PDA

View Full Version : Бензинова помпа ?!?



Alfa User
08-09-2004, 23:15
Колеги, днес ми настръхна косата. Значи сядам си в колицата аз, пъхвам ключа, врътвам на контакт и после на запалване и тц... Стартера върти като луд ама запалване хич няма... Бензин също си имам... Направо се втрещих. Като помислих малко впоследствие се сетих, че не чух характерното жужене от първоначалното впръскване на гориво при палене на студен двигател. Същият проблем ми се появи преди известно време и го свързах с имобилайзера (който сега е изключен перманентно заради инцидента и последвалия резил...:oops:) И ето че сега се случи отново. Някой има ли идея каква може да е причината и как да се преборя с нея???

hf hpe
09-09-2004, 00:10
лоша работа
все пак може дА е изгорял бушона или релето
провери на куплунга на помпата дали идва ток ако идва е заминала самата помпа
ако не идва вече проблема е друг
иначе бушона и релето на помпата са зад акумулатора под маркуча между дебитомера и колктора

и дано е малкият дявол

Alfa User
09-09-2004, 12:38
Да, проверих ги и всичко е ОК. Зачистих и контактите. Колата запали и се успокоих. Лошото тепърва предстои обаче - днес отново отивам да я взема, сядам спокоен и врътвам ключа. Предполагам няма нужда да споменавам че историята се повтори... И сега вече съм в паника. Изобщо нямам представа какво може да е. Дали не са лоши контакти накъде по трасето от ключа до помпата ??? Или има някакъв проблем с компютъра... Не знам дали ако я закарам на стенд ще могат да ми кажат, защото запали ли веднъж, после нямам проблеми целия ден... А забравих да кажа как пали. След първия неуспешен опит я оставям малко да си помисли... тъпо нали ?!? :roll:

hf hpe
09-09-2004, 12:45
знаеш ли навремето имах подобен проблем който се оказа с много тъпо решение
електрониката на двигателя се захранва директно от плюсовата клема на акумулатора и там се беше разхлабила гайката
на самата клема има една шпилка която стърчи и на нея допълнително са нванати занранването на електрониката и ABS-а ако има такъв
та провери това, ако не :idea:

Mury
10-09-2004, 23:28
Az imah pooben problem s moita alfa i nakraia se okaza 4e se e okislila buksata na bubinata.A tia podava impuls na computara 4e sistemata e gotova da zapali i toi otvaria diuzite.Ako si mil motora moje tova da ti se e slu4ilo