PDA

View Full Version : Технически данни и сервизни книги



Grigor
09-11-2003, 01:18
Започваме да събираме всякаква литература за Alfa Romeo.
Ако някой от вас има и е готов да я сподели ще сме много благодарни.

Другото, което трябва да обсъдим е дали информацията която съберем да е публична ( всеки да може да сваля ) или да е с вход само за членовете.

Дайте си мнението ?

09-11-2003, 21:35
Здравей Гриша!
Ако ви интересуват статии от английски списания на тема Алфа Ромео мога да сканирам няколко и да ти ги пратя. Само кажи как да ти ги пратя.

Qwerty
10-11-2003, 02:11
Много ясно че трябва да е достъпна за всеки... остава сега и пари да почнем да събираме - това е сайт от фенове и за фенове... няма какво да правим разделения на 'членове' и 'други', щото после ще се трябва да се разделяме на 'по-членове' и 'най-членове' =)

KGB
10-11-2003, 15:11
Saglasen sam s qwerty...dostapa triabva da e za vsichki...inache ste stanem kato edin dryg klub v bg...

Grigor
11-11-2003, 14:19
Кой ?

Да, въпроса е много особен, защото има положителни и отрицателни страни.

Това май ще се реши в неделя.

Qwerty
11-11-2003, 21:07
Да, въпроса е много особен, защото има положителни и отрицателни страни.


И кои са отрицателните страни ? От клуб BMW ще влизат и ще ни download-ват файлчетата за да си поправят по тях колите ? =)

Grigor
11-11-2003, 21:51
Не... то което си е излязло "криво" от завода с каквато и да е книжка трудно ще оправиш....

Друго яче стои въпроса, но е по-добре да се говори на срещата в неделя.

Qwerty
11-11-2003, 21:59
Друго яче стои въпроса, но е по-добре да се говори на срещата в неделя.

Добре де, разбрах че пословичния мързел обхваща и писането - нали за това е форума - да обсъждаме в него...

... иначе да го махаме направо и да правим всеки две седмици по един конгрес на ЦК на клуба и да 'говорим'...

Grigor
11-11-2003, 22:12
Хе хе ... ОК

Ето възгледите ми:

1. Уточниение:
- Българина е стадно мързеливо племе. За да му се пробуди интереса трябва да има стимул и желание, а последното е по-радко срещано.
- Българина не оценява работата на ближния
- Българина е готов да краде, лъже и злоупотребява с положение и възможности.

Сега мнението ми ЗА достъпа само за цленовете:
- Клуба има ролята на комуна, затворено общество - това е факт. Само ние, членовете на клуба имаме интерес кум тези неща - феновете на BMW или OPEL нямат.
- Много от нас са се трудили и събирали тази информяция с години и може да нямат желание да я споделят с кой да е.
- Самия факт, че може да се намери ценна и трудно намираема информация е стимул да се влезне в клуба.


Възгледите ми против идеята само членове да имат достъп:
- Това е малко крайна мярка и някой може да се сърди.

Ти си на ред :-)

Qwerty
11-11-2003, 22:56
Сега мнението ми ЗА достъпа само за цленовете:
- Клуба има ролята на комуна, затворено общество - това е факт.

Общество - да, но затворено - не !
Затворено общество = рестрикции и разделение...

Според мен клуба трябва да е отворен към всеки човек който има дори най-малък интерес към марката независимо дали има такъв автомобил. Сайта и форума от своя страна пък трябва да са отворени дори и за противници и критици на марката. Не трябва да ставаме коне с капаци - Алфа Ромео е марка като всички останали и е специална предимно за нас - мисля че много хора ще се съгласят че истинските манияци - тези заразени от вируса Алфа - понякога имат нужда от отрезвяване и сваляне от облаците =)))



Само ние, членовете на клуба имаме интерес кум тези неща - феновете на BMW или OPEL нямат.


Това навежда на мисълта че те и без това няма да влизат тук и да четат тази информация... =)



- Много от нас са се трудили и събирали тази информяция с години и може да нямат желание да я споделят с кой да е.


Мойта информация ще е free при всяко положение, дори ако трябва да я слагам на друг сайт =)

Сложи ли се някаква информация в интернет, независимо дали тя ще е с ограничение на достъпа, рано или късно става публична - какво пречи на някой да се регистрира в клуба, да източи всичко и да го качи някъде другаде ? Така или иначе това не може да бъде спряно - затова си мисля че информацията трябва да е без рестрикции от самото начало...

Ако някой не иска да си споделя информацията това е негово право - нека я дава само да хора които харесва или да я търгува или да прави каквото му скимне ... от много години съм негативно настроен към хора които търгуват с информация - повечето от тях така или иначе само са я събирали наготово....



- Самия факт, че може да се намери ценна и трудно намираема информация е стимул да се влезне в клуба.


И какъв е тоя зор за събиране на хора в клуба ? По-добре 10 сериозни члена, отколкото 50 такива които са влезнали само за да им дадеш файлчето в което пише как да си поправят серво моторчетата на климатроника на 164-ката =)))

бтв, нали нямаш намерение да предложиш да събираме членски внос ?


Възгледите ми против идеята само членове да имат достъп:
- Това е малко крайна мярка и някой може да се сърди.


Просто ненужна - няма да свърши работа и без това ;)

Grigor
11-11-2003, 23:55
Затворено общество = рестрикции и разделение...


Не, не е така! Но всяко едно общество е малко или много затворено .. най-малкото в преносния смисъл е.

Естествено че ще се помага на всеки който има нужда! За това не трябва и да се пише - то си е ясно. И е ясно че помоща ще е безвъзмездна.

Любовта към марката е най-красивото нещо в алфиста и точно то НЕ трябва да бъде променяно... колкото и лудо и безумно да е понякога!


Мойта информация ще е free при всяко положение

Айде без детски и прибързани изказвания моля! Ако ще се прави нещо сериозно на "събора", събранието или както там ще се казва ще се реши от членовете какво ще се прави... да казваш какво ще направиш ти, без да знаеш какво ще е мнението на останалите членове е повече от несериозно...


По-добре 10 сериозни члена, отколкото 50 такива които са влезнали само за да им дадеш файлчето в което пише как да си поправят серво моторчетата на климатроника на 164-ката =)))


Така е.. спор няма, но винаги трябва да се търси баланса. Авантаджии винаги ще има. Съмнявам се човек, който кара Алфа да стане член само и само да се "докопа" до някой "много ценен файл"..... звучи несериозно.

Няма значение какво ще предложа аз... аз не решавам нищо. Аз само катализирах твои и на Twin Spark идеи и мечти ( ако мога така да се изразя)..... Аз съм просто катализатора в случая.... защото ти си започнал нещо прекрасно, но не си го довършил... което си е повече от тъпо.

Qwerty
12-11-2003, 01:28
Мойта информация ще е free при всяко положение

Айде без детски и прибързани изказвания моля! Ако ще се прави нещо сериозно на "събора", събранието или както там ще се казва ще се реши от членовете какво ще се прави... да казваш какво ще направиш ти, без да знаеш какво ще е мнението на останалите членове е повече от несериозно...


Нито е детско, нито е прибързано, нито е несериозно.
Независимо от мнението и решението на останалите информацията която имам аз ще е общодостъпна за всички, без никакви рестрикции.
Това е мойта философия относно разпространението на информация въобще, не само в случая, и не виждам нищо несериозно или детско в нея.




По-добре 10 сериозни члена, отколкото 50 такива които са влезнали само за да им дадеш файлчето в което пише как да си поправят серво моторчетата на климатроника на 164-ката =)))


Така е.. спор няма, но винаги трябва да се търси баланса. Авантаджии винаги ще има. Съмнявам се човек, който кара Алфа да стане член само и само да се "докопа" до някой "много ценен файл"..... звучи несериозно.


Напротив - след като единствения начин да получи файла ще бъде да стане член, ще е принуден да го направи... звучи като реалноста ;)

Изкушавам се тук да напиша една дълга тирада относно защо информацията трябва да е безплатна и без рестрикции от друг вид, и може би ще го направя, но в отделен пост и малко по-напред във времето...



Няма значение какво ще предложа аз... аз не решавам нищо. Аз само катализирах твои и на Twin Spark идеи и мечти ( ако мога така да се изразя)..... Аз съм просто катализатора в случая.... защото ти си започнал нещо прекрасно, но не си го довършил... което си е повече от тъпо.

Ха! Прекрасно.... започнал съм един сайт... а не съм го довършил, защото не си е работа за сам човек, и защото сиренето в магазина е с пари...
и не е тъпо, а хората му викат 'работа' ;)

Grigor
12-11-2003, 03:26
1. Аз няма да правя нищо, защото не зависи само от мен.

2. Всичко зависи какво ще се реши в неделя.. Аз лично мисля, че е глупаво да правиш контра на всички..... Айде да не бъркаме Linux-a с автомобилния софтуер...

3. Въмнявам се да има толкова изпаднали авантаджии.... прекалено селско и дребнаво е, а и такива хоря веднага се надушват.

4. Не става дума за пари ! Ниикой НЯМА да иска пари за информацията. Винаги съм готов да ти отговоря с още по-дълъг пост, защо информацията неможе да е винаги безплатна.... и повярвай ми ако ме "жегнеш" достатъчно поста ми ще е по-дълъг и 100% обоснован от твоя. Аз имам малко информяция, но незнам с какви очи бих поискал от някой, който е дал сумати пари за ХАйнес книжки да ми ги даде да си ги "щтракна"..... просто би ме било срам от човека.

5. Говориш ми за безплатна информация, за свобода на достъпа и веднага след това минаваме на темата, че "сиренето не е без пари"... малко си противоречиш...
Само да ти кажа, че не е толкова трудно и сам човек да го движи. А и човека е сам само в началото. Както аз ви намерих и бях готов да правя всичко от начало - само и само да стане нещо - така друг щеше да почне да ти помага. Освен сайт, който има по около 2000 уникални повещения на ден, освен форум с почти 3000 регистрирани потребителя клатя с колегата и форма за компютри, занимавам се с създаването на куба Алфа ромео и още доста страничка работа - не съм човека без работа и знам за какво става дума. Още на първата среща ти казах, че ключовата дума е "желание" - без нея няма да стане нищо!

Qwerty
12-11-2003, 03:52
но не мога да не се изкуша да продължа... мисля в близкото бъдеще когато нещата вече са решени да изтрия тези постинги за да не ме гледат хората какви съм ги писал ;))


1. Аз няма да правя нищо, защото не зависи само от мен.
това не схванах отговор на какво беше ...



2. Всичко зависи какво ще се реши в неделя.. Аз лично мисля, че е глупаво да правиш контра на всички..... Айде да не бъркаме Linux-a с автомобилния софтуер...

Всички не всички - аз ти казвам аз какво ще направя =)
Не мога да накарам хората да си слагат информацията без никакви рестрикции из нет-а, но пък и никой не може да ме накара аз да не слагам мойта =)

Никъде досега не съм набъркал думата Линукс. Споменах няколко
пъти 'свободна информация' и ти веднага реши че правя някакви аналогии с Линукс...



3. Въмнявам се да има толкова изпаднали авантаджии.... прекалено селско и дребнаво е, а и такива хоря веднага се надушват.

Аз нищо авантаджийско в това не виждам. На хипотетичния човек му трябва информация която я има на сайта. Там също така пише че информацията е само за членове. Той става член за да получи достъп.
Съвсем нормално развитие на нещата... пък човека може и да не иска да е член на никакъв клуб... това че примерно има Алфа въобще не го прави фен - може дори да мрази марката, но това значи ли че не трябва да му се помогне ?



4. Не става дума за пари ! Ниикой НЯМА да иска пари за информацията. Винаги съм готов да ти отговоря с още по-дълъг пост, защо информацията неможе да е винаги безплатна.... и повярвай ми ако ме "жегнеш" достатъчно поста ми ще е по-дълъг и 100% обоснован от твоя. Аз имам малко информяция, но незнам с какви очи бих поискал от някой, който е дал сумати пари за ХАйнес книжки да ми ги даде да си ги "щтракна"..... просто би ме било срам от човека.

И аз не говоря за пари - така както съм го разбрал информацията на сайта ще е за 'вътрешни хора' ? Какво ще рече това ? Ще рече че информацията вече не е свободна... изисква се да дойдеш и да кажеш: "Аз съм фен на Алфа, и ще се подигравам със всички собственици на VW GOLF" ;)))



5. Говориш ми за безплатна информация, за свобода на достъпа и веднага след това минаваме на темата, че "сиренето не е без пари"... малко си противоречиш...


Ми не е без пари сиренето, но в случая не виждам как си противореча.
Информацията е свободна - никога не съм отказал да дам съвет или да помогна на някой с информация, като както вече трябва да е станало ясно го правя безвъздмезно. От друга страна в магазина сиренето е с пари, което довежда до извода че върша нещо за да имам доходи и не ми остава време да работя по сайта...



Само да ти кажа, че не е толкова трудно и сам човек да го движи. А и човека е сам само в началото. Както аз ви намерих и бях готов да правя всичко от начало - само и само да стане нещо - така друг щеше да почне да ти помага.


Ами втора година вече сайта седеше във вида в който го завари ти, което показва че никой друг не го е приел достатъчно сериозно за да ми дава зор да направим нещо и да помага...



Освен сайт, който има по около 2000 уникални повещения на ден, освен форум с почти 3000 регистрирани потребителя клатя с колегата и форма за компютри, занимавам се с създаването на куба Алфа ромео и още доста страничка работа

Това обаче трябваше да го сложиш във форума за фукните =)

Alfa User
13-11-2003, 00:45
Тук май взе да става напечено ... Аз нямам кой-знае каква информация - кратка история на моделите и на самата фирма до 1960г, и оригинална книжка за 155 - естествено на италиански :x
Ако някой може да се справи с този език - да се обади

17-11-2003, 08:41
Moeto mnenie e 4e trqbva da e dostupno za vsi4ki bez zna4enie koi e bilo toi da ne e registriran.Taka hora koito ne haresvat alfa romeo moje bi 6tesi promeniat mnenieto,a nedobrojelatelite 6te se pukat ot iad :D 8)

WhitePower
19-11-2003, 12:34
eto go i linka
http://www.alfisti.ru/155/155.htm

01-12-2003, 12:12
Здравейте момчета (разбира се и момичета, ако има), извинявайте че рядко ще взимам мнение по обсъжданите теми, но относно достъпа до публикуваната информация в сайта съм твърдо за общодостъпност от всички. Ровил съм се в нета и съм попадал на много подобни такива сайтове. Ето например един такъв, хем забавен, хем и малко полезен. ( www.alfa-fan.de (http://www.alfa-fan.de) ) - ииииии..... вижте какво правят истинските фенове на АЛФА, пък било те и немци!!!!

търтей
09-03-2004, 11:24
1. izvinete 4e pi6a na latinica ama na kirilica pi6a adski bavno :oops:
2. samo za svedenie - izkarvam si hliaba s prodavane na informacia
3. az sym s dve ryce za informaciata na saita da e dostypna za vsi4ki i bezplatna - pratikata pokazva 4e vsi4ko moje da se nameri bezplatno, samo 4e triabva dosta vreme za rovene i poznania po 4ujdi ezici. oba4e kakto az razbiram ideiata na edin klub e horata s ob6ti interesi da si pomagat (t.e. ne vijdam kavo pre4i niakoi s bmw da 4ete info za 6to e to twin spark primerno - toku vij si kupil alfa :) ) i az li4no ne bih poiskal pari za ne6to koeto ne e moe tvorenie - koi ot vas e pisal remontno rykovodstvo?
5. nadali vsi4ki (potencialni) 4lenove na kluba mogat da si remontirat kolite sami ili pyk imat vreme za tova i ne mislia 4e niakoi 6te plati/regostrira samo za da razbere 4e ne moje da si smeni syedinitelia v doma6ni uslovia (predpolaga se 4e go znae predvaritelno)
i pro4ee :wink:

Dexer
09-03-2004, 18:55
Statiite za koito vi kazah predi okolo 10 dni sa skanirani i sa gotovi za kachvane, Mislja da gi zapisha na edno CD i da gi vzema na sreshtata v nedelja. Koito ima vuzmojnost da se zanimava sus site-a shte gi vzeme ot mene:)
Az lichno mnogo shte se zaradvam ako gi kachite na site-A, zashtoto sum gi subiral ot mnogo vreme, a ne sum imal s koi da spodelja za tjah:)

Bobo
10-03-2004, 15:40
Ето всичко с което разполагам не мисля че е малко :wink: Собствениците на 33 ще са най-доволни има всичко на тема техника опитаите го. Картинките са плод на бая download от години.

За Григор и тези които се занимават с сайта - свалете тази страничка и сложете инфото от нея на официалния сайт. Ако искате мога да ви дам и на диск тези работи.

Стига приказвал ето го линка: http://bobo.rightnet.net/Alfa_Romeo/

PS: и да ви видя с белите километражи другия път :wink:

Alfa User
10-03-2004, 19:26
Ми аз искам бели уреди в таблото ... ама да ме светнете откъде да си ги взема или как да ги направя ... :?

Bobo
11-03-2004, 10:31
Ами незнам за 155 но на сайта по-горе има за всякакви 33-ки. Киломтражите са трепач.

търтей
11-03-2004, 11:27
tezi uj pi6at 4e mogat si4ko za tabla

http://www.streetrace.hit.bg/

Dizela
11-03-2004, 15:35
Tozi sigurno go znaete ama nali i az trqbva da kaja ne6to :lol: http://www.digest.net/alfa/FAQ/164/

bigben
20-09-2004, 13:53
Григоре ти пишеш " Съмнявам се човек, който кара Алфа да стане член само и само да се "докопа" до някой "много ценен файл"..... звучи несериозно." , но не съм съгласен с теб.Така както по молба на различни регистрирани във форумите на този сайт членове(не говоря за членове на клуба) навлизам в частни мрежи за да им намеря доколкото мога нужната информация така ще стане и тук.Не карам алфа(тя ми е първата любов:)) ,а фиат ритмо и въпреки това имам какво да предложа и на алфистите и на колегите с фиат,не съм член все още на нито един клуб и все пак се опитвам да помогна на всеки, ако мога,защо е нужно да изпращам по 20 и повече писма на даден имейл като всеки може да си го дръпне от тук,ако качим наличната на всички информация.За мен това е големия смисъл и на клубовете и на форумите - взаимо помощта на много хора.Това е моето мнение иначе раздела Техническа информация и сервизна книги губи смисъл, ако ще е с определени рестрикции по-добре си издайте на всичките си членове по една брошура с нужната му информация за автомобила който който кара и закрий този раздел.
А това че някой е дал маса пари за Хайнес мануал е пълна глупост,моля те не ми разваляй мнението за теб,нищо че не се познаваме лично.
Това е от почитателите на италианската марка , сега вече членовете на клуба са на ход.

Bobo
20-09-2004, 14:00
Според мен, а и както вече сте видели аз съм предоставил информацията която имам, не смятам че трябва да има рестрикции напротив целта е популяризиране на идеята. За да стане това, трябва всеки който се опита да получи инфо за каквото и да е свързано с марката да го направи по най-лесния и бърз начин. За да може някой ден човек да каже купувам си алфа защото знам че каквото и да ми се случи има от къде да взема инфо безпрепятствено и има кой да попитам ако имам нужда - така според мен ще станем много по-популярни.

n.ianev
31-08-2008, 11:22
:metal:

valjo
31-08-2008, 14:38
ако беше обърнал внимание и че пишеш в тема от 09.2004та година, цена нямаше да имаш ....:)особено със забележките за кирилицата

n.ianev
31-08-2008, 22:32
моя грешка:handshake: