икономика.:bash:

мога да ти го обосновя иконимески, ама няма даго разбереш :dark2:

hristugena
07-01-2009, 12:49
мога да ти го обосновя иконимески, ама няма даго разбереш :dark2:
Що бе пробвай!
Защо иначе ги четем тези "Financial Times", "Newsweek" и "Business Week".....:sleep:

Stoyan Georgiev
07-01-2009, 12:56
Що бе пробвай!
Защо иначе ги четем тези "Financial Times", "Newsweek" и "Business Week".....:sleep:

оти са цветни и има картинки на някои статии ?

hristugena
07-01-2009, 12:57
оти са цветни и има картинки на някои статии ?
За Вас няма ли "Playboy" колега?:oops:

Sunny
07-01-2009, 13:21
За Вас няма ли "Playboy" колега?:oops:
Е те там са шарени картинките ама само на някой има статии . :oops:

hristugena
07-01-2009, 13:22
Е те там са шарени картинките ама само на някой има статии . :oops:
Статии в "Playboy"- не съм ги чел....никога....:sleep:

morfius
07-01-2009, 13:41
Правилно, а да не говорим как ни го наби и ЕС с условието за спиране на АЕЦа та да ни приемат, а нашия министър, който се съгласи тогава(няма да спомена име,всички знаем кой), за мен е най-продажния и корумпиран тип в тази държава, наистина просто нашите управници само гледат как да се облагодетелстват за сметка на всички нас крепостните Амин!!! Такава некомпетентност и наглост няма в никое правителство по света, а ние като виждаме че без Русия сме едно голямо НИЩО(и ни го показаха тия дни) незнам на какво разчитаме с тия подмазвания на САЩ (а те даже не знаят че съществуваме) , тъпо според мен - мнооого тъпо :bash:

Я пак, че не помня кой точно пръв се натегна и подписа съкратените срокове за затваряне на блоковете?
Щото ЕС са си прави - подписал си - спазваш... проблема пак си е наш, щото наш управник се нагуши за да даде път на Черна Вода!
Аман от безпочвено коленичене... от Русия каквото сме получили все скапани последствия е имало!!!
На САЩ им е през оная работа за нас - ама нашите "управници" по стар навик от времето на 17 тата республика са с наколенките, та що да ни вземат на сериозно хАмериканците я ми кажи?
ЕС пък ни взеха само щото гонят геополитика, АЕЦа и цялата ни кочина изобщо не ги интересуват, ако не им бърка в джобовете.

koolio
07-01-2009, 15:03
мога да ти го обосновя иконимески, ама няма даго разбереш :dark2:

Е пробвай, пък ако не успея, ще питам някого.:jumping:
Мое и на айсиктира.

hristugena
07-01-2009, 15:12
пък ако не успея, ще питам някого.

Ако не успееш питай мен!:gruebel:

Kris
07-01-2009, 15:28
Ехее... пак разтегнахте локума до неузнаваемост .. важното е че парно няма и мръзна кът ескимос у нас си:dark2:

hristugena
07-01-2009, 15:33
Ехее... пак разтегнахте локума до неузнаваемост .. важното е че парно няма и мръзна кът ескимос у нас си:dark2:
Що не ходиш на работа? Там нема да мръзнеш....:jumping:
п.с.Или бачкаш на смени?

nikolaaaay
07-01-2009, 15:35
Ехее... пак разтегнахте локума до неузнаваемост .. важното е че парно няма и мръзна кът ескимос у нас си:dark2:
Е купи си климатик :torch:

viki
07-01-2009, 16:41
Подновяват доставките на газ към Европа тази вечер? (http://www.investor.bg/?cat=5&id=73889)
дано..http://www.foxes2.be/k/girl_sigh.gif

DerMeister
07-01-2009, 16:47
Един варненец слуша прогнозата за времето по телевизията:
- В София ще бъде минус 30 градуса...
Човекът веднага се обажда на приятел от столицата:
- Ало, много студено при вас бе,* минус 30 градуса!
- Не, само минус 15 е.
- По телевизията казват, че е минус 30.
- Е, навън може и толкова да е.

Orm
07-01-2009, 20:22
ох, бееее...
по-добре го обърнете на самолети и хеликоптери.
къде е сега старата лисица, да си поговорите приятелски :)



п.п. може ли да те помоля нещо?
не бъди потвърждение на фразата: "насилието е последното средство на некомпетентния".
ако ще спориш, можеш и без обиди.
можеш - вече го видях.


Промит мозък не е обида според мене .... а останалото са си неговите думи .....
Никого не съм тръгнал да обиждам , още повече пък добрия стар fred :dunno:

Orm
07-01-2009, 20:28
Айде да го кажем така ... ако зависеше от вас и в това положение се окаже България ( представете си невероятната ситуация ние продаваме газ на Европа която минава транзит през Сърбия ) Как щяхте да постъпите .

Не забравяйте че Русия продава газ от почти 20 години и това е първа случка дето има проблем ( и пак твърдя че не по тяхна вина)

Pebles
07-01-2009, 20:41
Абе от всякъде ни е.ат!!!!
Докато си траем така ще е......

fein86
07-01-2009, 20:50
Абе от всякъде ни е.ат!!!!
Докато си траем така ще е......

Ние винаги ще си траем, нас ни бива само е така тук да си говорим(за есички българи говоря) ама като дойде време да действаме всички се покриваме!!! включително Аз,Ти и всички останали, това е защото не можем да се организираме!!! Всеки си казва "защо да се занимавам, нека другите го направят"

georgyg
07-01-2009, 21:20
Абе от всякъде ни е.ат!!!!
Докато си траем така ще е......

Можеш ли да ми обаясниш какво трябва да направим в тази ситуация?

Варианти:

1. Да кажем на Украйна да не ни крадат, защото ни е студено, не е морално, а и си плащаме?
2. Да кажем на Русия да пуска колкото се може повече, та колкото и Украйна да краде да остане и за нас нещо?
3. Да заплашим Украйна..........
4. Да чакаме просто да се разберат и ЕС малко да натисне, защото и на тях им е студено.
5. Да си пуснем 3 блок на АЕЦ и :biker:
Има и други вариации ама засега толкова.


п.с. не се заяждам, но просто някой изказвения меко казано не са много осмислени.

Ранобудниче
08-01-2009, 00:45
Айде да го кажем така ... ако зависеше от вас и в това положение се окаже България ( представете си невероятната ситуация ние продаваме газ на Европа която минава транзит през Сърбия ) Как щяхте да постъпите .

Не забравяйте че Русия продава газ от почти 20 години и това е първа случка дето има проблем ( и пак твърдя че не по тяхна вина)


знаеш ли колко ми дреме за ситуацията между Русия и Украйна, дарлинг?
ич таман.
дреме ми, че поради някаква си там ситуация между някакви си две (различни от България) страни, пати нашата държава и всеки един от нас поотделно.
и изобщо не ми е интересно точно в момента упражнението да се поставям на страната на тоя или оня развяващ се демонстративно къс и мек (и нема как да е инак, щото тия, дето стават, се доказват по едни други начини).

всъщност, съвсем лекинко ме изнервя фактът, че отново сме на колене и длани, готови да направим фелацио на всички, които дори не го искат твърде настоятелно от нас, че при това - и на студено.

разбираш ли, спорът между Русия и Украйна е последната ми грижа - кой крив, кой прав - да се оправят, не са малки деца.

пука ми само за това, че по някаква необяснима (дали) причина за пореден път го отнасяме в ситуация, в която изобщо, ама хич нямаме пръст (само г*з).
и както в оня лаф - все си мисля, че сме стигнали дъното и пак успявам да се удивя колко усърдно можем да кОпаме още надолу.

Ранобудниче
08-01-2009, 00:53
Можеш ли да ми обаясниш какво трябва да направим в тази ситуация?

Варианти:

1. Да кажем на Украйна да не ни крадат, защото ни е студено, не е морално, а и си плащаме?
2. Да кажем на Русия да пуска колкото се може повече, та колкото и Украйна да краде да остане и за нас нещо?
3. Да заплашим Украйна..........
4. Да чакаме просто да се разберат и ЕС малко да натисне, защото и на тях им е студено.
5. Да си пуснем 3 блок на АЕЦ и :biker:
Има и други вариации ама засега толкова.


п.с. не се заяждам, но просто някой изказвения меко казано не са много осмислени.


но принципно има вариант, който би ни помогнал да намалим риска от бъдещи грешки - да речем, по избори да отидем да гласуваме, наместо да отскочим до вилата, на реката, на барбекю, в кварталната кръчма или просто ни мързи :)

Живко преди време беше казал нещо, с което съм много съгласна - който не ходи да гласува, няма право да мрънка.
докато чакаме друг да ни оправи, все ще си ходим "оправени".

fein86
08-01-2009, 01:54
но принципно има вариант, който би ни помогнал да намалим риска от бъдещи грешки - да речем, по избори да отидем да гласуваме, наместо да отскочим до вилата, на реката, на барбекю, в кварталната кръчма или просто ни мързи :)

Живко преди време беше казал нещо, с което съм много съгласна - който не ходи да гласува, няма право да мрънка.
докато чакаме друг да ни оправи, все ще си ходим "оправени".

Скъпа колежке, не го приемай като заяждане(просто изразявам мнението си), но имам простия въпрос - за кой да гласуваме???

И в момента в който ми отговориш,ти обещавам,че ще изтъкна толкова компромати за него и партията му, че пак ще дойдем на това, че всички са еднакви(просто по различен начин говорят), а пък и с нашето гласуване не виждам как бихме повлияли за в бъдеще на подобна криза, впредвид толкова развитата икономика на страните от ЕС и пак клекнаха и те и не могат да си намерят място, защото икономиките им са толкова тясно свързани вече с природния газ, та камо ли нашата икономически изостанала държавица!!!

pavlin
08-01-2009, 03:00
избощо ако немам никви икономически отношени с рсфср най-добре
ко може и да им забраним да влизат в бг още по-убаво

А с кого да имаме икономически отношения тогава, ние сме много добри на отричането ама да си защитаваме националните интереси никакви ни няма.

Ранобудниче
08-01-2009, 08:35
Скъпа колежке, не го приемай като заяждане(просто изразявам мнението си), но имам простия въпрос - за кой да гласуваме???
...


уморени млади хора :(
млади човече, имаш глава на раменете си, мисли и сам ще решиш за кого да гласуваш - защо чакаш някой да ти каже?


...
И в момента в който ми отговориш,ти обещавам,че ще изтъкна толкова компромати за него и партията му, че пак ще дойдем на това, че всички са еднакви(просто по различен начин говорят), ...

само безгрешен човек има право да говори по този начин.
ти безгрешен ли си?
обърни внимание на старта в гледната си точка: не "кой, въпреки кусурите си (`щото ти можеш ли да сложиш ръка на сърцето си и да заявиш "аз съм идеален"?) ще свърши работа", а "ще изтъкна толкова компромати за него и партията му".
по какъв начин това ти помага? хайде, не на всички, но на теб персонално? не държа да ми отговаряш - наясно съм.
твърде много слушани разговори на уморени възрастни, сюрнгер и после цитати, без да са прекарани през собствената призма.

повярвай ми - излишно ти е.
отричане, което убива само и единствено собствените ти нервни клетки.

казвам ти го съвсем приятелски и с молба да се замислиш :)

Pinky
08-01-2009, 09:57
Ама не, изтъквай компромати. После провери в речника какво означава тази дума.
Имаме и много показателен случай, при който изкарване на компромати губи битката и войната.

Ако искаш съвет, гласувай консервативно. Това се прави в условия на криза. Само използвай главата си.

Mind_Control
08-01-2009, 10:09
При такъв сериозен гаф от страна на управляващите във всяка една нормална държава ще свалят правителството. Както вече разбрахте, мръсните гадини са знаели още преди коледа за спирането на газта и изведнъж се правят на изненадани. Къде е турската ку..ва Емел Етем точно по време на тази огромна криза, нали тя отговаря за кризите в България- кой знае на кой остров прави свирки. И като цяло това правителство си е е.ло майката и прави гаф след гаф, мислите ли, че е резонно да губиме ценно време от живота си и да чакаме следващите избори? Първоначално мислех да не ходя на този протест на 14.01, но чашата преля.. Така, че аз също ще се присъединя на този протест.

georgyg
08-01-2009, 11:00
@Mind_Control нещо бъркаш министерствата ми се струва.
Ама то както е почнало се сетих за един стар виц:

Звъни телефона.
Да моля
Електроснабдяване ли сте?
Не, водоснобдяване!
А и на Вас да Ви........ майката :respect:

Едит: Прочетох и в другата тема какво си писал и по твоето изказване стигам до извода, че каката трбява за въглища да ходи да носи, че няма синьо гориво за алтернатива. Помислете малко предварително като ги пишете нещата, все пак това не е тинейджърски форум за лица до 16 години.

търтей
08-01-2009, 11:02
Е пробвай, пък ако не успея, ще питам някого.:jumping:
Мое и на айсиктира.

ше провам
чети книжки
може да почнеш от тук:
http://www.chitanka.info/lib/text/10048

pent
08-01-2009, 16:24
http://jokeoffice.com/2009/01/08/lord-of-the-gass/

Mind_Control
08-01-2009, 16:42
@Mind_Control нещо бъркаш министерствата ми се струва.
Ама то както е почнало се сетих за един стар виц:

Звъни телефона.
Да моля
Електроснабдяване ли сте?
Не, водоснобдяване!
А и на Вас да Ви........ майката :respect:

Едит: Прочетох и в другата тема какво си писал и по твоето изказване стигам до извода, че каката трбява за въглища да ходи да носи, че няма синьо гориво за алтернатива. Помислете малко предварително като ги пишете нещата, все пак това не е тинейджърски форум за лица до 16 години.

Не, ама поне да се направи, че върши работа..

Stoyan Georgiev
08-01-2009, 16:48
я споделете сега метан има ли по метан-станциите, или да не се разкарвам да зареждам ?

fein86
08-01-2009, 17:41
уморени млади хора :(
млади човече, имаш глава на раменете си, мисли и сам ще решиш за кого да гласуваш - защо чакаш някой да ти каже?



само безгрешен човек има право да говори по този начин.
ти безгрешен ли си?
обърни внимание на старта в гледната си точка: не "кой, въпреки кусурите си (`щото ти можеш ли да сложиш ръка на сърцето си и да заявиш "аз съм идеален"?) ще свърши работа", а "ще изтъкна толкова компромати за него и партията му".
по какъв начин това ти помага? хайде, не на всички, но на теб персонално? не държа да ми отговаряш - наясно съм.
твърде много слушани разговори на уморени възрастни, сюрнгер и после цитати, без да са прекарани през собствената призма.

повярвай ми - излишно ти е.
отричане, което убива само и единствено собствените ти нервни клетки.

казвам ти го съвсем приятелски и с молба да се замислиш :)


Това което ти казах си е мое мнение и ако става на въпрос досега винаги съм си гласувал - просто въпреки че гласувах за сегашното правителство(изключвам НДСВ и ДПС), пак виждам същото!!! Крадат и то повече от предишните(Евро фондовете), а сега ако гласувам за предишните или по-предишните пак ще си е същото(те са ненаситни), а като гледам по листите виждам все същите познати лица, което не ме окуражава много :frown:. А изобщо не слушам възрастните, защото сам си постигнах място в листата за общински съветници на местните избори и от партията към която бях ме избраха точно защото имам собствено мнение, а не използвам чуждото!!! И за протокола партията ни беше на трето място което ми дава достатъчно самочувствие да не ми е нужно да използвам чужди думи за да направя впечатление!!! А реално погледнато във всички партии трябва да се направят рационални промени в състава и администрацията(особено) за да има резултат, защото дори да дойдат нови лица, а старите да изчезнат, тези нови лица ще са просто кукли на конци на старата администрация която е вече толкова обиграна!!!

bouncer
08-01-2009, 18:01
другари и другарки,

тука има една основна грешка - Русия грам не ни е виновна че не сме си осигуирили алтернативни източници на газ. имат си продукт, имат си продуктова политика, имат си право да правят каквото искат с този продукт защото са МОНОПОЛИСТИ!!! като не им изнася на европейците да си купуват газ от иран и либия....на малко бил и не стигало за всички, грам не ги ибе руснаците! енд ъф стори! проблемите ни са ТУК. не в Русия. а Търтея много не дразни защото е супер фанатизиран и за всичко са виновни руснаците! за студа, за глобалното затопляне, за трошливите алфи, за тва че не му става, за тва че му става ама е вече късно и т.н и т.н. много симпатичен младеж ма всичко с мярка!

koolio
08-01-2009, 22:04
ше провам
чети книжки
може да почнеш от тук:
http://www.chitanka.info/lib/text/10048
Чета бе, търтей, от петгодишен се научих и не съм спирал.8-) И това, дето го пусна съм го чел. Ма кво общо има с руските пазари? Пак да подчертая - говорим за пазари, не за държава.

Orm
08-01-2009, 22:09
Та някой ще каже ли тези алтернативни варианти за газ кои са, че аз нещо не се сещам .

Orm
08-01-2009, 22:12
Абе Търтей , стига с този Захари Стоянов...... винаги има кой да каже на черното бяло и обратното .... :) Като например ти :)

Ранобудниче
08-01-2009, 22:32
Това което ти казах си е мое мнение и ако става на въпрос досега винаги съм си гласувал - просто въпреки че гласувах за сегашното правителство(изключвам НДСВ и ДПС), пак виждам същото!!! Крадат и то повече от предишните(Евро фондовете), а сега ако гласувам за предишните или по-предишните пак ще си е същото(те са ненаситни), а като гледам по листите виждам все същите познати лица, което не ме окуражава много :frown:. А изобщо не слушам възрастните, защото сам си постигнах място в листата за общински съветници на местните избори и от партията към която бях ме избраха точно защото имам собствено мнение, а не използвам чуждото!!! И за протокола партията ни беше на трето място което ми дава достатъчно самочувствие да не ми е нужно да използвам чужди думи за да направя впечатление!!! А реално погледнато във всички партии трябва да се направят рационални промени в състава и администрацията(особено) за да има резултат, защото дори да дойдат нови лица, а старите да изчезнат, тези нови лица ще са просто кукли на конци на старата администрация която е вече толкова обиграна!!!


радвам се за теб :)

търтей
09-01-2009, 10:18
Пак да подчертая - говорим за пазари, не за държава.

щом не виждаш връзката не си чел достатъчно :upsidedwnsmiley:

fred
20-01-2009, 20:07
Е това от мен
http://www.capital.bg/show.php?storyid=616139

fred
20-01-2009, 20:09
QUOTE=Orm;388796]Още един промит мозък ....... Да fred ,Ти си Злото ( ти даже не си злото, а си придатък на злото ) а Рейган е доброто !!!!
fred - понякога е добре да четеш това което си написал преди да го споделиш с другите;)[/QUOTE]

Ако беше промит, щях да гледам на Изток :Suicide:
А ти сега ми кажил колко българи е избил Рейгън, САЩ в частност и колко СССР, за Русия не говоря, не че няма такива
И второ, като ти покажа тези твърдеия от страна на Левски, Раковски, Захари Стоянов, Каравелов и Стамоболов, ще ми кажеш ли и на тях кой им е промил мокъзака?:razz::ritter:[