PDA

View Full Version : Моля дайте ми съвет за 164ТС



NEDKO
07-12-2005, 22:01
Здравейте колеги, отскоро имам 164 ТС и на таблото ми свети една лампичка/ щека с капка масло/, проверявам -има масло,има налягане,а въпреки всичко свети.Какво да направя, че да не ми вади очите цял ден? Фатално ли е че свети, възможно ли е да ми направи някакъв проблем ?Въобще този модел сполучлив ли е и ще имам ли много ядове с него?

Dodo 155
08-12-2005, 14:43
Здравейте колеги, отскоро имам 164 ТС и на таблото ми свети една лампичка/ щека с капка масло/, проверявам -има масло,има налягане,а въпреки всичко свети.Какво да направя, че да не ми вади очите цял ден? Фатално ли е че свети, възможно ли е да ми направи някакъв проблем ?Въобще този модел сполучлив ли е и ще имам ли много ядове с него?
Датчика за нивото на маслото е калпав или има нарушена връзка м/у него и таблото, та ти отчита ниско ниво на масло.
Провери първо кабела и ако е ОК ще трябва да смениш датчика.
Незнам дали ставаше от друга кола, но тук Вирус-а ще се изкаже :wink:

голямата риба
08-12-2005, 23:18
според ръководството за ремонт пише че датчика трябва да има съпротивление около 12 ома
предполагам, че ако се сложи резистор с това съпротивление лампата ще угасне
скоро ще има и потвърждение на моето предположение и ще пиша

oriono
22-06-2006, 12:02
Много добре, ама къде се намира този датчик, защото не мога да го видя?

umax
23-06-2006, 10:07
Много добре, ама къде се намира този датчик, защото не мога да го видя?

Датчика се намира в дясно от пръчката за проверка на маслото той е най-долу над него е дачика за червената лапа на маслото ;)
Според мен поне за този датчик не ти трябва сложен уред за да разбереш дали показва вярно, трябва ти само да дръпнеш пръчката за маслото :idea:

(Датчика е този с двете жички) ;)

Venci
26-06-2006, 04:36
Истина е! Проверен метод е включването на резистор със съпротивление равно на това на датчика вместо него. Въпросът е колко мощен да е резисторът. Аз бих сложил по-мощен за да ми е мирна главата.

mishena
11-09-2006, 00:13
И моята е така.Датчика е развален ако купиш нов преди мен кажи дали се е оправило :roll: