PDA

View Full Version : Българи ли сме ?14.1.2009



WhitePower
07-01-2009, 11:19
http://vbox7.com/play:6ce28c45&ef=1

fein86
07-01-2009, 11:42
http://vbox7.com/play:6ce28c45&ef=1

:-( Много е тъжно да гледаме как нашата родина гасне малко по-малко заради некомпетенстността на управниците, а държавата наистина сме ние и с всеки акт на глупост на управниците ние биваме ощетявани и както се казва "Ако сега гледаме от дъното на чашата, скоро ще гледаме дъното отдолу", а най- лошото е, че най-често за това говорят точно тези които ни докарват до това положение в смисал "Крадеца вика-дръжте крадеца" . Корупцията е на всички нива на властта и не само в управлението ами и във Администрацията, която при повечето правителства си остава(горе дилу е пожизнена) и по този начин дори някое управление да иска промени тази администрация пропита от корупция и останала без грам морални ценности(въпреки че всеки казва колко е загрижен) опорочава и малкото желание на някой да промени начина ни на живот, а когато това стане на него не му остава нищо друго освен да стане като тях:? , а не се вижда и вариант за промяна на това, ако някой наистина го реши веднага го :goodnight: или му намират цаката и бива уволнен дисциплинарно!!! Оправия няма и като гледам няма и да има!!!

galinves71
07-01-2009, 11:44
всичко това е вярно за жалост но нека не забравяме че всички тези политически личностти произхождат от нас и са там благодарение на нас.1 пресен пример от вчера.спират газта към няколко страни включително и за нас,нашите родни политици въпреки различието им към партийна принадлежност,не вземат да се съберат и да обмислят начин за спасяването от студ на децата в училища и градини а,започват с нещо от рода(ще искаме оставки на министри поради това и онова).няма лошо,нека искат но 1во решат проблема а после правят другото.въпреки че са от различни партии те за това са от всичките избрани за депутати за да си помагат а не да ходят в парламента за да гледат кой-кога згафил и да искат да го махнат.е до тогава ще е така.

fein86
07-01-2009, 11:51
всичко това е вярно за жалост но нека не забравяме че всички тези политически личностти произхождат от нас и са там благодарение на нас.1 пресен пример от вчера.спират газта към няколко страни включително и за нас,нашите родни политици въпреки различието им към партийна принадлежност,не вземат да се съберат и да обмислят начин за спасяването от студ на децата в училища и градини а,започват с нещо от рода(ще искаме оставки на министри поради това и онова).няма лошо,нека искат но 1во решат проблема а после правят другото.въпреки че са от различни партии те за това са от всичките избрани за депутати за да си помагат а не да ходят в парламента за да гледат кой-кога згафил и да искат да го махнат.е до тогава ще е така.


Лошото колега е, че те вече са окупирали тези позиции и много трудно ще позволят на някой свестен да се добере до властта, да не кажа даже че добере ли се до властта някой свестен искащ промени човек ще бъде застрелян още с първия си акт за сваляне на имунитета на всички досегашни управляващи от 89насам, понеже те ще бъдат съдени за престъпления от толкова тежък характер, че направо е плашещо и за мен като се сетя какви престъпления са извършвани през тези години на беззаконие!!!

qpwo
07-01-2009, 12:08
Абе как ще са избрани от нас ве... Те са си там. Едни и същи.. Викат важно да гласуваш. И за които да гласуваш те са все там.... Ако има правно основание, осъдителна присъда и всичките там неща които трябва, лично ще им ритам столчетата под бесилото...

Pinky
07-01-2009, 13:20
С действията или бездействията си, ние всички сме ги избирали.

galinves71
07-01-2009, 13:33
С действията или бездействията си, ние всички сме ги избирали.

:th_up:

Furious 155
07-01-2009, 13:33
С действията или бездействията си, ние всички сме ги избирали.
пак не съм съгласен...това че гласуваш, не означава че като си гласувал, гласа ти е вярно отчетен... те си се избират пак! Имаше един такъв виц преди години:
-Другарю Живков, откраднаха резултатите от изборите!!!
-Кои избори?
-Предстоящите!

Та гласуването пак е начин за манипулация и управление на обикновения човечец...

Stoyan Georgiev
07-01-2009, 13:34
не сме

galinves71
07-01-2009, 13:45
пак избихме на политика нещо което е много сложна материя особено в БГ но,много по-лесно ще ни бъде ако се научим да признаваме грешките си които съвсем не са малко но уви.

morfius
07-01-2009, 13:49
Напротив - сме, но не само с гласуването си, а и с действията и бездействията си през мандатните периоди!
Докато чакаме друг да ни оправя, докато мислим само как да преебем системата, докато искаме всичко наготово, докато мислим как на Вуте да е зле, докато викаме - луд ли си вместо да кажем евала, докато се оправдаваме с каквото и който се сетим за да не правим дори най-дребното нещо все такива ще ни управляват - И ВСЕ ТАКА ЩЕ СИ ГИ ЗАСЛУЖАВАМЕ!

Derry
07-01-2009, 14:06
Ако имахме мажоритарна избирателна система щяхме да знаем за кого гласуваме. Относно газта всичките шматки горе въобще не ги интересува, интересува ги някои евро фонд да откраднат или каквото има там. Ама хората били зле, студено, няма никакво значение, тока щял да гасне, ми голяма работа.
Имам две въжета по 50 метра, колегата дето ще рита столчетата да си го донесе, дървета колкот щеш, ще намерим де да бесим, само някои по желание да достави 10 бр. политици, желателно настоящи министри .:repuke:

fein86
07-01-2009, 16:52
Ако имахме мажоритарна избирателна система щяхме да знаем за кого гласуваме. Относно газта всичките шматки горе въобще не ги интересува, интересува ги някои евро фонд да откраднат или каквото има там. Ама хората били зле, студено, няма никакво значение, тока щял да гасне, ми голяма работа.
Имам две въжета по 50 метра, колегата дето ще рита столчетата да си го донесе, дървета колкот щеш, ще намерим де да бесим, само някои по желание да достави 10 бр. политици, желателно настоящи министри .:repuke:

Е кво само десетина ли??? А тия преди тях, те не по-малко са виновни за положението ни, като тръгнем от 89а насам и всичко под ножа, ама не само управниците, също и тъй наречените мутри, защото те пък колко народ са изтормозили с изнудвания и тем подобни!!! Само, че всички знаем че това няма как да стане, защото винаги всички гледаме да се спасим по единично и никога няма да успеем да се обединим за такава кауза!!! Най-бързия пример - предложих да се съберем за обща снимка и какво стана - същото :grin: Просто сме си такива ние Българите(някога горд народ, а сега не искам даже да казвам думата, че ме е срам да го изреча)

Derry
07-01-2009, 17:11
Е кво само десетина ли??? ...

Като за начало

Bonev
07-01-2009, 17:57
Добре де, тука само разсъждаваме! А не може ли и ние да се включим в мероприятието?!?
АЗ ЛИЧНО ЩЕ ПРИСЪСТВАМ!!! ТРЯБВА ЕДИН ПЪТ ЗАВИНАГИ СА СЕ СЛОЖИ КРАЙ НА ТАА ГАВРА С НАРОДА!!!

RPWWD
07-01-2009, 17:58
Добре че в календара няма 88-ма дата, че тия плешиви идиоти щяха да го направят тогава. Не на расизма!

Bonev
07-01-2009, 18:07
ЛЕ-ЛЕ-Е-Е, КАТО ГЛЕДАМ КАКЪВ ИНТЕРЕС ИМА КЪМ ТОВА МЕТОПРИЯТИЕ МИ СТАВА ЯСНО ЩО СМЕ НА ТОО ХАЛ!!! НЕМА НИКОЙ В КЪЩИ........
НИКОГА НЯМА ДА СЕ ОПРАВИМЕ ЕЙ-Й-Й!!!!!!!!!

qpwo
07-01-2009, 18:38
Добре де, тука само разсъждаваме! А не може ли и ние да се включим в мероприятието?!?
АЗ ЛИЧНО ЩЕ ПРИСЪСТВАМ!!! ТРЯБВА ЕДИН ПЪТ ЗАВИНАГИ СА СЕ СЛОЖИ КРАЙ НА ТАА ГАВРА С НАРОДА!!!
Алфистите - ,, ЗА справедливост '' ... ...:biker:

Bonev
07-01-2009, 18:49
Алфистите - ,, ЗА справедливост '' ... ...:biker:

Що бре, може да влезнеме в историята на България:grin:
Представяш ли си с голями букви на първа станица на всички ежедневници: "Клуб Алфа Ромео България свали правителството" - например:grin:
Но наистина трябва да се включим в това мероприятие, все някой път ще се получи, дано е този път...

reptli
07-01-2009, 18:54
интересно ми е като свалите правителството,кой ще дойде да ни оправлява?Иван Костов или Б.Б. :gruebel:

трябва да си променим мисленето!В тема от този раздел сме си показали колко сме "добрички" всички до един.Докато мислим как да прекараме другите няма да се оправим:bash: :)

Kuku
07-01-2009, 19:03
Колеги, кога най-после ще разберете основните неща за тези мероприятия - НЕ се правят така, НЕ променят нищо и НЕ решават нищо :!:
Всичко много отдавна е решено, направено и сценария е написан от хората, които.... да кажем просто "държат писалката" - това не са нито млекаря, нито учителя, нито лекаря, нито дори алфиста :idea:
Стига с тая пропаганда, стига с тия провокации, стига с това овче поведение....

hristugena
07-01-2009, 19:16
Сега последно българи ли сме?:gruebel:

Mury
07-01-2009, 21:07
Колеги, кога най-после ще разберете основните неща за тези мероприятия - НЕ се правят така, НЕ променят нищо и НЕ решават нищо :!:
Всичко много отдавна е решено, направено и сценария е написан от хората, които.... да кажем просто "държат писалката" - това не са нито млекаря, нито учителя, нито лекаря, нито дори алфиста :idea:
Стига с тая пропаганда, стига с тия провокации, стига с това овче поведение....

Абсолютно вярно брат,никакъв ефект:bash::bash:

Bonev
07-01-2009, 21:26
Колеги, кога най-после ще разберете основните неща за тези мероприятия - НЕ се правят така, НЕ променят нищо и НЕ решават нищо :!:
Всичко много отдавна е решено, направено и сценария е написан от хората, които.... да кажем просто "държат писалката" - това не са нито млекаря, нито учителя, нито лекаря, нито дори алфиста :idea:
Стига с тая пропаганда, стига с тия провокации, стига с това овче поведение....

Знам че си прав колега, но ми се искаше да не е така! Яд ме е че сетоим със скръстени ръце, докато ония си гушкат и ни опъват ама яко.
Добре де, а защо в други страни може да се постигне нещо по този начин. На нас и 10 лв. да ни направят примерно бензина, ще псуваме между нас си "онези" и пак нищо! Е какъв е вариянта, да си траем или да се изкрещиме срещу тях, дори да няма полза от това. Все пак ще знаеш че не си стоял безмълвен а си показал отношението си!
Това разбира се е мое лично мнение и въобще, ама въобще не ангажирам никой с него!!!
Д@ба тия политици.....:bash:

vikoalfa
07-01-2009, 22:00
Съжалявам,че трябва да съм краен...
Ма явно танковете трябва да излязат на жълтите паветата.Само военните ще ни оправят.Българската политика така се изродила,че не метла ,а прахосмукачка трябва,затворени сме в някакъв дяволски триъгълник.Политик е синоним на крадец...
Няма държава.
Няма нация.
Няма национално самосъзнание.
Няма България.
Всичко трябва да се разруши и да се гради наново всичко.Трябва да се промени цялото мислене на народа.За да изкараш пари трябва здрава работа,а не далавера само да се гони.
Мишоци сме,всички сме клавиатурни мишоци...Аз съм добре другите да го ду.ат-с тая реплика няма нещата да се случат.



Не питайте какво държавата ще ви даде,а питайте какво Вие може да дадете на държавата.
Дж.Кенеди

Лошото е,че държава няма.

Bonev
07-01-2009, 23:38
Съжалявам,че трябва да съм краен...
Ма явно танковете трябва да излязат на жълтите паветата.Само военните ще ни оправят.Българската политика така се изродила,че не метла ,а прахосмукачка трябва,затворени сме в някакъв дяволски триъгълник.Политик е синоним на крадец...
Няма държава.
Няма нация.
Няма национално самосъзнание.
Няма България.
Всичко трябва да се разруши и да се гради наново всичко.Трябва да се промени цялото мислене на народа.За да изкараш пари трябва здрава работа,а не далавера само да се гони.
Мишоци сме,всички сме клавиатурни мишоци...Аз съм добре другите да го ду.ат-с тая реплика няма нещата да се случат.



Не питайте какво държавата ще ви даде,а питайте какво Вие може да дадете на държавата.
Дж.Кенеди

Лошото е,че държава няма.

:yes::yes::yes:

reptli
08-01-2009, 00:05
държава има.България я има ако не верваш виж картата



Сега последно българи ли сме?:gruebel:

до там ли се стигна да се питаме българи ли сме:shocking:

fein86
08-01-2009, 00:16
до там ли се стигна да се питаме българи ли сме:shocking:

Очевидно да колега, след като по цял свят българин стана синоним за джепчия,мързел и т.н., ние които не сме такива почваме вече да се питаме :gruebel: , а иначе и аз не виждам какво друго може да оправи нещата освен един истински генерал начело на армията и едно военно положение при което да започне изграждането на истинска демокрацията, а не на тази АНАРХИЯ И ВАНДАЛИЗЪМ спрямо всички ценности било то морални или природни!!!

Вярно е, че тези мерки са крайни, но при такова крайно беззаконие и потъпкване на народа от страна на управниците се изискват и крайни мерки!!!

galinves71
08-01-2009, 08:19
айдеее пак отцепихте на друга вълна

Susscrofa
08-01-2009, 08:54
Колеги, кога най-после ще разберете основните неща за тези мероприятия - НЕ се правят така, НЕ променят нищо и НЕ решават нищо :!:
Всичко много отдавна е решено, направено и сценария е написан от хората, които.... да кажем просто "държат писалката" - това не са нито млекаря, нито учителя, нито лекаря, нито дори алфиста :idea:
Стига с тая пропаганда, стига с тия провокации, стига с това овче поведение....

Всичко било написано и отдавна решено..........Време е отново някой да пусне теория на конспирацията. Някъде хора с черни качулки на главите решават нашето бъдеще. Колко елементарно. Ако само за час някой седне да прочете една леко историческа книжка, ще разбере, че нещата не са никак толкова прости и толкова "подредени". Много пъти дори случайно, са ставали толкова много бунтове, преврати, революции и т.н. Разбира се, зад тях винаги стоят други "хиени" готови да яхнат народното недовлство, но това не означава, че нещата няма да се променят. Пропаганда правиш ти колега. Пропаганда за овчедушие и някакъв изроден тип на смиреност. Няма световен заговор срещу нас стига с тази елементарна и ужасяващо безпочвена теория. Всичко може да бъде променено, просто трябва воля. Убеден съм, че страшно много хора в миналото когато са чували и слушали идеите на Левски за чиста и свята република са си казвали, "Къде е тръгнал тоя бе, къде ще се занимава с тези хиени, с тези империи, как ще променим нещо", но но но все пак нещата са се променили............Вярата и волята са начина за промяна, другото и примиренчески и робски тип на поведение. :drinking::drinking::drinking:

Mind_Control
08-01-2009, 10:24
При такъв сериозен гаф (с газта) от страна на управляващите във всяка една нормална държава ще свалят правителството. Както вече разбрахте, мръсните гадини са знаели още преди коледа за спирането на газта и изведнъж се правят на изненадани. Къде е турската ку..ва Емел Етем точно по време на тази огромна криза, нали тя отговаря за кризите в България- кой знае на кой остров прави свирки. И като цяло това правителство си е е.ло майката и прави гаф след гаф, мислите ли, че е резонно да губиме ценно време от живота си и да чакаме следващите избори? Първоначално мислех да не ходя на този протест на 14.01, но чашата преля.. Така, че аз също ще се присъединя на този протест.

А тия дето много знаят как се прави да кажат, как, като не е така! Или може би им харесва сегашното положение или просто говорят, колкото да се оправдаят! Как в Италия през месец могат да свалят правителството, заради неизпълнени обещания- точно с излизане на народа по улиците и гледам не живеят по зле от нас!

Derry
08-01-2009, 11:08
Всичко може пък каквото и да са решили някои си там горе или в сянка, лошото е, че за да стане трябва да се утрепе тоя оня и в бързината не се знае да не станат грешки. Мина ни времето по мирен път да се оправяме. Мирните ни протести са много никакви. когато земеделците протестираха от нашия кооператив ходиха с машините да поседят покраи пътя, а трябваше да се шляпнат на средата на пътя взимаш си ключовете от м ашината и които иска да ходи да я мести, след 2-3 дни все някои ще се сети за какво шосетата са блокирани. абе всиките ни протести едни полвинчати. Всико може да се промени, само трябва да се пошматкаме насам натам 450-500 години и всичко ще се оправи от самосебе си или пък китаиците ще ни освободят :). Ако не да ходим някаде и дружно да блеем човек никога не знае кое ще свърши работа.

Pinky
08-01-2009, 11:16
А колко по-лесно щеше да е, ако протестиращите знаят защо протестират...

morfius
08-01-2009, 11:41
А колко по-лесно щеше да е, ако протестиращите знаят защо протестират...

Имаме БИНГО!

Susscrofa
08-01-2009, 13:09
А колко по-лесно щеше да е, ако протестиращите знаят защо протестират...

А ти защо мислиш, че те незнаят защо протестират, по тъпи от теб ли са. :drinking:

Pinky
08-01-2009, 13:20
Нали не очакваш да отговоря на такава провокация? :)

Susscrofa
08-01-2009, 13:25
Нали не очакваш да отговоря на такава провокация? :)

Аз нищо не очаквам, защото хора с подобен начин на мислене са ми ясни. Не те питам нищо, казвам ти нещо и виждам, че си ме разбрал. :drinking:

Pinky
08-01-2009, 13:29
хора с подобен начин на мислене са ми ясни.

Защо, по-тъпи ли са? :)

Susscrofa
08-01-2009, 13:37
Защо, по-тъпи ли са? :)

Не, но мислят, че са по умни от другите. За това в България скоро няма да имаме референдум, защото някой се мисли за по умен и достоен да взема решения относно живота на друг. :drinking:

търтей
08-01-2009, 13:44
не е теория на конспирацията
съвсем си е истина
е четете:
http://www.chitanka.info/lib/text/10048
нищо не се е променило за последните 100 години

Pinky
08-01-2009, 13:50
В случая не става ли въпрос за протести срещу неясни истории, без да се предлагат конкретни мерки? За какви решения изобщо говорим? И как стана така, че щом не съм съгласен с 1000 човека, нищожен процент от населението, вземам решения от тяхно име?

Susscrofa
08-01-2009, 14:05
В случая не става ли въпрос за протести срещу неясни истории, без да се предлагат конкретни мерки? За какви решения изобщо говорим? И как стана така, че щом не съм съгласен с 1000 човека, нищожен процент от населението, вземам решения от тяхно име?

Мерките ще ги предложат управляващите, а тези сега не могат, сменят се и идват други, ако и те не могат други и т.н. Няма да откриваме топлата вода нали?:drinking:
Винаги има друга възможност.:drinking:

Susscrofa
08-01-2009, 14:09
не е теория на конспирацията
съвсем си е истина
е четете:
http://www.chitanka.info/lib/text/10048
нищо не се е променило за последните 100 години

Неберемедов, имам по високо мнение за теб, недей с това словоблудство. Аз продължавам да твърдя, че за всичко сме си виновни ние, и че всичко е в нашите ръце. Ние можем, и трябва да променим нещата. Имперски интереси винаги е имало, но при руските ние получихме нещо в замяна, което е всичко за една нация и държава и то е Независимост (не енергийна де......):bouncing_smiley:

търтей
08-01-2009, 14:12
Неберемедов, имам по високо мнение за теб, недей с това словоблудство. Аз продължавам да твърдя, че за всичко сме си виновни ние, и че всичко е в нашите ръце. Ние можем, и трябва да променим нещата. Имперски интереси винаги е имало, но при руските ние получихме нещо в замяна, което е всичко за една нация и държава и то е Независимост (не енергийна де......):bouncing_smiley:

независимост не сме получили благодарение на русия, а въпреки огромното нежелание на русия

чети фнимателно историята

а за енергийната ...


инамче естествено че ние сме виновни
секи народ си заслужава управниците
тия кълвачи дупелизци и продажници ние сме си ги сложили да ни уравляват

Stoyan Georgiev
08-01-2009, 14:14
тия кълвачи дупелизци и продажници ние сме си ги сложили да ни уравляват
тва директно отива в подписа

Pinky
08-01-2009, 14:33
Мерките ще ги предложат управляващите, а тези сега не могат, сменят се и идват други, ако и те не могат други и т.н. Няма да откриваме топлата вода нали?:drinking:
Винаги има друга възможност.:drinking:

Естествено. Но това, вече, е съвсем различно нещо от идиотщината "да бесим политиците".

morfius
08-01-2009, 14:54
Това, че смяната на политиците е достатъчно условие системата да сработи правилно е голяма заблуда... докато не се протестира за нещо, а се протестира против... винаги ще повтаряме едни и същи грешки.

търтей
08-01-2009, 14:57
Това, че смяната на политиците е достатъчно условие системата да сработи правилно е голяма заблуда... докато не се протестира за нещо, а се протестира против... винаги ще повтаряме едни и същи грешки.

хапцилютно
много е важно да се знае какво се иска

ам за това се иска мислене
а нас никой не ни е учил да мислим самостоятелно
което е целенасочено

Susscrofa
08-01-2009, 15:26
Това, че смяната на политиците е достатъчно условие системата да сработи правилно е голяма заблуда... докато не се протестира за нещо, а се протестира против... винаги ще повтаряме едни и същи грешки.

Протестира се за нещото наречено предсрочно "уволнение", Ели предсрочни избори. Защо говорите такива надути лозунги. Какво да направим да излезем с лозунги:за честно и открито управление.... бля бля. Винаги когато хората излизат още от Спартак насам се е викало уууууу долу и са се мятали камъни. айде стига стефан цаневски тюрлю гювеч. И интелектуално безплодни идеи. :heavy_cry:

Mind_Control
08-01-2009, 16:02
не е теория на конспирацията
съвсем си е истина
е четете:
http://www.chitanka.info/lib/text/10048
нищо не се е променило за последните 100 години

Преди 100 години, само че със златния лев и в Париж е можело да се пазарува! Дали не се е променило все пак нещо? И то към лошо...

Mind_Control
08-01-2009, 16:05
тия кълвачи дупелизци и продажници ние сме си ги сложили да ни уравляват

И наше задължение е да ги махнеме щом са такива и да ги махаме докато не дойдат свестни! Както се прави в Италия например!

търтей
08-01-2009, 16:06
Преди 100 години, само че със златния лев и в Париж е можело да се пазарува! Дали не се е променило все пак нещо? И то към лошо...

еми е до това водат 100 гони руско съветска окупация ...
била тя политически или икономическа

Mind_Control
08-01-2009, 16:07
еми е до това водат 100 гони руско съветска окупация ...
била тя политически или икономическа

Ами да.. аз не съм проруски настроен, ако не беше социализма ехе... Но сега да видиме от тук нататък какво да правим, за да не става по зле.

Susscrofa
08-01-2009, 16:17
Ами да.. аз не съм проруски настроен, ако не беше социализма ехе... Но сега да видиме от тук нататък какво да правим, за да не става по зле.

Ако какво..................
Какво щеше да стане, като в гърция, военни хунти глад и накрая ЕС се смилява над нас и започва да ни тъпче с фондове и ние да крадем от тях. Така е в Гърция. Промишленост НУЛА. Да живее гръцкия демократичен модел. Те не бяха под съветско влияние.:drinking:

morfius
08-01-2009, 16:19
Протестира се за нещото наречено предсрочно "уволнение", Ели предсрочни избори. Защо говорите такива надути лозунги. Какво да направим да излезем с лозунги:за честно и открито управление.... бля бля. Винаги когато хората излизат още от Спартак насам се е викало уууууу долу и са се мятали камъни. айде стига стефан цаневски тюрлю гювеч. И интелектуално безплодни идеи. :heavy_cry:

И каква е алтернативата на уволнените, Бандитов и повторение на царската история?
Докато протестите не спрат да са методи на Х да уволни У а започнат да са коректив на действията на У ... не чакай промяна!

Susscrofa
08-01-2009, 16:23
И каква е алтернативата на уволнените, Бандитов и повторение на царската история?
Докато протестите не станат методи на Х да уволни У а коректив на действията на У ... не чакай промяна!

Какъв коректив бре. Свинята най много да я отучиш да си моча в коритото, ама да хапва с нож и вилица няма да стане. :drinking:
Като не стават да идват други, ако и те нестават пак други. Ние такава липса на държавност и по турско не сме имали. Така че...... няма какво да губим.

Mind_Control
08-01-2009, 16:37
И каква е алтернативата на уволнените, Бандитов и повторение на царската история?
Докато протестите не спрат да са методи на Х да уволни У а започнат да са коректив на действията на У ... не чакай промяна!

Алтернативата е измитане на цялата гмеж дето няма един ден трудов стаж и влизане в парламента на хора специалисти в областта си! Сергей Станишев например един ден е е работил- как искате да ни управлява, като няма представа от живота.

fein86
08-01-2009, 16:38
еми е до това водат 100 гони руско съветска окупация ...
била тя политически или икономическа

Абе ама ти си голям Русофоб, всичко досега казано от теб е на абсолютно противоположно мнение от моето, а не си ти човека който решава дали руснаците са крепостни или тъпанари или какво ли не, важното е че им харесва начина им на живот, след като още не са се вдигнали срещу него(а те не са като нас,не им ли харесва ще се вдигнат), докато на теб не ти харесва нашия начин на живот и се опитваш да обвиниш едва ли не тях за това, ама ето ти една подробност - разбери че ние сами сме си виновни - никой на сила не ни е сложил при руснаците, нито пък сега при американците(които пък аз мразя), сами си го докарваме понеже е така си седим и си роптаем само тук , било ти срешу Русия или аз срещу САЩ и все някой ни виновен, ама не е така!!! Вместо да гледаме интереса си ние гледаме как да плюваме някой и да му търсим косури без да сме се погледнали самите нас, логично е тези страни да гледат себе си и да ни ебават, ако не го осъзнаем все ще сме на тоя хал и ще лижеме задници!!!

търтей
08-01-2009, 16:41
фейн,
виж на стоян г. кво пише в подписа и го питай кой го е казал
почети още малко от нещата дето съм писал тука за последните две три четири години
пък след това ме коментирай

Susscrofa
08-01-2009, 16:44
Търтея е нашият Конфуций. Негови творения вече висят във всеки един дом, канцелария или производствено халета. Урааааааааааааааа:respect:

Stoyan Georgiev
08-01-2009, 16:44
клуб на пияния интелектуалец се заформи тука

късмет на всички ентусиасти, проблема е , че срещу схемата се тръгва трудно, а още по-трудно се включва втора ;)

всичкото революции и тем подобни са изрежисирани винаги в интерес на някой ако не и в интерес на самите тези срещу които уж се протестира ;)

търтей
08-01-2009, 16:46
Търтея е нашият Конфуций. Негови творения вече висят във всеки един дом, канцелария или производствено халета. Урааааааааааааааа:respect:

не прасчо
просто фейн коментира ама е чел диагонално пък това винаги води до неправилно разбиране на нещата

и за да го улесня - пост 44 в тази същата тема

Susscrofa
08-01-2009, 16:53
Така е. Но аз не казах благодарение на Русия. А благодарение и в резултат на някакъв неин имперски интерес. Това е като при фотосинтезата, кислорода се отделя като страничен продукт, но благодарение на него съществуват всички аеробни организми, на фотосинтезиращите не им дреме за това. :bouncing_smiley:
Егати примера дадох...............:bouncing_smiley:

Derry
08-01-2009, 22:43
Естествено. Но това, вече, е съвсем различно нещо от идиотщината "да бесим политиците".

Що па да е идиотщина?

Pinky
09-01-2009, 00:46
Най-малкото, защото тези хора са избрани демократично от мнозинството; защото е незаконно; защото е варварско и идиотско. Да си мислил преди да гласуваш (или да не гласуваш). На следващите избори опитай пак.
И сменяй, по прасешки, ако не си доволен, каквото е законното ти право и моралното ти задължение.

Susscrofa
09-01-2009, 08:42
Най-малкото, защото тези хора са избрани демократично от мнозинството; защото е незаконно; защото е варварско и идиотско. Да си мислил преди да гласуваш (или да не гласуваш). На следващите избори опитай пак.
И сменяй, по прасешки, ако не си доволен, каквото е законното ти право и моралното ти задължение.

Pinky, какво искаш да кажеш с това "Прасешки". Чувствам се лично засегнат. Да не би да се мислиш за по възвисен от останалите бозайници обитаващи планетата земя. Да не би да не усещаш, "животинските" (разбирай нормалните) инстинкти бушуващи в твоето тяло. Желанието да чукаш като животно и да се биеш като звяр. Инстинкти изкуствено подтискани у теб от самото ти появяване на този свят. Ние всички сме животни, но е удобно на някой да бъдем "хуманни", за да ни управляват и екплоатират по лесно.............. :drinking:

Pinky
09-01-2009, 09:07
Не обичам да се обяснявам какво съм имал предвид, ама нейсе.
Пиша, че можеш да сменяш управлението, щом не си доволен от него. Подкрепям тази идея. Но трябва да става законно и на избори.
А за първичните инстинкти... не мисля да изтъквам предимствата на цивилизацията. И все пак, има подобни комуни, не виждам проблем да се включиш, ако си мераклия.

Susscrofa
09-01-2009, 09:40
Не обичам да се обяснявам какво съм имал предвид, ама нейсе.
Пиша, че можеш да сменяш управлението, щом не си доволен от него. Подкрепям тази идея. Но трябва да става законно и на избори.
А за първичните инстинкти... не мисля да изтъквам предимствата на цивилизацията. И все пак, има подобни комуни, не виждам проблем да се включиш, ако си мераклия.

Няма в световната история, осъществена голяма истинска промяна, без проливане на кръв Pinky.
"Дървото на свободата периодично трябва да бъде поливано с кръвта на господарите и робите" мисля, че Т. Джеферсън го беше казал май. Ако искаме истинска промяна то с мирни протести няма как да стане. Независимо, че аз съм против, но това са реалностите.:drinking:

qpwo
09-01-2009, 12:37
Най-малкото, защото тези хора са избрани демократично от мнозинството; защото е незаконно; защото е варварско и идиотско. Да си мислил преди да гласуваш (или да не гласуваш). На следващите избори опитай пак.
И сменяй, по прасешки, ако не си доволен, каквото е законното ти право и моралното ти задължение.
Кво значи избрани... Аиде ся ще има избори- и ние ще си изберем - царя, костов, сергеи, боико , доган, или някои от другите глупаци. Гарантитам ти че следващия парламент ще е от 90 процента от сегашните боклуци. КАКВО значи ние си ги избираме - не разбираш ли че са си направили така системата да са винаги някъде.. На Костов дали ще е на върха или просто само в парламента - всякак му е добре. Според мен, а и е правилно да се отрепят 1000 - 5000 боклука, отколкото да се тероризират, истезават бавно, недоимък 6 000 000 човека.....

RPWWD
09-01-2009, 12:48
Не му е лесно на Костов, открадна около 200 милиона лева, но не смее да ги харчи както душа му иска:bouncing_smiley: Да не си му на мястото...

didiod
09-01-2009, 13:22
ЛИНЧ:no_no_no:

WhitePower
09-01-2009, 16:55
6 000 000 човека.....

може и толкова да няма вече , мрем бавно , боледуваме най много от всички и мрем най рано ........

намаляваме с всеки измината минута

Pinky
09-01-2009, 17:21
Кофти. Но какво предлагаш да се направи по въпроса?

Bonev
09-01-2009, 17:24
Мисля, че една гражданска война би била много на място...........:shutup::bg::bg::bg::machinegunner :

Pinky
09-01-2009, 17:28
Интересно, при война се очаква да се подобри здравеопазването и да се намали смъртността, както обикновено.

pa4ito
09-01-2009, 17:57
Най-малкото, защото тези хора са избрани демократично от мнозинството; защото е незаконно; защото е варварско и идиотско ...
Това не е вярно - сегашното правителство е с мандата на ДПС и те го дадоха на БСП. Т.е. Сергей Станишев, Румен Овчаров и сие никой не ги е избирал с мнозинство. Това, че е варварско съм съгласен, но също така е варварско и най-вече идиотско, в началото на 21 век, след като имаш предварително инфо за дадено събитие, да оставиш нещата без да се подсигуриш.


... дали руснаците са крепостни или тъпанари или какво ли не, важното е че им харесва начина им на живот, след като още не са се вдигнали срещу него...
Колега, ако смяташ, че бунтът на Ленин през 1917 е възстание на народа щото не е съгласен с начина на живот, много жестоко се лъжеш. Това си е просто чист преврат. Ако разгледаш историята на Русия ще видиш, че тази страна е постигала най-големите си върхове, когато е била управлявана от "желязна ръка" - например Петър I, Екатерина II...

Derry
11-01-2009, 09:56
Най-малкото, защото тези хора са избрани демократично от мнозинството; защото е незаконно; защото е варварско и идиотско. Да си мислил преди да гласуваш (или да не гласуваш). На следващите избори опитай пак.
И сменяй, по прасешки, ако не си доволен, каквото е законното ти право и моралното ти задължение.

Хубаво де, ама на мене като не ми харесва формата на управление, те доброволно няма да оставят парите си току така. Как да гласувам да има референдуми в тая държава, как да гласувам да спрат да отмъкват всичко, как да гласувам да спрат да ме лъготят и да си правят каквото искат? Демократично е ако управлява народа. В момента се избира кои да ни управлява. Е не съм съгласен с всичко това, според тая демокрация какво мога да направя?

ФЕРАРИСТ
11-01-2009, 10:39
Как да гласувам да има референдуми в тая държава, как да гласувам да спрат да отмъкват всичко, как да гласувам да спрат да ме лъготят и да си правят каквото искат?
Ми недей гласува - аз така правя......

Derry
11-01-2009, 15:42
Нали идеята е да се направи нещо. Ако негласуването се обяви за отрицателен вот може :)

ФЕРАРИСТ
11-01-2009, 16:28
Ми при положение че с гласуване все едни и същи гадове дремят в парламента вече 15 години, аз лично не виждам смисъл.....

Derry
11-01-2009, 18:47
Ясно работата пак опря до сезала :sad:

Pinky
11-01-2009, 19:03
А, ако не гласувате, изобщо нямате право да мрънкате.

koolio
11-01-2009, 19:12
А, ако не гласувате, изобщо нямате право да мрънкате.

А ако гласуваме?

Pinky
11-01-2009, 19:18
Наистина ли не разбираш? По принцип на по-интелигентно момче приличаш.

fred
11-01-2009, 20:13
Колега, ако смяташ, че бунтът на Ленин през 1917 е възстание на народа щото не е съгласен с начина на живот, много жестоко се лъжеш. Това си е просто чист преврат. Ако разгледаш историята на Русия ще видиш, че тази страна е постигала най-големите си върхове, когато е била управлявана от "желязна ръка" - например Петър I, Екатерина II...

Социалзма/комунизма, както и фашизма са си най гадните диктатури, народа в този случай е използван най много и съответно най много лъган, мозъка му е промиван чрез идеология, пропаганда и лъжливи факти.Резултата у нас, както и в Русия примерно е налице, стига да имате очити и да видите, както и уши да чуете

koolio
11-01-2009, 20:17
Наистина ли не разбираш? По принцип на по-интелигентно момче приличаш.
Тва е само щото нося очила. Иначе наистина не разбирам. Гласувам. Плащам данъци. Спазвам законите, а ако не ги спазвам, си понасям наказанието. Кво правим оттук нататък?
За протокола - не мисля да ходя на този протест, защото хората, които го организират, не ми вдъхват доверие. Не съм против протестите по принцип, но съм против протеста заради самия протест.

Pinky
11-01-2009, 20:28
Аз виждам нещата просто.
Ако хората, за които си гласувал, управляват пряко и ти не си доволен - помисли, кой е виновен? Кой ги е сложил там?
Ако хората, за които си гласувал, са в опозиция - имаш право на протест и начукване на канчето на тези, които са гласували за гадовете ;-) образно казано

Има огромно значение дали гласувате и за кого. Има много работа да се свърши и е ясно, че чудеса не стават. Човек трябва да е наясно какво може да се направи и кое е успех и кое - провал.

koolio
11-01-2009, 20:35
А при вариант - гласуваш за някого, той се издънва? Нямаш ли право пак да му начукаш канчето? Доколкото си спомням от втори курс, на тва му се викаше НАРОДЕН СУВЕРЕНИТЕТ.

Pinky
11-01-2009, 20:37
А защо си гласувал за него?

koolio
11-01-2009, 20:46
А защо си гласувал за него?
Не мисля, че тук е мястото да обяснявам. За суверенитета ми е интересно какво ще кажеш.

Derry
11-01-2009, 20:47
Обърках се :roll:. За да стане както аз искам при условие, че никои не ми го предлага какво трябва да направя?

Pinky
11-01-2009, 20:57
ново попадение в подписа ми

та. За суверенитета - ами управлявай. Всъщност, на въпроса и на двама ви - управлявайте! Кой ви спира?
Пряко или непряко. Избираш кой да те управлява, или се пробваш ти да свършиш работа. Защо трябва вечно да чакаш някой да ти свърши работата?

koolio
11-01-2009, 21:04
ново попадение в подписа ми

та. За суверенитета - ами управлявай. Всъщност, на въпроса и на двама ви - управлявайте! Кой ви спира?
Пряко или непряко. Избираш кой да те управлява, или се пробваш ти да свършиш работа. Защо трябва вечно да чакаш някой да ти свърши работата?

Нещо почваме да говорим като развален телефон. Аз МОЯТА работа смея да твърдя, че я върша. Тук иде реч за тези, дето сме ги избрали да вършат работа, а те не я вършат. Да управлявам не е моя работа.

Pinky
11-01-2009, 21:16
Ами недей, тогава. И когато стане дума за управление, слушаш.

Mind_Control
11-01-2009, 22:16
Ами недей, тогава. И когато стане дума за управление, слушаш.

Добре, айде сега като толкова ги разбираш нещата, кажи за кого да гласуваме. Няма за кого реално, всичките са се издънили вече по много пъти. Трябват нови лица в политиката, по възможност не политици, а хора успели в други професии. И не га ги чакаме да си изкарват мандата, защото оставало малко още, а те така и така нищо не правят, а да ги сваляме при първото не спазено обещание, за да си знаят, че работата не им е сигурна!

VFTI
12-01-2009, 16:52
Еми за кой...За Бойко... Това е истината, няма нови фасони и остава само да се надяваме... Така стоят нещата, че едва ли не при всяко гласуване все трябва да пробваме следващите политици с надеждата да ни управялват по-добре... Все пак за когото и да се гласува ще има повече смисъл отколкото да не се гласува!


Гласувайте!

WhitePower
12-01-2009, 16:55
Ако гласувам всички Г-Д ДОГАН да го духа , няма да има и 3 места в парламента
първо от това трябва да се отарвем

RPWWD
12-01-2009, 17:47
Еми за кой...За Бойко... Това е истината, няма нови фасони и остава само да се надяваме... Така стоят нещата, че едва ли не при всяко гласуване все трябва да пробваме следващите политици с надеждата да ни управялват по-добре... Все пак за когото и да се гласува ще има повече смисъл отколкото да не се гласува!


Гласувайте!

Е като го изберем тоя сикаджия, ще видиш кво се вика крадене :machinegunner:

Kuku
12-01-2009, 17:53
Венци, бате, тук ще си позволя да НЕ се съглася с теб - Гойко НЕ трябва да идва на власт :idea:

VFTI
12-01-2009, 18:40
Венци, бате, тук ще си позволя да НЕ се съглася с теб - Гойко НЕ трябва да идва на власт :idea:


Само той не е бил.... На мен лично само той ми е надеждата, че може да промени нещо... В смисъл да направи повече за държавата за да може да краде по дълго време... Логиката ми е, ако един политик работи повече за държавата то ще краде по-дълго време това не ги ли амбицира незнам:???::???: Така де по-богата държава повече пари за крадене...

А иначе Бойко е много сладкодумен...Бил съм на 2 негови лекции в моя университет...И знам кои обещания е спазил и кои не...Но това е българската политика...

Kuku
12-01-2009, 18:52
Той от край време си работи само за неговите си интереси - не вярвам да се промени нещо, ако стане премиер :?
Освен, може би, личното му благосъстояние....

koolio
12-01-2009, 19:18
Само той не е бил.... На мен лично само той ми е надеждата, че може да промени нещо... В смисъл да направи повече за държавата за да може да краде по дълго време... Логиката ми е, ако един политик работи повече за държавата то ще краде по-дълго време това не ги ли амбицира незнам:???::???: Така де по-богата държава повече пари за крадене...

А иначе Бойко е много сладкодумен...Бил съм на 2 негови лекции в моя университет...И знам кои обещания е спазил и кои не...Но това е българската политика...

Ма той и лекции ли чете?:wierdo: Жива да не бях!

Derry
12-01-2009, 20:08
На принципа проба грешка Бойко е наред да става премиер :), гласувам или за него или за Атака. Всички други минаха някои и по два пъти.

fred
12-01-2009, 20:19
На принципа проба грешка Бойко е наред да става премиер :), гласувам или за него или за Атака. Всички други минаха някои и по два пъти.

Минаха, ама тия двамата са ......... само голи приказки и никакво покрите, ако си решил твърдо това, поне да не е оня дребния ямболец, дето гледа все едно си му бръкнал в гъза и ходи като на погребение /сори за сравнението, ама това е най мекото за такива мекерета, той преди да е на власт уреди цялата си рода по европарламенти и какво ли не/

la squadra azzurra
12-01-2009, 20:50
Аз така и не разбрах, отиваме на 14.01., и за какво ще викаме!? Не знаем и не сме сигурни кой е Човекът! Искаме промени, а не знаем как да ги постигнем. То е ясно, че на всички ни е писнало, каква е АЛТЕРНАТИВАТА обаче?

koolio
12-01-2009, 22:07
Аз така и не разбрах, отиваме на 14.01., и за какво ще викаме!? Не знаем и не сме сигурни кой е Човекът! Искаме промени, а не знаем как да ги постигнем. То е ясно, че на всички ни е писнало, каква е АЛТЕРНАТИВАТА обаче?

Същата работа като през 97-ма. Свалиха Виденов - прекрасно. И кой дойде - Бай Мангал.

Pinky
12-01-2009, 22:12
Щом Виденов ти харесва повече, идеално.

RPWWD
12-01-2009, 22:19
Само той не е бил.... На мен лично само той ми е надеждата, че може да промени нещо... В смисъл да направи повече за държавата за да може да краде по дълго време... Логиката ми е, ако един политик работи повече за държавата то ще краде по-дълго време това не ги ли амбицира незнам:???::???: Така де по-богата държава повече пари за крадене...

А иначе Бойко е много сладкодумен...Бил съм на 2 негови лекции в моя университет...И знам кои обещания е спазил и кои не...Но това е българската политика...

Вие не разбрахте ли, че това се организира от едни псевдонацисти, които се опитват да яхнат гребена на вълната на народното недоволство?!?

RPWWD
12-01-2009, 22:20
Ooops! Цитатът беше неволен, сори.

Pinky
12-01-2009, 22:23
Иначе добре формулирано.

koolio
13-01-2009, 00:07
Щом Виденов ти харесва повече, идеално.

Живко, нещо не моем те рАзберем напоследък. Вчера го изкарваше така, че никой няма право да протестира. Сега обявяваш, че Виденов по-ми харесвал. Мислех да пиша един дълъг и аргументиран пост на тема защо тва, че и Станишев не ми харесва как управлява, не значи, че трябва да ида на протест, оглавен от хора, дето с нищо не са по-добри от него, обаче май няма смисъл. Всеки си знае неговото и ако има някакво разминаване, почва да реже и да обижда. А уж били сме били форум с по-културни потребители...

Pinky
13-01-2009, 07:16
Както и да си чета постовете, до обида не мога да го докарам.

Имам няколко проблема с протеста.
Едното, че повечето хора не знаят какво искат и все другите са им виновни. Или, както някои са свикнали от тоталитарно време - държавата виновна по подразбиране.

Другото, че дори и да знаят точно и конкретно каква промяна искат, се хвърлят твърде много искания на едно място, което води до размиването им.

Кратко, но смятам, че ще ме разбереш.

Walker
13-01-2009, 08:27
Вие не разбрахте ли, че това се организира от едни псевдонацисти, които се опитват да яхнат гребена на вълната на народното недоволство?!?
В грешка си. Няма нищо общо с когото и да било политик.
Мои приятели ще ходят. И аз бих отишал, защото единството в такива моменти е важно, но за съжаление трябва да ходя на работа.
Вие може да престанете да си измисляте глупави извинения и просто да кажете, че ви мързи да отидете или ви се спи и т.н., защото едвали някои от вас е доволен от своя живот и му харесва това което се случва около него.
Винаги има начин как да се променят нещата. Дори съм на мнение, че и вълка си мени нрава, но трябва да знаеш как да го направиш.

Susscrofa
13-01-2009, 09:01
И групата горили с водач сивия гръб да дойдат от резервата да ни управляват няма да стане по лошо. Промяна на всяка цена е моят лозунг, клатене на ситото до отсяване на златните люспички. :picnic:

soldier
13-01-2009, 14:40
Тъй като изпуснах доста от темата имам един въпрос:
Някой от форума ще ходи ли утре?

RPWWD
13-01-2009, 16:45
В грешка си. Няма нищо общо с когото и да било политик.
Мои приятели ще ходят. И аз бих отишал, защото единството в такива моменти е важно, но за съжаление трябва да ходя на работа.
Вие може да престанете да си измисляте глупави извинения и просто да кажете, че ви мързи да отидете или ви се спи и т.н., защото едвали някои от вас е доволен от своя живот и му харесва това което се случва около него.
Винаги има начин как да се променят нещата. Дори съм на мнение, че и вълка си мени нрава, но трябва да знаеш как да го направиш.
Точно щото знам кви хора ще ходят, не искам да имам нищо общо с този "протест". Идеолог на това събитие е Христо Ковачки?!? Де що има футболни лумпени и скинари също ще се изсипят ей така за спорта, да стане весело?!? И накрая като изядете палките от полицията, да не кажеш че не съм ви предупредил ;-)

VFTI
13-01-2009, 16:57
АЗ пък ще отида...Нито съм скинар нито никъв просто ще отида за масовка ще си стоя и чопля семки, а после ще отида на лекции... И все пак ще има много хора... Земеделците, студентите с техния протест и т.н...


И трябва да има много хора... Не виждам аз пък под какъв надслов е протеста и не съм чул да има конкретен организратор или политическа партия...

BLUE1
13-01-2009, 16:57
Аз и моите приятели ще ходим. Свободата не е даденост за нея трябва да се бориш. Следващите като не ги бива и те трябва да бъдат сритани и така докато се научат. В никоя нормална държава гражданското общество не се е изградило от пасивни хора които само псуват пред телевизорите си вечер след втората ракия и леят философии как щели да ги яхнат и как нямало смисъл. Преди месец белгийският кабинет се подаде колективно оставката само заради съмнения за корупция, а тук дебелооките и дебелогъзи политици си знаят, народа прост, смирен няма да гъкне докато не го издоим до дупка.
http://world.actualno.com/news_208749.html

RPWWD
13-01-2009, 17:02
АЗ пък ще отида...Нито съм скинар нито никъв просто ще отида за масовка ще си стоя и чопля семки, а после ще отида на лекции... И все пак ще има много хора... Земеделците, студентите с техния протест и т.н...


И трябва да има много хора... Не виждам аз пък под какъв надслов е протеста и не съм чул да има конкретен организратор или политическа партия...

Ти не си скинар, ама аз познавам една сюрия такива и всички ще са там, щото така са им казали :sniper:

vaklinator
13-01-2009, 17:32
И аз ще съм там.


Искам България да е поне последната ДУПКА НА КАВАЛА, отколкото изобщо да не е на кавала.

156
13-01-2009, 17:33
Живко, нещо не моем те рАзберем напоследък. Вчера го изкарваше така, че никой няма право да протестира. Сега обявяваш, че Виденов по-ми харесвал. Мислех да пиша един дълъг и аргументиран пост на тема защо тва, че и Станишев не ми харесва как управлява, не значи, че трябва да ида на протест, оглавен от хора, дето с нищо не са по-добри от него, обаче май няма смисъл. Всеки си знае неговото и ако има някакво разминаване, почва да реже и да обижда. А уж били сме били форум с по-културни потребители...

Ами на мен ми се струва, че Pinky е прав. Най-логичното е на предстоящите избори да се избере най-малкото зло. А за нови експерименти никак не ми се ще да мисля. Все пак трябва да се мисли по-трезво и да не се залъгваме от разни псевдо патриоти, "пичаги" и т.н . Поне аз стигнах до този извод за себе си. А за целта съм се старал да се интересувам доколкото мога от историята и да следя изказванията и мненията на уважавани от мен хора и журналисти. Призовавам всеки от вас да прави това - жизнено необходимо е да се ограмотяваме от макс. брой източници за близките и не чак толкова близки събития, миналото на настоящите политици и т.н.

Violator
13-01-2009, 17:37
Аз и моите приятели ще ходим. Свободата не е даденост за нея трябва да се бориш. Следващите като не ги бива и те трябва да бъдат сритани и така докато се научат. В никоя нормална държава гражданското общество не се е изградило от пасивни хора които само псуват пред телевизорите си вечер след втората ракия и леят философии как щели да ги яхнат и как нямало смисъл. Преди месец белгийският кабинет се подаде колективно оставката само заради съмнения за корупция, а тук дебелооките и дебелогъзи политици си знаят, народа прост, смирен няма да гъкне докато не го издоим до дупка.
http://world.actualno.com/news_208749.html
Браво и аз ако бях от Сф щях да отида, имам 2 приятели които ще ходят и доста които биха отишли но не ги пускат от работа. По някой път съжалявам, че не сме като гърците и французите

търтей
13-01-2009, 17:39
нещо от речника:

Лумпен (от на немски: Lumpen - парцали, дрипи) е лице, което не притежава собственост и преживява от случайни доходи.

да попитам едно две неща във връзка с този протест

- дали сте чели мъртвата зона на ст. кинг?
- какво значи - без политици - премахването на доверието в политиеската класа е много готино амча и опасно нещо а у нас май е постигнато

успех на протеста иначе

едно време запалихме (уж - щото го палнаха едни служби) парламента
без малко не пуснаха танковете и малко ни понабиха
БОВ разляти на площата си бяха съвсем истински

ама нещо стана, малко но нещо

vaklinator
13-01-2009, 19:01
И аз ще съм там.


Искам България да е поне последната ДУПКА НА КАВАЛА, отколкото изобщо да не е на кавала.

Айде бееее, поне последната дупка.?

Derry
13-01-2009, 19:15
Ами на мен ми се струва, че Pinky е прав. Най-логичното е на предстоящите избори да се избере най-малкото зло. А за нови експерименти никак не ми се ще да мисля. Все пак трябва да се мисли по-трезво и да не се залъгваме от разни псевдо патриоти, "пичаги" и т.н . Поне аз стигнах до този извод за себе си. А за целта съм се старал да се интересувам доколкото мога от историята и да следя изказванията и мненията на уважавани от мен хора и журналисти. Призовавам всеки от вас да прави това - жизнено необходимо е да се ограмотяваме от макс. брой източници за близките и не чак толкова близки събития, миналото на настоящите политици и т.н.


По малкото зло са долни крадливи отрепки и в тяхна полза никога няма да гласувам. По добре за "патриотите" и "пичовете", като се изложат и те ще видим.

BLUE1
13-01-2009, 20:06
Имаше такъв виц:
На изпит по история на КПСС питат чукчата:
Как се е чувствало населението на Чукотка преди революцията?
- Голод и холод. - лаконично отговорил афро-руснака
А как живеят чукчите днес при социализЪма?
- Голод, холод и большая благодарность...

Нещо такова се заформи и покрай т.н. "Газова криза".
Тя не е никаква газова криза, а е криза на българското скодоумие. (от скот - животно и ум - ум)

След "падането на комунизма" за разлика от чехи, поляци и унгарци, българите демократично (спорно ендоколко честно) избраха да ги управлява ... комунистическата партия.

Като пряко следствие от този свой избор, българите едва не умряха от глад и студ при Луканов.

Няколко години по-късно с подобаващо мнозинство избраха отново БСП.

Като пряко следствие от този свой избор, българите едва не умряха от глад и студ при Виденов.

И няколко години по -късно си избраха ... БСП да ги управлява*.

За да стане зимата на 2008-2009 трагично известна като "Станишевата зима".

Откакто комунизма капитулира и в неговата половина от света има демокрация, българите три пъти са управлявани от БСП. И трите правителства се превръщат в нарицателно, в етикет, в идиом, в жаргонен "лейбъл" на мизерия.

Лукановата зима
Виденовата зима
Станишевата зима.

Това българите си го причиняват сами, съвсем доброволно, без червеноармейски танкове на границата.

Едно от хубавите неща в тази "криза" е, че ще нанесе някакви щети на дълбоката любов и благодарност на българския народ към неговата освободителка Русия, наричана с любов "дядо Иван" и "по-голям славянски брат".

Винаги съм смятал -филиите и -фобиите за белези на дребно-балканско, комплексарско и провинциално мислене (незвисимо от посоката на -филията). Синдромът на пешката , на "малкия човек" , на героя на Антон Радичев или Емир Кустурица, който има нужда да се прилепи към някой голям, комуто да съчувства, силно да люби и мрази международното положение, защото няма самочувствие самостоятелно да участва в него.

Русофобията ми изглежда ограничена позиция (голод и холод) Дори тъпа, мога да кажа, в нейните крайности (познавам хора, които не ядат руска салата и се гордеят че не говорят руски)

Но ако русофобията е тъпа, то русофилията е тъпа и много вредна (т.е. голод, холод и большая благодарность)

Затова съм склонен да толерирам и дори да стимулирам известна русофобия , която да балансира възторжената и блудкава русофилия на милионите изкрено обичащи Русия българи от всички възрасти, полове ( и те вече не са два или три) и населени места.

Нямам големи надежди или очаквания. Дори да започнат буквално физически да умират заради руската геополитика, повечето българи няма да обвинят за това Русия. Ще си го отнесат Уол стрит, Буш, Украйна, евреите...но най-вече "пулитицити " в най-общ план, което разбира се ни най-малко няма да попречи същата популация след след 4 или 8 години отново обилно да гласоподаде за БСП за да си причини сама поредната мизерна, гладна и студена зима, която да остане в историята и народната памет като " ...-вата зима"(споерд името на тогавашния председател на БСП).

Няма да изчезне филията и фобията, няма да се появи и българофилия.

Българите ще правят шествия в защита на палестинците от Газа, в защита на бръмбарите от Странджа, ще бойкотират банички в защита на белите мечки , дори сами ще се превърнат в бели мечки, но няма да отидат пред руското посолство за да покажат на дипломатите там какво мислят за тяхната политика, която пряко ги засяга... няма да го направят не защото ги мързи, а защото огромното мнозинство българи наистина не мислят лошо за Русия. Ако трябва да оценяват чуждите държави и политици в гамата харесвам / по-скоро харесвам / нямам отношение / по- скоро не харесвам / не харесвам, нямам никакво съмнение, че Русия ще е сред челната тройка на най-уважаваните държави, а Путин - на най- "евала"-осваните политици.

Ще сработи същия скодоумен механизъм, който способства щото Ахмед Демир Доган от с. Дръндар да бъде уважаван, тачен, хвален и прочие като най-ловкия, най-хитрия, най-умния и прочие български политик и държавник. Със съвсем искрено, дълбоко и непресторено възхищение. Разликата ще е само тази, че докато българите се възхищават от Доган, но в същото време го мразят, то от Путин се възхищават и не го мразят, а им е симпатичен.

Но все една-две премръзнали балалайки ще издрънчат на кухо и ще сбърчат чела в мисловен напън и юще вдянат, че между Пушкин и Путин разлика има... едното идва от пушка, а другото - не.

В страната на Гоце и това е нещо.


П.С. Малко след като написах този текст научих че все пак някакви българи са протестирали пред посолството на....Украйна (http://ivanbedrov.blogspot.com/) ?!

____________
* На пленум на БСП през 2004г. Румен Овчаров официално и сериозно беше предложил предизборният лозунг на БСП да бъде "Няма да ви излъжем трети път"

Автор: templar (http://templar.blog.bg/)

Derry
13-01-2009, 22:04
На село няма глад, студ и престъпност и народа искренно се възхищава на комунистическото управление :hitbycupid: . :wierdo:. Единственните жертви за няколко прасета по коледа. :sniper: Няма криза на парите щото няма пари, няма криза на топлото щото топлото е от гората.

Работата била тя на Русия или на САЩ опира до пари и до влияние, влиянието води до пари. Въобще няма какво да им се кефим на мускулите и на големите им пи**и. Само дето сме комший на Русия и на нашата татковина ще и е по-добре да има добри отношения с Русия най малкото щото топлото на повечето българи иде от там, моето е от гората и не ме късае геополитиката. Подозирам след кратко време Русия ще си хареса да спре нещо друго и половин Европа и цяла България пак ще гледа умно. САЩ нищо не ни пуска, нищо не ни спира, освен да ни пише в черния си списък за пиратство, малко след Китай и на книга да сме им другари току след Албания, боли ги фара за нас, 0.0001% от американците са чували каде е България и 0.00001% знаят, че я има на картата. Мисля си, че руснаците са по-запознати каде сме на картата и съответно ми стават малко по-симпатични.

За нашето си положение сме виновни всичките. Причини много, като се почне от това, че не ходим да гласуваме и свършим с това, че няма гражданско общество.

П.С. Това зима + комунисти трябва да го пишат в учебниците като нещо с много неизвестни и едно известно. Известното е, че нищо хубаво няма да се случи.

koolio
13-01-2009, 22:32
Както и да си чета постовете, до обида не мога да го докарам.

Имам няколко проблема с протеста.
Едното, че повечето хора не знаят какво искат и все другите са им виновни. Или, както някои са свикнали от тоталитарно време - държавата виновна по подразбиране.

Другото, че дори и да знаят точно и конкретно каква промяна искат, се хвърлят твърде много искания на едно място, което води до размиването им.

Кратко, но смятам, че ще ме разбереш.
Аз не помня някога да съм твърдял нещо различно от това, което казваш в момента. Затова ми е странно защо взе да се дрънкаш с мене.
Както и да е. В резюме: винаги съм гласувал и ще гласувам. Също така, ако има граждански протест с ясна кауза, предлагащ реална алтернатива, воден от некомпрометирани личности (аз в момента не се чувствам достатъчно подготвен да го поведа), ще участвам, при това не само като част от масовката. Но идеята "протест заради самия протест" или - да махнем Виденов и да изберем Бай Мангау/да махнем Станишев и да изберем Бат Рамбо - не, няма да го подкрепя.

koolio
13-01-2009, 22:34
На село няма глад, студ и престъпност и народа искренно се възхищава на комунистическото управление :hitbycupid: . :wierdo:. Единственните жертви за няколко прасета по коледа. :sniper: Няма криза на парите щото няма пари, няма криза на топлото щото топлото е от гората.

Работата била тя на Русия или на САЩ опира до пари и до влияние, влиянието води до пари. Въобще няма какво да им се кефим на мускулите и на големите им пи**и. Само дето сме комший на Русия и на нашата татковина ще и е по-добре да има добри отношения с Русия най малкото щото топлото на повечето българи иде от там, моето е от гората и не ме късае геополитиката. Подозирам след кратко време Русия ще си хареса да спре нещо друго и половин Европа и цяла България пак ще гледа умно. САЩ нищо не ни пуска, нищо не ни спира, освен да ни пише в черния си списък за пиратство, малко след Китай и на книга да сме им другари току след Албания, боли ги фара за нас, 0.0001% от американците са чували каде е България и 0.00001% знаят, че я има на картата. Мисля си, че руснаците са по-запознати каде сме на картата и съответно ми стават малко по-симпатични.

За нашето си положение сме виновни всичките. Причини много, като се почне от това, че не ходим да гласуваме и свършим с това, че няма гражданско общество.

П.С. Това зима + комунисти трябва да го пишат в учебниците като нещо с много неизвестни и едно известно. Известното е, че нищо хубаво няма да се случи.
Правиш ли разлика между отношението към нация/народ и към политиката на държави с имперски амбиции?

ne0
13-01-2009, 22:35
избори?

ко туй?

Derry
13-01-2009, 22:57
Правиш ли разлика между отношението към нация/народ и към политиката на държави с имперски амбиции?

Мисля, че правя. Народа може и сам да пасе без да го наглеждат, няма да избяга, а комшийте империалисти тябва да се наглеждат и да им се подгъзува.

reptli
14-01-2009, 12:39
това ли е протеста който искахте :dunno::flex:

Stoyan Georgiev
14-01-2009, 12:57
избори?

ко туй?

темя, която да избягваш при лов лол

fred
14-01-2009, 13:18
Мисля, че правя. Народа може и сам да пасе без да го наглеждат, няма да избяга, а комшийте империалисти тябва да се наглеждат и да им се подгъзува.

Най големия империалист е Русия.Руската агресия няма равна по света, както и във вътрешен план.
Колкото сме по независими от Русия, толкова по добре.Историята ни го е доказала многократно..

pent
14-01-2009, 13:20
май изядоха боя.....

RPWWD
14-01-2009, 13:24
май изядоха боя.....

Много се радвам за люлинските наркомани :moon:

Bonev
14-01-2009, 13:30
Много се радвам за люлинските наркомани :moon:

Що па реши, че са люлински??????????

RPWWD
14-01-2009, 13:37
Що па реши, че са люлински??????????

Щото са от София Запад, и са дилъри на дребно, и са от Люлин ...и ги ПОЗНАВАМ;-)

trouble
14-01-2009, 13:42
Какво стана с протеста...събрахте ли се

RPWWD
14-01-2009, 13:48
Не че подкрепям тройната коалиция, но тия наркоманчета заслужаваха повече от някоя и друга палка...За подобно нещо в Щатите например, директно се стреля с бойни амуниции срещу осмелилият се да замерва от упор с тръби и огради полицай.:machinegunner:

PEPI-2ALFA
14-01-2009, 13:50
Какво стана с протеста...събрахте ли се
Гледай канал 3. Май РЕТВ дават на живо.

trouble
14-01-2009, 14:01
Сега гледам по СКАТ и виждам че май хората са се събрали за да трошат огради и да се бият с полицаите, а не да протестират. И все пак това е една форма на протест, явно на хората им е избило....

търтей
14-01-2009, 14:03
КЕНЕФ

оная тъпа пластика чешка май е мноо верна

:wallbash:

DerMeister
14-01-2009, 14:04
КЕНЕФ

оная тъпа пластика чешка май е мноо верна

:wallbash:
Абе тия ги има навсякъде, даже както във всичко друго сме назад и във вандализма. Гледай в Гърция кво беше. Има още попара да изсърбаме...

търтей
14-01-2009, 14:09
проблемът не е във вандализма, а в това, че никой от протестиращите реално не знае какво точно иска
лумпени ...

DerMeister
14-01-2009, 14:11
проблемът не е във вандализма, а в това, че никой от протестиращите реално не знае какво точно иска
лумпени ...
Искат квото дадат бе, като във вица. :unsure:
За мене е за добро протеста, нека се знае, че има кой да е недоволен и има нещо като гражданско общество в зародиш.

търтей
14-01-2009, 14:12
Искат квото дадат бе, като във вица. :unsure:
За мене е за добро протеста, нека се знае, че има кой да е недоволен и има нещо като гражданско общество в зародиш.

не баш
гражданското общесто по дефиниция не може да отрича политическата класа

DerMeister
14-01-2009, 14:14
не баш
гражданското общесто по дефиниция не може да отрича политическата класа
Е то требе да има класа та да не я отрича. Тва нащо е една класа, най-класната. :coolio:
Както и да е, важното е да има хора, които да искат нещо, па ония ще знаят, че трябва и да дават между взимането.

bouncer
14-01-2009, 14:26
и какво стана? това ли са българите? това ли е форма на протест? значи според тези дебили протест означава да се напиеш, да псуваш полицаите и да ги замеряш с огради и камъни? протест е да трошиш витрините на околните магазини и да замерят парламента на страната с пиратки и бомбички? протест е да ревеш и да пускаш сополи че са те били щото си ги замерял, протест е да блокираш столицата, да сваляш хора от тролеите и да пукаш гуми?!?! НЕ!!! това не е протест е прост, лумпенски вандализъм! това е сбирка на дебили и простаци, които са там с ясната цел да се сбият и да трошат! ебем ви гражданското общество! не се прави така!

Stoyan Georgiev
14-01-2009, 14:27
жалък народ

не сме българи, булгаристанци сме

Speeder
14-01-2009, 14:31
и какво стана? това ли са българите? това ли е форма на протест? значи според тези дебили протест означава да се напиеш, да псуваш полицаите и да ги замеряш с огради и камъни? протест е да трошиш витрините на околните магазини и да замерят парламента на страната с пиратки и бомбички? протест е да ревеш и да пускаш сополи че са те били щото си ги замерял, протест е да блокираш столицата, да сваляш хора от тролеите и да пукаш гуми?!?! НЕ!!! това не е протест е прост, лумпенски вандализъм! това е сбирка на дебили и простаци, които са там с ясната цел да се сбият и да трошат! ебем ви гражданското общество! не се прави така!

Имай предвид, че там повечето хора не са дебили, които трошат и тяхната цел не е тази!
Имам приятели, които в момента са там и са са възмутени от това, което правят групичка вандали,анархисти,футболни фенове или както искаш ги наречи..
Тия нещастници в голяма степен опозоряват нещата и излизат на преден план.
И довечера в новините няма да гледаме как 1000-2000 (не знам и аз колко точно) човека протестират, а ще гледаме как 50 човека се бият!

Ей тва е жалко...

DerMeister
14-01-2009, 14:31
и какво стана? това ли са българите? това ли е форма на протест? значи според тези дебили протест означава да се напиеш, да псуваш полицаите и да ги замеряш с огради и камъни? протест е да трошиш витрините на околните магазини и да замерят парламента на страната с пиратки и бомбички? протест е да ревеш и да пускаш сополи че са те били щото си ги замерял, протест е да блокираш столицата, да сваляш хора от тролеите и да пукаш гуми?!?! НЕ!!! това не е протест е прост, лумпенски вандализъм! това е сбирка на дебили и простаци, които са там с ясната цел да се сбият и да трошат! ебем ви гражданското общество! не се прави така!
Е ти съмнявал ли си се, че всички лумпени ще се изсипят там? Те нали чакат такова събитие с нетърпение. Лошото е, че доколкото видях на място и доколкото следих емисиите и интервютата с присъстващите, тия въпросните първо са хвърляли и вилняли без никой нищо да прави и изведнъж полицаите са се втурнали да мачкат наред. А е трябвало веднага да ги окошарят всичките с качулки, шалчета и кубинки, които се правят на велики и после всичко да си продължи нормално. Българска работа и от двете страни.

Speeder
14-01-2009, 14:34
На мен ми е интересно защо Кремиковци протестират утре, а не днес ?

DerMeister
14-01-2009, 14:35
На мен ми е интересно защо Кремиковци протестират утре, а не днес ?
Утре и вдругиден пак има предвидени протести за всички. Дано се съберат повече нормални хора и да няма изцепки.

търтей
14-01-2009, 14:38
мндаа
абе то лошо няма да се понабием ама ...
стига бе
аз си мислех, че това време е минало
явно не
и ся гойко премиер
кеффф

PEPI-2ALFA
14-01-2009, 14:38
... Дано се съберат повече нормални хора и да няма изцепки.
Ако полицията задържи тия , които днес е прибрала , може и да стане.
От това , което гледам по канал 3 верно са малко тия дето бутаха оградите.

Kris
14-01-2009, 14:39
http://sportal.bg/video.php ей ги и тях

fred
14-01-2009, 14:41
ЕЕЕе, сега има нещо:
Когато в Гърция запалиха половината център на Солун и Атина, не чух някой у нас, че това е неправилно, като запалиха и погромиха центъра на Париж, предградията на Париж пак така, подобни вълнения имаше наскоро и в Белгия май, заради някакъв молитвен дом на мюсулмани.
Тоест винаги където има тълпа се събират всякакви хора, аз лично не оправдавам тези действия, ама те често пъти стават такива и по света



Що па реши, че са люлински??????????

Да бе, и аз съм от Люлин от няколко годин, преди бях пък в центъра, там има определено повече наркомани, да не говорим на други места и райожни, аааааа

Коки
14-01-2009, 14:45
и какво стана? това ли са българите? това ли е форма на протест? значи според тези дебили протест означава да се напиеш, да псуваш полицаите и да ги замеряш с огради и камъни? протест е да трошиш витрините на околните магазини и да замерят парламента на страната с пиратки и бомбички? протест е да ревеш и да пускаш сополи че са те били щото си ги замерял, протест е да блокираш столицата, да сваляш хора от тролеите и да пукаш гуми?!?! НЕ!!! това не е протест е прост, лумпенски вандализъм! това е сбирка на дебили и простаци, които са там с ясната цел да се сбият и да трошат! ебем ви гражданското общество! не се прави така!

+1

БТВ, на Ланчата от подписа:

- дясно огледало - изкъртено и счупено на парчета;
- чистачка на задното стъкло - изкъртена и на парчета;
- предна дясна врата - вдлъбната от ритници;
- заден десен калник - също.

proper
14-01-2009, 14:50
+1

БТВ, на Ланчата от подписа:

- дясно огледало - изкъртено и счупено на парчета;
- чистачка на задното стъкло - изкъртена и на парчета;
- предна дясна врата - вдлъбната от ритници;
- заден десен калник - също.


еееее стига деее.... ужас.........баси гадното.....нямам думи

Speeder
14-01-2009, 14:50
Да стискаме палци утре пуберите да са на по-топло място и нещата да изглеждат по друг начин...
ама като се замисля, ултрасите са доста ....

Stoyan Georgiev
14-01-2009, 14:52
+1

БТВ, на Ланчата от подписа:

- дясно огледало - изкъртено и счупено на парчета;
- чистачка на задното стъкло - изкъртена и на парчета;
- предна дясна врата - вдлъбната от ритници;
- заден десен калник - също.

мамичката им изруди да им изсъхнат ръчичките...

тази държава е заминала, 20 годишно тенденциозно разрушаване на всякакви наченки на интелект и отговорно мислене си казва думата, 90% от народа е изпростел на макс

търтей
14-01-2009, 14:53
тая измет, дето им викате ултраси, нали некой ги е пратил там?
те не действат самостоятелно
те са нещатни служители на пушещите и пиещите кафе

сешайсе

Speeder
14-01-2009, 14:55
Сещам се ...
Даже ме кефи как са се наредли пред камерите. Та и място са им направили да се снима по-добре.

bouncer
14-01-2009, 15:21
вие па полудехте! НЯКОЙ им бил казал.....кой яе им каже бе? сигурно и по мачовете някой им казва да се бият по градинките, сигурно на малките дебили някой им казав да седят по подлезите след "детска" дискотека и да избиват комплекси като бият чернокожи и всички по-ралични...сигурно някой им е казал днес да се напият и да ходят да вандалстват......несериозни сте! все конспирация виждате!

RPWWD
14-01-2009, 15:23
тая измет, дето им викате ултраси, нали некой ги е пратил там?
те не действат самостоятелно
те са нещатни служители на пушещите и пиещите кафе

сешайсе

Аз като ви казвах вчера, че скиновете/лумпените ще са там вие не ми обърнахте внимание. Само че не са ги пратили пушещите , а разните малоумници от БНС, които бълнуват за "Четвърти райх"!?!...Ей за тва писах, че няма да подкрепя такъв протест :coolio:

RPWWD
14-01-2009, 15:25
Да бе, и аз съм от Люлин от няколко годин, преди бях пък в центъра, там има определено повече наркомани, да не говорим на други места и райожни, аааааа

Люлински са, щото членуват в "София запад", и са наркомани щото потребяват и се издържат от пласиране на дрога, ясно?

Stoyan Georgiev
14-01-2009, 15:31
вие па полудехте! НЯКОЙ им бил казал.....кой яе им каже бе? сигурно и по мачовете някой им казва да се бият по градинките, сигурно на малките дебили някой им казав да седят по подлезите след "детска" дискотека и да избиват комплекси като бият чернокожи и всички по-ралични...сигурно някой им е казал днес да се напият и да ходят да вандалстват......несериозни сте! все конспирация виждате!

схемата е направена и е ясна ;) всичките тези "скинари" има някое лидерче, което им казва оди бий се там и т.н.

това лидерче кат му бутнеш 50 кинта, дето на едно място не ги е виждало повече от 2 пъти през живота веднага прави каквото му кажеш ;)

RPWWD
14-01-2009, 15:32
схемата е направена и е ясна ;) всичките тези "скинари" има някое лидерче, което им казва оди бий се там и т.н.

това лидерче кат му бутнеш 50 кинта, дето на едно място не ги е виждало повече от 2 пъти през живота веднага прави каквото му кажеш ;)
Има един тип Качо, той се изживява като българския форер, хаха:moon:

Stoyan Georgiev
14-01-2009, 15:33
Има един тип Качо, той се изживява като българския форер, хаха:moon:

той не е само един, те са няколко групички, 5-6 да речем ;)

RPWWD
14-01-2009, 15:38
той не е само един, те са няколко групички, 5-6 да речем ;)

тоя е известен...и понеже вече няма възможност да демонстрира псевдонацистките си възгледи по футболните мачове (той беше от ЦСКА), сега се е насочил към поликата...

RPWWD
14-01-2009, 15:39
да се чете "полиТИката"

Коки
14-01-2009, 15:55
Беше пълно с гамени. Към 14 ч. почнаха да ги изтласкват на запад по Цар Освободител и полицаите ни препоръчаха да не излизаме от сградата. Лумпените замеряха полицаите с буци лед, но уцелиха някакво момиче, на което му шурна кръв от главата. Просто нямам думи.

Една колежка беше в едно кафе зад ъгъла на 6-ти септември и някакъв, който го гонели ченгетата, влязъл вътре обаче 2-ма от тях го настигнали, изкарали го от кафето и му теглили един пердах.

Linkestis
14-01-2009, 15:57
Помиярска Държава!Помиярски Управляващи.Помиярски народ!
Държава състояща се от помияри,турци и цигани това е България!!!

търтей
14-01-2009, 15:58
Помиярска Държава!Помиярски Управляващи.Помиярски народ!
Държава състояща се от помияри,турци и цигани това е България!!!

да точно така
и полекинко с изразите щото тука има ред и шъ се наказваме

Linkestis
14-01-2009, 16:02
да точно така
и полекинко с изразите щото тука има ред и шъ се наказваме
Ще се наказваме за кое??
Псувам,обиждам лично някои?
Приемам твоите аргументи.

RPWWD
14-01-2009, 16:08
Помиярска Държава!Помиярски Управляващи.Помиярски народ!
Държава състояща се от помияри,турци и цигани това е България!!!

Зиг хайл, бе китайци:bouncing_smiley:

търтей
14-01-2009, 16:18
Ще се наказваме за кое??
Псувам,обиждам лично някои?
Приемам твоите аргументи.

ти си помияр, циганин или турчин?
или аз?
или?

лекинко с изразите просто
тука не е стазиона нито площадаред НС
мисли се преди да се пише
или поне така трябва

то и там трябва първо да се мисли после да се крещи ама мисленето изначално е сложен процес

bouncer
14-01-2009, 16:42
гледам и се вбесявам....някакви псевдонацистчета и псевдомъже ритат и удрят полицаите с ПАЛКИ, замерят ги с метални ограждения, обиждат ги.....и после полицесйки произвол?!?!?? БОКЛУЦИ!!! това са тези! аз биох го застрелял този! и защо "смелчаци" сте с маски? защо се криете зад качулки и шалове? защо като протестирате не излезнете и не кажете това съм аз! за това се боря!!! измет...

DanewRomeo
14-01-2009, 16:46
гледам и се вбесявам....някакви псевдонацистчета и псевдомъже ритат и удрят полицаите с ПАЛКИ, замерят ги с метални ограждения, обиждат ги.....и после полицесйки произвол?!?!?? БОКЛУЦИ!!! това са тези! аз биох го застрелял този! и защо "смелчаци" сте с маски? защо се криете зад качулки и шалове? защо като протестирате не излезнете и не кажете това съм аз! за това се боря!!! измет...

Горките кукендери, чак се просълзих. С какво заслужават тези смели, горди и, най-вече, ЧЕСТНИ блюстители на реда и защитници на закона такова отношение... ц-ц-ц, жива да не бях!

MONI
14-01-2009, 16:50
и защо "смелчаци" сте с маски? защо се криете зад качулки и шалове? защо като протестирате не излезнете и не кажете това съм аз! за това се боря!!! измет...

абе гледат телевизия....всичко е изкривено в нашата мила държавица просто.

Kuku
14-01-2009, 16:53
Горките кукендери, чак се просълзих. С какво заслужават тези смели, горди и, най-вече, ЧЕСТНИ блюстители на реда и защитници на закона такова отношение... ц-ц-ц, жива да не бях!Преценяват си приоритетите - по-добре да бие сган и паплач, отклкото да му го набият уволнителен!

fred
14-01-2009, 16:54
-

DanewRomeo
14-01-2009, 16:56
Кой спечели днес в цялата тарапана? Естествено милите, сладки, работливи и, изобщо, незаменими родни куки. Изтърпяха провокациите, когато трябваше, биха, когото не трябваше, подкрепиха гнусните ни управници и... БИНГО - спечелиха повишение на заплатките. Все пак плужеците, които ежедневно срамят името на страната ни и нас самите се нуждаят от пазванти, било то и такива нефелници като нашите ченгета. Чисто и просто - къпана кука.

DanewRomeo
14-01-2009, 16:58
Преценяват си приоритетите - по-добре да бие сган и паплач, отклкото да му го набият уволнителен!


Хахахаха! Да бият сган и паплач? Аз видях как гледаха в лицата тази паплач, която ги замеряше и псуваше.

търтей
14-01-2009, 16:58
всеки протест цели нещо
кой спечели от този протест?
мМ?М?!?
а ся се замислете кой всъщност е организаторът

fred
14-01-2009, 17:00
Горките кукендери, чак се просълзих. С какво заслужават тези смели, горди и, най-вече, ЧЕСТНИ блюстители на реда и защитници на закона такова отношение... ц-ц-ц, жива да не бях!

Мда, те като видят мутра я правят на нищо, а сега търпяха стоически тежкия обстрел /имам предвид полицаите:hitbycupid:/

DanewRomeo
14-01-2009, 17:01
всеки протест цели нещо
кой спечели от този протест?
мМ?М?!?
а ся се замислете кой всъщност е организаторът

Гледам мъдрата сентенция в подписа ви, Ваше благородие. Явно сте наясно, е, кажете де?

DanewRomeo
14-01-2009, 17:02
Мда, те като видят мутра я правят на нищо, а сега търпяха стоически тежкия обстрел /имам предвид полицаите:hitbycupid:/

Като видят мутра, пускат мазна усмивка и търсят лубрикант да си смажат задното отверстие.

Kuku
14-01-2009, 17:18
Хахахаха! Да бият сган и паплач? Аз видях как гледаха в лицата тази паплач, която ги замеряше и псуваше.Ама защо не мислиш за изречението, а се хващаш за думата?!
Те са пчелички - като им кажат да гледат ще гледат, като им кажат да бият ще бият - изпълняват заповеди, щото иначе някой друг ще ги изпълнява!

DanewRomeo
14-01-2009, 17:21
Не споря. И точно това ги прави толкова жалки - маша в ръцете на въшките, които изсмукаха живеца на тази окаяна страна.

Бобби
14-01-2009, 17:22
всеки протест цели нещо
кой спечели от този протест?
мМ?М?!?
а ся се замислете кой всъщност е организаторът
Той да не би да е невидим..?
..останало е нещо полицейско у него под прекритие е...или греша?
..а се прай, че гаси пожари!!!

bouncer
14-01-2009, 17:50
Не споря. И точно това ги прави толкова жалки - маша в ръцете на въшките, които изсмукаха живеца на тази окаяна страна.

добре де, ти работиш ли? имаш ли началник? знаеш ли какво е заповед от висшестоящ? знаеш ли какво са последствията ако не се подчиниш? подписвайки трудов годовор се съгласяваш да изпълняваш каквото ти нареди висшестоящия атой се съгласява да ти плаща. ако не изпълниш договора следват действоя от страна на работодателя. това е за всяка професия. казват ти прави това и ти правиш защото това то е работата.

DanewRomeo
14-01-2009, 18:01
добре де, ти работиш ли? имаш ли началник? знаеш ли какво е заповед от висшестоящ? знаеш ли какво са последствията ако не се подчиниш? подписвайки трудов годовор се съгласяваш да изпълняваш каквото ти нареди висшестоящия атой се съгласява да ти плаща. ако не изпълниш договора следват действоя от страна на работодателя. това е за всяка професия. казват ти прави това и ти правиш защото това то е работата.

Тъй, тъй, много си прав. Защо тогава в горните постове питаш как така полицаите търпят провокациите, а не бият? То е ясно. Защото не са получили заповед от своите началници. Когато получават заповедта започват да бият наред, основно хора, които знаят защо са там - а именно ЗА ДА ИЗРАЗЯТ ГРАЖДАНСКА ПОЗИЦИЯ - тези хора работят, имат началници (тази хубава, хубава дума, толкова популярна в миналото и актуална все още) и техните данъци отиват за заплати на господата СВИНЕ (това не са полицаи, нали така, Гочоолу и Дочоолу, доколкото помня, не бяха титуловани така от Алеко), а те раздават правосъдие, ръгат и блъскат с щитовете. ЕВАЛА, г-да СВИНЕ! Свършихте си работата! Та така имам и аз началник, но ако тя ме накара да бия хора, НЕВИННИ хора, аз няма да го направя. Особено ако седмица по-рано като пълен профан съм висял с цигара в ЖАЛКО подобие на протест, което цели повишение на трудовото ми възнаграждение. Пак казвам - куките си спечелиха 50%-та. Как? Мируваха, когато трябва и БИХА, когато им се заповяда. Не сме народ, а мърша... И за да няма засегнати - и аз съм мърша, щото не съм се махнал още.

Kuku
14-01-2009, 18:10
.... Твоята гражданска позиция, каква е?
А ще се махнеш ли?

DanewRomeo
14-01-2009, 18:19
Твоята гражданска позиция, каква е?
А ще се махнеш ли?

Покрепям протеста, това е моята позиция. Апатията, която е сковала всичко и всеки е страшна. Този протест е лакмус на обществените настроения. А те, естествено, са с тотално шизофренен характер. Едни - защо въобще протестирате, другите подкрепят. Тоест властва хаос и изобщо, както би заявил търтеят - форумното гуру homo homini lupus est. И всичко това в ерата на глобализацията, ние ли сме пещерните хора на Европа? За 'махането', чакам едни изпитни резултати, ако са благоприятни няма да се замисля грам. Ама ГРАМ! Ние, българите, не се понасяме взаимно, не знам защо. Противно е да живееш в такава атмосфера. Всеки има да доказва нещо на ближния... Всичко това писва в един момент.

bouncer
14-01-2009, 18:50
чакай сега малко - едно е да арестуваш някого за нападение над полицай, друго е да изпълняваш заповеди.

proper
14-01-2009, 18:59
Да се повторя...моля да си дискутираме културно и в рамките на нормалното...

"Мен лично ме е срам дори да коментирам каквото и да било в тази тема......"

Но поради задълженията, които част от хората тук имаме към Форума, искам единствено да припомня, че призиви за незаконни действия и подстрекаване са забранени и няма да се толерират, за да не се превърне Форума ни в нарушител на законите на Република България, в която именно ние искаме да има ред веднъж завинаги.

VFTI
14-01-2009, 21:54
И аз бях там....

Та смятам че първо имаше малко хора...

Иначе беше ясно това с тая "паплач", която всъщност си беше 30човека... И то тези хора бяха пратени от самите политици за да могат да си измият ръцете, че протества не бил струвал, че бил политическа провокация и т.н.... Това беше целта и я постигнаха.... Уви загубиха обикновенните хора като мен, чичо Гошо с дъщеря му който нямаше нищо общо с никой и искаше по-хубаво бъдеще за дъщеря си...

И ако може би бяхме 10-15 хил. човека то нещата щяха да се развият по друг начин и тия 30келеша нямаше да опорочат цялата кампания.... Иначе аз с очите си видях и нямах време за съжаление да снимам как в 12.15 мин един дядо 60-70г. искаше да стигне до паметника, а полицаите не само че не го пуснаха, ами като тръгна го дърпаха и повалиха на земята... А човека просто искаше да си вика на воля...

Иначе хубаво, което видях е че имаше доста пенсионери, които си променят мнението за БСП и вече не се влият от спомените за БКП (тук ще вкл. и моя дядо, който от върл комунист вече ненавижда въпросната партия...)

Аз лично вече ще подкрепям всеки един такъв мирен протест, защото все ми се струва, че колкото повече отидат то толкова повече НЕКАЧЕСТВЕНАТА МАСА, няма да оказва влияние...За съжаление пак сме си овце и за момента пак не ни се получават нещата... Както казах май пак сме си ние виновните...

qpwo
14-01-2009, 22:03
Еми ние сме си виновни, разбира се . Като видя тълпата че има провокатори, които хвърлят тежки предмети и създават провокации, защо не се нахвърли върху тях , а продължиха със снежните топки и си викаха ние не сме от тях. А ония били само 50-тина човека. Лично аз видях замерване към полицаите и тук таме обратното. Ако аз бях на тях и някои ме замерваше щях да го размажа. Абе няма яка полиция както трябва...:sniper:

Jivko_Kolev
14-01-2009, 23:57
Тия хора закво мислите че са се сабрали там...защото изпитват безгранична лубов към господа депотатите?! А кво правеха тия полиция пазеха депотатите от обичта на народа!

Pinky
15-01-2009, 00:07
Шепа анархисти иска да се наложи над народа, общо взето.

reptli
15-01-2009, 00:11
айде сега и провокаторите били част от сценария на...и вие незнаето на кой :pfbbt:

VFTI дълго време гледах по Канал3 и мога да ти кажа че точно дядовците не бяха никак мирни ;) мен лично ме хвана срам за това как се отнасяха с полицаите:smackbum:

смешно е да говорите че провокатори били 20 души всички видяхме как като рацепиха талпата на две всички мятаха всевъзможни неща+кофи за разделно събиране ;)

Blade
15-01-2009, 00:57
Тия хора закво мислите че са се сабрали там...защото изпитват безгранична лубов към господа депотатите?! А кво правеха тия полиция пазеха депотатите от обичта на народа!

Полицаите няма какво да ги обвиняват...никога няма да тръгнат да бият масово на своя глава, всички получават нареждания отгоре, искат не искат трябва да ги изпълняват, това им е работата!

fred
15-01-2009, 09:22
Полицаите няма какво да ги обвиняват...никога няма да тръгнат да бият масово на своя глава, всички получават нареждания отгоре, искат не искат трябва да ги изпълняват, това им е работата!

Ако това им беше работата е трябвало още в началото да изловят конкретните 30 човека и да се приключи с това.Вярно е че получават заповеди и действат на тая база, но това значи че началниците им, пак полицаи са виновни

Speeder
15-01-2009, 10:06
Ако това им беше работата е трябвало още в началото да изловят конкретните 30 човека и да се приключи с това.Вярно е че получават заповеди и действат на тая база, но това значи че началниците им, пак полицаи са виновни

Ако ги бяха хванали, нямаше да се опорочи протеста.
Това е била идеята. Да се опорочи протеста!
Още в началото (по мои даннни) студентите са сигнализирали за групичката хулигани, а полицаите не са направили нищо.
Защо ли?

Бобби
15-01-2009, 10:19
Ако ги бяха хванали, нямаше да се опорочи протеста.
Това е била идеята. Да се опорочи протеста!
Още в началото (по мои даннни) студентите са сигнализирали за групичката хулигани, а полицаите не са направили нищо.
Защо ли?
...такъв е бил сценария...ама кой седеше зад него?

Speeder
15-01-2009, 10:22
За това, кой е стоял зад него само мога да предполагам...

Mind_Control
15-01-2009, 10:29
Ако ги бяха хванали, нямаше да се опорочи протеста.
Това е била идеята. Да се опорочи протеста!
Още в началото (по мои даннни) студентите са сигнализирали за групичката хулигани, а полицаите не са направили нищо.
Защо ли?

Не полицайте, а самите хора трябваше да смачкат от бой тия хулиганчета на по 15-17 години, за да стане ясно, че такова поведение не се толерира от обществото!!! Аз работя на 2 крачки от парламента и бях за малко там да видя какво става :thumbdown: ако се събереме 10-15 човека се включвам веднага да пребиеме от бой тия пикльовци дето замахват с палки срещу полицията.

Speeder
15-01-2009, 10:32
Не полицайте, а самите хора трябваше да смачкат от бой тия хулиганчета на по 15-17 години, за да стане ясно, че такова поведение не се толерира от обществото!!! Аз работя на 2 крачки от парламента и бях за малко там да видя какво става :thumbdown: ако се събереме 10-15 човека се включвам веднага да пребиеме от бой тия пикльовци дето замахват с палки срещу полицията.

Много неща трябва, но...
Иначе от боя само ти ще си изпатиш. Не и те!

WhitePower
15-01-2009, 10:38
има много вярно във всичко изписано
и че имаше хора там от някой ( атакуващи партии) познати ни от други протести лица е ясно , а те бяха там за да могат да стане въргала и да предизвикат полицията .
Но като цяло Хората са си в правото , Ако не се крадеше толкова много нямаше да има протести

BLUE1
15-01-2009, 11:23
И какво стана с темата.....? В последните страници се обсъждат групата нещастници дето предизвикаха мелето и правилно ли била постъпила полицията. Основният въпрос къде е....? Ха сега ми отговорете, това което се случи не обслужва ли всъщност нечий интереси. Много важно е да се добави, че за 17.01.2009 год. е планиран нов символичен протест на полицията.

RPWWD
15-01-2009, 11:29
И какво стана с темата.....? В последните страници се обсъждат групата нещастници дето предизвикаха мелето и правилно ли била постъпила полицията. Основният въпрос къде е....? Ха сега ми отговорете, това което се случи не обслужва ли всъщност нечий интереси. Много важно е да се добави, че за 17.01.2009 год. е планиран нов символичен протест на полицията.
Уефски, оле, нищо общо с МВР :rotfl: Тия от службите имат добра школовка в промиването на мозъци и манипулиране на обществените нагласи, трябва да им се признае.

BLUE1
15-01-2009, 11:57
RPWWD (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5924) така е както казваш, но много хора не се усещат как се манипулира мнението им, чрез "независимите" медии и журналисти, разни пак "независими" социолози и политолози. "Партията" има изключителен потенциал и школовка в дезинформирането и манипулирането на обществото. Опит трупан 50 години не е за пренебрегване. Между другото ника ми няма нищо общо с футбола.

RPWWD
15-01-2009, 12:28
RPWWD (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5924) така е както казваш, но много хора не се усещат как се манипулира мнението им, чрез "независимите" медии и журналисти, разни пак "независими" социолози и политолози. "Партията" има изключителен потенциал и школовка в дезинформирането и манипулирането на обществото. Опит трупан 50 години не е за пренебрегване. Между другото ника ми няма нищо общо с футбола.

Радвам се да го чуя :punk: Иначе с първото изречение имах предвид дебилите, които сътвориха срещу заплащане вчерашната простотия.

dimo
15-01-2009, 18:22
Няма какво да ги защитавате за полицаите говоря(Както и провокаторите) те биеха наред и малки и големи имаше повалени на земята които вместо да им поставят белезници им нанасяха побой що не си пушиха или да си пийнатт малко минерална водичка , продадоха се за жълти стотинки и дето им пуснаха .:sick1:

Emo
15-01-2009, 20:23
аз сащо подкрепям протеста.наистина всичко мисля че е било режисирано.оставете провокаторите.не разбрах само откаде толкова полицаи имаше и то подготвени,обурудвани с план за разгращане,подредба и отбласкване на хората.А и това преследване по парковете. Мизерници.Пак ще реват и те.Да се загуцат с понички на следващият си протест.
А това ПРАВИТЕЛСТВО ТРЯБВАШЕ ДА СИ ЗАМИНЕ ОТДАВНА

много хора явно не знаят какво е анархия

ФЕРАРИСТ
15-01-2009, 21:22
Баси пародиите на протести, сбрали се вчера 3 хиляди, неска 1000, и си мислят че протестират - да речеш че новините нямат нищо за коментиране, ми по половината емисия ме занимават с тия протести.....
За да се раздвижат някак си нещата в коя да е страна, трябва да се вдигнат първо студентите, ама не така аматьорски както тия там.....и като излязат да протестират трябва да знаят че времето на мирните протести е минало, щото хала ни е такъв, че нещата могат да се оправят само с люта битка.....иначе всичко друго е прахоляк, дето ще изветрее за 2-3 дена, след седмица никой няма да говори за това......някой гледа ли вчера какви боеве си правят литовците с власта за много по леки кахъри от нашите......айде за гърците няма да се обаждам даже......дреме има на депутатите че някой вика Оставка под джамовете им - вече 15 години все едни и същи са в парламента, и хич не им пука, чешат си езиците за пред народа, и сегиз точис си сменят партията, или правят нова......
Солюшън - ако тия 3000 хиляди се бяха събрали по тайничко и по организирано, и се бяха изсипали по изненадващо пред парламента, ако бяха му направили един бърз щурм докато куки, полиция и прочее сфанат що става, поне 100 депутата можеха да са в Пирогов, други 100 във ВМА, а 10 поне да са безследно изчезнали.....и после парламента като райхстага......дорде додат жандармеристите поне още 3000 хиляди щяха да се втурнат да помагат на първите 3000 и да се топлят около горящия парламент.......така ония мърсоли, или тия след тях ще знаят че освен народен протест, има и народен гняв......а ся кво....спетнат си ефтино сейрче с 2-3 хиляди души, дето е даже с полит организировка, и кво......
Ся като се замисля има и друг начин - Русия не пуска газта още седмица, след още една мазута свършва, София почва на ток, но понеже инсталациите не са за такъв товар, и гърмят яко - и по някаква случайност температурите падат под нулата......още на следващия ден мога да ви гарантирам перфектно организирана тълпа почваща от Орлов, и свършваща на Лъвов мост, устремена с желание към парламента......
Е тогава вече и аз, въпреки че съм от село, и не ми дреме за софийското парно ще си грабна веднага секирчето, и ще се наредя на първа бойна линия......иначе съм българин.....не само на 14, но и на 15 също, и най - вече на 26-ти......

vasilus
15-01-2009, 22:15
АИДЕ АЛФИСТИ ДА СЕ ПРИСЪЕДИНИМ ДА БЪДЕМ ИСТИНСКИ БЪЛГАРИ ДА СИ ИСКАМЕ ЗАСЛУЖЕНОТО А НЕ ДА ОБИРАМЕ ТРОХИТЕ

qpwo
15-01-2009, 22:25
И аз съм с вас... Българин...... По случаиност....